Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2008., 18:04   #81
2006. godine sam u roku zajedno sa još desetak poznanika završio dvogodišnji stručni studij smjer trgovina (viša škola) na efzg-u.
Većina nas se odlučila upisati na 3. godinu (pa na 4.) sveučilišnog studija (te na taj način nastaviti studiranje kako bi završili visoku - mogli smo odabrati bilo koji smjer, 2 ispita su nam se priznala u cijelosti sa više ali smo dobili i 7 ispita sa prve dvije godine koje je trebalo položiti-razlika). Uglavnom ništa što se ne bi moglo riješiti, sada smo pri kraju i mislim da nismo pogriješili u odabiru.

Par studenata je ipak odabralo Visoku školu za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić" - Zaprešić uz obrazloženje kako će tamo imati još samo jednu godinu (za razliku od nas koji smo imali dvije + razlika). Raspitivao sam se kod nekih profesora i poslodavaca i tvrde mi da je "Baltazar" viša škola. Može mi li neko objasniti u kakvom su odnosu diploma Visoke škole u Zaprešiću i diplome Više odnosno Visoke škole sa efzg-a po starom programu jer ne vidim svrhu nastavka studiranja na stručnom studiju nakon završenog stručnog studija.
use_amd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 18:19   #82
Quote:
use_amd kaže: Pogledaj post
2006. godine sam u roku zajedno sa još desetak poznanika završio dvogodišnji stručni studij smjer trgovina (viša škola) na efzg-u.
Većina nas se odlučila upisati na 3. godinu (pa na 4.) sveučilišnog studija (te na taj način nastaviti studiranje kako bi završili visoku - mogli smo odabrati bilo koji smjer, 2 ispita su nam se priznala u cijelosti sa više ali smo dobili i 7 ispita sa prve dvije godine koje je trebalo položiti-razlika). Uglavnom ništa što se ne bi moglo riješiti, sada smo pri kraju i mislim da nismo pogriješili u odabiru.

Par studenata je ipak odabralo Visoku školu za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić" - Zaprešić uz obrazloženje kako će tamo imati još samo jednu godinu (za razliku od nas koji smo imali dvije + razlika). Raspitivao sam se kod nekih profesora i poslodavaca i tvrde mi da je "Baltazar" viša škola. Može mi li neko objasniti u kakvom su odnosu diploma Visoke škole u Zaprešiću i diplome Više odnosno Visoke škole sa efzg-a po starom programu jer ne vidim svrhu nastavka studiranja na stručnom studiju nakon završenog stručnog studija.
to ti je sve priznato isto,makar oni govorili da je to viša škola,po bolonji su svi prvostupnici,jedino kaj kod baltazara lakše prođeš tj. ne učiš nepotrebne stvari i profesori ti više pažnje posvećuju,uređenije je,imaju klime i učionicama,ma super je
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 19:06   #83
Quote:
plavi_andeo kaže: Pogledaj post
to ti je sve priznato isto,makar oni govorili da je to viša škola,po bolonji su svi prvostupnici,jedino kaj kod baltazara lakše prođeš tj. ne učiš nepotrebne stvari i profesori ti više pažnje posvećuju,uređenije je,imaju klime i učionicama,ma super je
Mi nismo bolonja nego zadnja generacija starog programa.
Mislio sam da sve učionice na efzg osim kongresne dvorane imaju klimu
use_amd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 23:02   #84
Quote:
use_amd kaže: Pogledaj post
Mi nismo bolonja nego zadnja generacija starog programa.
Mislio sam da sve učionice na efzg osim kongresne dvorane imaju klimu
kolko sam ja čuo,ljudi se gužvaju i uvijek je vruče na predavanjima,dok na vspu nije takva situacija ....a odgovor neznam na tvoje pitanje,zbilja

P.S kad bolje razmisliš,ipak ako plačaš dobiš bolje uvjete i sve,niš nije bez razloga
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 16:09   #85
jeli prijemni težak?????
Cedevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 16:23   #86
i jel ima matematikee??
Cedevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 18:52   #87
prijemni nije težak ali ni lagan,ok je,ako imalo nešto znaš vjerojatno prolaziš

Matematike samo prve godine ima,nema je puno baš
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 22:23   #88
ali na prijemnom jeli ima matematike?
znam dosta jer sam učila za prvi rok ali nisam prošla na pravu
Cedevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:14   #89
Ima, prijemni nije težak. Imaš povijest, hrvatski, matematiku i opća kulturu...iz svakog poglavlja 10 pitanja, odgovori su ti na zaokruživanje...
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:53   #90
Quote:
Cedevita kaže: Pogledaj post
ali na prijemnom jeli ima matematike?
znam dosta jer sam učila za prvi rok ali nisam prošla na pravu
Ima matematike za smjer PEF,za ova druga 2 nema matematike na prijemnom ....pitanja na zaokruživanje i nema negativnih bodova ......pročitaj si ustav jer on ti je lagan a možeš dosta bodova na tome zaradit,moraš znati o saboru,vladi i ta sranja,ovo ostalo isto pročitaj i prolaziš
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:57   #91
za menagment nemaa??
ako nema suupeer!
Cedevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 15:58   #92
i da hvala puno
Cedevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:42   #93
ima još netko možda sa faxa?
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 00:46   #94
Intersira me da zbiljski pusta na komisiji? Molio bi ako mi neko moze odgovoriti na to pitanje ako zna. hvala
B_r_u_c_e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 10:42   #95
početak predavanja

Znam da je pitanje možda glupo, ali nisam uspio nigdje na službenim stanicama pronaći raspored predavanja za ak. god. 2008/2009 ili barem kada predavanja počinju (datum). Bio sam neki dan i pred faksom, no kako je bio vikend nisam ušao unutra ali ni na vratima nije bilo nikakvih obavijesti. Jel zna itko išta o ovome? Hvala

btw. upisao sam menadžment u kulturi yay
endysound is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 14:22   #96
Kolko znam još ni oni neznaju točno kad će početi predavanja, a to bi trebalo pisati na njihovoj stranici, mora biti obavijest..
__________________
Ko ne voli životinje ne voli ni ljude!
strijelčic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 16:47   #97
Nazovi referadu. Meni počinju sredinom desetog mjeseca, poslovna ekonomija...
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 20:08   #98
ni ja neznam kad počinju predavanja,ne piše nigdje
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 22:21   #99
Quote:
use_amd kaže: Pogledaj post
2006. godine sam u roku zajedno sa još desetak poznanika završio dvogodišnji stručni studij smjer trgovina (viša škola) na efzg-u.
Većina nas se odlučila upisati na 3. godinu (pa na 4.) sveučilišnog studija (te na taj način nastaviti studiranje kako bi završili visoku - mogli smo odabrati bilo koji smjer, 2 ispita su nam se priznala u cijelosti sa više ali smo dobili i 7 ispita sa prve dvije godine koje je trebalo položiti-razlika). Uglavnom ništa što se ne bi moglo riješiti, sada smo pri kraju i mislim da nismo pogriješili u odabiru.

Par studenata je ipak odabralo Visoku školu za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić" - Zaprešić uz obrazloženje kako će tamo imati još samo jednu godinu (za razliku od nas koji smo imali dvije + razlika). Raspitivao sam se kod nekih profesora i poslodavaca i tvrde mi da je "Baltazar" viša škola. Može mi li neko objasniti u kakvom su odnosu diploma Visoke škole u Zaprešiću i diplome Više odnosno Visoke škole sa efzg-a po starom programu jer ne vidim svrhu nastavka studiranja na stručnom studiju nakon završenog stručnog studija.



Cek, sta nije baltazar visoka skola? odnosno fakultet..?

Sta se ovdje najvise moze postici? Sta samo prvostupnik?
__________________
Nitko nije beskoristan. Svatko može poslužiti kao loš primjer.
santita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 01:20   #100
Quote:
santita kaže: Pogledaj post
Cek, sta nije baltazar visoka skola? odnosno fakultet..?

Sta se ovdje najvise moze postici? Sta samo prvostupnik?
Ljudi brkaju. Visoka je i razlikuje se od ekonomije po tome što je stručni studij na kojem odmah biraš smjerove, a nakon završene prve tri možeš ostat na prvostupničkoj tituli ili upisati specijalizaciju, koje su trenutno dvije u Zaprešiću ili na nekom drugom faksu. Tretira se kao svaki faks koji traje 3+2.
Cafe Mlle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:04.