Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 20:30   #141
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Soda bikarbona:

U pitanju je mit koji se održava već dugo. Ljudi danas još uvek mešaju sodu bikarbonu sa praškom za pecivo i prisustvom aluminijuma. Soda bikarbona nikad nije sadržala aluminijum.

Nikad nije i nikada neće. Marketinške taktike su ubedile milione ljudi u suprotno, pošto ljudi nisu upoznati sa osnovama hemije.

Zapravo, skoro svaka soda bikarbona kupljena u prodavnici je bezbedna, jeftina, čista i pogodan izvor natrijum bikarbonata, kao i bilo koji drugi skuplji brend koji navodno ne sadrži aluminijum.

Prva stvar koja će vam pomoći da se uverite da kupujete kvalitetnu sodu bikarbonu jeste da proverite da li na kutiji piše da ona sadrži 100% sodu nikarbonu.

Postoje kompanije koje zavaravaju ljude da proizvode sodu bikarbonu bez aluminijuma u poređenju sa drugim kompanijama. Da li to znači da drugi brendovi sode bikarbone sadrže aluminijum? To je dobar marketing, ali to nije istina.

Ali, glavno je pitanje zašto je taj mit plasiran? To ćemo lako objasniti ako se upitamo ko od te laži ima finansijsku korist. To svakako nisu kompanije koje prodaju sodu bikarbonu, jer to nije proizvod koji je skup ili ekskluzivan.

Pa ko je onda taj? To su farmaceutske kompanije, ali zašto? Odgovor je, zato što soda bikarbona leči mnoge bolesti pa i one kao što su tumor ili rak, a farmacija želi da vam proda svoje basnoslovno skupe lekove koji često i ne leče ništa.
Potpuno si krivo shvatio što sam rekao, ili si uzeo riječ iz konteksta i shvatio kako tebi to odgovara, idem sad taj dio polako razložiti.
Aluminij je prisutan u Gastal tabletama, i to je jedino gdje sam ga ja spomenuo. Aluminija ne bi trebalo biti u soda bikarboni kao ni u Renie i Rupurut tabletama.
Ali Soda bikarbona je antacid, kao i sve navedene tablete, i gdje je u tome problem?
Ako je žgaravica uzrokovana preslabom želudčanom kiselinom (prema teoriji koju sam spomenuo i koju navode i neki liječnici), tada korištenje antacida još dodatno smanjuje kiselinu želudca.
Ako je kiselina želudca slaba, tada je slaba absorpcija minerala i nekih amino kiselina. Ako se ž. kiselina dodatno reducira antacidima, onda će apsorpcija navedenih minerala i aminokiselina još dodatno pogoršava.
Još gori je slučaj kod PPI tableta koji trajno smanjuju proizvodnju kiseline, antacidi se većinom koriste kratkotrajno i samo kad su tegobe prisutne, PPI tablete imaju stalno djelovanje.

Ukratko, ako netko ima stalne žgaravice i zbog toga stalno guta sodu bikarbonu (a ja sam je osobno jedno vrijeme gutao dosta), trebao bi odmah prestati sa tom praksom jer smanjenje želudčane kiseline samo stvara novi i to puno veći problem.
Jel kužiš što sam htio reći?

Gastal sam namjerno spomenuo kao najgori mogući antacid koji ne bi uopće smio biti u prodaji zbog navedene toksikacije aluminijumom, ali znam da ih ljudi uredno gutaju, toksikacija aluminijom => zglobovi, mozak.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 00:16   #142
Quote:
Zokonja kaže: Pogledaj post
Potpuno si krivo shvatio što sam rekao, ili si uzeo riječ iz konteksta i shvatio kako tebi to odgovara, idem sad taj dio polako razložiti.
Aluminij je prisutan u Gastal tabletama, i to je jedino gdje sam ga ja spomenuo. Aluminija ne bi trebalo biti u soda bikarboni kao ni u Renie i Rupurut tabletama.
Ali Soda bikarbona je antacid, kao i sve navedene tablete, i gdje je u tome problem?
Ako je žgaravica uzrokovana preslabom želudčanom kiselinom (prema teoriji koju sam spomenuo i koju navode i neki liječnici), tada korištenje antacida još dodatno smanjuje kiselinu želudca.
Ako je kiselina želudca slaba, tada je slaba absorpcija minerala i nekih amino kiselina. Ako se ž. kiselina dodatno reducira antacidima, onda će apsorpcija navedenih minerala i aminokiselina još dodatno pogoršava.
Još gori je slučaj kod PPI tableta koji trajno smanjuju proizvodnju kiseline, antacidi se većinom koriste kratkotrajno i samo kad su tegobe prisutne, PPI tablete imaju stalno djelovanje.

Ukratko, ako netko ima stalne žgaravice i zbog toga stalno guta sodu bikarbonu (a ja sam je osobno jedno vrijeme gutao dosta), trebao bi odmah prestati sa tom praksom jer smanjenje želudčane kiseline samo stvara novi i to puno veći problem.
Jel kužiš što sam htio reći?

Gastal sam namjerno spomenuo kao najgori mogući antacid koji ne bi uopće smio biti u prodaji zbog navedene toksikacije aluminijumom, ali znam da ih ljudi uredno gutaju, toksikacija aluminijom => zglobovi, mozak.
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/oh...ece-zgaravica/

Drugi poznati, gotovo već i narodni lijek protiv žgaravice je soda-bikarbona jer je ona lužnata, pa neutralizira kiselinu. Sve što trebate je pola žličice sode pomiješati s nekoliko kapi limunovog soka i pola čaše tople vode. Nemojte piti jače razrijeđenu sodu bikarbonu, a posebno ne bez limuna koji neutralizira plin koji stvara soda prilikom dodira sa kiselinom.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2016., 13:17   #143
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/oh...ece-zgaravica/

Drugi poznati, gotovo već i narodni lijek protiv žgaravice je soda-bikarbona jer je ona lužnata, pa neutralizira kiselinu. Sve što trebate je pola žličice sode pomiješati s nekoliko kapi limunovog soka i pola čaše tople vode. Nemojte piti jače razrijeđenu sodu bikarbonu, a posebno ne bez limuna koji neutralizira plin koji stvara soda prilikom dodira sa kiselinom.
To vrijedi za nekoga tko ima povremeno žgaravice.
Onaj tko ima svakodnevno žgaravice ako bude stalno reducirao želudčanu kiselinu da riješi žgaravicu pa makar i koristio "bezopasnu soda bikarbonu", može očekivati probleme sa kostima zbog smanjene apsorpcije minerala i metabolične probleme zbog nedostataka nekih aminokiselina. Još gora je situacija ako netko redovito koristi PPI tablete budući da one konstantno reduciraju kiselinu.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 14:07   #144
Pozdrav,

Vec god dana imam problem s crijevima i probavom. Koga biste mi preporucili da odem na razgocor i pregled? Hodam doktorima i gastrima dugo, i sve mi je gore stanje. Ne pomaze nista od konvencionalnih tableta.

Hvala
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 15:48   #145
meni je na kratki rok pomogao indijski trputac, baš me začudilo, prestalo probadanje u želucu, probava se popravila, ali čini se da je na nervnoj bazi...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:10   #146
Molim pomoć ako netko ima ideju kako i što dalje. (Muško, 27 god. 178, 70kg)

Već godinu i pol učestalo podrigujem, prije nove godine sam počeo imati i lakše bolove u trbuhu. Rade mi pretrage na H. pylori, negativno. U 2. mjesecu idem na gastroskopiju (bez anestezije) gdje se utvrđuje Hiatus hernia, GERB, Gastritis chr. activa, mala oštećenja na jednjaku. Od tada (dakle već 4 mjeseca) imam konstantne bolove koji se šeću trbuh, ošit, pluća i još k tome jako loše spavam. Dakle bolovi nisu uzrokovani nekom hranom nego su stalni 24/7, samo manjeg ili većeg intenziteta. Cijelo vrijeme sam pio Emaneru ili Ares /i Sucralfat genericon, pazim na prehranu, ne pušim, ne pijem itd. Pijem čajeve za gastritis, spavam povišeno, manje obroke, ne navečer, pijem Aloe vera, sad pokušavam sok od kupusa.

Bio sam nedavno opet na gastroskopiji, kaže gastrolog da postoji manja HH, gastritis, nema bakterije HP, ali da nema oštećenja jednjaka i da to ne bi više trebalo boljeti, a mene i dalje konstantno boli. Od tih bolova padam u depresiju, imam baš loših dana sa svakavim mislima. Ima netko neku ideju što i kako dalje? Našao sam nekog tipa u Zaprešiću, osteopatija, koji bi navodno masažom mogao spustiti želudac, netko probao?
Zaggy111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2016., 17:36   #147
Quote:
Zaggy111 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako netko ima ideju kako i što dalje. (Muško, 27 god. 178, 70kg)

Već godinu i pol učestalo podrigujem, prije nove godine sam počeo imati i lakše bolove u trbuhu. Rade mi pretrage na H. pylori, negativno. U 2. mjesecu idem na gastroskopiju (bez anestezije) gdje se utvrđuje Hiatus hernia, GERB, Gastritis chr. activa, mala oštećenja na jednjaku. Od tada (dakle već 4 mjeseca) imam konstantne bolove koji se šeću trbuh, ošit, pluća i još k tome jako loše spavam. Dakle bolovi nisu uzrokovani nekom hranom nego su stalni 24/7, samo manjeg ili većeg intenziteta. Cijelo vrijeme sam pio Emaneru ili Ares /i Sucralfat genericon, pazim na prehranu, ne pušim, ne pijem itd. Pijem čajeve za gastritis, spavam povišeno, manje obroke, ne navečer, pijem Aloe vera, sad pokušavam sok od kupusa.

Bio sam nedavno opet na gastroskopiji, kaže gastrolog da postoji manja HH, gastritis, nema bakterije HP, ali da nema oštećenja jednjaka i da to ne bi više trebalo boljeti, a mene i dalje konstantno boli. Od tih bolova padam u depresiju, imam baš loših dana sa svakavim mislima. Ima netko neku ideju što i kako dalje? Našao sam nekog tipa u Zaprešiću, osteopatija, koji bi navodno masažom mogao spustiti želudac, netko probao?
Nešto sam ja slično imao 2010, plus colitis i leżanje u bolnici, sa izmjeničnim konstipacijama.

Meni je pomoglo izbjegavanje svake hrane koju je żeludac duże probavljao(masnu i težu hranu, picu, burek), koja je napuhavala(mlijeko), od koje sam cjele noći imao žgaravicu(kećap, salame) da sam kašljao.
Dugo sam vremena gurao te probleme, konstantno teżina u trbuhu, plus napadaji bolova i grčeva noću i ujutro, a i po danu.

I uvođenje hrane koja je lako i brzo probavljiva, tj. barem2-3 stolice dnevno.
Suhe šljive, bademi, , smokve, sjemenke lana, magnezij, sok od zelja i kašasti sok od zelja, voće i povrće(natašte, ne kao desert, da se ne miješa).

A kada sam imao napade bolova, 2-3 dana nisam ni pomišljao da jedem(post, samo sok i čaj(kamilica, komorač, stolisnik)), to bi me zatrpalo pod 2 metra ilovače, siguran sam, jer sam vidio da je odnos stanja probave i bolova, točno u funkciji sa onim što jedem.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2016., 07:24   #148
Quote:
obicna kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Vec god dana imam problem s crijevima i probavom. Koga biste mi preporucili da odem na razgocor i pregled? Hodam doktorima i gastrima dugo, i sve mi je gore stanje. Ne pomaze nista od konvencionalnih tableta.

Hvala
sve ovisi kakvi su to problemi...radi li se o ozbiljnoj bolesti ili tek o problemu zbog losih navika u prehrani ili nepodnosenju neke hrane
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 12:23   #149
Quote:
WIKY kaže: Pogledaj post
sve ovisi kakvi su to problemi...radi li se o ozbiljnoj bolesti ili tek o problemu zbog losih navika u prehrani ili nepodnosenju neke hrane
jedem clean food kako bi se reklo, jer se bavim body buildingom. radila testove na intoleranciju i to ne jedem inače što ne toleriram, ne jedem mliječne proizvode... gluten isto ne
vidim da je na živčanoj bazi velik temelj problema
__________________
x
obicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:27   #150
Pisala sam već na forumu pod temom IBS ali evo i da tu opišem svoje stanje pa ako se nekome da čitati/pomoći bila bih zahvalna: već 7 godina patim od gastrointestinalnih problema: mučnine, proljevi/ zatvori... bila sam kod puno doktora, obavila puno pretraga da bi mi na kraju rekli da imam sindrom iritabilnog kolona u koji ne vjerujem...probala sam si pomoći sa svime i svačime od farmaceutskih proizvoda do raznoraznih čajeva . Ništa! malo mi je bolje pa se sve vrati na staro. Ja se više ne mogu nositi s tim, trpi mi sve od društvenog do poslovnog dijela života, toliko stvari sam propustila toliko stvari sam zeznula zato što me baš u tom trenutku potjeralo na wc ili zabolio želudac. A da ne pričam o tome kako mi je sve skupa sjelo na psihu i da jako rijetko nosim haljine, idem nekam jer me strah... Eh i još kad mi netko kaže da sam hipohondar poludim. Rado bih bila zdrava i počela živjeti život punom parom. Hvala svima koji su pročitali cijeli post
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2016., 17:24   #151
slični simptomi makar nisam išao po dijagnozu. od prije tjedan dana za doručak budwig dijeta (kravlji sir iz siromata, kozja sirutka, sjeme lana i crni ribiz). malo poboljšanje.
kasnije sam tražio i našao ovu priču (zapravo komentar na tekst)

Quote:
Iolite
Flax mixes very well with yogurt. Way back about 8 years ago, I was diagnosed with IBS. For a time until I healed, my breakfast consisted of yogurt with flax seed mixed in. I'd either grind it up or just put the seeds in, I liked to chew them.
http://www.curezone.org/forums/am.asp?i=1545992

na naturalnews kaže da djeluje ina simptome raznih kroničnih problema...

Quote:
The benefits of this diet are not confined to those battling cancer, but extend to the healing of those with liver dysfunction, diabetes, arthritis, heart disease, stomach ulcers, eczema, immune deficiencies, MS, IBS and other diseases. Its value as a preventative cannot be overstated.
http://www.naturalnews.com/022418_diet_oil_cancer.html
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:39   #152
Hvala ti na savjetu trenutno sam na nekim probioticima pa ako i to ne upali poslušat ću vaše savjete
Zombina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 23:25   #153
Da li je mozda netko koristio bamiju na duze staze? Kakva su iskustva?

Pijem tinkturu od bamije jedno tri tjedna i nakon dva dana upotrebe mi je zgaravica potpuno nestala isto kao ona neka tezina u zelucu nakon jela.
Za sada sam super zadovoljan i zanima ima li netko jos kakva iskustva sa bamijom. Moze se kupiti i sušena bamija od koje se radi napitak ali je dosta skupa ali navodno jos ucinkovitija od tinkture.
Offskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 12:54   #154
mali update:

IBS: budwig dijeta od 7. mjeseca (cca 6 mjeseci) i 5 tibetanaca od 4. mjeseca (cca 9 mjeseci), simptomi IBS-a su se minmalizirali, u odnosu na prije godinu dana poboljšanje sveukupnog stanja (subjektivno) 70%. kaj je točno razlog ne znam, danas sam za probu prehodao 1.5 sata i nikakvi problemi što se tiče IBS-a.

i da, trudim se pola vremena buljit u kompjuter stoječki a pola sjedečki. neka varijanta standing desk-a
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 04:05   #155
Gastritis moje iskustvo

Dijagnosticiran mi je kronicni gastritis prije par mjeseci i helikobakterija.
Moje pitanje za gastro strucnjake:
U vecini slucajeva kod gastritisa je kiselina preslaba a ne prejaka. S obzirom da helikobakterija namjerno pokusava dici PH zeludca da bi prezivjela zasto onda uzimati pantoprazol koji dodatno blokira zelucanu kiselinu ?
Ispada da pantoprazol jos pomaze bakteriji jer dize PH tj odkiseljava zeludac.
S druge strane previse jaka kiselina nagriza zeludac tj on nemoze zacjelit hmh

Moje osobno iskustvo je da netreba piti za vrijeme jela ili popiti kasiku jabucnog octa s malo vode ili caj od pelina da se stvori dovoljno jaka kiselina koja ce svarit hranu.
dalibor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:15   #156
Quote:
dalibor88 kaže: Pogledaj post
Dijagnosticiran mi je kronicni gastritis prije par mjeseci i helikobakterija.
Moje pitanje za gastro strucnjake:
U vecini slucajeva kod gastritisa je kiselina preslaba a ne prejaka. S obzirom da helikobakterija namjerno pokusava dici PH zeludca da bi prezivjela zasto onda uzimati pantoprazol koji dodatno blokira zelucanu kiselinu ?
Ispada da pantoprazol jos pomaze bakteriji jer dize PH tj odkiseljava zeludac.
S druge strane previse jaka kiselina nagriza zeludac tj on nemoze zacjelit hmh

Moje osobno iskustvo je da netreba piti za vrijeme jela ili popiti kasiku jabucnog octa s malo vode ili caj od pelina da se stvori dovoljno jaka kiselina koja ce svarit hranu.
Tako sam i ja bila uvjerena da moje patnje uzrokuje manjak kiseline jer ništa nisam mogla normalno probaviti. No onda sam probala par puta uzeti Peptoran i pomogao mi je, pa sam zaključila da, iako ne osjećam pečenje ili žgaravicu, ipak me muči kiselina. Najtužnije, što se prehrane tiče, jest da mi šećer ne legne dobro, kao ni svježe voće ili povrće...a ubijala sam se u zelenju. Ovog ljeta su mi opet krenule tegobe, grozna napuhnutost i želuca i crijeva (pomogao ProBalance), a nakon toga žarenje lijevo od pupka i bolovi u leđima. UZV abdomena čist, zaključak - reaktivirao se gastritis. Danas sam obavila i krvnu pretragu na H. Pylori. Negativno kao i prije deset godina. Ali stres me očigledno nagrizao i sad nema nego kuhano, bezokusno, čajevi i Peptoran dok se ne smiri. Što se tiče pijenja, stoji ono s pola sata prije i dva sata nakon jela.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:18   #157
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
mali update:

IBS: budwig dijeta od 7. mjeseca (cca 6 mjeseci) i 5 tibetanaca od 4. mjeseca (cca 9 mjeseci), simptomi IBS-a su se minmalizirali, u odnosu na prije godinu dana poboljšanje sveukupnog stanja (subjektivno) 70%. kaj je točno razlog ne znam, danas sam za probu prehodao 1.5 sata i nikakvi problemi što se tiče IBS-a.

i da, trudim se pola vremena buljit u kompjuter stoječki a pola sjedečki. neka varijanta standing desk-a
IBS je prokletstvo! Meni jako pomaže plivanje, no nemam bazen u dnevnoj sobi, pa to nemrem smatrati redovitom terapijom. Ali me interesiraju Tibetanci, pa ću definitivno probati :klap:
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 14:24   #158
Quote:
Zaggy111 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć ako netko ima ideju kako i što dalje. (Muško, 27 god. 178, 70kg)

Već godinu i pol učestalo podrigujem, prije nove godine sam počeo imati i lakše bolove u trbuhu. Rade mi pretrage na H. pylori, negativno. U 2. mjesecu idem na gastroskopiju (bez anestezije) gdje se utvrđuje Hiatus hernia, GERB, Gastritis chr. activa, mala oštećenja na jednjaku. Od tada (dakle već 4 mjeseca) imam konstantne bolove koji se šeću trbuh, ošit, pluća i još k tome jako loše spavam. Dakle bolovi nisu uzrokovani nekom hranom nego su stalni 24/7, samo manjeg ili većeg intenziteta. Cijelo vrijeme sam pio Emaneru ili Ares /i Sucralfat genericon, pazim na prehranu, ne pušim, ne pijem itd. Pijem čajeve za gastritis, spavam povišeno, manje obroke, ne navečer, pijem Aloe vera, sad pokušavam sok od kupusa.

Bio sam nedavno opet na gastroskopiji, kaže gastrolog da postoji manja HH, gastritis, nema bakterije HP, ali da nema oštećenja jednjaka i da to ne bi više trebalo boljeti, a mene i dalje konstantno boli. Od tih bolova padam u depresiju, imam baš loših dana sa svakavim mislima. Ima netko neku ideju što i kako dalje? Našao sam nekog tipa u Zaprešiću, osteopatija, koji bi navodno masažom mogao spustiti želudac, netko probao?
HH boli da ne bude zabune. Meni se povuče, no ako odradim neki jači trening, kao da se opet izvrne, pa slijedi razdoblje želučanih problema. Kiseliš se lakše pentra u jednjak i evo vraga. Začarani krug. Ispada da moram usvojiti životne navike osamdesetogodišnjaka; lagana šetnjica i još lakša hrana. I mene od svega toga crne misli more i ništa nisam pametnija nakon deset godina tegoba. Svi nalazi uvijek ok, ali na bolove, probadanja, nadutosti i ostale divote nikako da se naviknem...a trebala bi, pa bi mi život bio lakši.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:20   #159
Quote:
Beboje kaže: Pogledaj post
HH boli da ne bude zabune. Meni se povuče, no ako odradim neki jači trening, kao da se opet izvrne, pa slijedi razdoblje želučanih problema. Kiseliš se lakše pentra u jednjak i evo vraga. Začarani krug. Ispada da moram usvojiti životne navike osamdesetogodišnjaka; lagana šetnjica i još lakša hrana. I mene od svega toga crne misli more i ništa nisam pametnija nakon deset godina tegoba. Svi nalazi uvijek ok, ali na bolove, probadanja, nadutosti i ostale divote nikako da se naviknem...a trebala bi, pa bi mi život bio lakši.
Probaj ubaciti u prehranu bademe, suhe šljive i smokve, i sok sirovog zelja ili samo zelje.

Vidi nakon koje ti se hrane javljaju ti problemi, pa tu hranu probaj eliminirati/izbaciti.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:13   #160
Nista tim ljudima ne pomaze, sve sam vec objasnio ,
ne citaju, ne razmisljaju, ne vjeruju , ide svojim zivotom dalje kao i prije, ne mjenjaju misao u Boga , prirodu i prehranu. Naviknuti su na kemikalije piti i jesti svaki dan, manje vise, neceju prestati sa time nikada. To vrijedi za negde 99,99% ljudi, to je moje iskustvo sa ljudima a upoznao sam njih oko 100.000 u mom zivotu.
Neznaju sta je stvarno zdravo, rade vjeruju mnogo ljudima koji kazu ovo ili ono je zdravo i reklamama, a ne misle da vecinom ljudi gresiju i neznalice su, pa mi ne ide bas u glavu kako bas njima vjeruju. I tako trpe bez veze glupe bolove i gubiju zdravlje i zivot. A sve vazno u hrani pise na pocetku sveta pisma, i Bog kaze " Ja sam tvoj Bog i ljecnik.."
Ide neki u crkvu, a tamo ne kazu sveceniki kako stvarno treba zivjeti, koju hranu treba jesti... a sve pise u bibliji, bas na pocetku.
..
neznaju cemu je pelin dobro i kako djeluje, nego misle da pojaca kiselinu, ma svasta. Neznaju kako misle helikobakter, neznaju od kud dode i kako se zaraze svaki drugi ili 3 dan , ili cak svaki dan.
Jos uvjek je svaka 3 osoba zarazena sa helikobakterom.
Misle da uzet ce jednom ili dvaputa nesto(ljek ili prirodni ljek) ksebi kao tabletu i sve ce biti opet dobro...
Ktome jos gresiju protiv Bozjih zakona, koji vrijediju uvjek i za buducnost i bezkrajno. Pa se cude zasto su bolesni. A to vrijedi i vecinom za svaku drugu bolest...
A necu opet ponavljati ,...sve vazno sam pisao vec nekada, samo treba citati, a tko zna citati , a ljen je, neka trpi dalje.
i neka se slobodno ljuti na mene, makar mu jas nisam kriv za svoju bolest i greh. I ja sam se mucio 28 godina sa zalucom/bolova/kiseline/danu i noci i sve oko toga, i sada sam preko 20 godina zdrav i nisam se vise zarazio.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.