Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2009., 14:02   #1
Red face Recepti (komentari u zasebnu temu!)

Ovdje samo recepti!
Komentare recepata i ostalo što veseli naše malo selo, razbacajte po rinejmanoj, već postojećoj temi


************************************************** **********************************

Mislim da nam je prijeko potrebna ova tema.

Njuškajući po forumu, naletjela bih na poneki fenomenalan recept kojeg bi neka od cura ostavila ovdje, i redovito se oduševila. Mislim da bi bilo korisno imati ovu temu, a ne samo puko nabrajanje obroka na dnevnicima prehrane.

Dobrodošli su svi recepti, od toga kako posni učiniti jestivijim, do klasičnih ručkova, mesa, priloga, variva. Može i slatko, ako ima
Bitno je samo da se koriste naše "rekreacijske", mnogima mrske namirnice, te da obroci zadovoljavaju potrebe pojedinih rekreativaca.

Za početak, krećem s dva zdrava priloga, uz klasični mesno-riblji ručak, da baš nije čista mesina.

Krem juha od brokule
-brokula i karfiol po želji (što više to bolje)
-par češnjića češnjaka
-maslinovo ulje
-začini po želji(sol, papar, vegeta, vlasac, peršin)
Kuhati povrće, češnjak sa par kapi maslinovog u vodi 15-ak minuta. Začiniti. Izvaditi pola povrća, zblendati u blenderu, i vratiti nazad u juhu. Posuti zelenjavom po želji

Prilog od zobenih
- bilo koje povrće (tikvice, mrkve, grašak, luk, paprika)
- maslinovo ulje
- sol, papar, majčina dušica
- nekoliko žlica zobenih pahuljica.
Povrće zdinstati na naglo na malo maslinovog, kad pusti sok, začiniti, i umiješati zobene. Pomiješati, zaliti s malo vode i pustiti da nabuja. Meni bolje od rižota

-----------------

Ajmo, dajte ideje, znam da imate
Boldajte naslove radi preglednosti

Btw, nema četa, samo recepti plus eventualno pokoji komentar. Ak već imate nekaj potrebu reć, dajte makar neki recept zalijepite u post

Kad se nakupi resipisa, složit ćemo neki meni, po obrocima, dakle, doručak, ručak, međuobrok, večera.

Zadnje uređivanje Sheeva : 30.04.2010. at 09:52.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 15:13   #2
Evo, kaša od zobenih, može biti doručak ali i popodnevna zamjena za slatko.
Jutros jela
U zakuhano mlijeko se uspu žitarice koje jedemo za doručak i nariba se jedna jabuka. Može se dodati malo cimeta, malo drobljenih orašastih plodova ili suhog voća/žličica meda.
Zapravo, nebo je granica ( i kalorije).
Na kraju, kad se zgusne se pusti da se malo ohladi. Trebalo bi izgledati kao čvrsta kaša.
Jede se toplo.



Dajte ideja za međuobroke
Ne mogu vidjeti posni ni zrnati više ni nacrtane, a jogurt/voće/šaka badema me uopće ne zasite

Zadnje uređivanje Maslina : 08.08.2009. at 15:20.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:21   #3
A čuj, nije baš neki izbor, pogotovo ako si vani. Ja jedem ribice razne, u salamuri ili maslinovom.
Ako sam prijepodne u gradu, onda si uzmem onog najmanjeg Mavrovića, raženog. Unutra natrpam barem 10 deka neke bilder-approved šunke (nemasne pureće).
Također, znam si kupit mozzarelu, ocijedit u wc-u i pojest
Ranije sam jela banane, sad ljeti mi ne pašu.

Kad si doma, podjeliš ono kaj skuhaš na više tura

Pileća salata
Kuhani file narezati na kockice, pomiješati s kuhanim mahunama (svježe ili smrznute), zaliti maslinovim uljem, octom, obavezno češnjak, sol, papar, peršin ili kakva već zelenjava

Zadnje uređivanje TincH : 08.08.2009. at 17:27.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:51   #4
Ajd,najviše me zanima priprema zobenih

Piletina i riža

Jedan od najdražih obroka mi je riža,piletina i neko povrće.

Piletinu bijelo meso napacam kao svako drugo meso.
Znači:ulje,origano,peršin,vegeta(za piletinu na roštilju),celer,sol,biber,papar,crvena paprika i kombinacija dalmatinskih začina(imam posebno izmiješano).
Naravno,ostavi se malo dulje ili ovisi kako se stigne.Čim dulje to bolje jer upije više arome.

Što se tiče riže prvo nasjeckam luk i prepržim ga na tavi.Kad skuham rižu stavim taj luk unutra,te stavim još začina po želji.
Najviše koristim origano,papar,biber(meni fino tako).
Uz to si pripremim malo krastavaca(kiselih),paradajz,paprika.
Može se i paprika staviti na tavu da se zapeče.

I to je to

Zadnje uređivanje Plavi Lav : 08.08.2009. at 18:42.
Plavi Lav is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 17:58   #5
Lave, boldala sam ti naslov radi preglednosti.

Zobene
-namočim preko noći u mlijeku ili vodi, ujutro ubacim pola naribane jabuke
-također namočim preko noći, ali zajedno sa žlicom suhog voća (brusnice, banane, tropsko) - skroz omekša i bude fino
-zobene+čoko whey+voda u blender = fini šejk, to ako vam se ne da žvakat


Btw, blender je must have ako hoćete pravit jestivu klopu od dosadnih namirnica
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 18:01   #6
Šatro kineska piletina

Zove se šatro jer nije u woku, i nema posebnih umaka.

Kockice pileta se na naglo bace na maslinovo, i na to se hiće redom: ploškice tikvica, usitnjena paprika (debela crvena ili žuta), šampinjoni ili bukovače, kockice luka, češnjak tko voli. Posoli se, i ja stavim majčinu dušicu kad je gotovo (nekih 10ak min nakon što se ubaci povrće). Na kraju hitim 20-ak indijskih oraščića. Bolje je kad malo odstoji. Uz to jedem bebi-rajčice.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 02:53   #7
namaz od posnog i slanutka:

u blender: posni sir + slanutak + češnjak + peršin + kurkuma + sol + papar


nešto od posnog i voća

posni banana šumsko voće

posni kefir šumsko
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 13:21   #8
jedini način na koji mogu jest posni sir:
mrkvu, celer, paradajz, tikvice, poriluk narezati na trakice i pirjati na malo ulja dok ne omakša povrće, ( mora safta ostat malo u tavi), dodati još peršin i to topl staviti na posni sir.
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games

Zadnje uređivanje TincH : 10.08.2009. at 14:01.
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 00:05   #9
Za masu - shake od mlijeka, domaćica, banana:
- količina: 1.2 l - 1.5 l
- vrijeme jela: kad dođeš doma iz teretane
- enjoy

Negdje 2-4 banane, zavisi o veličini; domaćica oko 1/4 ili 1/5 kutije; mlijeka zavisi o željenoj gustoći i preostalom mjestu u mikseru.

Ukusan tekući pw obrok.

Zadnje uređivanje TincH : 10.08.2009. at 14:01.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 10:40   #10
pashko, ja jedem nešto slično, ali ne s domaćicom, već čokolinom.
znači, otprilike 4 banane izgnječim u mlijeku i dodam čokolino. jedini razlog zašto to jedem je zato što je strašno ukusno.

moram probati zobene u vrućem mlijeku s jabukama, nije mi prije palo na pamet.

trenutno mi je omiljeni međuobrok- 2 deci jogurta sa žlicom heljdinih mekinja i žlicom lanenih sjemenki.

Zadnje uređivanje TincH : 10.08.2009. at 14:00.
gondomirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:51   #11
Quote:
gondomirka kaže: Pogledaj post
pashko, ja jedem nešto slično, ali ne s domaćicom, već čokolinom.
znači, otprilike 4 banane izgnječim u mlijeku i dodam čokolino. jedini razlog zašto to jedem je zato što je strašno ukusno.

moram probati zobene u vrućem mlijeku s jabukama, nije mi prije palo na pamet.

trenutno mi je omiljeni međuobrok- 2 deci jogurta sa žlicom heljdinih mekinja i žlicom lanenih sjemenki.
Izgleda interesantno i fino, no poručio bih ti da izbaciš čokolino što prije. Ono je možda fino no zdravo sigurno nije.
Ostatak

p.s. za TincH - ok, ne bum osim recepata postao niš više na ovoj temi.

Zadnje uređivanje PashkoPata'q : 10.08.2009. at 20:01.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 10:52   #12
Bilo bi dobro kad bi se nekoliko postojećih tema s receptima spojilo. Koliko se sjećam, pisala sam na 2-3 slične teme na Rekreaciji.


U zadnje vrijeme dosta koristim mješavinu riža/pir/ječam i svi su se na to navukli. Dinstam luk, na to bacim razno povrće, dodam mješavinu i za 10ak-15 minuta je gotovo.

Pošto ne jedem rižu/tjesteninu/krumpir, smišljam kako meso učiniti zanimljivijim pa jedem razne salate (npr.piletina i povrće), šnicle punjene povrćem, ražnjiće od povrća i mesa,...

Zadnje uređivanje TincH : 10.08.2009. at 14:01.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 11:50   #13
salata s tunom

#rajčica
#rikula
#tuna u salamuri
# kapari
# 1 mozzarella
# bosiljak
# aceto i malo maslinovog ulja


fino varivo sa zobenim i ječmenim pahuljicama


# mix zobenih i ječmenih
# 1 kraljevski mix (smrznuto povrće by ledo /podravka)
# pasirana rajčica

postupak

povrće skuhati i dodati popečene pahuljice( u tavi na suhom malo ih popeći) , sve zajedno lagano promješati i na kraju dodati rajčicu.

tikvice bolonjez

# ribane tikvice
# luk
# začini
# rajčica

postupak

naribane tikvice malo osoliti da izgube vode i prodinstati na luku i malo maslinova ulja , dodati origano, vlasac i pred kraj rajčice. poslužiti uz zelenu salatu ili ribane krastavce

bučkuriš s pilećim fileom

# 15 dg pilećeg file
# mahune
# paprika
# rajčica
# krastavci

postupak

Na sitno narezati povrće i sve zajedno prodinstati na vodi i dodadati file na sitno rezani , na kraju dodati krastavce rezane na kolute.

--
nisu neki osobiti recepti , bit je da se ovi svi mogu moderirati i prilagoditi vašim preferencijama, i brzi su.
blaženo ljeto i brdo povrća :inlove: .
__________________
Koyaanisqatsi
Phased is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 17:18   #14
Evo dva jednostavna međuobroka za ove ljetne dane:

Svježa mrkva i jabuka

Jabuku narežete na sitne kockice,a banane i mrkve na ploškice. Komadiće pomiješajte i dodajte limunovog soka i naribanog lješnjaka.


Svježa jabuka sa mrkvama

Naribane mrkve i jabuke pomiješati s puno limunovog soka. Dodati grožđice i med. U posudi koja se može zatvoriti ponijeti sa sobom u ured. Prije same konzumacije to preliti sa jogurtom i posipati sa orasima.


Meni je to sve fino!
Simple Fille is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:55   #15
Paško, ja iskreno ne vidim neku razliku između domaćica i čokolina, niti po GI-ju, niti po kvaliteti. No, budući da je za masu, i za PWM, neka bude.

Drugo, zamolila sam da uglavnom pišete recepte, ne želimo još jednu čet temu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 20:21   #16
Punjene tikvice


Daklem, postoji nekoliko varijacija - ovisno o tome što tko jede, ili ne jede.

Izdubiti neoguljenu tikvicu/e. Na glavici luka i 2 režnja češnjaka izdinstati mljeveno meso (nebitno koje, po izboru, količina ovisi o broju ljudi). Dodati sol, papar, bosiljak, majčinu dušicu (itd.). Dodati nasjeckano "meso" tikvica i dinstati. U tu smjesu se može dodati riža ili ječam, pir, a može i bez toga. Smjesom napuniti tikvicu. Preliti umakom od pelata.
(Ja napravim običnu šalšu i njome zalijem tikvice, no oni kojima se to ne da mogu samo začiniti pelate (sol, papar, malo šećera da ubije kiselost, bosiljak, majčina dušica, itd.). Time preliti punjene tikvice i staviti u pećnicu.)

(Oni koji ne paze manijakalno mogu pred kraj posuti tikvice mozzarellom.)

Na isti način punim luk, rajčice, patlidžane,...

Zadnje uređivanje TincH : 16.03.2010. at 21:50.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 20:25   #17
Jedan od mojih omiljenih recepisa s patlidžanima, poznatiji kao Caponata.

1 kg patlidžana
2-3 žlice maslinovog ulja
500 g nasjeckanog luka
svežanj celera-stabljike, narezanog
500 g zrelih rajčica, oguljenih i nasjeckanih
50 g kapara
svježi bosiljak (može i sušeni)
100 g zelenih maslina bez koštica
sol
papar

Narežite i posolite patlidžane. Pritisnite ih nečime i ostavite da se cijede sat vremena. Isperite, osušite i narežite na kocke pa ih pržite u velikoj tavi na 4 žlice maslinovog ulja dok ne budu mekani, ali donekle hruskavi. Izvadite patlidžan iz tave pa u njoj na preostalom maslinovom ulju popržite luk i celer. Kad postanu zlatno-smeđi, dodajte rajčicu, masline i kapare. Pirjajte 10 min, a zatim umiješajte patlidžan. Dodajte bosiljak, posolite i popaprite prema ukusu. Pomiješajte.

Caponata se poslužuje kao predjelo ili brzinski snack na poprženim kriškama kruha (bruschetta), a može i kao prilog uz pečeno meso ili kao samostalno vegetarijansko jelo uz kuhanu rižu. Jede se i topla i hladna, a super je i nakon što odstoji jedan dan u hladnjaku.

Zadnje uređivanje TincH : 16.03.2010. at 21:50.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 21:38   #18
Jutarnja energetska doza

- jogurt (kod mene je većinom LGG i to onaj bez voća jer nema šećera)
- žlica meda
- voće (banane, jabuke...)
- može i miks ovog gore s zobenim (bez čokolade)

Osvježava jutro i zadovoljava voćne (vitaminske) dnevne potrebe.

Zadnje uređivanje TincH : 16.03.2010. at 21:50.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:57   #19
Japanska junetina

Teryaki umak -> soja sos, oko 1 dcl, velika žlica višnjevca ili nekog desertnog vina (Prošek), češnjak, stevija (inače ide šećer) par kapi.

Marinirati kockice junetine (oko 300g) u teryiakiju (polovica količine) preko noći. Baciti na maslinovo ulje u wok. Peći 15-ak minuta. Ubaciti razno povrće po želji (tikvice, paprike, luk, kupus). Sve zajedno još 10-ak minuta dinstati. Zaliti ostatkom teryiakija

Ja jedem samo, tko ne bježi od UH može kao prilog kuhanu rižu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 20:05   #20
Juha od slanutka

250 g slanutka iz konzerve
glavica luka
3 žlice sjeckanog peršina
4 režnja češnjaka
1,5 l kokošjeg temeljca (može i povrtni)
1 žlica mljevene crvene paprike
100 g mrkve
(po želji) 150 g krumpira
100 g rajčice
1 žličica mješavine sušenih mediteranskih trava
(po želji) 5-6 žlica preprženih kockica kruha
sol i papar


U lonac na ugrijano maslinovo ulje dodamo sjeckani luk, sjeckani peršin, protisnemo češnjak, te na laganoj vatri pržimo dok povrće ne omekša. Zatim na povrće dodamo mljevenu crvenu papriku, mješavinu mediteranskih trava, očišćenu mrkvu i krumpir narezan na kockice, oguljenu, očišćenu i na kockice narezanu rajčicu, slanutak iz konzerve, ulijemo toliko kokošjeg (ili povrtnog) temeljca da prekrije sastojke i kada zavrije na laganoj vatri kuhamo 15-ak minuta. Potom štapnim mikserom izmiksamo sastojke tako da ostanu komadići, te po želji začinimo solju i paprom. Gotovu juhu rasporedimo u tanjure, posipamo preprženim kockicama kruha i poslužimo.

Ja gotovo svako jelo kuham u više verzija. Npr. sebi bez krumpira i kockica kruha, ali ostalima dodam i to.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.