Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 20:58   #201
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Tome ste i vi sotonisti krivi. Zašto nemate posebne nazive za svoje svjetonazore i vjerovanja. Sotona je tradicionalni naziv za ono što je najlošije, za esenciju zla i protivnika Boga...
Neka sotonizam bude ime samo za štovatelje djela "palog" Lucifera, i neće biti nikakvih problema


centurionix, Jahve/Jehova nije prvi bog koji se spominje u ljudi
Zašto misliš da je baš on pravi Bog? Zato što imamo objavu/Bibliju... I druge religije imaju "svete" knjige.


Gledaj, ovdje je stvar u tome što se sotonisti pozivaju na stvorenje,doduše duhovno,stvorenje kojeg je stvorio upravo Bog ili Jahve ili Jehova ili Allah ili..; govorim o Stvoritelju koji je načelo dobra ili još bolje koji je ljubav.Tako se mogu klanjati i palom Džingis kanu,Napoleonu,Cezaru ili Al Caponeu....
Kako god ga zvali problem je u kvaliteti sotnske vječnosti(pakao, očaj, tama,plač i škrgut zubi..)
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:10   #202
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
To bi i jedan sljedbenik starih bogova drevnog Egipta, Sumera ili Indije mogao reći za kršćanstvo ili islam
Najprije treba počistiti smeće iz svojeg dvorišta, pa se onda zagledati u tuđe
To bi jedan animist mogao isto reći za religije Egipta i Sumera. Po čemu je sotonizam toliko specifičan da ima sljedbenike i da se netko deklarira sotonistom?
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:23   #203
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Gledaj, ovdje je stvar u tome što se sotonisti pozivaju na stvorenje,doduše duhovno,stvorenje kojeg je stvorio upravo Bog ili Jahve ili Jehova ili Allah ili..; govorim o Stvoritelju koji je načelo dobra ili još bolje koji je ljubav.Tako se mogu klanjati i palom Džingis kanu,Napoleonu,Cezaru ili Al Caponeu....
Kako god ga zvali problem je u kvaliteti sotnske vječnosti(pakao, očaj, tama,plač i škrgut zubi..)
Sotonizam je jako općenito ime, i uključuje čitav niz različitih svjetonazora, neki nemaju nikakve veze ni sa religijom i izrazito su ateistički orjentirani, drugi nemaju veze sa kršćanstvom...
Kao što ti je netko već napisao, trebao bi pročitati nekoliko uvodnih postova, ima dosta stvari koje su pojašnjene.
Osobno, mislim da je sotonizam poprilično loše ime za tako raznolika vjerovanja, stilove života, kako hoćeš, i trebali su se nazvati drugačije.

Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
To bi jedan animist mogao isto reći za religije Egipta i Sumera. Po čemu je sotonizam toliko specifičan da ima sljedbenike i da se netko deklarira sotonistom?
Vjerojatno po istome po čemu se animist razlikuje od nekakvog antičkog politeista, a on od monoteista, a on od...
Ili drugim riječima: zašto bi npr. hinduizam ili židovstvo bili toliko specifični da imaju sljedbenike i da se netko deklarira višnuistom ili židovom...

Zadnje uređivanje morbidangel : 12.11.2008. at 21:31.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:27   #204
Nisam ni rekao da ima veze s religijom, a pogotovo ne kršćanstvom. Pročitao sam uvodne postove i dalje ne vidim ništa fascinatnog tj. što ljude točno privlaći tu ili pokušavaju pronaći. U rangu nošenje Che Guevara majice ili gledanje MTV.
Ymir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 21:32   #205
Quote:
Ymir kaže: Pogledaj post
Nisam ni rekao da ima veze s religijom, a pogotovo ne kršćanstvom. Pročitao sam uvodne postove i dalje ne vidim ništa fascinatnog tj. što ljude točno privlaći tu ili pokušavaju pronaći. U rangu nošenje Che Guevara majice ili gledanje MTV.
Nebi znao, nisam sotonist. I ja nastojim da mi se objasne neke stvari.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 13:06   #206
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Dobro, teško je ovako apstraktno. Daj mi link na neke rituale koje obavljaš, ili još bolje opiši ih, objasni koje osjećaje oni izazivaju tebi i što zapravo taj ritual predstavlja.
Ako se ponekad loše osjećaš zašto ih i dalje radiš
Što si ti neki mazohist? Nije li to poremećena svrha, smisao sotonizma i individualnosti koja se stalno ističe?
Zašto bi netko radio nešto od čega se loše osjeća?
Što je art? Ako je to anglizam za umjetnost, zašto koristiš engleske riječi If you shvačaš što I mean.
ne da mi se tražiti linkove, ali ti mogu obajsniti od čega se svaki ritual mora sastojati:
1.smirivanje uma i meditacija, određivanje svrhe rituala
2.ritual pročišćavanja atmosfere, tijela i energizacija, ovaj dio je bitan jer služi za zaštitu od nepozvanih energija
3.'glavni ritual'
4.ritual zatvaranja
5.opuštanje, analiza, zapisivanje procesa, sudionika i sl.
ovisno o nečijoj praksi ti se rituali razlikuju, ali im je svrha identična.
recimo OTOovac će raditi Ritual Pentagrama pod točkom 2, a netko će sjesti u lotos u zamišljati kako se nalazi u srebrnom jajetu.
ugl, svatko prilagođava sebi rituale i bira ih prema vlastitom imaginariju, ili ih čak kreira sam, što je meni vrlo interesantno, recimo.
naravno, ako si u grupi, onda svi rade jednako.
ali kad se shvati bit, onda forma nije toliko važna. zato se ja mogu prilagoditi različitim grupama, jer mi je svejedno, razumijem zašto se nešto radi kako se radi. sve je to simbolika.

što se tiče riječi art, koristim je zbog toga što me riječ umjetnost asocira na Tiziana i Rembrandta, a kad kažem ART, to mi je univerzalni pojam za bilo koju kreativnu ljudsku djelatnost i suvremene umjetničke prakse vrlo bliske magijskom
Quote:
Podržavaš sve vrste igara odraslih? Ili ipak negdje postavljaš granicu?
na što točno ciljaš?



Quote:
Pa, zapravo, koliko se sjećam, prvi Djed Mraz kojeg sam kao klinac vidio i koji mi je dao vreću sa darovima u maminom poduzeću mi je bio jako poznat, bilo nas je puno i jedva sam dočekao da zgrabim tu vreću koja mi pripada i da je otvorim. ...
moj doživljaj DMa je sličan, ako ne gotovo identičan.

ali sigurna sam da si i ti u nešto vjerovao. možda u Supermena?

literatura za rituale su ti sve knjige Aliestera Crowleya, A.O.Sparea, i slična liteartura.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 13:09   #207
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Tome ste i vi sotonisti krivi. Zašto nemate posebne nazive za svoje svjetonazore i vjerovanja. Sotona je tradicionalni naziv za ono što je najlošije, za esenciju zla i protivnika Boga...
Neka sotonizam bude ime samo za štovatelje djela "palog" Lucifera, i neće biti nikakvih problema
također objašnjeno u prva 4 posta
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:16   #208
Koliko ssam skuzio sotonizam o kojemu ovdje govorite nama veze sa rusenjem grobova, saranjem kukastih krizeva, zrtvovanjem zivotinja, ljudi, sesksualnim ritualima itd...
Kako vi to ovuda objasnjavate vise mi lici na yogu..al cini mi se da postoje i malo drugacije sekte koje stuju sotonu..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:00   #209
:klap:
konačno netko tko čita
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Koliko ssam skuzio sotonizam o kojemu ovdje govorite nama veze sa rusenjem grobova, saranjem kukastih krizeva, zrtvovanjem zivotinja, ljudi, sesksualnim ritualima itd...
nemamo veze s rušenjem grobova, to rade pijani klinci ili je naprosto negativna propaganda...što god bilo, nije sotonizam.
što se žrtvovanja tiče, mislim da neki ipak žrtvuju životinje-krv je moćan energetski medij; od ljudi smo odustali, prekomplicirano je (šaaaaaaliiiim seeeeeee ); ali seksualne rituale također rade neki od nas (ja).
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Kako vi to ovuda objasnjavate vise mi lici na yogu..al cini mi se da postoje i malo drugacije sekte koje stuju sotonu..
ima različitih sotonističkih organizacija i praksi, sve su vrlo slične tantri, pa donekle i yogi, to si dobro primijetio.
čak postoji praksa koja se naziva 'zapadnom tantrom'.
inače, vrlo zanimljiva knjiga, ako nekoga zanima takva teorija, je Oshova 'Tantra, duhovnost i seks'-prekrasno nešto (Tantra, Spirituality & Sex ; mislim da je kod nas prevedena kao 'Tantra, yoga i seks')
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 13:59   #210
Hmmm, moram priznati da jedino sto me u tome svemu jako privlaci jeste seksualni ritual koji u meni otkriva jednog stovatelja Erosa, ali ipak mi je to isuvise tamna strana
Vi tvrdite da je Lucifer u stvari dobar??
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 14:45   #211
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Hmmm, moram priznati da jedino sto me u tome svemu jako privlaci jeste seksualni ritual koji u meni otkriva jednog stovatelja Erosa, ali ipak mi je to isuvise tamna strana
Vi tvrdite da je Lucifer u stvari dobar??

samo seksualni rituali su obično posvećeni božicama, Afroditi, Veneri i sl ugl, to je aktivan ženski princip, a ne muški

Luciferani štuju Lucifera, malo je više o tome napisano u prvim postovima, ja nisam luciferan, pa ti ne bih znala iz prve ruke, ali generalno-da, njima je luciferijanski princip pozitivan.
http://www.luciferian.org/index.php?col=main
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:21   #212
Da li u satanizmu postoje grijesi kao i u krscanstvu? Ono kao "ne ubij" itd.. Kako se u satanizmu gleda na problem pedofilije, ugrozavanja zena, kriminal??
Ono, kako se gleda na ove "normalne" probleme u ovom nase svijetu?? Valjda i o tome imate neki stav?
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 15:38   #213
Quote:
Tulkas kaže: Pogledaj post
Da li u satanizmu postoje grijesi kao i u krscanstvu? Ono kao "ne ubij" itd.. Kako se u satanizmu gleda na problem pedofilije, ugrozavanja zena, kriminal??
Ono, kako se gleda na ove "normalne" probleme u ovom nase svijetu?? Valjda i o tome imate neki stav?
svaki sotonist ima svoj vlastiti stav o politici i slično, sotonizam je duhovnost, a ne političko opredjeljenje
što se tiče položaja žena, tu smo nenadjebivi, sotonizam je jedina 'religija' koja potpuno afirmira ženu i ženski princip i svaka žena može biti jednakopravna svećenica, kao što može i muškarac, govorim o ritualnom dijelu.
doduše, ne mogu biti apsolutno sigurna za sve sotoniste, pretpostavljam da ih ima i koji misle drugačije, ali je to, po mom mišljenju, u suprotnosti sa samom idejom svega toga (iako za takve slučajeve nisam čula).
kao što postoje i neo-nacisti među sotonistima, a ja, recimo, nacizam mogu samo najoštrije osuditi, samo, kao što rekoh, sotonizam nije politička opcija, pa su i takve devijacije moguće
srećom, rijetke su
http://www.theisticsatanism.com/poli...azi/index.html
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:57   #214
Porijeklo sotonizma nije posve definirano. Prema nekim izvorima smatra se da je francuski časnik Gilles de Rais jedan od prvih osnivača. Rais, koji je 1440. godine optužen i pogubljen zbog čarobnjaštva, kanibalizma i sadizma

Lingurgu su djelovali u drugoj polovici 18. stoljeća vrlo surova grupa sotonista (nazivali se “Jarci”), a koji su održavali obrede crnih misa, popraćene zločinima, mučenjima i silovanjima.
Najpoznatiji sotonistički obredi održavali su se u 19. stoljeću u Francuskoj, a vodio ih je Abbe Boullan koji je bio vođa ogranka karmelićanske crkve i navodno je prakticirao crnu magiju i žrtvovanja djece. Širenju novog vjerskog poretka stao je u kraj 1847. Papa koji je izopćio ovaj red i njegove sljedbenike. Osnivač ovog ogranka, Eugene Vintras, optužen je za izvodjenje crnih misa koje je vodio gol, masturbirajući za vrijeme molitve za oltarom, te za homoseksualnost. Boullan je skupa sa svojom ljubavnicom, časnom sestrom Adele Chevalier, pobjegao iz samostana, izrodili su dvoje djece, a Boullan se specijalizirao za istjerivanje demona metodama koje su uključivale i mješavinu ljudskog izmeta i hostije koju je opsjednuta osoba morala progutati. Na jednoj od crnih misa žrtvovao je i jedno od svoje djece. Vjerovao je da se prvobitni grijeh Adama i Eve moze iskupiti samo upražnjavanjem seksa s inkubusima i sukubusima, odnosno seksualnim demonima..

Nadam se da s ovim nemate NIKAKVE veze tj. da ne stujete to sto se desavalo..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:13   #215
Tulkas, pravilo br 1- navedi izvor informacije

Kako bilo, tekst je totalno nesuvisao i ne liči na nešto autentično i vjerodostojno. Nemam se od čega ograđivati, jer se radi o totalnoj gluposti.

Uostalom, nemam ništa protiv homoseksualaca, homoseksualnosti, mastrubacije, orgija i svih mogućih seksualnih praksi, pa ni kad su dio rituala, a nemam ništa ni protiv toga da osobe koje to prakticiraju imaju djecu, tj. 'izrode' .

Ponovit ću, vrlo sam skeptična prema autentičnosti informacija koje su navedene.
Evo malo drugačijeg mišljenja o Gilles de Raisu

Što se tiče Abbe Boullana, on je bio kršćanin, ako dobro čitam, tj, kršćanski heretik, a sad, koliko je to sotonizam, koliko nije...Očito je čovjek istjerivao vraga, a ne utjerivao, tak da mi je to vrlo klimavo. To što se nekom nisu sviđale njegove metode, a bože moj
Šalim se, nego, primjećujem da je bio frend sa Huysmansom, književnikom kojeg jako volim, a i već smo u 19om stoljeću,pa stvarno ne znam što bih ti rekla, osim da je sve to premalo informacija i da jako fali objektivnosti, evo, na više sajtova nalazim da je prakticirao seksualnu magiju, ali samo jedan navodi žrtvovanje djece.

Zadnje uređivanje Innocent : 14.11.2008. at 18:29.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:56   #216
Quote:
Innocent kaže: Pogledaj post
Uostalom, nemam ništa protiv homoseksualaca, homoseksualnosti, mastrubacije, orgija i svih mogućih seksualnih praksi, pa ni kad su dio rituala, a nemam ništa ni protiv toga da osobe koje to prakticiraju imaju djecu, tj. 'izrode' .
Što misliš pod ovim?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 18:57   #217
Quote:
No Nick kaže: Pogledaj post
Što misliš pod ovim?
šta ti nije jasno?
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 20:01   #218
pa ni kad su dio rituala, a nemam ništa ni protiv toga da osobe koje to prakticiraju imaju djecu, tj. 'izrode'

Ovo..
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 22:54   #219
jel tako teško jasno formulirati pitanje? ono, prosto proširena rečenica

Zadnje uređivanje Innocent : 14.11.2008. at 23:07.
Innocent is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 11:17   #220
Nije tesko..
Evo ovako. Ja ne razumijem zasto su djeca izrodi??
Da li je to tvoj osobni stav ili je to opceprihvaceno u sotonizmu??
__________________
..........................
Tulkas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.