Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2015., 02:01   #561
bubamare mi napadaju sobe u kuci vec dva dana zaredom, ne zelim ih gnjeciti, potjerat ili nesto trece, oko prozora se skupljanju...sta da radim?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 11:20   #562
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Prije neki dan sam našla sovu ušaru? zvala sam lovačko duštvo da dođu po nju ,nisu htjeli da to nije njihov problem ,ostavila sam je na miru jer je bila ogromna i nije me baš ljepo gledila, drugi dan sam se vratila sa hranom ali je bila mrtva.
Sad moje pitanje je ,često idem po šumama i naiđem na ozljeđene životinje ,koga zvat ?
Kladio bih se da sam ti napisao odgovor...ali da ga je netko uklonio(zato i nisam na ovom forumu).Uglavnom za ptičja pitanja se možeš obratiti mneni pa ću ti pomoči ili ja ili moji suradnici ovisno oidakle si. Ili upišeš Ornitološki Laboratorij u Google.

Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
bubamare mi napadaju sobe u kuci vec dva dana zaredom, ne zelim ih gnjeciti, potjerat ili nesto trece, oko prozora se skupljanju...sta da radim?
Ovo mi je poznato i meni su preplavile kuću skupa sa smrdljivim Martinima. Samo ih pustiš da se zavuku negdje ili im postaviš improvizirane kutijice skloništa i u prolječe će same otiči.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 03.06.2017. at 13:49. Reason: spajanje postova
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 13:34   #563
Neznam sto bi to bilo "improvizirana kutijica"i kako natrat stvorenja da bas se tu uvuku..i to cekat proljece a tek jesen dosla.
Al hvala svejedno.
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 09:18   #564

Posvađali se u gnijezdu i.....završila kod mene dok nije mogla odletjeti.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 15:11   #565
Pronašla sam umiruću lisicu, da li je bijesna?

Lisica je ležala na zemlji, i teško se tresla, najviše joj se trzao trbuh, kao da se otrovala nečime (čime se lisica može otrovati nasred šume??). Nisam vidjela ništa krvi, ali ona je jedva držala oči otvorene. Prišla sam blizu i nije uopće reagirala na mene, nisam je dirala da me slučajno ne ugrize... Oči su joj bile na rubovima crvenkaste ali nije bilo ništa pjene niti ostalih simptoma bjesnoće. Ima li itko ideju što joj se moglo desiti? I da li joj se može pomoći?


chibionpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 16:32   #566
A jadna. A da zoves neku veterinarsku ambulantu i pitas?

Neko lovacko drustvo? Doduse mislim da bi ju oni odstrijelili

U svakom slucaju trebalo bi nekoga informirati jer ako ugine tamo, a umire od neke zarazne bolesti, prenosit ce se dalje jer ce druge zivotinje razvlaciti les po svuda.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 17:40   #567
Ne prilazi joj! Moguće da je bijesna, simptomi ne moraju biti tipični. Pozovi veterinarsku službu pa će oni odlučiti kako postupiti.
__________________
hic Rhodus, hic salta
livmed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 18:04   #568
Hvala na odgovorima. Informirala sam ljude, samo i dalje ne znam od čeg točno umire. Prišla sam joj dovoljno blizu da uzmem fotografije ali nije se ni pomaknula, nije me pokušala napasti. Mislim da se nije mogla ni micati.
chibionpu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:08   #569
Chibionpu kaj je s lisicom na kraju ?
( prekrasna je zivotinjica)....
leilany is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 21:39   #570
lisice su štetočine a vi tu oplakujete
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 23:03   #571
Quote:
chibionpu kaže: Pogledaj post
Lisica je ležala na zemlji, i teško se tresla, najviše joj se trzao trbuh, kao da se otrovala nečime (čime se lisica može otrovati nasred šume??). Nisam vidjela ništa krvi, ali ona je jedva držala oči otvorene. Prišla sam blizu i nije uopće reagirala na mene, nisam je dirala da me slučajno ne ugrize... Oči su joj bile na rubovima crvenkaste ali nije bilo ništa pjene niti ostalih simptoma bjesnoće. Ima li itko ideju što joj se moglo desiti? I da li joj se može pomoći?


Joj,baš mi je žao te lisice...
Ammyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 00:11   #572
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
lisice su štetočine a vi tu oplakujete
planet nema veće štetočine od čovjeka. životinje u principu rade sukladno onome kako su stvorene, a mnoge se znaju uzdići i iznad svojih genetskih programa, pokazujući da imaju nešto neočekivano za njih: volju, svijest, ljubav (ne samo prema vlastitoj vrsti, već prema svom životu). čovjek je tu anomalija. prešao je crte prirode i uništava nemilice, bezdušno. i to se mora promijeniti. životinje se ne trebaju opravdavati za ono što rade jer rade uglavnom ono što moraju. mi moramo opravdavati sebe za ono što radimo, a pogotovo za ono kako radimo. i čovjek je po svojim fizičkim karakteristikama biljojed - što nas je pretvorilo u svejede je nepoznato, ali isto tako, mi možemo postati ponovno biljojedi. radije to nego mučiti bića koja nazivamo hranom lišavajući ih kroz čitav njihov život ikakvog digniteta i trunka slobode

i ovaj upis nemoj osobno shvatiti, ne ide tebe, nisam siguran da li si u stanju doista dubinski ovo shvatiti (ali ako jesi, super). ovo je općenito namijenjeno životinjoljupcima koji još nisu postali vegetarijanci, da ustraju na svom putu i povedu primjerom u jedan bolji svijet
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 01:13   #573
najbolji ste mi vi koji bi htjeli spasiti svijet i mislite da je covjek najvece zlo na ovom svjetu, ali ti ne razumijes da bez nekog da tome svjedoci nije bitno dal su krokodili , zmajevi ili dinosauri tu ak nije neko biće bez svijesti, i štetoćine su s razlogom jer narušavaju prirode i ak se previše namnože i ravnoteža se uništi , opasno je za cijeli ekosistem u kojem borave, zato se to i regulira....

Zadnje uređivanje TheMartian : 17.11.2015. at 01:39.
TheMartian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:43   #574
to što si čovjek, ne čini te svjesnim čovjekom

većina ljudi nije svjesna već je hrpa puna mentalnih programa, potpuno nesvjesna da ih uopće vrti, i da njihovi izbori uopće nikad nisu bili njihovi, već 'izbore' zapravo rade njihovi programi. izbor slobodne volje dolazi sa sviješću

napominjem martian, ako nemaš pojma o čemu govorim, nema ti smisla niti ulaziti u diskusiju

mi se ne moramo uopće uspoređivati s životinjama. to što imamo više sposobnosti i potencijala, znači da se od nas i traži puno na više. situacija trenutna je takva da kao rasa padamo na ispitu. a ako smatraš da je trenutno ok, onda ne znam o čemu bi nas dvojica imali pričati

i nije moraliziranje. ja i dalje jedem životinjske proteine dijelom, i to na dnevnoj bazi. ali nisam ponosan s time, trudim se to smanjiti i u budućnosti potpuno prestati. jer mislim da situacija kakva je danas nema smisla. a borba za promjenu uvijek kreće od samoga sebe
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:58   #575
Quote:
TheMartian kaže: Pogledaj post
lisice su štetočine a vi tu oplakujete
Jesi se zapitao koliko miševa pohvata ta "štetočina" na poljima?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 23:06   #576
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Jesi se zapitao koliko miševa pohvata ta "štetočina" na poljima?

Biti ili ne biti "štetočina" je jako relatvna stvar i stvar je perspektive s koje gledamo.

Za poljoprivrednika štetočine su miševi, a za miševe bi štetnici bile mačke i lisice.

Gledamo li s aspekta korisnosti za našu planetu mislim da će se mnogi složiti da nema veće štetočine od ljudske vrste.

A ako pak se još više "udaljimo" mogli bi čak reći da je čak i potpuno uništenje života na Zemlji zapravo potpuno nebitno, ili čak možda i prirodno stanje stvari - ono u smislu promjene - "rođenje" promjene i "uništenja" da bi se iz pepela stvorilo iopet nešto novo.

Dakle svako zlo za neko dobro, a svako dobro za neko zlo - zmija koja sama sebi grize rep.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 11:56   #577
Zato sam i stavio "štetočina", a ne štetočina.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 20:16   #578
Našao sam srndaća. Što s njim sada?
Bijeli-Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 21:44   #579
ako nije zdrav da sam ode u šumu, kontaktiraj awap

http://www.awap.hr/awap/component/op...tact/Itemid,3/
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 21:39   #580
Angry hitno

Našao sam mladunče sove u vrtu. Pošto sam nedugo prije toga otjerao lutalicu s istog mjesta pretpostavljam da ju je on ozlijedio. Ne moze sama stajati i kada joj noge podignem one beživotno padnu. Da li postoji tko u Slavonskom Brodu da se bavi njima i da joj moze pomoci ?
__________________
Jedini kompjuter koji se ne može hakirati je onaj koji nije na mreži, zaključan u metalni sanduk, i zakopan 3 metra pod zemlju
AudiSB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:36.