Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2024., 23:42   #1
Lihvarski ugovor i cesija

Posudio sam prije 10 godina novac od prijatelja 30000 eura i nisam ga vratio do dan danas osim sta sam poslo 500 eura jer nemam vise. Taj "prijatelj" je prodao dug fizičkoj osobi koja nije registrirana nigdje niti se on može baviti time jer mu je struka računalne znanosti ili tako nešto student FER fakulteta ili bolje receno balavac zidovskog porijekla koliko znam o njemu.

Predstavio mi se imenom i prezimenom preko telefona cak je dao i svoj nadimak i rekao da je od dana tog i tog on potpisao ugovor o cesiji i cak mi je poslao primjerak tog ugovora ovjeren kod javnog biljeznika. Rekao je da je on novi vjerovnik i da se dogovorimo oko naplate duga inace ce me tuziti.

Ali on je zaracunao u tih 30000 eura i neke zatezne kamate za svaku godinu i to ispada prema nekim njegovim formulama i grafovima sto mi je slao 63510 eura

Ja sam rekao da cu vracati glavnicu a nedopustam lihvarenje a on mi prijeti tuzbom cak mi kaze da me moze kazneno prijaviti za prijevaru i poziva se na moj dosije jer sam vec osudivan za prijevare i teske krade. Ne znam odakle mu svi podaci ali mi tocno navodi sve moje kaznene prijaave i cak i one koje su odbacene uglavnom zna sve podatke koji nisu samo na sudu vec i one iz interne evidencije mup.

Ja ne znam sto da radim bio sam u policiji prijaviti lihvarski ugovor i iznudu a oni su me odjebali uz objasnjenje da mi ne prijeti ilegalnim sredstvima vec tuzbom i drugim pravnim sredstvima i da je to dopusteno i da im se obratim jedino ako mi prijeti necim ilegalnim i jos mi kazu da se probam s njim dogovoriti :bump:

Ja ne znam kako je taj balavac izracunao toliki dug prezentirao mi je neke izracune i vremenske vrijednosti novca s nekim formulama s integralima ili tako nesto u sta se ja ne kuzim.

Druga stvar je odakle njemu podaci iz mup o mojem dosjeu i to od A-Z?

Sta napraviti jer ovo je po meni cisto lihvarenje i kako izaci na kraj s tim zidovskim lihvarom i sta ja konkretno mogu poduzeti protiv njega jer glavnicu mislim vracati ali ne i ove kamate i neke akcesorne troskove sto mi planira zaracunati u slucaju tuzbe?

Molim savjete kako se suprotstaviti takvoj osobi?
Sibila33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 00:23   #2
Kao prvo, moderatori bi te trebali banirati jer vrijeđaš ljude na etničkoj osnovi. A u reali bi da sam na mjestu tog momka, polomio ti jednu nogu, tako da s drugom možeš došepati do bankomata.

Kao drugo, ne možeš ništa jer koliko vidim, prijetnja tužbom nije kažnjivo djelo.

Treće, Nauči se vračati dugove i ne uzimati tuđe stvari bez pitanja, pa te neće nitko ganjati. Najlakše je posuditi novac, a onda poslje tražiti neka svoja prava.

Uzeo si novac zamajavao prijatelja i on je prodao dug a ti i dalje nisi pokazao volju da vratiš TUĐI novac. Dakle, prevarant si.

Jbt, nitko ne smije pitati svoj novac od dužnika jer ga se odmah smatra lihvarom i iznuđivačem.

Izgleda da je biti dužan u RH postalo socijalno prihvatljivo.
Kentaurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 01:07   #3
Tebe netko lihvari? Ti to ozbiljno ili trolaš? U 10 godina od 30000 eura vratio si 500 jer kao nemaš više, ali imaš namjeru vratiti glavnicu. Po tvojim dosadašnjim uplatama to će trajati još 590 godina. I tko je tu sada lihvar i muljator?
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 02:35   #4
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
Tebe netko lihvari? Ti to ozbiljno ili trolaš? U 10 godina od 30000 eura vratio si 500 jer kao nemaš više, ali imaš namjeru vratiti glavnicu. Po tvojim dosadašnjim uplatama to će trajati još 590 godina. I tko je tu sada lihvar i muljator?
Kako tko lihvari? Jesam ja posudio 30000 eura ili 63510 eura? Posudio sam 30000 a to šta ovaj zaračunava kamate je šta??? Ne nije lihvarenje
I kako netko moze kupiti dug a nije niti registrirana firma za to nego fizicka osoba? gdje to ima?
Ne moze meni neki balavac i student zidov utjerivati dug i zaracunavati kamate sta je on drzava?

To bi trebala biti stvar mene i vjerovnika a ne da dug preuzima neka treca osoba bez mog odobrenja koja nema ni licencu za to.
Sibila33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 04:46   #5
I eto zašto nikada nikome ne posuditi novce.

10 godina 30.000,00€ i ti se još želiš?
Bio bi ti meni do sada i bez zubi i bez kojeg prsta, govno jedno.
Cranesbill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 05:45   #6
Posudjivat novce kockarima

Zbilja na kraju ne ostaje nista nego prodati dug nekome tko ga zna naplatiti.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 07:24   #7
Quote:
Sibila33 kaže: Pogledaj post
Posudio sam prije 10 godina novac od prijatelja 30000 eura i nisam ga vratio do dan danas
Drugim riječima, ti si prevarant koji ima već više takvih prijevara u dosjeu.
Novac si uzeo i spizdio bez namjere da ga vratiš.
Nisi posudio za liječenje bolesnog djeteta.
Nisi doživio neku nesreću ili tragediju i eto sada ne možeš vratiti.
Sam si spomenuo da si policiji poznat po sličnim prijevarama.

Quote:
Taj "prijatelj" je prodao dug fizičkoj osobi

Kakvo licemjerje da šuft koji prevari prijatelja stavlja "prijatelj" u navodnike...

Quote:
bolje receno balavac zidovskog porijekla koliko znam o njemu.
Da objaviš sve to na Fejsu?
Možda liku napraviš reklamu a ti budeš baniran zbog šovinističkog stereotipa...


Quote:
Ali on je zaracunao u tih 30000 eura i neke zatezne kamate za svaku godinu i to ispada prema nekim njegovim formulama i grafovima sto mi je slao 63510 eura
Loše je izračunao.
Ja bi te teretio za puno više.

Hoćeš argumente?
Prije deset godina, kvadrat stana u Zagrebu je bio 1500 eura:
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...meta_refresh=1
Sada je preko 3500 eura.
Stan se može u Zagrebu rentati po cca 100 eura m2 godišnje. U deset godina, 1000 eura.
Dakle, da je tvoj bivši prijatelj umjesto da je tebi dao taj novac samo kupio 20 m2 stana za tih 30000 eura, danas bi tih 20 m2 vrijedilo bar 70000 eura i ostvario bi 20000 eura prihoda od najma.
To je ukupno 90000 eura.

Da je za tih 30000 eura tada kupio bitcoine, bio bi milijarder.

Dakle, ovaj koji sada od tebe traži povrat posudbe, ne da nije lihvar nego je zapravo vrlo umjeren u svom potraživanju.


Quote:
Molim savjete kako se suprotstaviti takvoj osobi?
Savjete djelimo onima koji su stvarne žrtve.
Ti to nisi.
Ti si lopov i prevarant koji zaslužuje sve što ga snađe zbog počinjenih nedjela.

thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 08:57   #8
Usput onako, dobro su te navukli da uplatis 500 eura i tako si sjebes eventualne rokove zastare. Momci znaju posao
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 09:10   #9
Quote:
Sibila33 kaže: Pogledaj post
Kako tko lihvari? Jesam ja posudio 30000 eura ili 63510 eura? Posudio sam 30000 a to šta ovaj zaračunava kamate je šta??? Ne nije lihvarenje
I kako netko moze kupiti dug a nije niti registrirana firma za to nego fizicka osoba? gdje to ima?
Ne moze meni neki balavac i student zidov utjerivati dug i zaracunavati kamate sta je on drzava?

To bi trebala biti stvar mene i vjerovnika a ne da dug preuzima neka treca osoba bez mog odobrenja koja nema ni licencu za to.
Jesi, posudio si 30000 eura, ali gdje su tu kamate? Još jednom, u 10 godina vratio si 500 eura od 30000 eura.

O kakvim ti registriranim firmama za to pričaš (što god "to" bilo)? I zašto onda nisi novac posudio od registrirane firme, to jest otišao u banku i tražio kredit, nego si radije prevario "prijatelja" kako ti kažeš? A sada kada je tvoja mućka došla na naplatu glumiš žrtvu jer ti netko naplaćuje kamate. Po drugi put, u 10 godina od 30000 eura duga vratio si "ogromnih" 500 eura.

I o kakvim ti to tvojim odobrenjima i licencama pričaš? Po treći put, u 10 godina od 30000 eura duga vratio si 500 eura. Možda si i vratio samo 500 eura jer ti "prijatelj" također najvjerojatnije nema tvoje odobrenje i tu neku čuvenu licencu za naplatu dugova.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 10:09   #10
Stvarno ne držim stranu otvaratelju teme (dugovi se moraju vraćati), ali što je s GDPR-om? Otkud fizičkoj osobi podaci iz MUP JRO sustava (kojem imaju pristup samo određeni službenici) i podaci iz kaznene evidencije (koju osim tebe ne može nitko izvaditi kao fizička osoba bez punomoći)? Isto tako ne vjerujem da fizička osoba može postupiti kao npr. banka i ustupiti dug. Što zakon kaže o tome?
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 13:08   #11
Zanimljivo, lik koji i sam priznaje da je osudivan za prijevare i teske kradje zali se na lihvarske ugovore...
Raphael Adolini is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 13:36   #12
Quote:
NeuroticPickle kaže: Pogledaj post
Stvarno ne držim stranu otvaratelju teme (dugovi se moraju vraćati), ali što je s GDPR-om? Otkud fizičkoj osobi podaci iz MUP JRO sustava (kojem imaju pristup samo određeni službenici) i podaci iz kaznene evidencije (koju osim tebe ne može nitko izvaditi kao fizička osoba bez punomoći)? Isto tako ne vjerujem da fizička osoba može postupiti kao npr. banka i ustupiti dug. Što zakon kaže o tome?

Pogledaj mu postove, zvuči poput nekog trola. A i ova priča je prozračna od gomile rupa.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 13:36   #13
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, lik koji i sam priznaje da je osudivan za prijevare i teske kradje zali se na lihvarske ugovore...
To se zove.... ironija
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 13:37   #14
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
Pogledaj mu postove, zvuči poput nekog trola. A i ova priča je prozračna od gomile rupa.
Danas je teško razlučiti tko je trol a tko nije Priče su im postale uvjerljivije...
NeuroticPickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 16:58   #15
Quote:
Cranesbill kaže: Pogledaj post
I eto zašto nikada nikome ne posuditi novce.

10 godina 30.000,00€ i ti se još želiš?
Bio bi ti meni do sada i bez zubi i bez kojeg prsta, govno jedno.
Bio bi ti meni u zatvoru zbog iznude.
Puni su zatvori takvih osvetnika zeljnih pravde budi i ti jedan.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Posudjivat novce kockarima

Zbilja na kraju ne ostaje nista nego prodati dug nekome tko ga zna naplatiti.
Nisam ja kockar a firmu sam otvorio prosle godine pa sad je mali zidov vidio priliku da mi u dogovoru s "prijateljem" muze novac jer misli da imaam milijune i avione i kamione.ć

Zna naplatiti "dug" taj iznos koji ovaj trazi je ne naplata duga nego nabijanje nepostojeceg duga znaci iznuda.

Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ti si prevarant koji ima već više takvih prijevara u dosjeu.
Novac si uzeo i spizdio bez namjere da ga vratiš.
Nisi posudio za liječenje bolesnog djeteta.
Nisi doživio neku nesreću ili tragediju i eto sada ne možeš vratiti.
Sam si spomenuo da si policiji poznat po sličnim prijevarama.



Kakvo licemjerje da šuft koji prevari prijatelja stavlja "prijatelj" u navodnike...



Da objaviš sve to na Fejsu?
Možda liku napraviš reklamu a ti budeš baniran zbog šovinističkog stereotipa...




Loše je izračunao.
Ja bi te teretio za puno više.

Hoćeš argumente?
Prije deset godina, kvadrat stana u Zagrebu je bio 1500 eura:
https://www.tportal.hr/vijesti/clana...meta_refresh=1
Sada je preko 3500 eura.
Stan se može u Zagrebu rentati po cca 100 eura m2 godišnje. U deset godina, 1000 eura.
Dakle, da je tvoj bivši prijatelj umjesto da je tebi dao taj novac samo kupio 20 m2 stana za tih 30000 eura, danas bi tih 20 m2 vrijedilo bar 70000 eura i ostvario bi 20000 eura prihoda od najma.
To je ukupno 90000 eura.

Da je za tih 30000 eura tada kupio bitcoine, bio bi milijarder.

Dakle, ovaj koji sada od tebe traži povrat posudbe, ne da nije lihvar nego je zapravo vrlo umjeren u svom potraživanju.




Savjete djelimo onima koji su stvarne žrtve.
Ti to nisi.
Ti si lopov i prevarant koji zaslužuje sve što ga snađe zbog počinjenih nedjela.

Pitao sam za pravni savjet a ne za moralne pridike.

Ko da slusam onog malog zidovskog parazita. Mogao je investirati u posao nekretnine kriptovalute sadasnja vrijednost nije niti pola i ostala stranja. Da je baba imala kurac bila bi musko i zvala bi se dusko.

I ti si jedan od onih sto bi ganjao nepostojece dugove.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Usput onako, dobro su te navukli da uplatis 500 eura i tako si sjebes eventualne rokove zastare. Momci znaju posao
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
Jesi, posudio si 30000 eura, ali gdje su tu kamate? Još jednom, u 10 godina vratio si 500 eura od 30000 eura.

O kakvim ti registriranim firmama za to pričaš (što god "to" bilo)? I zašto onda nisi novac posudio od registrirane firme, to jest otišao u banku i tražio kredit, nego si radije prevario "prijatelja" kako ti kažeš? A sada kada je tvoja mućka došla na naplatu glumiš žrtvu jer ti netko naplaćuje kamate. Po drugi put, u 10 godina od 30000 eura duga vratio si "ogromnih" 500 eura.

I o kakvim ti to tvojim odobrenjima i licencama pričaš? Po treći put, u 10 godina od 30000 eura duga vratio si 500 eura. Možda si i vratio samo 500 eura jer ti "prijatelj" također najvjerojatnije nema tvoje odobrenje i tu neku čuvenu licencu za naplatu dugova.
S tim se bavi agencija ili neki odvjetnik a ne neki student fizicka osoba.
Placat cu 500 eura i dalje dok ne isplatim glavnicu a ovo sto mi ovaj nabija kamate je zapravo iznuda jer mi ide utjerivati nepostojeci dug.

Quote:
NeuroticPickle kaže: Pogledaj post
Stvarno ne držim stranu otvaratelju teme (dugovi se moraju vraćati), ali što je s GDPR-om? Otkud fizičkoj osobi podaci iz MUP JRO sustava -(kojem imaju pristup samo određeni službenici) i podaci iz kaznene evidencije (koju osim tebe ne može nitko izvaditi kao fizička osoba bez punomoći)? Isto tako ne vjerujem da -fizička osoba može postupiti kao npr. banka i ustupiti dug. Što zakon kaže o tome?
O tome se radi ja nisam neki svetac da se razumijemo ali taj ima putra na glavi vise od mene.

Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, lik koji i sam priznaje da je osudivan za prijevare i teske kradje zali se na lihvarske ugovore...
Priznajem ja sam rekao da cu placati po 500 eura mjesecno jer sam posudio 30000 nezelim placati 63510 i jos dodatne troskove.

A on mi i dalje nabija nepostojeci dug.
Sibila33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 17:22   #16
Ni krava ne zeli na vasar, pa svejedno ode...


Frajer ce te bez problema tuziti, dobiti sud pa te ovrsiti.

Iznos koji trazi posve je razuman (sto netko rece i prenizak) i nikakve veze s lihvom nema.

Jedino te moze spasiti ako si klosar bez prihoda i imovine, onda se mogu slikat.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 18:20   #17
Quote:
Sibila33 kaže: Pogledaj post
Bio bi ti meni u zatvoru zbog iznude.
Puni su zatvori takvih osvetnika zeljnih pravde budi i ti jedan.



Nisam ja kockar a firmu sam otvorio prosle godine pa sad je mali zidov vidio priliku da mi u dogovoru s "prijateljem" muze novac jer misli da imaam milijune i avione i kamione.ć

Zna naplatiti "dug" taj iznos koji ovaj trazi je ne naplata duga nego nabijanje nepostojeceg duga znaci iznuda.



Pitao sam za pravni savjet a ne za moralne pridike.

Ko da slusam onog malog zidovskog parazita. Mogao je investirati u posao nekretnine kriptovalute sadasnja vrijednost nije niti pola i ostala stranja. Da je baba imala kurac bila bi musko i zvala bi se dusko.

I ti si jedan od onih sto bi ganjao nepostojece dugove.





S tim se bavi agencija ili neki odvjetnik a ne neki student fizicka osoba.
Placat cu 500 eura i dalje dok ne isplatim glavnicu a ovo sto mi ovaj nabija kamate je zapravo iznuda jer mi ide utjerivati nepostojeci dug.



O tome se radi ja nisam neki svetac da se razumijemo ali taj ima putra na glavi vise od mene.



Priznajem ja sam rekao da cu placati po 500 eura mjesecno jer sam posudio 30000 nezelim placati 63510 i jos dodatne troskove.

A on mi i dalje nabija nepostojeci dug.
Čovječe, kako ti sipaš izmišljotine. Jedna veća od druge. Trebao bi napisati knjigu. Glavne likove već imaš, istina malo podsjećaju na likove iz Alana Forda, ali što je tu je.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 21:52   #18
Trol na kvadrat

Ali ajmo se uhvatiti na udicu posudio novce i 10g nisi vratio ništa??? ja bi tvoj dug prodao˝dečkima sa knežije˝ i to sistemom kaj izvuku ili izvade iz tebe je njihovo
Mislim da samo tužba za ovakvo ponašanje je kao da si dobio na lutriji sve druge opcije su puno bolnije
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 22:21   #19
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ni krava ne zeli na vasar, pa svejedno ode...


Frajer ce te bez problema tuziti, dobiti sud pa te ovrsiti.

Iznos koji trazi posve je razuman (sto netko rece i prenizak) i nikakve veze s lihvom nema.

Jedino te moze spasiti ako si klosar bez prihoda i imovine, onda se mogu slikat.
Razumno je naplatiti nesto 2 puta vece od iznosa koji sam posudio?
Ja ne bjezim od toga da sam duzan 30k ali kamate ne planiram placati jer kad sam posudio novac nije bilo rijeci da vracam s kamatama niti su ugovorene nikakve kamate.

Nek me tuzi samo sto bi moja imovina vrlo brzo mogla prijeci na moju zenu ili brata pa nek pjeva borbene.

Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Trol na kvadrat

Ali ajmo se uhvatiti na udicu posudio novce i 10g nisi vratio ništa??? ja bi tvoj dug prodao˝dečkima sa knežije˝ i to sistemom kaj izvuku ili izvade iz tebe je njihovo
Mislim da samo tužba za ovakvo ponašanje je kao da si dobio na lutriji sve druge opcije su puno bolnije
Decki s knezije? Ti si izgleda zaglavio u 90 im godinama?

Da mi netko dode kuci pa cak i ovaj sta je kupio dug ako se osjecam imalo ugrozenim mogu mu priustiti ugodno druzenje u zatvoru. Prosla su ti vremena hajducije.

Napisao sam da ne bjezim od placanja 30k ali bez kamata a sad se nasao neki padobranac koji je potpisao ugovor o cesiji i zeli mi utjerivati nepostojeci dug od 2 puta vece vrijednosti nego sam posudio.

A to nije naplata duga vec iznuda kad netko ganja nepostojece dugove.
Sibila33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2024., 23:10   #20
Quote:
Sibila33 kaže: Pogledaj post
Razumno je naplatiti nesto 2 puta vece od iznosa koji sam posudio?
Ja ne bjezim od toga da sam duzan 30k ali kamate ne planiram placati jer kad sam posudio novac nije bilo rijeci da vracam s kamatama niti su ugovorene nikakve kamate.

Nek me tuzi samo sto bi moja imovina vrlo brzo mogla prijeci na moju zenu ili brata pa nek pjeva borbene.



Decki s knezije? Ti si izgleda zaglavio u 90 im godinama?

Da mi netko dode kuci pa cak i ovaj sta je kupio dug ako se osjecam imalo ugrozenim mogu mu priustiti ugodno druzenje u zatvoru. Prosla su ti vremena hajducije.

Napisao sam da ne bjezim od placanja 30k ali bez kamata a sad se nasao neki padobranac koji je potpisao ugovor o cesiji i zeli mi utjerivati nepostojeci dug od 2 puta vece vrijednosti nego sam posudio.

A to nije naplata duga vec iznuda kad netko ganja nepostojece dugove.
Nisu prošla samo ti se danas prvo upišu na sve što imaš pa ti posude novac ako ga kao ti ignoriraš vratiti 10 godina nemaš više ništa više ekipa ne posuđuje novac klošarima na vjeru sad se ugovori o vlasništvu potpisuju kaj netko ima od toga da te polome ili ti pokažu rupu na sljemenu gdje će te zakopati tako im dug sigurno nečeš vratiti a kad ti se upišu na nekretnine tebi ili familiji e to je već pravna osnova za deložaciju
istu stvar ti bude i banka napravila ne platiš kredit stan je njihov
A ovom ˝židovu˝ puštaj Wagnera na mob oni su ti alergični na njega možda ga infarkt strefi kad čuje ˝valkiru˝
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.