Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 22:27   #161
Da, na taj aktualni sam mislio što ga je radio s Parlovom.

A za ova druga dva prvi put čujem.

Poveznice?
__________________
"Ja pečen pizze, ono frizerski salon! - Kole, A.D. 2009.
Bomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 11:41   #162
Quote:
b0mberman kaže: Pogledaj post
Earth, jel čemu Ennisov Fury?

Mislio sam ga stavit na wishlist, a nigdje ne nalazim recku.
Fury MAX je u pitanju, čak se i Barracuda pojavljuje Uglavnom, pisali smo o tome ovdje i okej je strip.

Ove druge nisam čitala.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 22:52   #163
War Stories: Our wild geese go

Ugh, ovo može u istu skupinu s tenkistima i onim redneckom.

Posvećeno je Ircima koji su se pridružili britanskoj vojsci u drugom svjetskom ratu (Irska je izabrala biti neutralnom) i samim time otkačili svoju vojsku, odnosno dezertirali.
Pa nam Ennis daje tipičnu priču o suprostavljenoj dvojici koje rat kao zbliži
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 18:29   #164
Danas se na trzistu pojavio novi Ennisov strip "Code Pru". U opisu stoji da se radi o crnohumornom hororu.
Anywho, meni su ful napeti njegovi War Stories i nadam se da nece stati s tim
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 18:52   #165
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Danas se na trzistu pojavio novi Ennisov strip "Code Pru". U opisu stoji da se radi o crnohumornom hororu.
Anywho, meni su ful napeti njegovi War Stories i nadam se da nece stati s tim
A jesi ubrala "A Train Called Love"? Dosad izašla tri nastavka i uopće mi nije jasno što bi to trebalo biti.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 19:25   #166
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
A jesi ubrala "A Train Called Love"? Dosad izašla tri nastavka i uopće mi nije jasno što bi to trebalo biti.
Vraga crnog sam ubrala. Al cim se dokopam nekog kompa/laptopa skidam.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 20:39   #167
War Stories: Tokyo Club

Trojica neiskusnih ratnih pilota dolaze na Iwo Jimu a njihovu priču dobivamo kroz dnevnik doktora stacioniranog na otoku. Nije ništa novo ali je lijepo strukturirano, jasno i zanimljivo.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:05   #168
A Train Called Love, 1-6

Hrpica mladih, urbanih, dokonih likova. Središnji događaj je trgovanje s nekakvim kingpinom. A ono, na ljestvici od 1 do A Man Called Kev ovo je negdje prvi vrhu.

Code Pru

Izašle su dvije epizode, a nastavak će valjda biti u Cinema Purgatoriju.
U te dvije epizode vidim sličnosti s ovim gore stripom, čak se i neke fore ponavljaju. Al opet ima više šarma i dalo bi se i dalje čitat.

War Stories 016 i 017

Inače čekam da izađu sva 3 nastavka ali trebalo je isprati gorak okus ovih gore stripova.
U Send A Gunboat, Ennis nas vodi u novi medij - vodu. Ratne brodice u drugom svjetskom ratu u La Mancheu. Fora je jer se pojavio motiv iz Moby Dicka, recimo.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:18   #169
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
A ono, na ljestvici od 1 do A Man Called Kev ovo je negdje prvi vrhu.
Svaka čast! Kako nešto staviti pri vrh...

Johnnyja Reda ne čitaš? Ja čekam da dođe do točke.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 22:29   #170
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Svaka čast! Kako nešto staviti pri vrh...

Johnnyja Reda ne čitaš? Ja čekam da dođe do točke.


Nikad čula za Johnnyja Reda, al evo idem potražiti
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 10:19   #171
Johnny Red, 1-5

Johnny Red je zbilja izlazio 70ih ili tako nešto, pa je Ennis stupio u kontakt s autorima stripa i odlučio se malo pozabaviti njime.

Rezultat je mishmash prijašnjih stripova pa imamo rusku pilotkinju (Night Witches) i potenciranu brothers-in-arms priču
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2016., 22:29   #172
The Punisher, Vol.5

Nekako je i dobro počelo, al poslije ide sve bljutavije. Punisher je skoro pa softie, a glavna negativka je Ma Gnucci, baba koja završi u kolicima pa malo i baca na onu iz Preachera
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2016., 22:31   #173
Punisher: War Zone

Ovo je nastavak na ovog gore Punishera i zapravo se radi o reciklaži. Baš šteta što je Elite Junior negativac, da je bar onaj drugi što mrzi banke i korporacije, taj bar baca na Bernija Sandersa
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 17:46   #174
Midnighter (2007)

Midnighter je superjunak, član grupe Authority. Otme ga neki bogataš, i pod prijetnjom smrti natjera ga da ubije Hitlera. Međutim kad se nađe u Hitlerovoj vremenskoj liniji pronađe ga i vremenska policija. Tako, nije sad bogznašto ali da se pročitat. Bolja mi je epizoda gdje u Japanu pozove najbolje samuraje na grob svojeg ljubavnika.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2016., 18:13   #175
War Stories: Send A Gunboat

Ovdje se sve više manje odvija na moru gdje se britanske ratne brodice bore s njemačkim brodicama i avionima.
Riječ je o posveti junaštvu, piratluku i romantičnoj naravi ljudi. Glavni junak je sanjar kojemu je okršaj s curom bio okidač da popizdi i upusti se u slavni okršaj. Ennis ga ne osuđuje, čak ga ni ne ubije na kraju
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 20:38   #176
"A Train Called Love" je došao do kraja nakon 10. broja, i kako mi niti nakon prva tri broja nije bilo jasno, ni sada mi nije jasno što je ovo trebalo biti. Na razini onih "Dicks".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 15:46   #177
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Johnny Red, 1-5

Johnny Red je zbilja izlazio 70ih ili tako nešto, pa je Ennis stupio u kontakt s autorima stripa i odlučio se malo pozabaviti njime.

Rezultat je mishmash prijašnjih stripova pa imamo rusku pilotkinju (Night Witches) i potenciranu brothers-in-arms priču
Osma epizoda je kraj stripa i to niti osrednjeg stripa. Poumirali svi osim THE para. Može on bolje obraditi istočnu frontu.

Red Team (1-3)

U prvoj zbirci je nekolicina policajaca uzela zakon u svoje ruke i ubijala one koji su se provlačili kroz sustav. I onda se na kraju desilo sranje gdje su svi ubijene osim njih dvoje s kojima se nastavlja radnja u novoj zbirci. Nije mi jasno kako su oni sad opet policajci, jesu se spustili hijerarhijski ali nisu u zatvoru ili u prisilnoj mirovini
Uglavnom zasad sve zakonski rade. I dosta je to zanimljivo.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 20:35   #178
War stories: Vampire squadron i World of tanks

Ovaj prvi je o noćnoj eskadrili aviona s više-manje neiskusnim pilotima iz raznih država. Malo je cheesy, skompaju se semit i antisemit, pa seljačina i aristokrat, ali da se čitat.

Ovaj drugi je nastao po megapopularnoj igrici. Pantere taracaju Cromwelle, pratimo i Njemce i Britance.
Međutim, u Ennisovom ratnom opusu ovo i ne predstavlja nešto posebno
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:08   #179
John Woo's 7 brothers

Zvuči loše i nije iznevjerilo.
Njih sedmorica potomaka kineskog čarobnjaka trebaju zaustaviti drugog kineskog čarobnjaka. I zapravo bi bilo ok i zabavno da se ne provlači ta nota "svi smo mi jedno-svi smo mi braća". Ne da se provlači, nego se i eksplicitno nacrta i napiše na zadnjoj strani.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 19:47   #180
"Johnny Red", Ennis na autopilotu, hahahaha, kako sam pametan, autoPILOTU, a strip o pilotu u WWII. I tak. Ne kužim kak se te aero bitke ne mogu čitkije nacrtati. Čemu uopće raditi strip o njima, ako same borbe u velikoj većini slučajeva uopće nije jasno tko tu koga. Siže ono, SSSR bi za vrijeme Drugog svjetskog propao da nije bilo hrabrog Britanca.

"Red Team 2", ne mogu reći da me nije držalo zainteresiranim, ali onda je taj rasplet takva nateguša, da mi se spustilo za ocjenu i pol. Osim toga, to mora da je izluđujuće crtati, uglavnom sve table likovi koji statično dijalogiziraju, uz tek tu i tamo koji proplamsaj nekakvog događanja.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:58.