Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 18:31   #161
ne čudim se otkuda vrane, nego pozivam da na području grada Zagreba ljudi aktivno porade na zaštiti preostale populacije drugih ptičjih vrsta, korisnih za biljni svijet. bioraznolikost i to. ne kažem da trebamo istrijebiti vrane, samo ne trebamo skrštenih ruku gledati kako one trijebe druge.

ali hvala na komentaru, doista je pomoglo.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:17   #162
I dalje hranim onu bandu vrabaca. Vjetruša se više nije pojavljivala . Vrapci su jako plašljivi, jedu i onda najednom prhnu, bez ikakvog razloga. Postoji li mogućnost da ih nekako malo pripitomim?
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 04:19   #163
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
A eto, ti imas svoju definiciju invazivne vrste ...

Vrane su oportunisti (kao i ljudi, koji su svojim naseljavanjem protjerali malo veci broj vrsta), bacamo okolo hranu pa se cudimo otkud vrane... Ili parcovi...
Nije ni mačka invazivna vrsta pa ih eliminiraju po svim većim metropolama, zato jer one jedu druge životinje, čitave vrste ptica nestaju i zagađuju. Isti je slučaj i sa vranama.

Vidio sam doslovice kako vrana proždire malog tek rođenog vrapca. U svim dijelovima svijeta vrste koje narušavaju prirodnu ravnotežu se eliminiraju.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 06:33   #164
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Nije ni mačka invazivna vrsta pa ih eliminiraju po svim većim metropolama, zato jer one jedu druge životinje, čitave vrste ptica nestaju i zagađuju. Isti je slučaj i sa vranama.

Vidio sam doslovice kako vrana proždire malog tek rođenog vrapca. U svim dijelovima svijeta vrste koje narušavaju prirodnu ravnotežu se eliminiraju.
Ajme meni, velika ptica pojela malu! Djubre jedno neodgojeno...

Doduse, i vrapca sam vidio da je prozdirao sirotu glistu ...

Je, tako se postize prirodna ravnoteza, prvo razbacivanjem smeca namamimo oportuniste (vrane, parcove, golubove, galebove...), a onda ih u ime pravde (jedu male ptice, sirote vrapcice) idemo potamanit
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 08.12.2016. at 07:21.
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:00   #165
ok, naravno da trebamo poraditi na čistoći grada, što god je potrebno. no baš se pitam - što radimo drugačije sa smećem u Zg u zadnjih desetak godina, da je došlo do tako jake navale vrana i gačaca? Jakuševac nije prije bio bolji, smeća po kantama i kraj kontejnera je bilo i prije. je li to samo funkcija proteklog vremena u kojem problem otpada nije riješen?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:36   #166
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ok, naravno da trebamo poraditi na čistoći grada, što god je potrebno. no baš se pitam - što radimo drugačije sa smećem u Zg u zadnjih desetak godina, da je došlo do tako jake navale vrana i gačaca? Jakuševac nije prije bio bolji, smeća po kantama i kraj kontejnera je bilo i prije. je li to samo funkcija proteklog vremena u kojem problem otpada nije riješen?
Vjerojatno, postepeno su skuzile pa se nakotile....

Jato vrabaca sjedi u mooj zivici i jos nisu skuzili hranilicu tri metra od njih... Ali, hoce, polako
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 22:25   #167
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
I dalje hranim onu bandu vrabaca. Vjetruša se više nije pojavljivala . Vrapci su jako plašljivi, jedu i onda najednom prhnu, bez ikakvog razloga. Postoji li mogućnost da ih nekako malo pripitomim?
neće se pripitomit, prhutanje je na pokret u okolini ili zvuk tamo neki,
ipak, lako usvajaju navike hranjenja,
imaju fulung za cajt...

a neki dne sam napikiral na dva, tri metra, vjetruša doslovno čupa iz rupe,
neotice moji akteri taman poništili akciju, valjda se kasnije snašla i našla energije za nove..

Zadnje uređivanje fermina-daza : 09.12.2016. at 01:14. Reason: spajanje postova - koristiti edit
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 08:33   #168
Imam mjesto pola metra od prozora gdje hranim vrabce sa mljevenim kukuruzom i jednu natkrivenu posudu gdje hranim sjenice!
Vrabcisu stalno "na kopanju", a sjenice kad naiđu!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 08:59   #169
I mi u kvartu imamo puno vrana, uglavnom sivih, ali i ovih crnih, kako je netko kvotao, gačaca. Ja sam mislila da su to čavke, ali nisam neki ekspert. Meni ne smetaju, dapače simpatične su mi i volim ih promatrati, baš se vidi da su inteligentne ptice. Ali viđam i kosove, sjenice, tu i tamo kojeg crvendaća (baš jučer jednog), pokoju svraku pa čak i šojku, a vrabaca je baš puno. Jedino nema golubova i moram reći da mi nije žao i draže su mi vrane od golubova.
Hranilicu sam postavila pred par dana i par lojnih kuglica. Vrapci su se stvorili u roku od 10 minuta, a sjenicama je trebalo pola dana. Vrapci im ne daju blizu, stalno se svađaju.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 20:24   #170
Imam puno zobi i suncokreta sa slike. Da li vrapci to jedu? Ako ne vrapci, da li bi moglo biti za neke druge ptice?

@nchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 21:38   #171
naravno, @nchi, samo im postavi negdje pa ćeš vidjeti. sjemenke suncokreta su sjenicama valjda najdraže
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 13:10   #172
Quote:
@nchi kaže: Pogledaj post
Imam puno zobi i suncokreta sa slike. Da li vrapci to jedu? Ako ne vrapci, da li bi moglo biti za neke druge ptice?

http://i67.tinypic.com/2lapnuq.jpg
Evo jako dobrih savjeta kako i kada hraniti ptice. Odskrolaj malo niže na poglavlje pod ovim naslovom.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:45   #173
ima li neka hrana koju jedu vrapci i sjenice, a golubovi ne?
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:28   #174
vidim da lojnate kugle golubovi baš i ne vole jako, no lakše ih je od malih ptica odvojiti pozicijom - u drvenu kućicu na zidu se ne mogu zavući, malo im je preusko za umanevrirati unutra. obješene kugle su im isto van dohvata, kao i njima premalo sletište na visećem spremniku sjemenki.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 19:17   #175
hvala!
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:42   #176
ma nnč isti problem, veliki tjeraju male i ne daju im do hrane. golubovi još i prljaju balkon, za razliku od drugih koji to ipak pristojno obavljaju negdje drugdje
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:35   #177
ne znam koliko visoko moram postaviti hranilicu za ptice od tla
bojim se da ne učinim pticama medvjeđu uslugu jer imam u kvartu i nekoliko mačaka koje vole minglati po dvorištu a hranilica je tipa na 1,3 m od tla


prenisko? ili ok?
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 11:10   #178
Quote:
croatish7 kaže: Pogledaj post
ne znam koliko visoko moram postaviti hranilicu za ptice od tla
bojim se da ne učinim pticama medvjeđu uslugu jer imam u kvartu i nekoliko mačaka koje vole minglati po dvorištu a hranilica je tipa na 1,3 m od tla


prenisko? ili ok?
Gdje god postavio uvijek će sjemenke padati na tlo, a ptice po ovoj zimi idu i njih kupiti. Mi smo postavili na balkon koji se nalazi na drugom katu, zbog klinaca da mogu gledati ptice dok se hrane, ali masa toga završi dolje kod susjeda ili na tlu, ha čuj mačke su očito prirodna selekcija
__________________
women own sex, men own commitment
Jura Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 01:01   #179
Ima dva dana da se na balkonu iz jaja izlegao golub
Više liči na pilića nego goluba, ali ajde.

Mama i tata ga "griju" i stalno su tu s njim. Imam još jedno jaje koje se nije izleglo, pa sad to čekam.

Sad me zanima, kako pristupiti situaciji? Malenog nisam dirala ni ništa, veliki imaju jesti i piti. Ali maleni se samo trese?? Kad sam ga otišla pogledati, to sam vidjela. Da mu nije hladno?

Ne bih sad htjela da ugine. :/

Inače, tu je neki ormarić s policama, i oni su smješteni u srednjoj polici, ispod je novina i ima malo slame, ne puše i natkriveno je. Ovako mi se čini OK.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:19   #180
Situaciji pristupi u onim jednokratnim rukavicama. Moja je susjeda svojevremeno bedinala golubiće u gnijezdu na svom balkonu i zaradila gadnu kožnu bolest po rukama. Prilično dugo joj je trebalo da se toga riješi.

Javi kako je ptić.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:53.