Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 22:29   #401
Svaki pametan ima strah od mraka

Nije greśka -brak poslije izvjestnog vremena pretvori se u mrak
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:29   #402
Evo, necu pisati komentare jer sve sto je vezano za suprotnost stavova povlaci da ja ne kuzim

Cao.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 12:10   #403
Zato jer je iz veze lakše izać ako se, nedaj Bože, nešto dogodi, nego iz braka.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:33   #404
Zato imas zajednicki zivot bez papira. Kao brak a lakse se razici u slucaju problema. Ljepota.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:41   #405
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Zato imas zajednicki zivot bez papira. Kao brak a lakse se razici u slucaju problema. Ljepota.
Isto se tesko razvesti s papirom ili bez.
Ako ste nesto stekli to se treba podijeliti.
Ako imate djecu ostajete roditelji imali papir ili ne i treba se i oko toga dogovoriti, a to ide preko centra za socijalni rad.
Brak danas ima samo romanticnu ili seljobersku vrijednost.
Romanticna u stilu da se veza proslavi i da kazes da tako kazete da zelite biti skupa zauvijek.
Seljoberska radi pritiska roditelja, familije i da selo ne prica.

Najteze je donijeti odluku o prekidu, a dalje je svejedno treba li to obaviti sudski ili ne.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:45   #406
Ne mislim na emitivnu stranu nego administrativnu. Sto manje posla bolje, a u praksi isto.

Potpis je cisto ugovor. Drugo sto je tome data romanticna nota, ali to nema veze sa sustinom.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 13:50   #407
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ne mislim na emitivnu stranu nego administrativnu. Sto manje posla bolje, a u praksi isto.

Potpis je cisto ugovor. Drugo sto je tome data romanticna nota, ali to nema veze sa sustinom.
Administrativno to nije nikakav problem.
Potrosio sam pet sati i 200 kuna za rastavu.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 18:50   #408
Bas si endem
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:15   #409
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Bas si endem
Pa nije endem. Rastava toliko i traje/košta.
Prolazila sam to nedavno s nekim bliskim ljudima pa znam.
Podjela imovine je nešto drugo, ali to dođe na dnevni red bili ljudi ubračeni ili bez braka stvarali nešto skupa (ovo drugo može potencijalno biti puno kompliciranije od prvog).
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 19:25   #410
Flat
Drago mi je da imas dragu. Cestitam
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 20:45   #411
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa nije endem. Rastava toliko i traje/košta.
Prolazila sam to nedavno s nekim bliskim ljudima pa znam.
Podjela imovine je nešto drugo, ali to dođe na dnevni red bili ljudi ubračeni ili bez braka stvarali nešto skupa (ovo drugo može potencijalno biti puno kompliciranije od prvog).
Ok. Traje kratko. Ovdje gdje sam ja traje duze. Par mjeseci. Sve faze, rasprave, pokusaji pomirenja, zavrzlame... Ja papir necu potpisivati. Nema mi smisla i pegla mi je.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 21:02   #412
Duljina rastavnog postupka ovisi da li se oboje slażu za rastavu, da li imaju djece i da li se slażu oko skrbniśtva.

Tako da rastava może trajati 1-2 parnice, a i dvije godine -ako bar jedna od strana rasteże i komplicira, a u pitanju je i skrbniśtvo.

Znam par ćija je rastava trajala skoro 5 godina, ali to je extrem i obje strane su komplicirale i razvlaćile na maksa + imali su djecu i kratke spojeve u vezi skrbniśtva.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:10   #413
Ja bi svaku varao kad bi imao s kim ju varat

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:05.