Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2013., 11:43   #61
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ona ima ulogu mlađeg i manje istrošenog modela potrošne robe kojoj je naziv - žena.
Ako je dovoljno inteligentna i mudra neće se boriti za svoja prava i zasluge niti će se deklarirati kao feministikinja, već će određenim metodama postići da joj takav muškarac ugađa i da je obožava, a da ona istovremeno poštedi sebe kućanskih poslova i smanji mogućnost zamjene novim, mlađim modelom.
Promašila si poantu te situacije. Radi se o tome da žena u takvoj situaciji ne može biti feministkinja jer radi ženi iza leđa. Štoviše, takva žena će se boriti i protiv plaćanja alimentacije prvoj ženi. Tako da sva ta "teorija" nema veze s činjenicom da žena općenito ne može biti feministkinja. To je samo jedan manjinski klub.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:44   #62
Quote:
henry chinasky kaže: Pogledaj post
Feminizam je izmišljen da bi se ružne žene integrirale u društvo.
To je ono legendarno: "vi niste za mudraca već za madraca"?!
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 11:51   #63
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
To je ono legendarno: "vi niste za mudraca već za madraca"?!
ne, ovdje spominjem samo ružne žene, nisam spominjao inteligenciju.
henry chinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:21   #64
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Nije mi bila namjera biti smiješan. Samo me zanima kako funkcionira ta ženska solidarnost. Ispada da kada muž ostavi ženu to ne čini ponekad i zbog druge žene koja je svjesna da nešto pokušava s oženjenim muškarcem. Misli li ta žena na rad žene koja će biti ostavljena? Dakle ako po nužnosti stvari neka žena uvijek radi protiv druge, onda sve te priče o ženskoj solidarnosti padaju u vodu.
Uopće nije bitno zbog koga ili čega muškarac ostavlja ženu - o nečijoj intimi ne možeš suditi ni spekulirati ako nisi u njegovim/ njenim cipelama a govoriti o ženskoj solidarnosti u tom slučaju za mene nema smisla - ono što je bitno je da - bilo kako, ako žena bude ostavljena a ekonomski je ovisna o mužu, takva situacija (bar) ekonomski za nju ne bude traumatična. Ono što je u planinarevom postu naznačeno kao "minuli rad" - njen život i rad koji ima svoju vrijednost - da bude vrednovan tako da joj sigurnost i nakon razvoda (gdje je ona ostavljena) bude zagarantirana.
Žena kućanica, žena u godinama nema takvu sigurnost. A što se tiče moje ženske solidarnosti ona nije usmjerena na sućut i velikodušnost ljubavnice koja bi iz solidarnosti sa ženom koja zbog nje može biti ostavljena, odlučila ostaviti sama tog muškarca. Moja solidarnost je na strani žene - ovdje one koja je ostavljena - da ako već nije do tad zadobije svoju neovisnost i NE OVISI o hiru životnih okolnosti ili što ja znam čega, odluci muškarca, u svakom slučaju. Nije rješenje solidarnost druge žene (to bi čak bilo i ponižavajuće za ženu u braku, kad bi to znala) a čak i kad bi bilo, to je "slučaj" krajnje nesiguran i nepouzdan i opet radilo bi se o ovisnosti o nečijoj "dobroj volji", nečijem sustavu vrijednosti itd.... a to ne smije biti slučaj (ako se već gleda rješenje) već žena treba znati (sustav bi joj to na neki način trebao garantirati) da ako bude i ostavljena neće ostati na ulici.
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:23   #65
Quote:
henry chinasky kaže: Pogledaj post
ne, ovdje spominjem samo ružne žene, nisam spominjao inteligenciju.
A kako se to "ružne" žene mogu integrirati u društvo a da nisu i inteligentne?

Odnosno, je'l to sugeriraš da je važan izgled za integriranje u društvo te da "ružne" žene hendikepirane time što nisu i komadi, "dobre" nemaju druge nego se dovijati na razne subverzivne načine integrirati u društvo?

Zadnje uređivanje Anemona : 15.07.2013. at 12:39. Reason: nadopuna
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:47   #66
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
A kako se to "ružne" žene mogu integrirati u društvo a da nisu i inteligentne?

Odnosno, je'l to sugeriraš da je važan izgled za integriranje u društvo te da "ružne" žene hendikepirane time što nisu i komadi, "dobre" nemaju druge nego se dovijati na razne subverzivne načine integrirati u društvo?
Ne mogu.

da, važan je izgled, i hendikepirane su, "dobre" mogu biti i pametne i glupe. Ne slažeš se?
henry chinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:48   #67
Quote:
nitko drugi
Mislim da je iluzorno takve stvari rješavati na nekoj općenitoj razini. Svi imamo u sebi osjećaj za ravnotežu između davanja i primanja, i valjda je jedna od važnih stvari u svakom odnosu paziti na taj osjećaj (a ne ga pretvarati u računicu).
'Opcenita razina' je davno izborena (u vecem dijelu svijeta) tako da genealoski esencijalizam kojim se krenulo u bitku (fundamentalna pitanja jednakosti, kao nesto sto ih konsolidira i unificira kao grupu), danas se moze krenuti (i krenulo se) korak dalje, postavlja se pitanje postoji li neki metafizikci esencijalizam u smislu vjerovanja da postoji neka biloska bit spolova, koja je neovisna o socijalnom konstruktu i sto to zapravo znaci.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 12:51   #68
Ne kužim zapravo što je prijedlog, nešto ovakvo:

Na kraju dana supružnici popisuju što su danas obavili, to uspoređuju s tržišnim cijenama, i ustanove tko je koliko u minusu naspram onoga drugoga?

Dakle, čišćenje stana, kuhanje - tržišna cijena po satu toliko i toliko kuna.
On njoj donio cvijeće - dostava cvijeća toliko i toliko kuna.
Čuvanje zajedničkog djeteta - bejbisiting je toliko i toliko kuna po satu.
Pričanje priče djetetu - dodatna usluga, toliko i toliko kuna.
Pružanje seksualnih usluga, ona njemu to i to, on njoj to i to - cijena na tržištu tolika.
Odustajanje od gledanja nogometa na TV u korist romantične komedije - cijena po dogovoru.


wtf?
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:01   #69
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne kužim zapravo što je prijedlog, nešto ovakvo:

Na kraju dana supružnici popisuju što su danas obavili, to uspoređuju s tržišnim cijenama, i ustanove tko je koliko u minusu naspram onoga drugoga?

Dakle, čišćenje stana, kuhanje - tržišna cijena po satu toliko i toliko kuna.
On njoj donio cvijeće - dostava cvijeća toliko i toliko kuna.
Čuvanje zajedničkog djeteta - bejbisiting je toliko i toliko kuna po satu.
Pričanje priče djetetu - dodatna usluga, toliko i toliko kuna.
Pružanje seksualnih usluga, ona njemu to i to, on njoj to i to - cijena na tržištu tolika.
Odustajanje od gledanja nogometa na TV u korist romantične komedije - cijena po dogovoru.


wtf?
Evo, sve je vec reseno, postoji Medjunarodna konvencija o dostojanstvu rada zaposlenih u kucanstvima /usvojena 2011./:
Konvencija o dostojanstvu rada zaposlenih u kućanstvima na 100. konferenciji Međunarodne organizacije rada napokon je usvojena. 16. lipnja, 2011. vlade su se obvezale štititi ljudska i radna prava kućnih pomoćnica/ka. Isto tako postavljeni su i jasni standardi koji posluzi u kućanstvima omogućavaju dostojanstvene radne uvjete.

E sad, kaze 'zaposleni u kucanstvima', ne navodi se spol, znaci i musko doma za kuhacom i s metlom je zasticeno.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:12   #70
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne kužim zapravo što je prijedlog, nešto ovakvo:

Na kraju dana supružnici popisuju što su danas obavili, to uspoređuju s tržišnim cijenama, i ustanove tko je koliko u minusu naspram onoga drugoga?

Dakle, čišćenje stana, kuhanje - tržišna cijena po satu toliko i toliko kuna.
On njoj donio cvijeće - dostava cvijeća toliko i toliko kuna.
Čuvanje zajedničkog djeteta - bejbisiting je toliko i toliko kuna po satu.
Pričanje priče djetetu - dodatna usluga, toliko i toliko kuna.
Pružanje seksualnih usluga, ona njemu to i to, on njoj to i to - cijena na tržištu tolika.
Odustajanje od gledanja nogometa na TV u korist romantične komedije - cijena po dogovoru.


wtf?
Samo trebaš zanemariti i obezvrijediti sve što rade muškarci, i imaš platformu opresije žena.

To je ono kako je dignuta WC daska problem, a spuštena nije.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:13   #71
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Promašila si poantu te situacije. Radi se o tome da žena u takvoj situaciji ne može biti feministkinja jer radi ženi iza leđa. Štoviše, takva žena će se boriti i protiv plaćanja alimentacije prvoj ženi. Tako da sva ta "teorija" nema veze s činjenicom da žena općenito ne može biti feministkinja. To je samo jedan manjinski klub.
Nisam ja promašila poentu situacije, već si ti promašio poentu mog posta.

Nije važno je li neka žena feministkinja, starleta ili "žena, majka, kraljica" ako joj je životni saputnik muškarac koji je doživljava kao potrošnu robu.

A o tome ko kome radi iza leđa, ko bi trebao biti s kim solidaran i šta je moralno ispravno u takvim situacijama bi se moglo diskutirati u okviru neke druge teme.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:26   #72
Quote:
henry chinasky kaže: Pogledaj post
da, važan je izgled, i hendikepirane su, "dobre" mogu biti i pametne i glupe. Ne slažeš se?
Pa hendikepirane su samo utoliko koliko ih društvo, neka sredina hendikepira tj. diskriminira temeljem izgleda. Nema hendikepa u drugom slučaju. A druga stvar je što tebi "ružno" nekom drugom ne mora biti već može biti lijepo, zanimljivo, privlačno, specifično, imati svoju privlačnost na netipični, stereotipni način.
Meni npr. koja smatram da imam "oko za lijepo" ljepotice kao "štancane na traci" nisu (uvijek, i najčešće ne) i lijepe. Ljepota je mnogo više od figure i proporcija, pravilnih crta lica isl.... i po meni, otkriva se u držanju, stilu, načinu razmišljanja, govoru, pogledu, glasu, mnoštvom sitnica koje čine baš tu osobnost kakva jeste (lijepu/ ružnu). A to mi je kriterij i kod muškaraca. Glupost mi definitivno ne može biti lijepa ni privlačna pa ni da izgleda kao Apolon.

A za "dobre" koje mogu biti i pametne i glupe; pa naravno da pamet nema veze s izgledom, a to da li su nekom "dobre" dobre bez obzira (glede&unatoč ) na pamet, njihov izbor.

P.S. bit će da ja vas ovdje na temi zabavljam, pa idem raditi nešto društveno korisnije.

Zadnje uređivanje Anemona : 15.07.2013. at 13:41.
Anemona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:43   #73
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post

Drugo, dok sam bio samac, čistio sam stan jednom godišnje. Što ću, svinja sam. Što sad znači, kad sam oženjen, ravnopravno podijeliti čišćenje stana? Po mojim higijenskim kriterijima (ako se manjak kriterija još može nazvati kriterijem): jedne godine ja, druge godine ona?

Mislim da je iluzorno takve stvari rješavati na nekoj općenitoj razini. Svi imamo u sebi osjećaj za ravnotežu između davanja i primanja, i valjda je jedna od važnih stvari u svakom odnosu paziti na taj osjećaj (a ne ga pretvarati u računicu).
Ovo i mene jebe.Kad sam bio student,usisavo sam stan jednom u mjesec dana,kad mi se djevojka uselila usisavala je svako 2 dana i poslije meni srala kako sam lijen i ne usisavam.Meni stvarno ne pada na pamet usisavat svako 4 dana stan.Ili kad ronca što se ne brinem oko zavjesa i vaza.Alooooo? Da živim sam tih zavjesa i vaza nebi uopće bilo u stanu.To ni me treba.
Imam i ja ptičarku u podrumu i nikad te ne pilam što ti nikad ne padne napamet da je uzmeš i malo očistiš.
Ali društveno gledano,ona je ta koja se žrtuje radi meni (zbog stvarih koje mi uopće nisu važne nit mi trebaju ) a ja sam svinja
Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:43   #74
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Npr. ne znam koliko je ovo baš "feminizam", a nije recimo jedan patološki narcizam:

http://www.tportal.hr/kultura/kultur...feminizam.html

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
..."društveni konstrukt", "rod", "živimo u patrijarhatu", moja druga po redu omiljena - "postoji taj kontekst našega društva u kojemu ženu koja uživa pregršt seksualnih odnosa pogrdno nazivamo droljom. Ona je drolja jer naše društvo ne donosi takav sud na temelju njezine odluke ili njezinog užitka, već na temelju patrijarhalne strukture." i apsolutni broj jedan:

Pazi s kojim implicitnim prijezirom piše "nakon što su muževima pokrpale čarape".
Ja sam studirao u vrijeme kada su u nas upravo došli Ženski studiji, na faksu se otvarali prvi feministički kolegiji, feministicama i "feministicama" okružen sam više od 15 godina i feminizmima u mnogim njegovim pojavnim oblicima.

Feminizam je nažalost ništa drugo nego tumor, i to kancerogeni, na ostacima zdravog društvenoga tkiva kojega više nema puno. Feminizmi (jedino što je dobro primijetila mlada "umjetnica" jest to da je riječ o feminizmima a ne o feminizmu) nisu ništa drugo nego strategija liberalnoga društva da potpuno uništi sve tradiicionalne strukture, koje su zapravo već i uništene.

Feminizmi su jedna od glavnih strategija koja ima za cilj uništiti bilo kakve dublje međuljudske veze u društvu, o obitelj je bila jedna od najvažnijih. Cilj je da ljudi postanu bezglava masa "individua" kojima će se manipulirati kao klonovima ili Borgovima.

Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
A tko brani gospođama da mrdnu dupe, upišu neki suvisli faks,

Kod Amerikanaca se sad češće dešava da žena više zarađuje, i nakon razvoda sud dodjeljuje alimentaciju mužu.
Ne samo u Americi. Cijeli je školski sustav u biti "ženski". To je tabu tema o kojoj se danas ne smije govoriti. Ali, u cijeloj Europi žene već čine većinu na sveučilištima, većinu diplomanta, neke su profesije skroz monopolizirale. Iako globalno još zarađuju manje (u ukupnoj sumi dohotka), to se neminovno mijenja. Tako da nije više nikakvo čudo da žena zarađuje više.

Recimo, u Hrvatskoj postoje mjesta puna neženja jer je većina djevojaka otišla na studij.

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne kužim zapravo što je prijedlog, nešto ovakvo:

Na kraju dana supružnici popisuju što su danas obavili, to uspoređuju s tržišnim cijenama, i ustanove tko je koliko u minusu naspram onoga drugoga?

Dakle, čišćenje stana, kuhanje - tržišna cijena po satu toliko i toliko kuna.
On njoj donio cvijeće - dostava cvijeća toliko i toliko kuna.
Čuvanje zajedničkog djeteta - bejbisiting je toliko i toliko kuna po satu.
Pričanje priče djetetu - dodatna usluga, toliko i toliko kuna.
Pružanje seksualnih usluga, ona njemu to i to, on njoj to i to - cijena na tržištu tolika.
Odustajanje od gledanja nogometa na TV u korist romantične komedije - cijena po dogovoru.


wtf?
Pa, to izgleda kao zajebancija, ali ja mislim da nije daleko od istine. U bliskoj budućnosti očekuje nas kraj braka kakav poznajemo i nešto nalik ugovornom odnosu sa popisom dužnosti i obaveza. Možda najsličniji oblik Ugovoru o doživotnom uzdržavanju, npr. ovo bi mogli nazvati Ugovor o suživotu.
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 13:53   #75
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Pa hendikepirane su samo utoliko koliko ih društvo, neka sredina hendikepira tj. diskriminira temeljem izgleda. Nema hendikepa u drugom slučaju. A druga stvar je što tebi "ružno" nekom drugom ne mora biti već može biti lijepo, zanimljivo, privlačno, specifično, imati svoju privlačnost na netipični, stereotipni način.
Meni npr. koja smatram da imam "oko za lijepo" ljepotice kao "štancane na traci" nisu (uvijek, i najčešće ne) i lijepe. Ljepota je mnogo više od figure i proporcija, pravilnih crta lica isl.... i po meni, otkriva se u držanju, stilu, načinu razmišljanja, govoru, pogledu, glasu, mnoštvom sitnica koje čine baš tu osobnost kakva jeste (lijepu/ ružnu). A to mi je kriterij i kod muškaraca. Glupost mi definitivno ne može biti lijepa ni privlačna pa ni da izgleda kao Apolon.

A za "dobre" koje mogu biti i pametne i glupe; pa naravno da pamet nema veze s izgledom, a to da li su nekom "dobre" dobre bez obzira (glede&unatoč ) na pamet, njihov izbor.

P.S. bit će da ja vas ovdje na temi zabavljam, pa idem raditi nešto društveno korisnije.
Društvo diskriminira uvijek, pitanje je samo kriterija i intenziteta. Što se tiče ružnoće, tu mislim na univerzalnu ružnoću (dakle ne na simpatične, vrckave itd.) dakle na baš ružne. Da bi takve žene postale feministice, a njih je među njima više od velike većine, potrebna je i frustracija ružnoćom koja je obično pokretač feminističke aktivnosti. Zgodne feministice kao i feministice koje se bave stvarnim ženskim problemima i nejednakostima i one koje to rade iz empatije prema drugim ženama samo su iznimka koja potvrđuje pravilo. Feminizam je apsolutno nepotreban lijepim i neiskompleksiranim ženama. Da me ne proglasiš odmah šovinistom možemo ovdje ubaciti i usporedbu s iskompleksiranim frajerima kojima su sve žene kurve, "mudraci i madraci".
"Lijepi" ljudi, dakle i žene, puno bolje "prolaze" u životu bez obzira na njihovu inteligenciju, za to postoje rezultati socioloških istraživanja.
henry chinasky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:21   #76
Quote:
Anemona kaže: Pogledaj post
Uopće nije bitno zbog koga ili čega muškarac ostavlja ženu - o nečijoj intimi ne možeš suditi ni spekulirati ako nisi u njegovim/ njenim cipelama a govoriti o ženskoj solidarnosti u tom slučaju za mene nema smisla - ono što je bitno je da - bilo kako, ako žena bude ostavljena a ekonomski je ovisna o mužu, takva situacija (bar) ekonomski za nju ne bude traumatična. Ono što je u planinarevom postu naznačeno kao "minuli rad" - njen život i rad koji ima svoju vrijednost - da bude vrednovan tako da joj sigurnost i nakon razvoda (gdje je ona ostavljena) bude zagarantirana.
Ne znam po čemu ne mogu suditi o nečijim odlukama ako nisam u njegovim cipelama. Ne sudim kao on, nego kao ja. I naravno da je bitno zašto muškarac ostavlja ženu. Tu se čak i ne radi samo o intimi, nego često i o sudskim sporovima koji se često dotiču upravo tih razloga. To uopće nije toliko stvar intime. Što se tiče tvoje zabrane o čemu se smije govoriti, ne razumijem otkuda tvoj poriv za zabranama. Živimo u slobodnom društvu.
Također, tvoja tvrdnja da nema smisla govoriti o ženskoj solidarnosti u takvim slučajevima je opet nešto o čemu ima smisla govoriti, ali ti to ne želiš jer pobija cijelu ideju o emancipaciji žena. Ja bih išao tako daleko da bih veći dio tih programa za emancipaciju žena proglasio prevarom koja otvara vrata mračnim pojavama da provode svoju volju. Poznato mi je nekoliko slučajeva u kojima bi se pojavila Sarnavka i prodavala priču o emancipaciji i feminizmu a radilo se o beskrajno zlim ženama koje su varale partnere da bi stekle imovinu od drugog tipa. Ispod tih prelijepih priča o progresu kriju se demonske i dijabolične naravi.

Quote:
Žena kućanica, žena u godinama nema takvu sigurnost. A što se tiče moje ženske solidarnosti ona nije usmjerena na sućut i velikodušnost ljubavnice koja bi iz solidarnosti sa ženom koja zbog nje može biti ostavljena, odlučila ostaviti sama tog muškarca. Moja solidarnost je na strani žene - ovdje one koja je ostavljena - da ako već nije do tad zadobije svoju neovisnost i NE OVISI o hiru životnih okolnosti ili što ja znam čega, odluci muškarca, u svakom slučaju. Nije rješenje solidarnost druge žene (to bi čak bilo i ponižavajuće za ženu u braku, kad bi to znala) a čak i kad bi bilo, to je "slučaj" krajnje nesiguran i nepouzdan i opet radilo bi se o ovisnosti o nečijoj "dobroj volji", nečijem sustavu vrijednosti itd.... a to ne smije biti slučaj (ako se već gleda rješenje) već žena treba znati (sustav bi joj to na neki način trebao garantirati) da ako bude i ostavljena neće ostati na ulici.
Nisi odgovorila na ključno pitanje ženske naravi koja ide svjesno sudjelovati u uništavanju braka muškarca s drugom ženom. Jer, ta ostavljanja su najčešće zbog druge žene. Dakle ženska solidarnost je pobijena muškom prevarom jer automatski i druga žena sudjeluje u destrukciji tog braka.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 15.07.2013. at 14:30.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:28   #77
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Nisam ja promašila poentu situacije, već si ti promašio poentu mog posta.

Nije važno je li neka žena feministkinja, starleta ili "žena, majka, kraljica" ako joj je životni saputnik muškarac koji je doživljava kao potrošnu robu.

A o tome ko kome radi iza leđa, ko bi trebao biti s kim solidaran i šta je moralno ispravno u takvim situacijama bi se moglo diskutirati u okviru neke druge teme.
Da, ali zašto ta žena odlučuje biti s muškarcem koji će je doživljavati kao potrošnu robu? U cijeloj toj feminističkoj priči kao da su žene pasivne i nemoćne odlučiti s kojim muškarcem će ući u brak. Kriv je muškarac što je doživljava kao robu, ali ne i ona koja odluči biti s tim muškarcem. Meni se čini pak da takvi ljudi zaslužuju jedno drugo i da bi bila šteta lupati teorijske modele s Filozofskog fakulteta u Zagrebu na takve situacije (recimo, onaj link na A. Čakardić).
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:37   #78
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
U cijeloj toj feminističkoj priči kao da su žene pasivne i nemoćne ...
Pa naravno, moraju biti nemušte jer im tada trebaju glasnogovornice-feministice. Ako se prizna da žene nisu nemušte, da su u stanju odlučivati o sebi i svojim odnosima, onda tutorice-feministice gube smisao postojanja, onda više nikome ne trebaju.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:38   #79
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Da, ali zašto ta žena odlučuje biti s muškarcem koji će je doživljavati kao potrošnu robu? U cijeloj toj feminističkoj priči kao da su žene pasivne i nemoćne odlučiti s kojim muškarcem će ući u brak. Kriv je muškarac što je doživljava kao robu, ali ne i ona koja odluči biti s tim muškarcem. Meni se čini pak da takvi ljudi zaslužuju jedno drugo i da bi bila šteta lupati teorijske modele s Filozofskog fakulteta u Zagrebu na takve situacije.
Ne samo to, nego se zaboravlja koliko je dotična imala više mogućnosti za upoznavanje potencijalnih partnera (u usporedbi sa svojim muškim ekvivalentima) i opet je unatoč tolikim mogućnostima uspjela završiti u nakaradnom odnosu.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2013., 14:50   #80
Quote:
henry chinasky kaže: Pogledaj post
Društvo diskriminira uvijek, pitanje je samo kriterija i intenziteta. Što se tiče ružnoće, tu mislim na univerzalnu ružnoću (dakle ne na simpatične, vrckave itd.) dakle na baš ružne. Da bi takve žene postale feministice, a njih je među njima više od velike većine, potrebna je i frustracija ružnoćom koja je obično pokretač feminističke aktivnosti. Zgodne feministice kao i feministice koje se bave stvarnim ženskim problemima i nejednakostima i one koje to rade iz empatije prema drugim ženama samo su iznimka koja potvrđuje pravilo.
Ovom elaboracijom dotaknuto je dno dna. Osim ako se ne radi o nevještom pokušaju oblikovanja nekakve, recimo, humoreske.
U slučaju da autor misli ovo ozbiljno i stvarno decdirano dijeli žene na lijepe i ružne, kako bi procijenio svoju majku na primjer?

Quote:
henry chinasky kaže: Pogledaj post
Feminizam je apsolutno nepotreban lijepim i neiskompleksiranim ženama.
Krivo. Njima je upravo najviše potreban. Njihov kapital, to što su fizički privlačne moćnom i bogatom muškarcu, nestalne je naravi. S vremenom, kako žena stari, ta će se vrijednost izgubiti, ona više neće biti reprezentativna pratilja i bit će zamijenjena mlađom. Zato se ona mora osigurati za budućnost, vlastitom karijerom i zakonima koji joj jamče pristojnu alimentaciju u slučaju razvoda.
Za razliku od njih, žene koje sebe smatraju neprivlačnima opterećene su osjećajem manje vrijednosti i stoga ne izvoljevaju puno, radije se priklanjaju tradicionalnim opcijama i vode se maksimom 'ne talasaj'.

Quote:
henry chinasky kaže: Pogledaj post
Da me ne proglasiš odmah šovinistom možemo ovdje ubaciti i usporedbu s iskompleksiranim frajerima kojima su sve žene kurve, "mudraci i madraci".
"Lijepi" ljudi, dakle i žene, puno bolje "prolaze" u životu bez obzira na njihovu inteligenciju, za to postoje rezultati socioloških istraživanja.
Muškarcima koji su ružni, zapušteni, prljavi poput svinja, smrdljivi i odbojni u svakom pogledu, 'kurva' više nije uvreda broj jedan. Po novom to je 'feministkinja'. Oni su, naime, najžešći antifeministi.
__________________
Evo nam opet banane!
protagora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.