Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2016., 22:12   #21
Drukčije reagiramo u tim sekundama.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:15   #22
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Drukčije reagiramo u tim sekundama.
Slazem se, ali cisto onako: Kako bi ti tocno reagirala da ti pas van kontrole bez ikakvog izazova pokusa ugristi tvoga na lajni? I ne uspjeva jedino zbog tri broja vece koze....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:16   #23
Kakve veze bilo što od posljednjih 10 napisanih postova ima s problemom lisice koja je previše opuštena među ljudima
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:20   #24
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Kakve veze bilo što od posljednjih 10 napisanih postova ima s problemom lisice koja je previše opuštena među ljudima
Sorry, briši.

Osim da možda objasni zašto pokušavam naći ljubazno rješenje za lisicu. Jer nastojim izbjeći udaranje životinja čak i u samoobrani i radije ću sebe podmetnuti, a s vrstama koje nisu kućne to i nije baš pametno, koliko god ne vjerujem da je bijesna.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:27   #25
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Kakve veze bilo što od posljednjih 10 napisanih postova ima s problemom lisice koja je previše opuštena među ljudima
Jebiga, zapricali se... Krenulo je kao opasnost za psa...

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Sorry, briši.

Osim da možda objasni zašto pokušavam naći ljubazno rješenje za lisicu. Jer nastojim izbjeći udaranje životinja čak i u samoobrani i radije ću sebe podmetnuti, a s vrstama koje nisu kućne to i nije baš pametno, koliko god ne vjerujem da je bijesna.
Mislim da ovdje brise jedino Pobos... Nego, ne rece mi sto bi ti ucinila kad krene gungula u kojoj pravo ne vidis tko koga grize? Recimo, lisica, da nismo offtopic....

Jer, realno da smo prijatelj i ja samo pustili lajne napadac bi bio u fronclama, sumnjam da bi prezivio
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 22:38   #26
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jebiga, zapricali se... Krenulo je kao opasnost za psa...
Ne, krenulo je kao opasnost za sve.

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Nego, ne rece mi sto bi ti ucinila kad krene gungula u kojoj pravo ne vidis tko koga grize? Recimo, lisica, da nismo offtopic....

Jer, realno da smo prijatelj i ja samo pustili lajne napadac bi bio u fronclama, sumnjam da bi prezivio
Već smo ustanovili da drukčije reagiramo, očito imamo i drukčije pse.

Ja za svoje znam da ih mogu prilično zaustaviti do neke točke.
Dakle ako je drugi pas u pitanju, koji napada moje pse, ali ne mene, ja sam sigurna, hvatam psa, sebe izlažem, ali zapravo ne s prevelikim rizikom, puštam svoje kojima mogu narediti da se maknu.
Takve situacije su mi se dogodile par puta i palilo je.

Jutros mi je naletio neki manji pas koji se prilično postavlja na mog, bili su vani kad i mi, i Posse ga je skužio odmah. Rekla sam "ne", digla prst u zrak, on je bio u stavu i sav ukočen, ali čekao je da dođem do njega i stavim ga na lajnu.
Tu imam dvije rizične sekunde, kad sam skoro uz njega, ali još ga nisam primila, a taj drugi mali mi nije pod nadzorom i mogao bi se odjednom približiti.

Ako je lisica u pitanju, onda ne znam što bih, zato sam i pokrenula temu.

Ali sad gledam još neke stvari, npr. ovo gore s vikanjem i lupanjem nogama... Iskreno, možda je glupavo, meni to jednostavno ne bi palo na pamet. Ne radim to sa životinjama. Vjerojatno bih pokušala prije toga smiriti situaciju, mirnim tonovima i polaganim udaljavanjem.
Ali kao što rekoh, originalno pitanje je i bilo o tome kakvom bi ponašanju lisica u takvoj situaciji mogla biti sklona.
Pretpostavljam da bi već bilo lovaca po kvartu da izlijeće iz grmlja i grize bezveze, pa ne bih očekivala takvo što.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 23:28   #27
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da bi već bilo lovaca po kvartu da izlijeće iz grmlja i grize bezveze, pa ne bih očekivala takvo što.
U Hrvatskoj ne bi imala sanse nagovoriti lovca da ustrijeli lisicu u naselju, bez obzira na njeno ponasanje... Automatski ostaje bez oruzja, zakon i praksa su takvi ...

Ovo veceras nikakvo vikanje ni lupanje nogama nije pomagalo, kreten se zaletio ko lud na brasno... Brzina takva da, cak i kad bih htio, ne bih stigao stati izmedju njih... A nisam bas siguran da bih htio, iako nikakva agresivnst prema meni njie bila pokazana...

Morat cu opet pocet glogov kolac nosit
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 20:26   #28
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj ne bi imala sanse nagovoriti lovca da ustrijeli lisicu u naselju, bez obzira na njeno ponasanje... Automatski ostaje bez oruzja, zakon i praksa su takvi
U Hrvatskoj, točnije u Varaždinu su prije par godina lovci poznanici njoj pred očima ustrijelili psa iz čista mira na livadici tek stotinjak metara od stambenih zgrada. A to što je podigla tužbu i povlačilo se to po novinama nije rezultiralo baš nekakve sankcije po lovačko društvo ni lovce koji su se očito vraćali (polupijani?) s njihova derneka.
Toliko o šansama i lovcima.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:26   #29
A jadna lija. Sigurno je usamljena.

Pojavile su se dvije nedavno u prostoru firme di radim, usred Zagreba. Ponašale su se kao obične oprezne mačke. Jednu su uhvatili u klopku pa nakon promatranja pustili negdje na Medvednici. S obzirom koliko je navikla na blizinu ljudi, ne vjerujem da će dugo poživjeti pred lovcima ili prometom.
Druga je ubrzo nestala.

grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:36   #30
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj, točnije u Varaždinu su prije par godina lovci poznanici njoj pred očima ustrijelili psa iz čista mira na livadici tek stotinjak metara od stambenih zgrada. A to što je podigla tužbu i povlačilo se to po novinama nije rezultiralo baš nekakve sankcije po lovačko društvo ni lovce koji su se očito vraćali (polupijani?) s njihova derneka.
Toliko o šansama i lovcima.
Općenito je poznato da su lovci uglavnom ljudi iz najsiromašnijih slojeva pučanstva bez veza sa lokalnim, regionalnim i državnim jedinicama uprave i strankama i kao takvi najviše pod lupom zakonotvornih, izvršnih i sudbenih organa.
grand poobah is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 21:51   #31
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj, točnije u Varaždinu su prije par godina lovci poznanici njoj pred očima ustrijelili psa iz čista mira na livadici tek stotinjak metara od stambenih zgrada. A to što je podigla tužbu i povlačilo se to po novinama nije rezultiralo baš nekakve sankcije po lovačko društvo ni lovce koji su se očito vraćali (polupijani?) s njihova derneka.
Toliko o šansama i lovcima.
Znaci, u naselju ili izvan naselja? Stotinjak metara ili par stotina metara? I sto tocno znaci da 'nije bas bilo nekih sankcija'? Je li ih bilo ili nije?

Ponavljam, nema sanse da nagovoris lovca da puca na lisicu u naselju...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.