Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 12:43   #21
Ti stripovi koje si naveo.... kao da mi pricas .... na japanskom
Moram se sada malo informirati o tvojim prijedlozima. Preferiram ih na hrvatskom jeziku.
##
Ne moraju prijedlozi biti ono, kao za Enciklopediju Britannicu. I nisu ti prijedlozi valjda u kamen uklesani...
Samo trazim nesto kvalitetno i ozbiljno. Nesto sto je ostavilo utisak, bilo zbog same price, bilo zbog crteza, bilo zbog ideje...
Svi prijedlozi su dobrodosli.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 12:47   #22
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Ti stripovi koje si naveo.... kao da mi pricas .... na japanskom
Moram se sada malo informirati o tvojim prijedlozima. Preferiram ih na hrvatskom jeziku.
##
Ne moraju prijedlozi biti ono, kao za Enciklopediju Britannicu. I nisu ti prijedlozi valjda u kamen uklesani...
Samo trazim nesto kvalitetno i ozbiljno. Nesto sto je ostavilo utisak, bilo zbog same price, bilo zbog crteza, bilo zbog ideje...
Svi prijedlozi su dobrodosli.
Habibi i Blankets (Dekice) su prevedeni, to baci oko. Ne bi se čudila da Srbi prednjače u prevodima, tako da tko zna što sve ima na njihovom tržištu.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:25   #23
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Samo trazim nesto kvalitetno i ozbiljno. Nesto sto je ostavilo utisak, bilo zbog same price, bilo zbog crteza, bilo zbog ideje...
eto, po tome sam se i ravnao. ne znam zašto si zbunjen. moj ukus u stripovima ide od klasično-narativnih do eksperimentalnijih radova. mahom čitam amerikance i japance jer su mi oni najraznovrsniji i najbolji, pa se to reflektira i u mom izboru.
najbolje da probaš s 'habibi', više ljudi na ovom podforumu je imalo pozitivne utiske o istom. s tim da se, imo, nećeš baš usrećiti na polju suvremenog stripa ako budeš čitao samo hrvatske prijevode.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:43   #24
meni se svidjela oštrica besmrtnika ali drugih mangi zapravo nisam čitala pa ne mogu usporediti. nekako me silna srčeka i djevojčice u plisiranim suknjicama i ne privlače.
idem i ja guglati andrologove naslove a prvo habibi.
dobar mi je i omnibus.

edit ovdje se mogu pročitati prve 103 stranice habibi.

Zadnje uređivanje Stella PoP : 12.01.2017. at 13:54.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 00:38   #25
Ne znam koliko je 'ozbiljan', ali je mjestimično urnebesan serijal Briana K. Vaughana, Y: The Last Man.

(A sad idem krasti po svemrežju andrologove prijedloge.)
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:26   #26
znači burnsova trilogija koju sam spominjao, 'x'ed out/the hive/sugar skull', koja je originalno izdana kao tri tvrdoukoričena albuma europskog formata, sada je skupljena u jedan paperback pod nazivom 'last look'.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 23:20   #27
earthsea do kud si došla s house of mystery?
ja sam na jedanaestoj i postaje mi dosadna...
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 23:44   #28
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
earthsea do kud si došla s house of mystery?
ja sam na jedanaestoj i postaje mi dosadna...
A onda malo stani i predahni, pa kad se zaželiš gotike i kiča onda opet
Do pete sam došla.

Androlog, nisam našla one tvoje mange, ali naletila sam na Cigarette girl od Matsumota, a koliko vidim baca na Tatsumija. Sto posto ga je spomenuo u Drifting lifeu Jesi čitao štogod njegovo?

Zadnje uređivanje earthsea : 14.01.2017. at 23:54.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 12:10   #29
od stripova koje sam naveo mislim da se jedino 'travel' ne može naći u digitalnom obliku. 'yukiko's spinach' je na bakaBT. prve dvije 'sunny' knjige su na flat face. to je netko krenuo prevoditi, ali je stao kada su otkupljena prava za službena izdanja.

nisam čitao 'cigarette girl'. može link na pm?
mislim da tatsumi upravo masahiko matsumotov 'the man next door' navodi kao jednu od glavnih inspiracija za gekigu. to čak ima i prijevod, u nekom opskurnom izdanju gdje je izašao i 'flowering harbour' od seiichi hayashija. hayashi je jedan od rijetkih iz tog razdoblja, uz tatsumija, koji su opće dostupni u engleskom prijevodu. izdane su četiri knjige, ali hayashi je anti-realist pa ti se vjerovatno ne bi svidio.
meni su od tih gekiga likova najbolje kratke priče yoshiharu tsugea, posebno 'screw style' i 'master of the gensenkan'. tsuge je realist, kao i tatsumi, ali ima česte nadrealne ispade.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 13:37   #30
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post

nisam čitao 'cigarette girl'. može link na pm?
Nisam njega našla u digitalnoj sferi nego u lokalnoj knjižnici, samo čekam da stave naljepnicu i puste u javnost.

Tnx za linkove, a Tsuge mi se čini ok, taman za nedjelju popodne.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 22:00   #31
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Pa dobro, mozda je rijec "monumentalno" malo pretjerivanje ali buduci da sam odrastao na "romanima" u nastavcima, a ne na tvrdo ukoricenim strip albumima, meni se to - i jos u kutiji a kosta oko 600 kuna - ipak ucinilo kao nesto sto ne kupuje bas svatko a i lijepo moze stajati na polici.
Rip Kirby mi je (bio) drag strip premda nije bas lik u kojeg se neki mladi, nabrijani klinac moze uziviti. Sofisticirani, urbani detektiv s naocalama... Prenticeov Kirby mi je bio mozda cak i drazi od Raymondova; glamurozan i estetski cist, mekani crtez... ali, naravno kapa dolje obojici.

Rip Kirby se može nabaviti jeftinije u srpskom izdanju ( naravno ako te ne smeta srpski jezik ), ja sam u nekakvoj istraživačkoj - informacijskoj fazi toga.
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:59   #32
Ekipa,evo upadam ko padobranac ovde,al samo kratka obavijest za ljubitelje stripa i kupanja: i ove godine se organizira MaFest, festival stripa u Makarskoj, i to jubilarni deseti!
Kopi-pejstan sa ofišl stranice:

MaFest 2017. - Prvi detalji
Zadnji dan siječnja idealan je termin za objavu imena 46 autora koji su do ovog trenutka potvrdili svoj dolazak na ovogodišnji MaFest, no imajte u vidu da to nipošto neće biti ona konačna znamenka jer definitivne potvrde još nekolicine autora očekujemo u danima koji su ispred nas.:-)

Među navedenim umjetnicima zasad je 9 specijalnih gostiju koje navodimo abecednim redom: Giuseppe Camuncoli (Italija), Sonja Gašperov (Hrvatska), Rajko Milošević Gera (R. M. Guéra) (Srbija), Marica Inoue (Japan), Dražen Kovačević (Srbija), Valentin Sécher (Francuska), Robert Bob Solanović (Hrvatska), Jill Thompson (SAD) i Turk (Belgija).

Što se naših dragih “ponavljača” tiče, njih je zasad ukupno 37, a njihov abecedni popis izgleda ovako:

Enrique Sanchez Abuli (Španjolska), Lola Airaghi (Italija), Carlo Ambrosini (Italija), Štef Bartolić (Hrvatska), Krešimir Biuk (Hrvatska), Bruno Brindisi (Italija), Valentina Briški (Hrvatska), Moreno Burattini (Italija), Sebastijan Čamagajevac (Hrvatska), Dany (Belgija), Roberto De Angelis (Italija), Pasquale Del Vecchio (Italija), Roberto Diso (Italija), Niko Henrichon (Kanada), Miljenko Miki Horvatić (Hrvatska), Keiko Ichiguchi (Japan), Bane Kerac (Srbija), Igor Kordej (Hrvatska), Vladimir Krstić Laci (Srbija), Zlatko Milenković (Srbija), Goran Parlov (Hrvatska), Boro Pavlović (Hrvatska), Darko Perović (Srbija), Esad Ribić (Hrvatska), Grzegorz Rosinski (Poljska), Sibin Slavković (Srbija), Angelo Stano (Italija), Marko Stojanović (Srbija), Fran Strukan (Hrvatska), Goran Sudžuka (Hrvatska), Dalibor Talajić (Hrvatska), Boris Talijančić (Hrvatska), Tihomir Tikulin Tico (Hrvatska), Andrea Venturi (Italija), Milorad Vicanović Maza (Bosna i Hercegovina), Renato Vladimir Renky (Hrvatska) i Roberto Zaghi (Italija).

Uskoro slijedi mnoštvo detalja kako o našim ovogodišnjim specijalnim gostima, tako i o samome programu, a termin MaFesta je - još jednom ponavljamo - 25.-28.5.2017. godine

Eto,primite na znanje,a ostali info je na www.mafest.com
Ashildr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:16   #33
Evo jedan zanimljiv članak o stripovskom tržištu i tretiranju autora. Naglasak je na Image Comicsu, odnosno usponima i padovima ovoga izdavača. Malo je i hvalospjev Imageu, ali svejedno zanimljivo.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:42   #34
Idemo malo blize...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:14   #35
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Brodecka hvale na sve strane. Pokušavam ga uzet već neko vrijeme ali na posudbi je. Predložak stripa je roman istoimenog naziva kojeg sam probala čitat ali mi se nije nešto dopao
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 11:39   #36
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Evo jedan zanimljiv članak o stripovskom tržištu i tretiranju autora. Naglasak je na Image Comicsu, odnosno usponima i padovima ovoga izdavača. Malo je i hvalospjev Imageu, ali svejedno zanimljivo.
image comics sam dostao čitao kao klinac u devedesetima, naročito spawna i savage dragona. još uvijek su mi donekle dragi jer sam na tim stripovima zapravo naučio engleski jezik.
što se tiče ovih novijih naslova...šta je to progresivno u 'the walking dead'(nisam čitao)? 'sagu' sam čitao prvih par sveski, ali meni je to prenjonjavo. crtež je odličan, doduše.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:07   #37
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
što se tiče ovih novijih naslova...šta je to progresivno u 'the walking dead'(nisam čitao)? 'sagu' sam čitao prvih par sveski, ali meni je to prenjonjavo. crtež je odličan, doduše.
U TWD-u imaš američkog pandura koji je glavni lik To je zapravo jedna masovnjača koja prikuplja čitatelje i lovu.
U članku se navode Saga i Wicked & Divine kao progresivni stripovi. Što bi vjerovatno značilo preispitivanje rodnih uloga, fluidna sexualnost, kritika rata i to Znam da je bila cenzura kod Sage pri prikazivanju gej sexa.

Saga njonjava
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:31   #38
a ono, zabranjena ljubav i rodna pitanja, objasni mi kako to nije njonjavo.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 18:55   #39
Prvo moram sebi objasniti zašto ti nisam kartonirala sporan post

Za rodna pitanja nemam pojma da ih ima u Sagi, ali što se tiče zabranjene ljubavi - Saga je puno više od toga. Jer su njih dvoje u početku mularija koja dobije dijete, i onda se sve mijenja, pa imaš i tu perspektivu roditeljstva. I kako se oni nose s tim
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 13:52   #40
Zanimljivi pregled; godina 2017.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.