Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2015., 15:38   #121
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Bilo bi u redu da si pročitala sve što sam ovdje stavila, pa bi možda ovo pitanje bilo sasvim izlišno. Kada se radi na jačanju prirodnog imuniteta, to je najbolja zaštita od bolesti - svih! Nema savršenijeg mehanizma od našeg tijela i prirodnog imuniteta.

I ljudi i životinje će i dalje umirati jer je to prirodan zakon selekcije, a s cjepivima će i oni koji su mogli biti živi i zdravi pobolijevati cijeli život, postati sterilni, kvaliteta života će im biti bitno smanjena a životni vijek skraćen.
Pa stvarno je zanimljivo ovo sto si ti sve sada ispisala...
Da,prirodni imunitet je najbolja stvar ali sa time da nam je sama prehrana strasno oslabila u zadnja dva desetljeca tako da je taj prirodni imunitet tesko ostvariti...u pravu si zivotinje i ljudi ce uvijek umirati jer je to prirodna selekcija ali nije istina da nam je zivotni vijek skracen bas naprotiv...produzen je i to bas sa napretkom medicine...a sterilnost postoji otkada je covjeka...
U jednom od prijasnjih postova si nesto napomenila da su ospice normalne da svako dijete preboli a to nije istina jer si malo pomjesala vodene kozice ili varicele sa ospicama koja je puno veca i opasnija bolest...
Tako da sam ja definitivno za cjepiva i kod ljudi i zivotinja ali u normalnoj mjeri i dobro se informirati koje su bolesti,virusi na tom podrucju i ne daj boze da radi tog cjepiva dode do kakvih komplikacija to prije nazivam prirodnom selekcijom vec ne primanje cjepiva jer to je zanemarivanje...
feniks_feniks@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:26   #122
Pozdrav, trebam odgovor na jedno pitanje. Je li normalno da pas jako ispusta vjetrove nakon cijepljenja protiv glista? Danas smo ga uzeli iz azila i ujutro su ga cijepili protiv glista, imamo ga tek 4 sata i svakih 20-ak sekundi on prdne haha je li moguce da je to posljedica cijepljenja ili neceg drugog? Hvala na odgovoru ☺
Urubllz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:28   #123
Quote:
Urubllz kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trebam odgovor na jedno pitanje. Je li normalno da pas jako ispusta vjetrove nakon cijepljenja protiv glista? Danas smo ga uzeli iz azila i ujutro su ga cijepili protiv glista, imamo ga tek 4 sata i svakih 20-ak sekundi on prdne haha je li moguce da je to posljedica cijepljenja ili neceg drugog? Hvala na odgovoru ☺
Cijepljenje protiv glista? Protiv glista se daju tablete ili pasta (štenetu).
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:49   #124
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Cijepljenje protiv glista? Protiv glista se daju tablete ili pasta (štenetu).
Okej, onda sam ja krivo procitala... Ugl. je li normalno da toliko prdi od tih tableta?
Urubllz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 10:33   #125
Quote:
Urubllz kaže: Pogledaj post
Okej, onda sam ja krivo procitala... Ugl. je li normalno da toliko prdi od tih tableta?
Uglavnom se to ne događa, ali život u azilu ne odvija se u idealnim uvjetima. Moguće je imao odnosno još ima gliste pa mu crijeva sad reagiraju na dehelmintizaciju (čišćenje od unutrašnjih nametnika). Prati stolicu - čvrstoću, boju i eventualna živa bića ili jajašca u njoj pa ae u slučaju potrebe konzultiraj s vetom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:57   #126
Moj pas je cijepljen dvaput protiv zaraznih bolesti, sad ima 4 mjeseca i friško je cijepljen po drugi put. Na 3. cjepivu bi imao već 5 mjeseci, pa je vetica rekla da u biti nema ni potrebe da ga cijepimo 3. put (zbog starosti i zbog socijalizacije jer je ovaj period nakon cijepljenja koma i bojim se da neće biti socijaliziran zbog tog nedostatka kontakta s drugim psima u šetnji). Prije nego je došao kod nas je bio u šinteraju i tamo ga nisu cijepili protiv zaraznih, samo protiv bjesnoće (uz čipiranje), kada su ga volonteri izvlačili (tada je imao 3 mjeseca). Je li to ok?

On nije bio bolestan ni kad je došao kod volonterke ni kad je došao kod nas, nije imao problema ni s glistama ni ičim drugim jer nije dugo bio u šinteraju.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:42   #127
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Je li to ok?
Jest
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:14   #128
Tako sam i mislila, hvala.

Super nam je vetica. Moram čekati da jedva čekam da prođu ta 3 tjedna, da možemo normalno u šetnju.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 23:10   #129
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Tako sam i mislila, hvala.

Super nam je vetica. Moram čekati da jedva čekam da prođu ta 3 tjedna, da možemo normalno u šetnju.
Van ste već trebali nakon 1. cijepiva ako ne želite propustiti socijalizaciju Ako sad ima 4 mjeseca, a ti namjeravaš čekati još 3 tjedna, osjetljivi period bye bye - traje do 14/16 TJEDNA starosti. Naravno, štene u početku ne vodiš u šetnje tamo gdje ima puno pasa, u gužve i sl. Za to da, čekaš sa cijepiva. Sve štence sam vodila nakon 1. i nikad nije bilo problema, pazila sam.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 21:33   #130
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Van ste već trebali nakon 1. cijepiva ako ne želite propustiti socijalizaciju Ako sad ima 4 mjeseca, a ti namjeravaš čekati još 3 tjedna, osjetljivi period bye bye - traje do 14/16 TJEDNA starosti. Naravno, štene u početku ne vodiš u šetnje tamo gdje ima puno pasa, u gužve i sl. Za to da, čekaš sa cijepiva. Sve štence sam vodila nakon 1. i nikad nije bilo problema, pazila sam.
Jesmo, jesmo. Čekali smo tjedan dana iza svakog cjepiva i tada smo ga šetali i nosili u rukama. A u međuvremenu smo ga šetali po nasipu i kvartu i dali da se ponjuši s dobroćudnim psima + imali smo par playdateova s poznatim psima.

Pod "normalno u šetnju" mislim na to da ga mogu pustiti da se ponjuška i poigra sa svima i da može svugdje normalno ići.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 22:22   #131
Carla, ja sam, za razliku od Smartie, s oba šteneta riskirala. Nakon prvog cjepiva oboje je išlo i u veliku šetnju i u druženje s drugim psima. Otkuda da znam jesu li svi psi u psećem parku redovito cijepljeni? Možda sam imala sreće, ne znam. Uglavnom, oboje je preživjelo i ispalo da bolje ne može biti.

Da se baš moram izjasniti između sov+cijalizacije i cijepljenja, odabrala bih socijalizaciju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:36   #132
moja je izašla vani tjedan nakon drugog cjepljenja (od tri odrađeih u prvoj godini), sa tri mjeseca, kako je vetica rekla, a to znači punih mjesec dana bez kontakta s drugim životinjama. direkt na livadicu gdje se vodi kvartovske pse na nuždu.

preživjela je. i nikad neću zaboravit njenu sreću - tamo je bio jednogodišnji staf, heejj, njena "rasa", tj. pas! oduševljenje, skakanje po njemu, nagovaranje njegovog vlasnika da je odvežem, jer on zna pse, da nema šanse da ode na cestu, držat će se njega. i tako bi. igra pravog psa i žgoljave štenice, jedva sam je odnjela kući, ona je htjela za frendom... prijatelji zauvijek.

ove godine, s punih pet, vetica je rekla da sa zarazama idemo na cjepljenje svake druge godine, da od pošteno odrađenih do sada ima dovoljno dobar imunitet.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:04   #133
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Da se baš moram izjasniti između sov+cijalizacije i cijepljenja, odabrala bih socijalizaciju.
pogotoov je super socijalizacija infuzije kod veterinara kad štene dobije parvo....

da socijalizacija, ali ne odmah u psećem parku gdje ima svega i svačeg
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:29   #134
Po psećim parkovima ima najmanje dobre socijalizacije, neovisno o cjepljenju ili ne. Bilo bi tako da su svi psi koji dolaze tamo super socijalizirani, a u stvarnosti se češće dogodi da vlasnici klafraju dok psi landraju po parku. Ne svi naravno.

Da uzimam drugog psa nema šanse da bi ga vodila po psećim parkovima kako sam se s ovom zeznula.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:02   #135
Imam Bordericu staru 2 mjeseca i do sad je očišćena od parazita, primila je prvo cjepivo, kalcij i vitamine. Danas smo išle kod vet na pregled zbog nogu koje brzo rastu pa vet kaže da joj šape nekaj nahero stoje iako ja niš ne vidim da je krivo, ali veli da je to okej, međutim dala joj je još jednu pikicu kalcija.
I dobro, ono što me malo zabrinulo to je da je u čekaonici bio još jedan mali pes i htio se igrati s mojom pesicom, a ona bris u kut s podvijenim repom. Doma je vesela, zaigrana i poslušna, dolaze mi frendovi pa je s ljudima već ostvarila kontakt, ali s ostalim pesima nije jer ne smijemo prdnuti iz dvorišta do trećeg cjepiva, a tad bu imala više od tri mjeseca.
Livade u kvartu su svakakve, pasa svakojakih, a i vlasnika isto tako.
Sad me samo brine da se socijalizira s drugim pesima, a vidim da briše od njih.
lastane nadam se da bu sve dobro, hahahaha.
Tes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:32   #136
Quote:
Tes kaže: Pogledaj post
lastane nadam se da bu sve dobro, hahahaha.
Ako budete čekali dok ne primi treće cjepivo, neće biti. Tim više što ti je štene već i sad plašljivo u odnosu na druge pse. Vodi je van, neka se upozna i druži s drugim psima, samo izbjegavaj mjesta kamo dolazi mnogo pasa, pogotovo onih kojima ne znaš cijepni status.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:21   #137
Da, tako i ja mislim, da je trebam što prije voditi van, iako smo s vodilicom još na "VI", gricka je i vuče (vježbamo po dvorištu), ali što prije to bolje. Ako je s pesima čije vlasnike poznajem nadam se da ne bi trebalo biti problema. Nećak mi ima malamuticu pa možda da dođe s njom prvo kod mene u dvorište? Ha?

Ma veterinarka me zbunila izričitom zabranom pa sam nasjela na paranoju da bu joj se odmah nekaj dogodilo.
Tes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:38   #138
Quote:
Tes kaže: Pogledaj post
Da, tako i ja mislim, da je trebam što prije voditi van, iako smo s vodilicom još na "VI", gricka je i vuče (vježbamo po dvorištu), ali što prije to bolje. Ako je s pesima čije vlasnike poznajem nadam se da ne bi trebalo biti problema. Nećak mi ima malamuticu pa možda da dođe s njom prvo kod mene u dvorište? Ha?

Ma veterinarka me zbunila izričitom zabranom pa sam nasjela na paranoju da bu joj se odmah nekaj dogodilo.
Ma, veterinari...

Da, ili nećak s psom k vama ili vi s psom k njemu. Pod uvjetom da malamutica nije teritorijalna, to jest da neće loše reagirati na dolazak drugog psa. I svi drugi psi u kvartu za koje si sigurna da vlasnici o njima vode računa.

Štene od dva mjeseca obično plazi za tobom i ne odvaja ti se od peta.Ja sma Jucki, iako je labradorica i s dva mjeseca veće bila popriličan komad psa, stavila zvonce oko vrata da je ne nagazim, a van smo išle s lajnom koja se vukla po podu, tek toliko da je ima. U igri s psima skidala sma joj lajnu, dakako.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 20:52   #139
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ma, veterinari...

Da, ili nećak s psom k vama ili vi s psom k njemu. Pod uvjetom da malamutica nije teritorijalna, to jest da neće loše reagirati na dolazak drugog psa. I svi drugi psi u kvartu za koje si sigurna da vlasnici o njima vode računa.

Štene od dva mjeseca obično plazi za tobom i ne odvaja ti se od peta.Ja sma Jucki, iako je labradorica i s dva mjeseca veće bila popriličan komad psa, stavila zvonce oko vrata da je ne nagazim, a van smo išle s lajnom koja se vukla po podu, tek toliko da je ima. U igri s psima skidala sma joj lajnu, dakako.
Malamutica je okej, voli druge pse i jako je umiljata...mislim da nebu problema.

Hahahaha, zvonce...dobra ideja

A lajnu i ja pustim da se vuče po dvorištu...malo se vodimo pa je nagradim kad je tri sekunde dobra :klap: malo se igramo i tak.

Hvala na odgovorima. Sigurno bum imala još milijardu pitanja pa se čitamo.
Tes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 22:59   #140
Savjeti za cijepljenje pasa protiv bjesnoće

Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Što se tiče mišje groznice, to je jedino čega me je strah od zaraznih bolesti, jer tu i tamo vidim štakora i ponekog miša u kvartu. Lunu sada cijepim na zarazne bolesti svake dvije godine, ali sam čula da cjepivo za mišju groznicu 'drži' samo 6 mjeseci. Veterinar mi je rekao da ne drže samostalno cjepivo protiv nje. Gdje si to cijepila samo na mišju groznicu?




Baš tako! Nitko ne dovodi u pitanje cijepljenje, nego suviše učestalo cijepljenje. Ako u nekim državama isto cjepivo treba nadocjepljivanje svake dvije ili tri godine, onda je u redu dovesti u pitanje zakonske odredbe. Uostalom, da nismo toliko grintali i švercali se u javnog gradskom prijevozu i o tome ovdje otvoreno pisali, teško da bismo danas mogli sa svojim beštijicama u tramvaj i autobus.
Evo slučajno naletih na odličan članak o cijepljenju pasa protiv bjesnoće.
Vrlo dobro objašnjava što i kako cijepiti... Svakako pogledajte. -> Cijepljenje pasa savjeti
PacoCro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.