Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2016., 19:35   #1
Statička analiza koda

Ima li netko kakvih iskustava sa uvođenjem u upotrebu sustava za formalnu verifikaciju programa tipa Frama-C? Statička analiza koda je polje koje je zadnjih godina prilično uznapredovalo, a tu nije osobito razvikano, iako izgleda zanimljivo, koliko se to zapravo koristi? Annatar?
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:02   #2
ne znam taj frama, al koristim llvm/clang statični analizator

jedino kaj treba je imat "CC" varijablu u Makefile-u i pisat "scan-build make -B" umjesto "make"
(za one koji ne znaju, "make -B" forsira re-kompajl)
osobno ne programiram previše (makar sloccount kaže drukčije, 6 mjeseci za 2k lajni ?) i scan-build mi je istaknuo neš što ne znam sam' nekoliko puta

treba istaknut da ti alati nalaze sam jednostavne, logične, greške.
prava verifikacija je komplicirana

clang može i sa cmake, zgleda i direkt, al ja koristim sam običan makefile

drukčiji alat, malo zabavniji, je valgrind
sam upišem "valgrind --tool=memcheck --leak-check=yes ./program" i on ljepo isprinta ak negdje curi memorija pa čak i ako pišem van allociranog komada memorije (off-by-one, maj mortal enemi)
http://www.cprogramming.com/debugging/valgrind.html

valgrind je svjetska klasa a clang statički analizator je ok makar vidim da su neki komercijalni bolji
__________________
i am done contemplating imponderables
i_meni_dosadno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.