Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 10:46   #61
Tooo
Konacno nesto za muske... osim kondoma, koje moj mrzi iz dna duse.

Mandy, i ja sam se malo cudila onom ispod, al rek'o necu nista pitat dok sama ne objavi
Znam kampanju i sto to znaci, al mi nikako ne ide uz tvoj nick...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:28   #62
ne znam, meni je kemija - kemija da ga hebes
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:42   #63
e dok to dođe na tržište ja ću ih rodit ko zečeva
Drago mi je da će nove generacije moći reći : Ajde milo sad se malo ti nakljukavaj kemijom
A šta mislite jel bi muški bili toliko odgovorni pa pili pilule baš svaki dan
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 15:48   #64
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post

jezik pregrizo
Mislis prst polomio?
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 17:10   #65
Evo mene ponosne vlasnice (da ne kazem nositeljice!) mirene... stavila sam je 3 mjeseca nakon poroda, kad sam jos uvijek dojila... nikakvih nuspojava s dojenjem nije bilo - niti je mlijeka bilo manje niti se maleni bilo sto bunio na okus.
Ja bih je preporucila svima. Umetanje malo boli, ali traje stvarno kratko - 5 minuta. Bol je slicna bolovima kod trudova (sto nije cudno jer je u oba slucaja rijec o otvaranju usca maternice),no poslije se nista ne osjeca. I super stvar - bolnih mjesecnica vise nema, krvarenje je manje, a seksati se mozes kad i kako te je volja... I sto je najbolje, mozes je ukloniti kad god pozelis drugo dijete i sto se plodnosti tice, mozes zatrudnjeti vec isti mjesec ako imas srece.
Skupo je, ali ako zbrajas cijenu kontracepcijskih pilula svaki mjesec, itetako se isplati jer traje pet godina. I puno, puno je manja koncentracija hormona.
donaire is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 18:31   #66
i ja bila kod ginica.. rekao iskljucivo kondomi.. a ja ih tako mrzim..
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:04   #67
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Mislis prst polomio?
svejedno mi je

za mušku pilulu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 01:45   #68
Mi se stitimo ili ne stitimo "rikverc metodom" i moram priznat da me ustvari zastita ne opterecujem jer ako i ostanem trudna jos bolje jer ionako zelim jos jednog bebaca tako da sta bude,bude
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 10:49   #69
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
NE....nikakvo dojenje nije kontracepcijska metoda...

neke žene iako isključivo doje dobiju nakon mjesec dana M..neke ne dobiju dugo iako uopće ne doje...

Istina, neke žene iako isključivo doje dobe menstruaciju vrlo brzo. One zato ne mogu primjenjivati dojenje u svrhu odgađanja nove trudnoće.

Ekološko dojenje se ne zove ekološkim zato što se radi o ne korištenju duda i bočica, već zato što je to prirodni način da se odgodi ovulacija/nova trudnoća (naravno, kod onih žena koje još nisu dobile menstruaciju). U tom smislu je eko dojenje neka vrsta kontracepcije. (Dojenje na zahtjev i ekološko dojenje nisu posve ista stvar).

Quote:
Ekološko dojenje nije bilo kakvo dojenje i ta razlika je upravo ono što ekološko dojenje čini relativno pouzdanom metodom u sprječavanju trudnoće.
A ionako se zna da niti jedan način kontracepcije ne daje stopostotnu zaštitu.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 00:47   #70
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Istina, neke žene iako isključivo doje dobe menstruaciju vrlo brzo. One zato ne mogu primjenjivati dojenje u svrhu odgađanja nove trudnoće.
al baš zato nitko ne može primjenjivat dojenje kao kontracepcijsku metodu jer neznaš kad ovuliraš i kad ćeš dobit.....ni eko dojenje ni neeko....jer pravila nema...

Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ekološko dojenje se ne zove ekološkim zato što se radi o ne korištenju duda i bočica, već zato što je to prirodni način da se odgodi ovulacija/nova trudnoća (naravno, kod onih žena koje još nisu dobile menstruaciju). U tom smislu je eko dojenje neka vrsta kontracepcije. (Dojenje na zahtjev i ekološko dojenje nisu posve ista stvar).
nije samo do dudica i bočica nego i bez adaptiranog, čaja, vode....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:08   #71
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
al baš zato nitko ne može primjenjivat dojenje kao kontracepcijsku metodu jer neznaš kad ovuliraš i kad ćeš dobit.....ni eko dojenje ni neeko....jer pravila nema...



nije samo do dudica i bočica nego i bez adaptiranog, čaja, vode....

Ma stoji sve što si rekla. Ja ne prakticiram eko dojenje, ali sam o tome čitala. Na Rodinim stranicama se o njemu govori kao o kontracepcijskoj metodi, pročitaj taj tekst pa će ti biti jasnije.
Ali kao što sam rekla, ne zovu ga ekološkim zato jer se ne koriste dude, bočice, adaptirano, čaj, voda itd...

Nisam baš sigurna koliko je moguće uspijeti s ekološkim dojenjem u modernom svijetu, ali tko može, sretno mu.

A ionako nijedna kontracepcijska metoda ne štiti od trudnoće 100%, neke su samo više pouzdane od drugih i to je to.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 13:39   #72
pročitala sam taj članak ....

mi smo uspjeli..prvih 6 mj je bilo ekološko..po svim onim kriterijima...a i drugih 6 je prošlo kao i prvih 6 uz još koji obrok....a eto došla ankon 10 mj...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 22:30   #73
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
ma u kojoj to bolnici?
...pa u splitskoj...a tako mi je i preporučila patronažna kad je došla...meni to nikako nije odgovaralo, niti mi se učinilo logično pa se nisam ni držala toga...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 15:54   #74
Evo malo da dignem ovu temu.

Na "alternativno" razmišljanje su me ponukale sapunice na TV.
Zanima me koliko se kod nas u HR koristi kontracepcija na način podvezivanja jajovoda ili sjemenovoda.

Mislim ono u varijanti da imate "dovoljno" djece i godina, pa ne želite više se gnjavit kojekakvim sigurno/nesigurnim varijantama, da li biste se odlučili na tu varijantu? Vrijedi i za žene i za muškarce.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:34   #75
osobno nikad ne bih podvezala jajovode..
grozim se bilokakvih rezova po sebi,
i "operacija",pa tak i toga..
__________________
I want to hug you and squeeze you into itty bitty pieces ♥
Br2B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 21:40   #76
podvezivanje jajovoda ni cut ....
znam dosta zena kojima su radi xy razloga podvezani jajovodi ili vadjena maternica ili slicno tome i ocajne su ....prvenstveno radi raznih hormonalnih promjena,moraju piti tabelet od kojih se masa udeblaj a i koliko vidim to nisu iste zene ni psihicki ....
i dalje ce funkcionirati kondomi i bjezanija ali da bi ja ili on nesto tako napravili ni cut za to ...to je dio nase osobnosti i ona treba biti s nama ako to samo zdravlje nebi zahtjevalo dugacije ....
a i ima onaj najsigurniji nema sexa za koju godinu mozda mi i to dosadi
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 11:02   #77
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Evo malo da dignem ovu temu.

Na "alternativno" razmišljanje su me ponukale sapunice na TV.
Zanima me koliko se kod nas u HR koristi kontracepcija na način podvezivanja jajovoda ili sjemenovoda.

Mislim ono u varijanti da imate "dovoljno" djece i godina, pa ne želite više se gnjavit kojekakvim sigurno/nesigurnim varijantama, da li biste se odlučili na tu varijantu? Vrijedi i za žene i za muškarce.

mislim da sam čula negdje da to dolazi navodno tek u obzir s 38 godina..
da prije doktori to neće ni radit..
osobno meni je to i ja to ne bih nikad napravila
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 12:03   #78
Jel ima netko ovdje da koristi ili je koristio te mini pilule ili injekcije? Jel toga uopce ima u hrvatskoj?
Idem sljedeci tj kod ginicke pa skupljam informacije.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 15:55   #79
Razmisljala sam o podvezivanju jajovoda... A onda mi rekla moja dok opce prakse kako je njeba frendica to ucinila pa evo je njise upravo malenu curicu.. Nije ni to na zalost 100%metoda..

I ja stvarno nemam pojma sto cu koristiti. Ja se uzasavam mirene, spirale I sl cudesa u meni.. Pilule ne zelim, a mislim da I ne mogu neko vrijeme nakon poroda.. A kondomi su I meni I mmu katafakigstrofa!
Rikverc metoda se sada mice u mom trbuhu
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 16:21   #80
mi ništa ne koristimo...pratim plodne dane, ovulaciju ...prije MIhe smo tako 5 godina i nije se dogodilo, sad već 2...ne planiram ništa uzimat
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.