Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2003., 17:11   #1
Dopunsko/dodatno/dobrovoljno/privatno zdravstveno osiguranje

E, ljudi, imam malu pizdarijicu...

Nakon zavrsene srednje skole, trebo sam otic na burzu u roku tri mjeseca da bi dobio zdravstveno...

To nisam mogo napravit, jer sam imo neke frke, i morao jedan predmet polagat u vecernjoj, pa bi se onda vidjelo da sam zavrsio vecernju, a ovak se to ne kuzi... ali, nevermind...

Posao ne mogu dobit, barem ne prijavljeni, tako da ni preko firme nista od zdravstvenog...

Dakle, jel ima koji nacin da ja dobijem zdravstveno osiguranje u nasoj divnoj zemlji, bez da nadjem prijavljeni posao, ili upisem redovan faks - pa prek stare dobijem zdravstveno...

Help
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:40   #2
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:43   #3
Re: Kako dobit zdravstveno...

Quote:
Reebok kaže:

Dakle, jel ima koji nacin da ja dobijem zdravstveno osiguranje u nasoj divnoj zemlji, bez da nadjem prijavljeni posao, ili upisem redovan faks - pa prek stare dobijem zdravstveno...

Help
Ofkors da ima nacina...
Ak si nezaposlen onda odes u vec svoju opcinu ili HZZO (imas u Remetincu npr.) i kazes sta trebas i to je to. Posto su prosla ona 3 mjeseca, onda ih malo moljakas ali bi trebali posustat na kraju. Mislim da se neka molba pise ili tak nekaj.
Ak ni to ne upali, onda se prijavis na burzu... i onda dobis status nezaposlenog, pa se opet mozes prijavit. Mala je vjerojatnost da ces bas dobit posao ...ipak ih ima jos 400 000.

A sad bas da ces prek mame dobit zdravstveno, ehehh... pa ti si vec velik dechko...mozes ti to i sam
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:47   #4
Re: Re: Kako dobit zdravstveno...

Quote:
kinara kaže:
Posto su prosla ona 3 mjeseca, onda ih malo moljakas ali bi trebali posustat na kraju. Mislim da se neka molba pise ili tak nekaj.
Prosle su dvije godine... ali sam imao zdravstvenu knjizicu koja je jos vazila, pa sam se svercao na nju...

a sad nemrem nista... nemrem zubaru, nemrem shrinku, nemrem doktoru...

vec sam se zadnji put izvlacio da nisam stigao novu izvadit, bla bla, al nemrem vise...

A dakle, kao nezaposlen ja mogu dobit osiguranje? Bez imalo radnog staza? Mislim, cuo sam da su se burza i zdravstveno odvojili sad...

ma nisam ti ja veliki decko, ja sam ti veliki gubitnik
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:47   #5
Quote:
tina1978 kaže:
Dabogda kihnula, pa si pregrizla tu jezichinu
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:48   #6
i ja sam također imala isti problem .
Moraš si naći ili nekoga tko ima neku firmu pa da te on prijavi na određeno vrijeme(npr mjesec dana)i onda nakon tog mjeseca odeš na burzu u roku mjesec dana pa si na burzi(samo ovaj put se pridržavaj roka).
A ako ne nađeš nikog takvog onda si nađi nekog tko će te prijaviti kao kućnog pomoćnika-to ideš na mirovinsko u Đajinu 64(dom sportova),platš oko 240 kuna i ta ti osoba da otkaz u roku od mjesec dana i opet si na burzi.Ta ti jeopcija lakša jer ćeš prije naći nekog tko ima stan nego nekog ko ima firmu.Samo ta osoba koja će te prijaviti mora biti vlasnik stana.
Sretno!
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 18:50   #7
Ajd, hvala tina... i tebi kinara

Samo, kolko je to svjezhe? Ono, cuo sam da su sad sve to nekaj zbrkali, pa neznam kaj josh vazhi ili ne..

A yebiga, nemrem nazvat informacije zdravstvenog, i pitat ih "kak ja vas mogu zmuljat"
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 19:01   #8
Heheheh...pa mozes ih i probat nazvat?

Moje info su prilicno svjeze...ja to sve radila prije par mjeseci..
I da, zdravstveno i burza jesu odvojeni sto ce reci da ne moras biti na burzi da bi dobio osiguranje (unutar onih 3 mj.). Ko npr. ja... nisam na burzi, nezaposlena sam, a imam zdravstveno... chudo, zar ne?
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 19:20   #9
Probala sam i ja to s moljakanjem al nije išlo.
Nemogu sad baš svi bez osnove za zdravstveno tako lako dobiti na trošak države osiguranje.
Ak imaš nekog da te prijavi (vlasnika stana)nek ti to napravi .
Nije komplicirano,ne košta tak puno(da te prijavi neko s firmom to bi platio oko 800 kuna,a ovak samo 200) i isti dan dobivaš osiguranje (dobiješ papir o prijavi s kojim ideš doktoru i on ti služi ko kjižica dok ti se knjižica ne napravi.)
Znam još par ljudi koji su tak nabavili zdravstveno.
Sretno.
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 19:22   #10
Ah ree...sami problemi s tobom...
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 16:24   #11
Ah... hvala, trudim se
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 21:59   #12
Hej, sretno!

Mora biti neki nacin. Daj frendu nek nazove (ili promijeni glas) i reci da te je sram i da ti je grozno, ali da ti je netko (Shtefitza s foruma ) rekla da kao nezaposleni drzavljanin RH imas pravo na zdravstveno osiguranje, nek ti samo kazu sto da napravis.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 22:12   #13
A jel zna netko da li mi iz dijaspore imamo pravo na zdravsteveno osiguranje u domaji i ako da, kako da ga nabavimo???
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2003., 23:50   #14
KAd se vratis, doneses sa sobom avionsku kartu i/ili pasos sa stambiljima kad si usla/isazla i daju ti zdravstveno.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 01:09   #15
Ma ne za kad se vratim nego jel imamo pravo na nase zdravstveno osiguranje dok zivimo u drugoj zemlji ?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 01:28   #16
Da, ako uplacujes mjesecnu ratu.

Inace vecina "vanjskih" zdravstvenih osiguranja ima ugovor sa HZZO-om, pa se u odredjenim zdravstvenim ustanovama mozes lijeciti pokrivena svojim britanskim/americkim/njemackim zdravstvenim osiguranjem...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 01:38   #17
Znam...vec sam se ljecila kod nas sa svojim englskim osiguranjem, al ne nzam dal to pali ako ti treba neki operativni zahvat ili tako nesto.
Inace pitam tek toliko da znam koje su mi opcije...nikad se ne zna sta me moze snac.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2003., 01:44   #18
Pali i ne pali. Ovisno koje zdravstveno osiguranje trenutno imas u Engleskoj. Nazovi predstavnike svog osiguranja i sve ih pitaj. Imaju i popise koje hrvatske bolnice sudjeluju u tim mrezama.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 09:52   #19
zdravstveno osiguranje

nemam pojma di da to metnem, pa bum pukla tu..
pitanje: preko koga osigurati dijete od 5 godina u hrvatskoj, ako zivi sa dedom (u penziji) i tetom, koja studira? roditelji su u inozemstvu...kako srediti zdravstveno?
zna li netko?
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 10:03   #20
Ne znam ti odgovoriti, ali odgovore probaj naci na ovoj stranici, a tamo imas i broj besplatnog info telefona:

http://www.hzzo-net.hr/
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.