Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2016., 08:38   #1661
Quote:
kuro kaže: Pogledaj post
Nije mi dao vrag mira...

Da, skidao sam prednji kotac pa je teoretski moguce ...


nije ok u kakvom su stanju bajk isporucili....
ukratko - kotac nisi vratio kako treba, mjenjac namjerno zelis voziti u brzini koja nije preporucena i nakon alan ford sklapanja kad si ga izvadio iz auta za sve krivis trgovinu?

as ti gospe i zivota i nepravde
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 13:49   #1662
Dok neki ljudi ne utove u glavu da nije svak zaljubljenik u nastimavanje bicikle sa svim popratnim alatima, vec je tu odnos kupac - potrosac (klijent), onda ce se odi moc normalnije razgovarat. Covika potpuno razumin, platija je par iljada kuna, zeli gotov proizvod.

Moj ti je savjet nadi nekoga ko zna sa biciklama i neka ti je nastima, platis mu kavu ili sta os.

Druga stvar, za Ekstrim shop iman osobno i cujem dosta negativnih iskustava, al jbg kad po Dalmaciji nema konkurencije/drugog izbora ka u Zg.
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:04   #1663
Quote:
kuro kaže: Pogledaj post
...ali i dalje mislim da nije ok u kakvom su stanju bajk isporucili...
Pitanje 'u kakvom su stanju oni bicikl isporučili' je na mjestu jedino ukoliko si taj rečeni bicikl isprobao na licu mjesta u trgovini ili napravio krug po kvartu pa im napomenuo što nije u redu.
I do trenutka dok ga nisi išao rastavljati to je bio 'gotov proizvod'.
U trenutku kad si bicikl rastavljao i gurao ga u auto umjesto da ga staviš kompletnog i nedirnutog na nosač poremetio si nekoliko 'sitnica' na biciklu koje čine razliku između pravilno podešenog bicikla i onog koji to nije i samim time ne možeš više prigovarati prodavačima.
andjelkoasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:11   #1664
adapter

molio bi ako netko zna ,treba mi adapter , piksa , redukcija , sa 40 mm na shimano un 26 127 x 68 .
kissas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 14:50   #1665
Quote:
andjelkoasa kaže: Pogledaj post
Pitanje 'u kakvom su stanju oni bicikl isporučili' je na mjestu jedino ukoliko si taj rečeni bicikl isprobao na licu mjesta u trgovini ili napravio krug po kvartu pa im napomenuo što nije u redu.
I do trenutka dok ga nisi išao rastavljati to je bio 'gotov proizvod'.
U trenutku kad si bicikl rastavljao i gurao ga u auto umjesto da ga staviš kompletnog i nedirnutog na nosač poremetio si nekoliko 'sitnica' na biciklu koje čine razliku između pravilno podešenog bicikla i onog koji to nije i samim time ne možeš više prigovarati prodavačima.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 16:45   #1666
Quote:
andjelkoasa kaže: Pogledaj post
Pitanje 'u kakvom su stanju oni bicikl isporučili' je na mjestu jedino ukoliko si taj rečeni bicikl isprobao na licu mjesta u trgovini ili napravio krug po kvartu pa im napomenuo što nije u redu.
I do trenutka dok ga nisi išao rastavljati to je bio 'gotov proizvod'.
U trenutku kad si bicikl rastavljao i gurao ga u auto umjesto da ga staviš kompletnog i nedirnutog na nosač poremetio si nekoliko 'sitnica' na biciklu koje čine razliku između pravilno podešenog bicikla i onog koji to nije i samim time ne možeš više prigovarati prodavačima.
Uz moj prethodni post di sam mozda vise sta na stranu kupca, tvoj post je apsolutno tocan!
As Spadii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:10   #1667
Pa upravo se o tome i radi, nitko ne krivi covjeka sto mozda ne zna ili ne moze sam centrirat kljesta ili podesit brzine (u prvom odgovoru je dobio savjete kojim uz imbus 5 sve navedeno otkloni i potpuni amater kroz par minuta) vec u tome da nije u redu krivit trgovinu za nesto za sto apsolutno nisu krivi. Da mu nisu pritegnuli pedale ili headset (koje recimo nije dirao kad je stavljao bicikl u auto) onda bi bilo govora o losem nultom servisu. Ovako je ispalo samo kukanje radi necega sto je sam napravio - skinuo kotac poremetio celjust/disk, a za struganje je isto kao da ja kukakm zasto auto vristi kad ga vozim 50km/h u prvoj brzini. Moze da ali nije predvideno i ne bi se smjelo raditi, pa nije ni osnova za pljuvanje trgovine/servisa.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:28   #1668
Opet ode tema u 3 krasne.

Daklem, kuzim da su emocije "way up high" kad nesto platis gro (gro je subjektivno i ovisi o primanjima) i ocekujes da radi kako spada, a ono - corak.

ALI...stvar koju ne kuzi brat-bratu 90% populacije (forumaske manje, al ajd) je ova - bicikl, pogotovo kvalitetniji/skuplji, vise nije sjedi-vozi-i-zaboravi vikend zanimacija za koju komotno mozes biti analfabet za drzanje sarafcigera/odvijaca/kacavide.

Jes, dobro sto procitali - za imati uredno odrzavan, ustiman i pic-pic bajk treba znati neke osnove servisiranja istoga:
a) postimavanje kocnica, pogotovo disk kocnica i njihovih kljesta uparenih sa 90% vremena ocajnim vilicama na koje su nasarafljene preko "ne-idealnih" adaptera i matica/podmetaca
b) postimavanje brzina
c) skidanje/stavljanje kotaca i zatezanje QR pravilno i PS-u
d) odrzavanje/skidanje lanca
e) dodajte sami

Prije nego na mene graknu dezurni "ja kupijo baciklo za par iljada kuna da se vozim, a ne da ga sarafam i podmazujem i brinem " samo cu ostaviti jednu staru narodnu - ´ko maze, taj i vozi

Toliko od mene i sad vas molim da nastavite temu kao i prije.
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 18:03   #1669
Quote:
kissas kaže: Pogledaj post
molio bi ako netko zna ,treba mi adapter , piksa , redukcija , sa 40 mm na shimano un 26 127 x 68 .
Slaže se neki Rog, Senior ili Pony? Pravac tokar i po mogućnosti mu donesi i nareznicu za engleski navoj s obzirom da je u imperijalnim mjerama i dovoljno specijalne namjene da ju majstori baš nemaju "za po doma". Edit... untar BB-a takvog bicikla se obično nalaze ostaci varenih cijevi tako da uzmi u obzir da ih treba izbusiti.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:37   #1670
Cisto brzinski, danas zavrsio na ravnanju nosaca straznje masinice (oliti po naski direjlr hengr) u Protei.
Sve preporuke za Slavena i ostatak ekipe
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 20:19   #1671
Pohvalio bih Decathlon.

Kako sam razočaran Continentalkama na Kenjcu zbog sklonosti bušenju odlučio sam nabaviti druge gume.
Čačkajući po internetu odabir je pao na Michelin Pro4 Endurance, kao neki optimum između dobrog kotrljanja i bušenja.
Kao svaki pravi biciklist odmah sam otišao na Bike24 vidjeti cijenu guma i paf, 39€ komad + 10€ dostave, na kraju trošak skoro 660 kn.
Odem na BikeDiscount, slične cijene. Jedino sam na britanskim (CRC i Wiggle) našao pristojnije cijene od cca 30€ + dostava. A onda u trenu dobijem inspiraciju i nađem te gume na njemačkom Decathlonu za 27€. Pitam naš Decathlon jel se daju nabaviti i oni kažu da mogu po cijeni od 239 kn, što je po meni fer i usporedivo s britancima + shipping.
Obećali su rok nabave od 5 dana, na kraju su došle za 3 dana. Bravo Decathlon
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2016., 15:07   #1672
sportsdirect ima besplatnu dostavu do kraja dana ako se naruci preko mobilne aplikacije.
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 22:30   #1673
Iskustva sa Extreme bicikl shop iz Splita?
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 00:40   #1674
kao servis - od jednog vozača bicikla čuo da im se neda i da su ga odjebali. ali to je jedan.
kao trgovina - vjerojatno bolji. nije komentirao osim da su mu "prodali" bicikl
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:30   #1675
Bok ekipa... Zanima me mišljenje o prodavaonici drago sport?
Kupovao bih cube-a pa me zanimaju vaša iskustva i servis kakav je?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
alkos21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 14:23   #1676
Kupila sam kod njih bicikl prije 4 godine i otada sve servise tamo obavljam....zadovoljna sam susretljivoscu i imam samo preporuke
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:27   #1677
Da li je tko od forumaša kupovao ovdje http://www.a2u.si/ ? Da li imaju fizičku poslovnicu ili su samo webshop? Nema podataka o cijeni shipping (lol) u Hrvatsku.

EDIT: Našao 10€ za Hrvaško

Dopunsko pitanje: Jel moguće sa našim karticama kupovati na rate po Sloveniji?
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 13:46   #1678
Mislim da je tmbz na cestovnjacima par puta slao ljude u A2U
Ako dobro pamtim, to je mali dućančić u nekom selu kraj Ljubljane koji ima ponudu (cestovnjaka i opreme za cestovnjake) k'o svi zagrebački dućani zajedno

EDIT: sad proguglao, nije Ljubljana nego Kranj
Edit edita: za rate ne znam, ali Maestro uredno prolazi u Lidlu u Brežicama
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:03   #1679
Quote:
ossasa kaže: Pogledaj post
Edit edita: za rate ne znam, ali Maestro uredno prolazi u Lidlu u Brežicama


Vidim da tamo kupiš cestovnjaka u prosjeku 15% jeftinije nego kod nas.
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 14:35   #1680
A mislim da je gore navedeni kolega (koji je negdje nestao) napisao da ako im se mailom najaviš: "Ja dolazim u subotu, budžet mi je xy", da se potrude nabaviti par bicikala odgovarajuće veličine da isprobaš
A ne: "ovako Vam izgleda bicikl, 56-ica je, Vama treba 52-ka, ako hoćete sjesti na 52-ku, morate ju naručiti"

Pogledaj si još i što nudi Eurobike
__________________
"Ljudi cijeli život traže mir, spokoj, sreću i zdravlje, a mogu jednostavno kupiti bicikl." I.T.
ossasa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.