Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2017., 10:19   #3761
I najbolji sagore u neko vrijeme ako je luđački tempo.

Bolja im je plaća i radno vrijeme nego u ambulantama, vjerojatno dobiju i nekakve bonuse/provizije, nemaju doticaj sa gro kretena koji ti prođu kroz ambulatu, ako si sam svoj šef nema zajebancije sa državom i njenim suludim propisima i tak. Šta ja znam, ja kontam da na dnevnoj bazi imam kontakata sa gro kretena da bi u neko doba gledala da odem na neko mirnije radno mjesto, makar i lošije plaćeno, ali da imam svoje slobodno vrijeme i da nisam skroz na raspolaganju di me u subotu navečer netko zove da mu pas nije kenjao već 6 dana ili da dođem u ambulanti da skinem krpelja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 12:12   #3762
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
I najbolji sagore u neko vrijeme ako je luđački tempo.

Bolja im je plaća i radno vrijeme nego u ambulantama, vjerojatno dobiju i nekakve bonuse/provizije, nemaju doticaj sa gro kretena koji ti prođu kroz ambulatu, ako si sam svoj šef nema zajebancije sa državom i njenim suludim propisima i tak. Šta ja znam, ja kontam da na dnevnoj bazi imam kontakata sa gro kretena da bi u neko doba gledala da odem na neko mirnije radno mjesto, makar i lošije plaćeno, ali da imam svoje slobodno vrijeme i da nisam skroz na raspolaganju di me u subotu navečer netko zove da mu pas nije kenjao već 6 dana ili da dođem u ambulanti da skinem krpelja.

ovo baš imaš ako si sam svoj šef. bez obzira na struku.

djelatnik treba zaraditi plaću, u veterini to je rad s klijentima, vlasnik treba naći prostor, ishodovati sve dozvole, nabaviti opremu, platiti opremu, svaki se mjesec jebati s poreznom, propisima, knjigovođom i radnicima isplatiti plaću na vrijeme (u početku i imati lovu barem za dva tri mjeseca unaprijed za plaće).
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 17:08   #3763
Baš to ,luđački tempo,svakoj mušteriji moraš ugoditi ,posla preko glave isl.. Uistinu krajne nezahavalan posao...Čini mi, se da su bolje prošli... oni ,koji su nakon prve,dr. god . ,prešli na medicinu i završili ju.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 11:36   #3764
Ja ih znam nekoliko koji su - iako su htjeli raditi u maloj praksi - otisli na lijekove zbog love. Pocetna placa u farmaceutskoj je, necu pretjerati, cetverostruko veca nego prosjecna u ambulanti.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 12:55   #3765
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ovo baš imaš ako si sam svoj šef. bez obzira na struku.

djelatnik treba zaraditi plaću, u veterini to je rad s klijentima, vlasnik treba naći prostor, ishodovati sve dozvole, nabaviti opremu, platiti opremu, svaki se mjesec jebati s poreznom, propisima, knjigovođom i radnicima isplatiti plaću na vrijeme (u početku i imati lovu barem za dva tri mjeseca unaprijed za plaće).
Pa to sam i napisala, samo nisam bila dovoljno razumljiva. Htjela sam reći kad pređeš raditi za nekoga drugoga nemaš više zajebavanja sa svojom ambulantom i natezanja sa državom, razmišljanja hoćeš sljedeći mjesec imati za plaće i sl.

Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Baš to ,luđački tempo,svakoj mušteriji moraš ugoditi ,posla preko glave isl.. Uistinu krajne nezahavalan posao...Čini mi, se da su bolje prošli... oni ,koji su nakon prve,dr. god . ,prešli na medicinu i završili ju.
Mislim da ni njima nije bajno, pogotovo danas u ovakvim uvjetima. Ono fale im osnovna sredstva za rad, samo se o tome ne priča javno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:46   #3766
Kolike su plaće zaposlenih veterinara u ambulantama, ne vlasnika?
Imam kolegicu koja je iz jedne ambulante došla raditi kod nas kao monitor, tj. motritelj kliničkih ispitivanja lijekova. Došla je na plaću od 6 tisuća kuna, a kroz dvije i pol godine na 13.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:53   #3767
Zašto nju ne pitaš?
Imate još mjesta?
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 00:25   #3768
Trenutno je na bolovanju

Sent from CocoNut Galaxy
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 01:18   #3769
Mislm da ti je Corduroy dovoljno rekao.
Iskreno, ja za tu lovu, ma ni za duplu, ne bih radila taj posao (na veta u ambulanti mislim). Ne zbog zivotinja, nego zbog vlasnika.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:36   #3770
Sve mi je bilo jasno s njegovom drugom rečenicom
Corduroy, trenutno tražimo iskusne monitore. No, tko zna, uskoro možda bude natječaj i za one bez iskustva
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:14   #3771
Mah, mogao bih knjigu...
O tome neki drugi put kad budem negdje drugdje

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Sve mi je bilo jasno s njegovom drugom rečenicom
Corduroy, trenutno tražimo iskusne monitore. No, tko zna, uskoro možda bude natječaj i za one bez iskustva
Ma ja sam mazohista, doc iz rovova. Falila bi mi 'prava' medicina
No, nikad ne reci nikad

Quote:
leeloo27 kaže:
I najbolji sagore u neko vrijeme ako je luđački tempo.
Burnout sindrom je, na žalost, vrlo stvaran, koliko god jednostavno zvučalo u popularnim medijima
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 06:26   #3772
Molim preporuku za veta za macke, koji se kuzi u macke, ima laboratorij i ultrazvuk. U Dugom Selu sam, ali nisam zadovoljna s vetom tu. Prije smo isli u Vetpoint kod dr Cirica, ali micko je sad stariji i ne voli voznju, pa ne znam kak bi to podnio
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:27   #3773
Pozdrav, znate li da li ambulanta za ptice na VEF-u radi sutra s obzirom da je praznik? Na stranicama VEF-a ne piše ništa za sub/ned/praznike (dok za druge ambulante piše)? Mislim nazvat ću ih sutra oko 9 kad počinje radno vrijeme za ponedjeljak, ali možda netko zna?
Pureblood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:02   #3774
Znam da hitna tamo radi sigurno a za pojedinacne ambulante nisam sigurna.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:38   #3775
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Kolike su plaće zaposlenih veterinara u ambulantama, ne vlasnika?
Imam kolegicu koja je iz jedne ambulante došla raditi kod nas kao monitor, tj. motritelj kliničkih ispitivanja lijekova. Došla je na plaću od 6 tisuća kuna, a kroz dvije i pol godine na 13.
Kod poznatoga Vet. mi radi kolegica, cca več dva destelječa ,iskreno ..mi nezahvalno ju to bilo i pitati , ali naslučujem sa dežurstvima ,uz to kaj sa svakakim molosima moraš biti uljudan i služben te vazda "dobro raspoložen " (nemaš u biti prava na loš dan) , nema veču plaču od 7 800 kn. Uistinu za tak nešto moraš biti fanatik i to obožavati ili te jednost nema. Za razl od nje ,koji je ujedno bila i dobar student ,imam kolegu ,koji je studirao preko 12 god ( ratne godine ga zahvatile ..) ,ali je dobio posao, iako je večinom imao sve dvojke, iz ispita položenih , za gl Inspektora na Dolcu , sa kancelarijom velič moga stana.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:52   #3776
Coco-dr. dio pitanja ,sa farmaceutskom tvrtkom ,što se tiče ,kolega se zaposlio u Plivi ,prije više od 16-17 god. , godinama je bio na minimalcu nekakome (pričao je ka sad, npr. da imaš 2,800 ili 3 000 kn) ali je vazda pričao, da to mora poslovno krenuti na bolje ,i je krenulo je ,nakon nekoliko god. Daklem jedno 4 god. je dobivao cca 3000kn, a sada ima od 10 000 -12 000 kn. Kolega i veliki prijatelj ,radi su Sloveniji na farmi bikova ,zarađuje u kn 20 000. No, veliki problem s veterinom, je u tome po meni od kada ju upišeš,pa sav oni period do kad ju ne završiš ,ti se toliko životnih prioriteta promijeni ,ka u nekakom trileru. (od financija,ljubavi, trudnoće, život. neprilika ,problem sa stanom ak nisi iz ZG. i još masa dr. da ne nabarajam bzvz. ). Čak i profesori na klinikama ,govore (od porodiljstva,interne,kirurgije,.. ) - i to pred penziju,kako je to jedan od najnezahvalnijih poslova, s velikom odgovornošću.
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 18:53   #3777
Prebacio postove o diabetesu na pripadajuću temu
Ako posao dopusti kasnije napišem opširnije
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:35   #3778
Moje posljednje iskustvo bilo je u Bubi, macu je primila dr. Dubravka, temeljit pregled koji joj ni prije nisu radili, sluša kad joj se objašnjava, uzela je nalaze do idućeg dana da prouči, diskretno na moje pitanje ima li smisla dalje mučiti macu koja je na očigled već klonula (19 god. bubrezi, iznenadno slijepilo, anemija...) rekla je da ju možemo tako održavati, ali da bolje neće biti..tako da smo ju jučer teškom mukom dali uspavati..i u tome dr. je bila izuzetno ljubazna, na tren prestala biti vet i bila čovjek..uz puno utjehe i potpore

Velika pohvala i drago mi je da sam u najtežem trenutku naletjela baš na nju

I da, primili su me bez naručivanja te na molbu da bi rado kod nje, dok nas je već mogao primiti drugi vet pričekala sam da završi sve naručene i primila me
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 23:18   #3779
Angry

Da podjelim negativno iskustvo: Veterinar Morna jako loše iskustvo! Još sam u šoku da se to može dogoditi uopće

Psu su mi krivo dozirali sedalin gel, predoziran je i imao gadne neuspojave.

Kada ih nazvala 7 sati nakon i rekla im da mi se pas ne miče uopće i nemože hodati (veterinar je rekao pas će biti dobro nakon 1,5h), vetrinar mi je rekao "Sve će biti dobro, nije kivo dozirano vi ste krivo pročitali." Paralelno ja gledam u uputstva u ljeku i vidim da je pas dobio tri puta veću dozu nego li je propisana.
Svjedočila sam i ovlaš čitanju uputstva od gela od strane veterinara predamnom, tako da nisam ni iznenađena što je krivo rekao, samo mi je žao što sam ga poslušala.
Paralelno pas ima klasične simptome predoziranja (koji pišu također u uputstvu)
Veterinar nije rekao ni da dođem ponovo na pregled s obzirom da je psu i dalje loše niti išta, samo da sam "ja krivo pročitala", nešto što očito nisam krivo pročitala.

Sva sreća, imam liječnika u obitelji, pa kako je ipak kod nekih stvari dosta slično, znali smo što raditi kod predoziranja da mu olakšamo i prepoznati ako mu se pogorša.
14 sati nakon primjene gela pas i dalje nemože hodati. Ali sva sreća ide na bolje.

dakle jako sam ljuta, i nemogu vjerovati. Pogotovo jer nakon što mi je prvo rekao dozu uživo ja sam poslje isti dan nazvala da provjerim dozu i ponovljena mi je kriva doza.
Veliki neprofesionalizam, pogreška, nepriznavanje te pogreške, krive informacije itd.
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 03:12   #3780
Ne kazem da nije kriva doza, ali Sedalin je poznat po tome da ima prilicno nepredvidivo djelovanje.
Ako je vet tamo bio vlasnik ambulante, onda iskreno sumnjam da je krivo dozirao jer za njega igrom slucaja znam da sa Sedalinom ima dosta iskustva.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.