Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2016., 03:27   #161
Quote:
wannabenot kaže: Pogledaj post
Americki kiro je sranje. Znaju kaj rade ali to rade samo da bi iz tebe izvukli sto vise para. Svaki skljocaj naplate 250 kn i onda ti kazu da moras doc jos x puta. Nakon sto sam kod njih ostavila soma kuna otisla sam na preporuku liku koji me za 200 kn isti dan slozio. Radim to jednom godisnje.

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2
Nema americki ili africki kiro. I nije sranje. To sto rulja misli da bi im netko nesto morao napraviti mukte je druga stvar. Nadalje, kod kiroprakticara treba ici redovito.

Ja sam prvi puta isao kada mi se nakon sto sam podignuo bicikl uklijestio zivac u kicmi. Jedva sam disao i uzasno je boljelo. Nakon prvog tretmana osjetio sam silno olaksanje. Ali sam nakon toga nastavio odlaziti jednom tjedno, i potpuno se oporavio, bez posljedica. Onda mi se dogodio zivot - obaveze, ovo, ono pa vec dugo nisam bio ali osjetim kako mi tijelo cezne za pravilnim odrzavanjem.

Sto se tice "ovisnosti" o tretmanima...dajte najte. Nema ovisnosti niti vas tko moze natjerati na tretman.

Zadnje uređivanje kradljivac : 28.05.2016. at 03:44.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:16   #162
za one koji se pitaju - kiropraktika - da ili ne

nemojte da vas zbuni ona budala iz Donjeg Dragonošca

pitate se - da li je štetno.
well. probajte naći jedan jedini slučaj da je to nekome naškodilo.
dakle - ili će vam pomoći - ili u najgorem slučaju - neće (ostat ćete na istome).

s druge strane - klasična medicina sa rezanjem kralježaka i "namještanjem" istih nakon što se skrate itd. - da li je ikome bilo bolje od toga, ili mu je samo bilo lakše i to neko ograničeno vrijeme. jer kost u odrasloj dobi ne raste nakon što je isiječeš.
namjestiti kosti - dok se može. kad krene rezanje i krojenje kosti nožem - to je zaista zadnja opcija. rezati kost dok je problem u disku odn. mekom tkivu je zaista za one koji ne znaju. ili za luđake.

ono što je čak bitnije vezano za kičmu a ne kiropraktiku su mišići. dakle mišići trupa, a osobito mišići leđa. ako ih se ne vježba, efekt kiropraktike će izblijedjeti za nekoliko mjeseci jer te kosti koje nakon kiropraktičkog tretmana stoje ispravno će se radi slabih mišića ponovo polako otklizati i nastaviti deteoraciju. problemi s kičimom (izuzev udaraca, lomova) su bazično problem mišićja.

osobno, ne idem kiropraktičaru bez da nisam barem par mjeseci vježbao upravo te mišiće.
kako ? sklekovi, leđnjaci i planka. jednostavnije ne može.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:58   #163
Jučer i danas sam bio u Zagrebu kod kiropraktičara Kristijana Dodiga i preporučujem ga svakome, odličan je čovjek, pun znanja.
__________________
Volim život i život voli mene :)
MrFlyTalent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:14   #164
moze prepruka nekog prvjeronog odlicnog kiroprakticara?vidim da ih je pun grad..
gospodin dodik je sljepac ako se na varam?zadovolji sa njime?hvala
lp
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 15:07   #165
"Namjestanje" zglobova

Da ne otvaram novu temu, postaviti cu pitanje na ovoj.

Koliko vjerujete i koliko je efikasno namjestanje zglobiva nakon nekih uganuca?

Prije skoro 5 mjeseci sam uganula zglob ruke i nije mi palo na pamet da potrazim nekoga ko bi to odmah provjerio i namjestio.
Malo sam zanemarila ozljedu pa sam tek nakon nekoliko mj.otisla na pregled kod ortopeda koji mi je preporucio fizikalnu i neke vjezbe doma.

Iskreno, zao mi je ako sam mogla nesto napraviti a nisam.
danas me puno manje boli i smeta samo pri odredjenim rotacijama, da li ligamenti ikad dodju na staro?
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 11:22   #166
kiroprakticar Tonci Tomic-Feric /

Zna li itko ovdje vise o ovom kiroprakticaru iz Splita posto vidim da se nikud ne oglasava nit ga se moze naci na internetu. Nacula sam da je sarlatan.
Herodiada is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 10:36   #167
?

Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Nema americki ili africki kiro. I nije sranje. To sto rulja misli da bi im netko nesto morao napraviti mukte je druga stvar. Nadalje, kod kiroprakticara treba ici redovito.

Ja sam prvi puta isao kada mi se nakon sto sam podignuo bicikl uklijestio zivac u kicmi. Jedva sam disao i uzasno je boljelo. Nakon prvog tretmana osjetio sam silno olaksanje. Ali sam nakon toga nastavio odlaziti jednom tjedno, i potpuno se oporavio, bez posljedica. Onda mi se dogodio zivot - obaveze, ovo, ono pa vec dugo nisam bio ali osjetim kako mi tijelo cezne za pravilnim odrzavanjem.

Sto se tice "ovisnosti" o tretmanima...dajte najte. Nema ovisnosti niti vas tko moze natjerati na tretman.
Može preporuka da odem i ja za 200 kn hvala
79davor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 13:48   #168
Zanima me je li normalno da 4 dana nakon kiropraktičkog tretmana osjećam bol u vratu?

Je li moguće da je kiropraktičar nešto 'zeznuo' ili je to normalna bol?

Nadam se da je ovo drugo .

Koliko bi to moglo trajati?

Hvala.
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 17:08   #169
Iz mog iskustva, nije moguće 4 dana da boli. Ali opet, ovisi kaj tebe muči...

Bio sam sigurno 30ak puta i nikad bol nije bila dulje od 2 dana, a i to samo jednom

Inače odi samo kod službeno provjerenih.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 23:45   #170
Pozdrav, danas sam bio prvi puta kod kiroprkatičara. Imam 24 godine i bavim se fitnessom već jako dugo, 6 godina. Nema kakvih pizdarija nisam navukao od problema sa koljenima, boli sa kraljeznicom i ramena i laktova.

Ženska me 10 m detaljno ispitivala o svemu, pregledala nalaze, snimke i tek onda je poceo tretman (fair enough). Prvo sam legao na lijevi bok i glava na povišenom i onda nesto spusta diže da mi se valjda namjesti kako spada, desni bok nismo radili.

Onda ležim na stomak i tu mi je ispitala ledja i počela sa onim kvrckanjem, mogu reći da mi ovaj početni dio donjih ledja nije čuo si niti jedan kvrckanj, ne znam jel to tako mora biti ili se svaki puta treba čuti za maksimalni efekt, čulo se samo 2-3 puta od jedno 6 stiskanja i to po sredini kraljeznici, ona kaže da je to normalno i ne reagira svaki dio tijela isto.

Glava mi je jako ukočena i oko vrata sve ali taj dio mi nije radila, pretpostavljam zato jer za to nemam snimke vrata nego samo snimke kraljeznice, ramena i koljena? Kaže da bi trebalo za 2-3 dana efekt biti puni i da do tada ništa ne treniram što ću i poslušati.

E sad, nemam onaj "release" osjećaj kao vi mnogi ovdje koji ste ukliješteni bili pa izašli kao baletani, zanima me jeli to ok? Kaže da sam jako ukočen i mišići da su mi napeti i kruti, a opet znao sam gledati ljude po youtubu i veće i jače od sebe da kvrcka doslovno svaki dio tijela. Takodjer kaže da bi bilo dobro neku jaku masažu da odem nakon par dana da i mišiće se opuste.

Čini mi se dobro samo me malo prpa da nije iskorišten "puni potencijal" jer jebiga em sam se vozio do tamo em sam platio 3 stoje pa ono nije mi baš malo jbg...
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 14:48   #171
OPREZ!
Nedavno sam počeo osjećati bolove u vratu i odlučio posjetiti kiropraktičara. Nisam nikad bio pa da vidim sta čovjek to radi. Malo googlam i naletim na ovog lika http://www.kraljeznica.com.hr/. Simpa lik, diplomu je skenirao i stavio na site, pa reko ajde... Ovi ostali ni ne masu diplomom.
Udjem u "ordinaciju", kad tamo 3-4 stola za masazu, jedan do drugog i u istoj prostoriji cekaona... Ekipa dolazi.. i ko na traci.. škljoc, škljoc, škljoc.. 5 sekundi... BAAM 150 kn!! Rekoh ok.. meni sumnjivo, al tko sam ja da sudim...
Upoznam ja njega, sve ljubazno , smjesak... simpa lik... i u vizualnom pregledu od 15 sekundi i 20-ak glupih pitanja (npr. da li se nekad osjecate umorno?) on mene počne uvjeravat da mi je kraljeznica spigana i da bi trebao par mjeseci dolaziti SVAKI DAN na tretman u trajanju od 10 sekundi (tek toliko da me narihta) i to platiti 150 kn svaki put. Rekoh, stani malo... puno mi je to... i pocne onda nagovaranje... mozda ne bas svaki dan, ali svaki drugi onda, s tim da moram dovest obitelj na uvjeravanje zasto mi je to potrebno, pa i njih pregledat, mozda je to i njima potrebno itd itd... Lik ne pušta, osjecao sam se ko u nekoj zemlji treceg svijeta gdje ti na ulici posto-poto pokusavaju prodat neku glupost...
Obecam ja njemu brda i doline, samo da ga skinem s vrata. Pristanem i da mi skljocne vratom (cisto da mi pokaze kako mi je sad, nakon tretmana "ravnija kraljeznica"?!?!?). I odem doma. DOVIĐENJAA, sad sam ti platio ali sumnjam da cu opet doci...
Drugi dan, osim bolova u vratu, pocne me boliti i glava i to dosta jako... ja ljut na sebe,pas mater, koji me vrag uopce tjerao kod lika bla bla...
Idem ja njega i njegovu diplomu malo bolje googlat... kad naletim na sudsku tuzbu od strane izdavatelja "njegove" diplome gdje mu se ZABRANJUJE bilo kakvo koristenje kiropraktike u lijecenju ljudi i koristenja naziva DOCTOR bla bla...
Cijela tuzba je ovdje.... https://www.cco.on.ca/wp-content/upl.../Deutscher.pdf
Tako da, ispada da mi se intuicija pokazala ispravnom... Lik je muljator međunarodnog karaktera....
Najgore od svega je sto su mu recenzije na googlu i facebooku dobre i obzirom na guzvu koju sam ja vidio, ljudi puše njegove fore (a navodno ih i uspjesno lijeci).

U svakom slucaju, OPREZA nikad dosta, muljatora je na sve strane, cak ni preporuke ne garantiraju nista..
Observer2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2018., 14:58   #172
150kn nije velika cifra za kiropraktičara. Meni je taman hahahah ali su inače skuplji.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2019., 14:06   #173
Ima li tko peporuku za kiropraktičara na područiju Splita?
__________________
Don´t worry, be happy. :)
Belone.belone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 01:30   #174
Ima li netko preporuku za dobrog kiropraktičara na područiju Splita?
__________________
Don´t worry, be happy. :)
Belone.belone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2019., 17:27   #175
Quote:
Observer2 kaže: Pogledaj post
OPREZ!
Nedavno sam počeo osjećati bolove u vratu i odlučio posjetiti kiropraktičara. Nisam nikad bio pa da vidim sta čovjek to radi. Malo googlam i naletim na ovog lika http://www.kraljeznica.com.hr/. Simpa lik, diplomu je skenirao i stavio na site, pa reko ajde... Ovi ostali ni ne masu diplomom.
Udjem u "ordinaciju", kad tamo 3-4 stola za masazu, jedan do drugog i u istoj prostoriji cekaona... Ekipa dolazi.. i ko na traci.. škljoc, škljoc, škljoc.. 5 sekundi... BAAM 150 kn!! Rekoh ok.. meni sumnjivo, al tko sam ja da sudim...
Upoznam ja njega, sve ljubazno , smjesak... simpa lik... i u vizualnom pregledu od 15 sekundi i 20-ak glupih pitanja (npr. da li se nekad osjecate umorno?) on mene počne uvjeravat da mi je kraljeznica spigana i da bi trebao par mjeseci dolaziti SVAKI DAN na tretman u trajanju od 10 sekundi (tek toliko da me narihta) i to platiti 150 kn svaki put. Rekoh, stani malo... puno mi je to... i pocne onda nagovaranje... mozda ne bas svaki dan, ali svaki drugi onda, s tim da moram dovest obitelj na uvjeravanje zasto mi je to potrebno, pa i njih pregledat, mozda je to i njima potrebno itd itd... Lik ne pušta, osjecao sam se ko u nekoj zemlji treceg svijeta gdje ti na ulici posto-poto pokusavaju prodat neku glupost...
Obecam ja njemu brda i doline, samo da ga skinem s vrata. Pristanem i da mi skljocne vratom (cisto da mi pokaze kako mi je sad, nakon tretmana "ravnija kraljeznica"?!?!?). I odem doma. DOVIĐENJAA, sad sam ti platio ali sumnjam da cu opet doci...
Drugi dan, osim bolova u vratu, pocne me boliti i glava i to dosta jako... ja ljut na sebe,pas mater, koji me vrag uopce tjerao kod lika bla bla...
Idem ja njega i njegovu diplomu malo bolje googlat... kad naletim na sudsku tuzbu od strane izdavatelja "njegove" diplome gdje mu se ZABRANJUJE bilo kakvo koristenje kiropraktike u lijecenju ljudi i koristenja naziva DOCTOR bla bla...
Cijela tuzba je ovdje.... https://www.cco.on.ca/wp-content/upl.../Deutscher.pdf
Tako da, ispada da mi se intuicija pokazala ispravnom... Lik je muljator međunarodnog karaktera....
Najgore od svega je sto su mu recenzije na googlu i facebooku dobre i obzirom na guzvu koju sam ja vidio, ljudi puše njegove fore (a navodno ih i uspjesno lijeci).

U svakom slucaju, OPREZA nikad dosta, muljatora je na sve strane, cak ni preporuke ne garantiraju nista..
dolchevita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 20:12   #176
Oprez

Quote:
MrFlyTalent kaže: Pogledaj post
Jučer i danas sam bio u Zagrebu kod kiropraktičara Kristijana Dodiga i preporučujem ga svakome, odličan je čovjek, pun znanja.
Kristijan je slijep , ljudi pripazite kuda idete , znači ne može pogledati rendgen slika niti vas vidjeti kako izgledate, razmislite kome dajete kičmu u ruke , meni je zeznuo cijeli kostur i čuo sam da su još neki jako loše prošli kod Kristijana Dodiga.
dadolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 20:50   #177
Quote:
Rippersenzibilna kaže: Pogledaj post
I ovo je meni osobno broj jedan na što obraćam pažnju i savjetujem svima!
Da ne bi poslje bilo "nismo znali,tako su nam rekli..."
Nikada se ne bih dala u ruke čovjeku koji radi napamet,taman da ima završenih 16 fakulteta.
Ima jedan u Hrvatskoj Emil Kušec,on na osnovu imena i datuma rođenja kaže šta ti je,bez da ti bilo šta pomeneš i uspješni kiropraktik je već duži niz godina.
Wanted123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2020., 18:26   #178
Je li netko od vas nakon tretmana kod kiroprakticara poceo obilnije mokriti i imati ucestalije erekcije?


Isao sam na tretman zbog problema sa bolovima u ledjima i vratu, nakon zadnjeg tretmana moji bubrezi su poceli raditi punim pogonom, tako da obilno mokrim nekoliko puta dnevno, sto je do prije dvadesetak dana bilo nepojmljivo. Takodjer sada bez problema mogu popiti vise od litar i pol vode tijekom dana, prije tretmana znao sam popiti dvije case vode dnevno.

Druga stvar, imao sam eriktilnu disfunkciju, dan nakon tretmana sve se promijenilo, jutrom se budim kao mladic, tu je i znatno veca kolicina sperme, na moju opcu radost.

Nema vise bolova u vratu i ledjima, druge stvari rade bolje nego prije 20 godina..
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 09:00   #179
Quote:
Instrumental kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas nakon tretmana kod kiroprakticara poceo obilnije mokriti i imati ucestalije erekcije?


Isao sam na tretman zbog problema sa bolovima u ledjima i vratu, nakon zadnjeg tretmana moji bubrezi su poceli raditi punim pogonom, tako da obilno mokrim nekoliko puta dnevno, sto je do prije dvadesetak dana bilo nepojmljivo. Takodjer sada bez problema mogu popiti vise od litar i pol vode tijekom dana, prije tretmana znao sam popiti dvije case vode dnevno.

Druga stvar, imao sam eriktilnu disfunkciju, dan nakon tretmana sve se promijenilo, jutrom se budim kao mladic, tu je i znatno veca kolicina sperme, na moju opcu radost.

Nema vise bolova u vratu i ledjima, druge stvari rade bolje nego prije 20 godina..
Bit ce da di odčepio neku čakru
minaminadrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2020., 15:50   #180
Molim vas dal znate ikoga da je dobar kiroprakticar na području like ili u zadru, molim vas kontakt, imam duplu skoliozu i strasno me boli vrat i trnu mi ruke...
ninaema is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:43.