Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2013., 16:07   #261
Pozdrav

Zanima me da li se sa znanjem samo jednog programskog jezika (to bi bio Python),mogu javljati na pozicije pripravnika programera?Znači,nemam radnog iskustva ni nikakve projekte iza sebe.Pitam jer,sudeći po oglasima,nije baš neka potražnja za Python programerima.
ShadowWalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 12:38   #262
Python u hrvatskoj ima svoju grupu poklonika, čak se i okupljaju s vremena na vrijeme u obliku user grupe. Iako se ne bavim direktno Pythonom, čini mi se da je jedini put raditi freelancing prema vani jer teško da će u Hrvatskoj biti Python-baziranih projekata.

A što se tiče iskustva i projekata, imaš slobodnog vremena. Vjeruj mi kad ti kažem da ti se vrijeme provedeno na razvoj u hobističkom smislu višestruko isplaćuje u budućnosti. Mi (programeri) smo jedna od rijetkih struka gdje ti iskustvo može rasti dok nisi zaposlen jer možeš sam raditi.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 16:00   #263
Mislim da je ovo vrlo relevantan link za ovu temu. Podosta free knjiga o programiranju https://github.com/vhf/free-programm...mming-books.md
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 19:45   #264
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
čini mi se da je jedini put raditi freelancing prema vani jer teško da će u Hrvatskoj biti Python-baziranih projekata.
Baš naprotiv, ima dosta firmi koje rade u Pythonu. Jedna recimo poznata je i DobarKod (http://dobarkod.hr/poslovi) a ima ih još podosta (sudeći po oglasima na portalima za poslove u zadnjih par mjeseci koje sam pratio i po ljudima koje poznajem, a rade u Pythonu). Mislim da je Python na dosta dobroj poziciji po zastupljenosti kod nas i definitivno ga se isplati naučiti. Ne samo jezik nego i pripadajući ekosustav, of course.
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 10:46   #265
To je lijepo za znati, hvala
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2014., 15:35   #266
Wink Google pripravništvo

Pozdrav! U informativne svrhe zanima me je li moguće biti pripravnik (intern) u Google Mountain View-u ako sam u Europi? Pod to mislim da intervju odradim iz Europe.
Spaldin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 20:12   #267
Question

Ja imam par pitanja.
Prije nego sto napisem pitanja htio bi rec da ja ciljam* na Software Engineer i ne mislim raditi u hrvatskoj (Najvjerojatnije UK ili ako mi se posreci moguce California / New York) jer u drugim drzavama je pristojnija radna okolina a i place su do 30-40% vece nego u RH. (Jednostavno mi se neda zezati sa problemima ove drzave)

-Dali se isplati zezati sa skolama u hrvatskoj? (Hrvatske* diplome [FER /FOI etc.] nevrjede BAS NISTA u drugim drzavama u EU ili cak u US,mislim vrijede ali isto koliko i pticji izmet na betonskoj ploci)

-Za posao Software Engineer-a mi najmanje treba bachelor's degree iz Computer science.Ima li igdje u RH neka skola koja daje diplomu iz Computer Science (bachelor's / Major.)

-Ja sam mislio ici u Dansku,Copenhagen (University of Copenhagen),gdje su predavanja na Engleskom a njihova diploma je vrlo cjenjena.Ja Engleski znam odlicno (kao hrvatski) ali mislim da bi mi Engleski otezao ucenje bez obzira na to sto ga znam.Pitanje je dali neko zna bolju skolu u RH od skole u Copenhagen-u? (Mislim da mi je lakse uciti na hrvatskom,ali opet diplome u RH nisu toliko cjenjene koliko je ona iz Copenhagen-a)

EDIT:U slucaju da u RH nema takvih skola,dali netko mozda zna bolju od one u Copenhagen-u (Ali da su predavanja i testovi na Englaskom)

Zadnje uređivanje CPtech : 22.01.2014. at 21:16.
CPtech is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 22:22   #268
FER ili TVZ(u pripremi je specijalistički smjer računarstva) daju zadani stupanj, TVZ je priznat međunarodno, no ionako je sve u programiranju na tebi, ti se moraš dokazati samostalnim učenjem van potreba za faks, želiš li diplomu oni nisu loši, ali ne garantira posao.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 13:29   #269
tvz ili algebra?

di se da više naučiti?
tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2015., 17:31   #270
Ne znam nikog tko je završio oboje da bi se to moglo ocijeniti, ali pretpostavljam da bi tvz trebao biti bolji izbor, imaju više godina iskustva.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 00:12   #271
Zapamti da se najviše nauči doma. Fakultet ti ništa ne vrijedi ako ne ulažeš sam u znanje. Iskoristi okruženje za vlastiti profit.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 12:39   #272
ako imam znanje iz klasičnih programskih jezika, stečeno na faksu, PMF- MO, koliko me to oprema za učenje jezika u kojima se radi i sam rad?
izabrani narod is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2018., 13:21   #273
Quote:
izabrani narod kaže: Pogledaj post
ako imam znanje iz klasičnih programskih jezika, stečeno na faksu, PMF- MO, koliko me to oprema za učenje jezika u kojima se radi i sam rad?
A google ne pomaže? Odeš na bilo koji job seeker site i pogledaš koji jezici se vrte po oglasima. I onda pogledaš nekoliko primjera koda iz tih jezika i vidiš jel ti to čitko ili nije.


No generalno ako si stvarno naučio jedan programski jezik, naučit ćeš i drugi uz dovoljno volje.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2020., 20:40   #274
Neko vrijeme se bavim učenjem web developmenta iz hobija. Završio sam (ili završavam) slijedeće online tečajeve na Udemyju:
https://www.udemy.com/course/the-web-developer-bootcamp/
https://www.udemy.com/course/the-advanced-web-developer-bootcamp/

https://www.udemy.com/course/the-com...oper-course-2/
Pružila mi se prilika (otkaz, otpremnina i slobodno vrijeme) da se tome ozbiljnije posvetim pa bih molio preporuku za neki tečaj na kojem bih mogao nadograditi osnove koje sam stekao, vidjeti kako izgleda development u stvarnom svijetu (barem približno) za razliku od ovih dummy aplikacija koje sam radio prateći tečaj.
Zanima me i front-end i back-end (Node.js). Mjesto: Zagreb.
the_b0y is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2020., 22:04   #275
Quote:
the_b0y kaže: Pogledaj post
Neko vrijeme se bavim učenjem web developmenta iz hobija. Završio sam (ili završavam) slijedeće online tečajeve na Udemyju:
https://www.udemy.com/course/the-web-developer-bootcamp/
https://www.udemy.com/course/the-advanced-web-developer-bootcamp/

https://www.udemy.com/course/the-com...oper-course-2/
Pružila mi se prilika (otkaz, otpremnina i slobodno vrijeme) da se tome ozbiljnije posvetim pa bih molio preporuku za neki tečaj na kojem bih mogao nadograditi osnove koje sam stekao, vidjeti kako izgleda development u stvarnom svijetu (barem približno) za razliku od ovih dummy aplikacija koje sam radio prateći tečaj.
Zanima me i front-end i back-end (Node.js). Mjesto: Zagreb.
Malo je poslova za nodejs u hr.
PHP, java, python i .net.

Možeš raditi i remote, ali tu treba imati više iskustva i znanja.
Obavezno nauči linux, jer ti to dosta firmi traži, minimalno osnove.

Radim php i c kao hobi, i nešto svaštario, dok nisam otkrio go lang i rust (pred 2-3 tjedna).

Moj izbor: PHP, go lang i rust.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 15:03   #276
Quote:
CPtech kaže: Pogledaj post
Ja imam par pitanja.
Prije nego sto napisem pitanja htio bi rec da ja ciljam* na Software Engineer i ne mislim raditi u hrvatskoj (Najvjerojatnije UK ili ako mi se posreci moguce California / New York) jer u drugim drzavama je pristojnija radna okolina a i place su do 30-40% vece nego u RH. (Jednostavno mi se neda zezati sa problemima ove drzave)

-Dali se isplati zezati sa skolama u hrvatskoj? (Hrvatske* diplome [FER /FOI etc.] nevrjede BAS NISTA u drugim drzavama u EU ili cak u US,mislim vrijede ali isto koliko i pticji izmet na betonskoj ploci)
Tko ti je to rekao?
To kao prvo nije istina. To govore oni koje su na 1. godini izbacili sa faksa (kad su pali programiranje 1) pa su oni "otvorili svoje firme i svima pokazali". Otrcana priča. Ne nasjedaj. Mogu oni biti šefovi "respektabilnih firmi", ali to je kao i kod Rimca: zapošljava inženjere, a sam ne zna razliku između kW i kWh (kako kaže njegov šul-kolega).
FOIevac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2021., 17:59   #277
Čovjek je vjerojatno već završio faks, ako je bio maturant kad je napisao taj post.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2021., 15:39   #278
Hej,Ako može nnetko tko se stvarni dobro kuži u instagram i ino oko njega,kako ugasiti lažan profil, treba mi haker top!
Sve detaljnije u u inbox!
moonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 14:07   #279
Pozdrav ljudi, tražim savjet ili mišljenje.

Samouki sam programer, učio sam neke dvije godine prije nego sam dobio posao i preko godinu dana već radim posao programera i sretan sam kako sam u tridesetima totalno promijenio struku i zaposlio se u onome što najviše volim raditi.

Međutim, zbog te ljubavi prema programiranju stalno me kopka završiti kakav vanredni studij ili nekakav tečaj koji se cijeni i imati na papiru kao dokaz bar nečega službenog u tom polju.

Neznam koliko se to sve skupa isplati, jer em košta, em pogotovo s obzirom da sam već u tridesetima i s obzirom da u to vrijeme koje ću potrošitii učeći za npr vanredni faks mogu naučiti još pokoji framework ili programski jezik koji donosi novac.

Ugl, ukratko, ići po kakav papir ili ne? Što vi mislite i da li je netko bio u sličnoj situaciji?
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2021., 21:52   #280
Quote:
punkrockos kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, tražim savjet ili mišljenje.

Samouki sam programer, učio sam neke dvije godine prije nego sam dobio posao i preko godinu dana već radim posao programera i sretan sam kako sam u tridesetima totalno promijenio struku i zaposlio se u onome što najviše volim raditi.

Međutim, zbog te ljubavi prema programiranju stalno me kopka završiti kakav vanredni studij ili nekakav tečaj koji se cijeni i imati na papiru kao dokaz bar nečega službenog u tom polju.

Neznam koliko se to sve skupa isplati, jer em košta, em pogotovo s obzirom da sam već u tridesetima i s obzirom da u to vrijeme koje ću potrošitii učeći za npr vanredni faks mogu naučiti još pokoji framework ili programski jezik koji donosi novac.

Ugl, ukratko, ići po kakav papir ili ne? Što vi mislite i da li je netko bio u sličnoj situaciji?
Pitanje je hoce li te taj studij nauciti osnovama koje ce ti dobro doci da bi bio bolji strucnjak neovisno koji framework koristio. Ako da, onda se isplati. Ako ces samo gubiti vrijeme za papir, onda ne.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.