Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2017., 09:32   #461
kod mene je Me u Vodenjaku u trigonu sa Uranom u Vagi.Nisam brzopleta ni impulsivna,ali sam nestrpljiva i ide mi na živce kad netko ne shvaća brzo.Uz to sam i tvrdoglava,što se ovdje i vidjelo na forumu. Ali s tim Uranom u Vagi uvijek dođe do isprike,finoće mora biti.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 19:04   #462
Tražilica još ne radi , a možda se spominjalo
Ali beskućništvo! Je li bilo kakve riječi o tome?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:15   #463
beskućnistvo -vjerojatno aspekti s Neptunom.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 00:40   #464
Na ovoj stranici astro.com ima lista stalnih ili privremenih beskućnika:

http://www.astro.com/astro-databank/...Homeless_36422

Ono što znamo jeste da je osmi znak od raka (doma,kuće) vodolija s njenim vladarom uranom (lutanje). Dakle najmalefičnija planeta prema domu jeste uran,znak vodolije i jedanaesta kuća.
Mi ovdje u ovim natalima vidimo često aspekt urana prema mjesecu...ili vladaru četvrte kuće,druge kuće,malefičan odnos četvrte i jedanaeste,druge i jedanaeste...vezu urana s drugom ili četvrtom...
Drugo što se treba napomenuti jest znak jarca,deseta kuća, i saturn...dakle sve ono što je izvan kuće...je kod beskućnika na neki način upleteno u njihovu opozicionu stranu...što na kraju osobu dovodi u siromaštvo i nemogućnost da steknu udoban dom...U ovim kartama vidimo recimo da je vladar četvrte katkad na vrhu desete...onda saturn je znao biti u četvrtoj,imati odnos s mjesecom,zatim znak vage kao mjesto egzaltacije saturna često ima mjesec u sebi ili aspektuje mjesec...i sl...
Treće...beskućnici najčešće život provode po ulicama,mjenjaju mjesto boravka pa su pokretni znaci pogotovo znak blizanci, djevica ,merkur pa i jupiter i strijelac na neki način istaknuti...i povezani sa aspektima doma...
Četvrto..neptun,ribe i dvanaesta kuća jesu povezani sa beskućnicima...jer je ovakav način života uglavnom povezan i sa prosjačenjem,zatim zapuštenosti tih osoba, te javljanju osjećanja empatičnosti prema tim ljudima,sažaljenja,tuge i patnje. Dakle neptun voli da se petlja oko beskućnika jer su oni ljudi ostavljeni od sviju,ljudi sa margina...oni koji su neptunu najdraži. Tako da i on na neki način mora ostaviti svoju simboliku u ovoj priči...ali uglavnom ne kao direktni uzročnik.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 08:03   #465
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post

Ono što znamo jeste da je osmi znak od raka (doma,kuće) vodolija s njenim vladarom uranom (lutanje). Dakle najmalefičnija planeta prema domu jeste uran,znak vodolije i jedanaesta kuća.
pao mi je na pamet Uran, čak sam oklijevala,ali mišljenje mi je prevagnulo na Neptun.Uran mi se činio "finim beskućnikom" koji neće izazvat sažaljenje i milosrđe kao što će Neptun.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:46   #466
Hvalaa vam A sad; imam još jedno pitanje koje mi se mota po glavi Onako, generalno.

ZAŠTO netko ima takve aspekte kakve ima. Ima li to veze s odrađivanjem neke karme? (Ja si zdravoseljački pokušavam objasniti da ima, ne znam). Jer ne vidim poantu da nekome natalna karta sugerira da će u životu imati blagostanje.. bla bla, a nekome da će više naginjati ka tom marginaliziranom načinu života Eto; to me muči pa zato uopće ovo pitanje o beskućništvu. Samo mi se činilo previše sve utrpati u jedan post


Neki dan prolazili smo gradom i vidjeli svašta pa je frend bio baš pogođen time. Totalno filozofski, ali razmišljali smo o tome zašto ljudi tako žive. Ja mislim da treba postojati neki dublji razlog koji mi kao ljudi ne možemo nekako racionalno objasniti pa mi je pao na pamet taj koncept karme. Prosvijetlite me, molim vas Možda sam kompletno u krivu Ali mi je nekako lakše poimati takve teške sudbine ako mislim da sve to ima neku veću svrhu.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 14:21   #467
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Hvalaa vam A sad; imam još jedno pitanje koje mi se mota po glavi Onako, generalno.

ZAŠTO netko ima takve aspekte kakve ima. Ima li to veze s odrađivanjem neke karme? (Ja si zdravoseljački pokušavam objasniti da ima, ne znam). Jer ne vidim poantu da nekome natalna karta sugerira da će u životu imati blagostanje.. bla bla, a nekome da će više naginjati ka tom marginaliziranom načinu života Eto; to me muči pa zato uopće ovo pitanje o beskućništvu. Samo mi se činilo previše sve utrpati u jedan post


Neki dan prolazili smo gradom i vidjeli svašta pa je frend bio baš pogođen time. Totalno filozofski, ali razmišljali smo o tome zašto ljudi tako žive. Ja mislim da treba postojati neki dublji razlog koji mi kao ljudi ne možemo nekako racionalno objasniti pa mi je pao na pamet taj koncept karme. Prosvijetlite me, molim vas Možda sam kompletno u krivu Ali mi je nekako lakše poimati takve teške sudbine ako mislim da sve to ima neku veću svrhu.
Pa dalekoistočne religije to objašnjavaju karmom (onim što ispaštaš iz prethodnih života),bliskoistočne religije to objašnjavaju sudbinom...krišćanstvo to objašnjava kao nasljeđene grijehove svojih predaka koje njihovi potomci ispaštaju..mnogi beskućnici su se svojim životnim potezima doveli u tu pozciju...itd..Astrologijom mi možemo na univerzalnom nivou da povežemo (uran) sve ono što se nama događa...i pomoću tih viših nivoa komuniciranja s prirodnim zakonima univerzuma ljudi jesu donekle uspjeli objasniti zašto se nešto događa,zašto je nešto tako...pa i šta se događa izvan vremena...dakle predvidjeti stvari...ali mi nismo uspjeli odgonetnuti astrologijom suštinu i smisao svega (neptun)...i ona nama kao fizičkim bićima uvijek izmiče kao nešto daleko i nedorečeno(neptun).Tako isto ne možemo odgonetnuti tajnu koja se krije iza događaja koja su naprimjer višom silom baš te ljude dovele u poziciju beskućnika... možemo objaniti zašto je nečiji sklop ličnosti takav da bi se svojim postupcima doveo u tu poziciju...ali ne možemo da objasnimo zašto smo svi različiti,zašto se dovodimo u određene pozicije ,zašto imamo različite poglede,životne izbore,sreću,mogućnosti,životni vijek i sve ostalo što nas čini takvim kakvi jesmo...te koji je smisao svih nas.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 22:24   #468
Jao! Hvala ti na ovom detaljnom odgovoru Meni se najvišse dopadaju dalekoistočne teorije :
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 09:51   #469
Bok Ispričavam se, ali obzirom da tražilica ne radi išla sam onako zdravoseljački guglati ovu temu i nisam je pronašla na ovom PDF-u. Evo što me zanima Doniranje organa! Znači svojevoljno , a ne da obitelj odluči. Dakle, kako se to gleda u natalnoj?

Ujutro sam se probudila s tom mišlju zato što sam noćas sanjala da su došli po mene i htjeli mi uzeti jetru dok sam živa. Bilo me užasno strah boli i ne znam kako je ta tematika u snu tekla dalje jer sam spavanje završila s nekim sasvim drugim snom u kojem je frendica na čitanju jyotish natalne karte, a ja sam, tak', s njom tamo Tijek snova je istina

Inače, osobno sam sasvim za doniranje i kada nekome kažem o tome obično dobijem nekakav preokret očima i komentar da o čemu ja razmišljam. Nije mi jasan taj način povezivanja razmišljanja o tome s nečim negativnim. Pa zar to zapravo nije veoma odgovorna i pozitivna stvar? Nikada ne znaš kada ćeš umrijeti, a tvoji bližnji ne moraju dijeliti tvoj svjetonazor pa tako dođe do toga da te, ne znam, kremiraju, a tvoji zdravi organi samo tako propadnu. Uglavnom, obično je takav feedback: "Joj, razmišljaš o glupostima, daj razmišljaj o nečem drugom". Ne od bliskog mi kruga osoba, ali ljudi obično reagiraju u tom kontekstu. Možda sam to sanjala jer već dugo želim ispuniti tu donorsku karticu, ali uvijek zaboravim. Imam dobar osjećaj da neću tako skoro u vječna lovišta pa sam malo nonšalantna

Eh. Opet sam se, po običaju, naširoko raspisala, ali zahvaljujem na možebitnom odgovoru
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:13   #470
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Evo što me zanima Doniranje organa! Znači svojevoljno , a ne da obitelj odluči. Dakle, kako se to gleda u natalnoj?

Ujutro sam se probudila s tom mišlju zato što sam noćas sanjala da su došli po mene i htjeli mi uzeti jetru dok sam živa. Bilo me užasno strah boli i ne znam kako je ta tematika u snu tekla dalje jer sam spavanje završila s nekim sasvim drugim snom u kojem je frendica na čitanju jyotish natalne karte, a ja sam, tak', s njom tamo Tijek snova je istina

Možda sam to sanjala jer već dugo želim ispuniti tu donorsku karticu, ali uvijek zaboravim. Imam dobar osjećaj da neću tako skoro u vječna lovišta pa sam malo nonšalantna
Možda si jučer gledala film gdje curu otmu da joj izvade bubreg za doniranje. Policija je pronašla otmičara prije nego što je doktor obavio ilegalnu operaciju, pa kad se cura probudila iz anestezije odlučila je dobrovoljno donirati bubreg da spasi život jedne curice.

Ispričavam se na offu, zanimljiva mi je ta povezanost sa jučerašnjim filmom.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:03   #471
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
[COLOR="DarkOrchid"]nisam je pronašla na ovom PDF-u. Evo što me zanima Doniranje organa! Znači svojevoljno , a ne da obitelj odluči. Dakle, kako se to gleda u natalnoj?
Ja sam se baš zamislila, nekako mi to vuče na Uran i Pluton,neka kombinacija... Uran je slobodna volja, Pluton novo rađanje,novo tijelo...
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 12:34   #472
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Ja sam se baš zamislila, nekako mi to vuče na Uran i Pluton,neka kombinacija... Uran je slobodna volja, Pluton novo rađanje,novo tijelo...
Plus je valjda upetljan mars-nož, kirurški zahvati 8 kuća.
To je sve što znam.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:44   #473
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
Plus je valjda upetljan mars-nož, kirurški zahvati 8 kuća.
To je sve što znam.
Pao mi je Mars na pamet, ali mi je nekak to sve s Marsom prejednostavno


može biti kombinacija svega nabrojanog, i još nečeg...ali mi zasad ništa opipljivo ne pada na pamet...
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:40   #474
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Bok Ispričavam se, ali obzirom da tražilica ne radi išla sam onako zdravoseljački guglati ovu temu i nisam je pronašla na ovom PDF-u. Evo što me zanima Doniranje organa! Znači svojevoljno , a ne da obitelj odluči. Dakle, kako se to gleda u natalnoj?
Depeche...ovako postavljeno pitanje ne daje informaciju o tome što smatraš pod svojevoljnim davateljem organa. Odnosno pitanje bi bilo precizno astrološki opisivo kada bi ostavila informaciju o tome koje osobine ličnosti ta osoba mora posjedovati i iz kojih pobuda ona to čini.

A generalno natalna karta osobe koja se za života odredila kao dobrovoljni davatelj organa se iskazuje kroz vezu Sunca (organi tijela) i Jupitera (darivanje) u vezi s 11. poljem (dobrovoljne namjere, humanost, humanitarni ciljevi, pokroviteljstva, doprinosi zajednici...).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 01:13   #475
Ruby, nisam gledala taj film, ali jesam Kronike zločina Black, imam sekstil toga dvoje. Uran i Pluton

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Depeche...ovako postavljeno pitanje ne daje informaciju o tome što smatraš pod svojevoljnim davateljem organa. Odnosno pitanje bi bilo precizno astrološki opisivo kada bi ostavila informaciju o tome koje osobine ličnosti ta osoba mora posjedovati i iz kojih pobuda ona to čini.
Pod svojevoljnim smatram to da, npr. netko sutra ode dr. opće prakse i zamoli da ga uputi kamo treba otići kako bi ispunio donorsku karticu. I činjenicu da je osoba do te odluke došla temeljem vlastitog sustava vrijednosti. Ovo što si rekla; želja za pomaganjem, neka suštinska dobrota. Tako nešto.

Po mom mišljenju, osoba koja je okej s time da se njezini organi nakon smrti doniraju ILI je totalno indiferentna prema tome što će biti s njezinim tijelom nakon što umre ILI na tijelo gleda kao oblik, a ne ono što mi jesmo Hoću reći, na toj duhovnoj razini je jasno odvojila svoje biće/dušu od fizičkog oblika. Ako to shvaća na taj način onda je manja šansa da će imati taj "Ne dam to nikome, to je moje" stav nego će htjeti pomoći nekome tako što odluči postati donorom. Pihh. Mislim, možda sam to sad zakomplicirala, ali tako to vidim. To bih najjednostavnije probala svesti na činjenicu da želiš pomoći.


Eto.

Quote:
A generalno natalna karta osobe koja se za života odredila kao dobrovoljni davatelj organa se iskazuje kroz vezu Sunca (organi tijela) i Jupitera (darivanje) u vezi s 11. poljem (dobrovoljne namjere, humanost, humanitarni ciljevi, pokroviteljstva, doprinosi zajednici...).
E pa da, to me zanimalo. Generalno Okej, sada mogu reći da moj stav o doniranju ima smisao i da nije jedna od fiks ideja (Sunce u 11. k.) Hvala!!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:17   #476
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Black, imam sekstil toga dvoje. Uran i Pluton
Drago mi je što sam ti pomogla,više mišljenja je uvijek dobro došlo!
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 14:23   #477
Volim ljeto vise od bilo kojeg godisnjeg doba. Mislim da cu morati preseliti negdje gdje je stalno ljeto.
Najprije mi je bilo logicno da je to Lav (Sunce) ali ako ljeto pocinje Rakom, mozda i on ima veze s tim?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 18:49   #478
Postavit ću pitanje ovdje, a moderator(i) neka ga premjeste tamo gdje bi to bilo najprikladnije.
Zanima me kojom su kućom u natalnoj karti predstavljeni zubi?
Hvala na mogućem odgovoru.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 16:33   #479
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Zanima me kojom su kućom u natalnoj karti predstavljeni zubi?
Hvala na mogućem odgovoru.
Zubi su kalcificirani organi, a dentin (ili zubna kost) je čvrsto tkivo koje izgrađuje najveći dio zuba je najsličniji kosti pa su i zubi u vladavini Saturna. Sam korijen zuba je u vladavini Marsa zbog svoje "oštrice" kojom je zaboden u meso.

Što se tiče polja, zube gledamo u 1. polju jer su oni "frontalni dio" fizičke osobnosti čoeka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 17:30   #480
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post

E pa da, to me zanimalo. Generalno Okej, sada mogu reći da moj stav o doniranju ima smisao i da nije jedna od fiks ideja (Sunce u 11. k.) Hvala!!
Ne samo to da se ne radi o fix idejama već imaš Jupitera na ASC-u...to su individue koje žele "darivati" (Jupiter) svoje fizičko tijelo (1. polje).

Osim toga taj Jupiter je u trigonu na Neptun (nesebičnost) i Uran (humanost) koji se nalaze u 5. polju koja se smatra poljem životnosti i stvaranja života.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.