Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2015., 22:32   #1
Detoksikacija od aluminija - pitanje

Pozdrav grupi,

imam jedno pitanje i nedoumicu pa sam mislio ovdje upitati jer pretpostavljam da imate više iskustva u području detoksikacija.
Naime, opravdano sumnjam da imam toksikaciju sa aluminijem, inače imam često problema sa žgaravicama i iako preferiram da koristim sodu bikarbonu (kupujem u ljekarni, koja kao nema aluminij, mada ne znam koliko tome vjerovati) ali na poslu znam koristiti Gastal tablete zbog praktičnosti.
Nedavno sam saznao (i to od farmaceutkinje u ljekarni) da Gastal tablete imaju dosta aluminija i da ih nije preporučljivo često korsititi, po njenom mišljenju max. jednu taletu mjesečno !! Budući da je moj prosjek znatno iznad toga (3-5 tableta tjedno) ispada da ja debelo prelazim tu dozu, inače mi je preporučila Renie ili Rupurut tablete za takve situacije jer kao nemaju aluminij.
Budući da već neko vrijeme patim od loše koncentracije i pamćenja, strahujem da vrlo vjerojatno imam viška aluminija. Inače iz upotrebe sam odavno izbacio kozmetiku koja sadrži aluminij i držim se prirodnih proizvoda tipa Biobaza i sl. ali kao zavraga ovaj Gastal mi je totalno promaknuo.
Saznao sam da je za detoksikaciju od aluminija jako dobra jabučna kiselina, ili ma nešto bolje?
Zanima me da li imate kakav recept kako bi takva detoksikacija trebala izgledati?
Da li je jabučna kiselina sadržana i u jabučnom octu, tj. da li je to isto ili je bolje koristiti jabučnu kiselinu?
Ili ovisi o octu, tj. da li ocat mora biti posebno pripremljen ili može i industrijski tipa Badel?
Ili bolje uopće se ne zezati sa octom i koristiti baš jabučnu kiselinu? sljedeće je pitanje gdje je nabaviti? Ebay ?

Eto, ako ima tko kakav pametni savjet, još bolje iz prve ruke, ali može i druge, treće :-)
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 13:59   #2
Prvo riješi GERB onda se zamaraj s bilo kakvim aluminijima.

Lijepo na pregled kod gastroenterologa.
Promijeni malo navike, prestani pušit, pit, kreći se više, pazi što jedeš, itd. itd.

Akutnu toksikaciju aluminijem teško da imaš.

Dobro ti je preporučila, gastal ima aluminijev hidroksi-magnezijev karbonat a rennie ima kalcijev karbonat.
Doduše jedna mjesečno može okačit mački o rep kad ekipa poput tebe s GERBOM guta to ko bombone.

A kaj bi ti s jabučnom kiselinom? To će na tvoj nadraženi želudac i sjebani sfinkter jednjaka sjest ko napalm.

Je, na alternativi smo, al ajmo malo mozga.
Ima tolko toga što možeš pametnije napravit da poboljšaš zdravstveno stanje nego da sad jedeš i piješ nekakve količine jabučnog octa.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 18:20   #3
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Prvo riješi GERB onda se zamaraj s bilo kakvim aluminijima.

Lijepo na pregled kod gastroenterologa.
Promijeni malo navike, prestani pušit, pit, kreći se više, pazi što jedeš, itd. itd.

Akutnu toksikaciju aluminijem teško da imaš.

Dobro ti je preporučila, gastal ima aluminijev hidroksi-magnezijev karbonat a rennie ima kalcijev karbonat.
Doduše jedna mjesečno može okačit mački o rep kad ekipa poput tebe s GERBOM guta to ko bombone.

A kaj bi ti s jabučnom kiselinom? To će na tvoj nadraženi želudac i sjebani sfinkter jednjaka sjest ko napalm.

Je, na alternativi smo, al ajmo malo mozga.
Ima tolko toga što možeš pametnije napravit da poboljšaš zdravstveno stanje nego da sad jedeš i piješ nekakve količine jabučnog octa.

OK, slažem se tvojom konstatacijom da GERB treba prije riješiti, sad bih trebao ubaciti malo povijest bolesti i što se sve događalo do sad, probat ću biti kratak. Sa žgaravicama (rijeđe)) i bolovima (češće) u želudcu sam imao problema još kao prilično mlad (čini mi s negdje sa 12-14 godina , sad imam 39).
Još onda sam hodočastio specijaliste, išao nekoliko puta na gastroskopiju, sumnjali su na čir jer su nalazili nekakve ožiljke na sluznici želudca i dvanaesnika, mada su to uvijek bili zacijeljeni ožiljci, nikad nisu vidjeli ono što bi trebali vidjeti da potvrde da je to čir. Uglavnom u to vrijeme nisu mi propisali ništa posebno osim da pazim na hranu i da uzimam gastale kod bolova !! Tako sam se patio dobar dio srednje škole, faksa, jedan dio i vojske, do negdje kad sam počeo raditi, 25-e godine. Da ne objašnjavam kako i zašto, u to vrijeme sam uveo jednu promjenu (slučajno) a to je da sam prestao piti mlijeko, i nakon toga ja više nikad nisam imao bolove u želudcu (dakle zadnjih 15-ak godina), mada nisam znao odmah da je do mlijeka dok nisam u 2 navrata u par dana razmaka opet slučajno popio čašu mlijeka prije spavanja, i bolovi se vratili.
I onda mi je tek sinulo da je uzrok mojih bolova cijele mladosti bilo u stvari to vražje mlijeko (vjerojatno Laktoza, jer sa fermentiranim mliječnim proizvodima nemam problema).

Dakle misteriozni bolovi nestali, "izlječio" sam ih sam, ali žgaravica ostala (i pojačala se tijekom svih tih godina), u međuvremenu sam se liječio i na H. Pylori (na moje inzistiranje) koju sam kao uspješno izlječio ali to nije imalo efekta na žgaravice, uglavnom imam dojam da je moja doktorica opće prakse prilično nezainteresirana za nekakve daljnje pretrage osim ako ja ne inzistiram na nečemu konkretno da me pošalje, mada i ja više niti imam ideja niti vremena da se bakćem sa zdrastvenim sustavom jer imam osjećaj da je to sve poprilično gubitak vremena kao i sa onim "čirom".
Uglavnom tu sam sad gdje jesam, osim što sam gastale u većoj mjeri zamjenio sa sodom bikarbonom. Što se tiče prehrane, najbolje rezultate sam postigao sa 1-dnevnim postom, dakle na dan posta i još jedan dan iza nisam imao žgaravice, sve si razmišljam da opet vratim taj post.
Glede onog jabučnog octa, e tu sad postaje zanimljivo, iako sam o njemu razmišljao kao o sredstvu za detoksikaciju aluminija, usput sam našao na nekoliko mjesta da ta ista terapija pomaže i kod gastritisa !!
Evo npr. pazi ovo
http://www.ordinacija.hr/zdravi-tanj...eci-zgaravicu/
Našao sam i neke forume gdje ljudi tvrde da im je to pomoglo
http://forum.roda.hr/threads/2964-Gastritis-i-bolovi

E sad, s druge strane nalazim na informaciju ovu što ti tvrdiš da Jabučni ocat
i gastritis ne idu nikako zajedno.
Tako da te kontradiktorne informacije me prilično zbunjuju pa sam došao na ideju da probam i testiram sam na sebi. Kakve sve pizdarije sam kušao ne vjerujem da će me par dana octa ubiti.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 20:57   #4
Štetnost aluminija u organizmu.
Danas gledam jedan dokumentarac na TVu o Kini gdje su muž i žena ukupno stari 207 godina . u braku su 80 godina. Sve jelo kuha žena u aluminijskom posuđu grijano na drva i tolike godine su doživjeli još su oboje pokretni. Sa tim da supruga svaki dan loži vatru dva puta na dan i kuha. Da je aluminij toliko štetan već su trebali tri puta umreti. Ja se sjećam prije 50 /60godina i sam sam jeo sa aluminijskom žlicom i vilicom pa sam još živ
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.

Zadnje uređivanje jenki zj : 02.10.2015. at 20:59. Reason: razmak između
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 18:36   #5
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Štetnost aluminija u organizmu.
Danas gledam jedan dokumentarac na TVu o Kini gdje su muž i žena ukupno stari 207 godina . u braku su 80 godina. Sve jelo kuha žena u aluminijskom posuđu grijano na drva i tolike godine su doživjeli još su oboje pokretni. Sa tim da supruga svaki dan loži vatru dva puta na dan i kuha. Da je aluminij toliko štetan već su trebali tri puta umreti. Ja se sjećam prije 50 /60godina i sam sam jeo sa aluminijskom žlicom i vilicom pa sam još živ
Nisam siguran da je to isto, tj. apsorpcija u organizmu ovisi kako je materijal vezan u strukturi. Ako imaš anemiju možeš probati jesti hrđave čavle (česta zezancija na temu anemije) ali nećeš povećati nivo željeza u krvi jer željezo u tom obliku tijelo ne može učinkovito absorbirati.
Slična je fora i sa teškim metalima kao npr. živom, koja se npr. na području Tibeta koristila za liječenje, skoro nepojmljivo danas ali u tekućem obliku ona nije toliko toksična koliko je opasna kad je u obliku pare te se onda iznimno dobro absorbira u organizmu.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:22   #6
Samo da javim daljnji razvoj situacije, sa detoksikacije aliuminija koristeći jabučni ocat prešao sam na drugi kolosjek, a to je liječenje žgaravice jabučnim octom. I prvi utisak je da to funkcionira, bar zadnja 4 dana od kad koristim ocat na ispravan način. Prvih par dana sam probao piti razrijeđeni ocat baš kad sam imao žgaravicu, na sličan način kao i kad sam pio sodu bikarbonu ili antacide, ali djelovanje je bilo vrlo sporo, trebalo je i po nekoliko minuta da žgaravica prestane, a u dosta situacija nije uopće prestala. Onda sam našao drugi recept koji kaže da se pije razrijeđeni ocat prije jela, i mogu reći da to funkcionira, žagaravica je skoro potpuno prestala, mislim da sam samo jednom posegao za sodom bikarbonom u 4 dana, i to možda 1/3 male žličice (inače sodu bikarbonu pijem uvijek tako da je razmutim u vodi, popijem vodu a talog ne).
Uglavnom i dalje nastavljam sa jabučnim octom. Za info ako netko bude eksperimentirao, poslije octa obavezno popiti malo obične vode da se ispreu zubi jer ocat nagriza zubnu caklinu.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 14:57   #7
Mislim da je Zeolit dobar za detoksikaciju.
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 15:11   #8
Zeolit je idealan za to. Ima i dosta studija.

Jedino je bitno da je kvalitetan, pročišćen i verificiran.
Ima ih raznih, a ima i raznih muljatora oko zeolita.

Mene uvjerila mag.Malči ona ima neki Panaceo, austrijski sa svim Iso certifikatima. Al je skup.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 23:14   #9
Zeolit sam čak i pio, proljetos čini mi se, kolegica mi je nabavila ali ne sjećam se više koliko sam platio, baš ću je pitati jel može opet nabaviti.
Inače glede alumnija, našao sam informaciju da Siliciji dosta pomaže, npr. mineralne vode bogate silicijem
http://www.naturalnews.com/034607_al...ing_detox.html
Vidim da tu spominju Spritzer vodu kao visoko silicijska, koliko vidim ona ima
oko 41,1 mg/l SiO2, inače zanimljiva stranica sa pregledom skoro svih mineralnih voda, većinom u EU ali ima i po cijelom svijetu.
http://mineralwaters.geo.uu.nl/europe.php
Vidim da Studenac ima isto tu negdje, a Radenska čak i više, 51,9, najviše ima
Rogaška (to je pretpostavljam Donat Mg), ali koliko znam njega nije preporučljivo piti više od 3 deci na dan jer ipak je prebogat mineralima, da ne bi došlo do stvaranja kamenaca.

Vidim da kao bogat izvor silicija još spominju biljku "horse tail", to je pretpostavljam po domaći, preslica.
I još sam našao da spominju liše od bambusa, i ovaj nekakav "diatomaceous earth" , to nisam skužio što bi to točno bilo
http://www.globalhealingcenter.com/n...maceous-earth/
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:37   #10
jesi probao kelp ? on veže te neprijateljske i teške metale - živu, kobalt...nemam probleme sa žgaravicom, ali godišnje popijem onu jednu dozu kelpa od kal-a. i nije to toliko ni skupo.
ili čaj od korijandera.čak mislim da taj radi čuda u tjedan dana. ima na placu kod kumica kupiti korijander listova, a i možeš sam uzgojiti u onoj tegli za cvijeće.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 19:38   #11
btw piješ li vodu iz plastičnih boca ?
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 22:00   #12
Quote:
lobor995 kaže: Pogledaj post
jesi probao kelp ? on veže te neprijateljske i teške metale - živu, kobalt...nemam probleme sa žgaravicom, ali godišnje popijem onu jednu dozu kelpa od kal-a. i nije to toliko ni skupo.
ili čaj od korijandera.čak mislim da taj radi čuda u tjedan dana. ima na placu kod kumica kupiti korijander listova, a i možeš sam uzgojiti u onoj tegli za cvijeće.
Nisam čuo za Kelp, pogledat ću što je to.
Glede drugog pitanja za plastične boce, jedno vrijeme sam ih izbjegavao,
ali zadnjih pola godine opet mi se nađe često na stolu. Za njih jedino znam da
mogu otpuštati kojekakva sranja, mislim da hormonske disruptore kod zagrijavanja bice (npr. ako je na suncu), i da ako se često dopunjavaju (što se ne bi smjelo raditi) da se gljivice vole hvatati na njih.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 18:08   #13
Jedno pitanjce, vidim da su mnogi spominjali zeolit za detoksikaciju, trenutno kod sebe imam jedan mađarski od Neurosan-a , ali u međuvremenu sam naletio na jedan članak koji je nedavno objavljen na naturalnews-u , a tiče se zeolita, kažu da su ih testirali nekoliko na tržištu i da su u svima našli po njima visoke koncentracije teških metala, prvenstveno žive i aluminija !?!
Ima li netko komentar u vezi toga?
http://www.naturalnews.com/051776_ze...ad_levels.html
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 11:12   #14
Quote:
Zokonja kaže: Pogledaj post
Nisam čuo za Kelp, pogledat ću što je to.
Glede drugog pitanja za plastične boce, jedno vrijeme sam ih izbjegavao,
ali zadnjih pola godine opet mi se nađe često na stolu. Za njih jedino znam da
mogu otpuštati kojekakva sranja, mislim da hormonske disruptore kod zagrijavanja bice (npr. ako je na suncu), i da ako se često dopunjavaju (što se ne bi smjelo raditi) da se gljivice vole hvatati na njih.
Kelp su alge pune joda i preporučuju se ženama radi poboljšanja rada štitnjače i hormona a sa detoksikacijom nema nikakve veze.
Zeolit je zakon . Za prvu pravu detoksikaciju jetre treba potrošiti naj manje 700 grama zeolita.
Te priče da je neki zeolit zagađen teškim metalima su samo marketinške priče konkurenata. Molekula zeolita je šuplja rešetkastog oblika i normalno je da će u sebe uvući sve teške metale koji se nalaze u okolini ili zraku ali ih je puno manje nego što ih ima svaki odrasli čovjek u samoj jetri tako da ta priča o zagađenosti zeolita ne stoji i nemojte zbog toga paničariti.
Svi znamo da šećer konzervirana hrana, gazirano, rafinirano nije zdravo a svaki dan konzumiramo svjesno bar dio toga. Samo treba mozgom razmišljati realno.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:16   #15
Ako nekome treba detoksikacija...
https://www.forum.hr/showthread.php?t=910256
madlena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 22:26   #16
Mineralne vode su definitivno dobar izvor silicija. Na sljedecem linku pise da Radenska ima 25-29 mg silicija po litri:
http://www.radenska.si/aktualno/mine...nejso-starost/

Medutim, ima tu jos jedan detalj o kojem treba voditi paznju. Absorpcija silicija nije jednaka za sve izvore - tako npr. banane imaju velike kolicine silicija, ali je absorpcija zanemariva (oko 2%). Ona ovisi o kemijskoj molekuli u kojoj se silicij nalazi - sto je kompleksnija to ce absorpcija biti manja. Pronasao sam clanak znanstvene studije absorpcije silicija iz raznih izvora.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2744664/
Naslov studije je The comparative absorption of silicon from different foods and food supplements. Po toj studiji ispada da je obicno jecmeno pivo izvrstan izvor silicija i ima rekordnu absorpciju (oko 35 mg / l sa absopcijom od oko 65%). Od biljaka su najbolji izvori jecam i grasak (green beans).
Predlazem ti da kombiniras radensku classic sa jednom bocom piva (0.5l) dnevno. Mislim da za maksimalan ucinak bi mogao pivo pijuckati pomalo cijeli dan (ili npr. svakih sat-dva po decilitar). Ako ga popijes odjednom, onda se veliki dio silicija izluci putem urina unutar tri sata.
qwerty30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 21:05   #17
Navodno i u cikli ima silicija.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:46   #18
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Kelp su alge pune joda i preporučuju se ženama radi poboljšanja rada štitnjače i hormona a sa detoksikacijom nema nikakve veze.
kad nešto tako suvereno i bezobrazno pišeš - možda posljedica upotrebe al pribora za jelo ( šala mala!):

evo citat s alternative :

"Poznato je da jod iz organizma uklanja teške metale - fluorid, brom, živu, kadmij, arsen, aluminij i olovo.

U svrhu detoksikacije i izbacivanja teških metala iz organizma, neki stručnjaci preporučuju velike doze joda - čak i do 100 miligrama na dan."

citat završen - u zadnje vrijeme se spominje arsen u kelpu, tako da treba provjeriti , odnosno uzimati provjerenu marku-značku.

@qwerty30
poljska preslica, koje ima na svakom strnjaku po ljeti, je jedan od najboljih izvora silicija . nabereš, osušiš i imaš cijele godine.

jabučni ocat isto ima bikarbonata - naravno kod kumica na placu -iskonski, malo mutan.
lobor995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:43   #19
možeš probati i sa zelenom glinom prije par mjeseci sam imala užasnih problema sa umorom. Bila sam stalno umorna, izmorena, bila sam budna a osjećala sam se ko da spavam. Navodno se uspostavilo da imam jako puno teških metala u tijelu. U međuvremenu sam počela koristiti zelenu glinu i nakon samo tjedan dana korištenja su mi nestale sve tegobe.
LadyVila is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 11:55   #20
Quote:
LadyVila kaže: Pogledaj post
Navodno se uspostavilo da imam jako puno teških metala u tijelu..
Oprosti.
možešli mi objasniti kojom metodom su ti ustanovili da imaš "navodno" jako puno "teških metala" u tijelu ?!
I, gdje u tijelu ?
Imam nekakvih problema pa me zanima.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.