Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2017., 16:13   #21
Quote:
Eppur si muove kaže: Pogledaj post
Kako plin ispustiti na siguran nacin?

natipkano na jednom
Najbolje da taj plin potrosis u voznji, da ne bacas u vetar. Ali uvek malo ostane, tako da, sto kaze Kinez, polako skidas multuventil, plin ce izaci sam.
Samo vez vatre, cigarete itd..
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 15:53   #22
Prije manje od mjesec dana sam ugradio plin u automobil i sad mi se dogodio neobičan problem. Ispraznim tank do kraja, dođem na BP i - neće puniti. Vidim da je auto prije mene natankao do vrha, iza mene isto, ali meni u minuti nije istekla cijela litra plina.

Pokušao sam još na drugoj BP, ali opet ništa.

Očito je neki problem do moje instalacije, ali u čemu bi mogao biti? (Kontaktirao sam one koji su ugradili, ali rado bi ovdje čuo savjete iskusnijih)
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:49   #23
Ili ti se zaglavila kuglica na točilici ili je blokirao multiventil. Probaj kad skineš ćep sa nećim pritisnuti sredinu u točilici (to je ta kuglica koja sprijećava plin iz cjevi od rezervara do točilice da iscuri van. Samo pazi trebalo bi špricnuti plina van i našpricaj ga WD-om ili sl. Ako to ne pomogne moraš na servis jer ti je vjerojatno neispravan multiventil na boci.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 08:28   #24
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ili ti se zaglavila kuglica na točilici ili je blokirao multiventil. Probaj kad skineš ćep sa nećim pritisnuti sredinu u točilici (to je ta kuglica koja sprijećava plin iz cjevi od rezervara do točilice da iscuri van. Samo pazi trebalo bi špricnuti plina van i našpricaj ga WD-om ili sl. Ako to ne pomogne moraš na servis jer ti je vjerojatno neispravan multiventil na boci.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Servis će o svom trošku zamijeniti plovak, to bi trebalo riješiti problem.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:01   #25
Stari je na PCZ-u 2014. godine u 90litri tank natočio 95litri. Otad samo toči na Petrolu za 200-250kn i nikad problema.
vapor-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 10:54   #26
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Najbolje da taj plin potrosis u voznji, da ne bacas u vetar. Ali uvek malo ostane, tako da, sto kaze Kinez, polako skidas multuventil, plin ce izaci sam.
Samo vez vatre, cigarete itd..
898
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ili ti se zaglavila kuglica na točilici ili je blokirao multiventil. Probaj kad skineš ćep sa nećim pritisnuti sredinu u točilici (to je ta kuglica koja sprijećava plin iz cjevi od rezervara do točilice da iscuri van. Samo pazi trebalo bi špricnuti plina van i našpricaj ga WD-om ili sl. Ako to ne pomogne moraš na servis jer ti je vjerojatno neispravan multiventil na boci.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
89ol09000000
Quote:
vapor-x kaže: Pogledaj post
Stari je na PCZ-u 2014. godine u 90litri tank natočio 95litri. Otad samo toči na Petrolu za 200-250kn i nikad problema.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
bronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:30   #27
Pozdrav meni u spremnik focusa od 30 litara redovito natankaju 35,37 evo neki dan 41 litru plina !!!!Velim do vrha i mislim bice do 30 32 a ono 41 litra jel moguce.Prije na croduksu a ovih 41 na Apiosu pa kako
merias4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:52   #28
Možda ti tank nije 30L neg 45L.
vapor-x is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 14:58   #29
Quote:
merias4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav meni u spremnik focusa od 30 litara redovito natankaju 35,37 evo neki dan 41 litru plina !!!!Velim do vrha i mislim bice do 30 32 a ono 41 litra jel moguce.Prije na croduksu a ovih 41 na Apiosu pa kako
Kakav ti je to spremnik od 30l u Focusu? Mk1?
apnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 17:39   #30
Riknuo mu plovak. Ima tank od 42-3 litrei koji je da je ispravan moguće napuniti taman na oko 30 litara.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 20:19   #31
Kod mene na vw up-u spremnik 42l umjesto rezervnog kotača... točim obično 33-35l, maksimala je bila prvo točenje 36,xx litara.


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 21:25   #32
Takav sam imao na Cordobi. Isto točio 36 litara, no onda mu se smrdao multiventil i počeo zatvarati sve ranije, pa i prije 30 litara. Rekli mi da se ne isplati popravljati jer kad jednom krene zajebavati brzo bude opet. Ili ga zamjeniti drugim ili skroz blokirati da puni 100%. Ja ga dao skroz blokirati i vozio tako dok nisam prodao auto (nekih 6-7g). Prošao i atest boce u Cepelinu tako i prodao ga na kraju takvog.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 09:56   #33
Ma tank mi je 30 litara umjesto rezervnog kotaca, onaj manji kotac stane,2009 g.ford mkII.Otpočetka mi je stalo oko 25, 28 litara a zadnje godine sve vise, redovito preko 30 a maximum 41.Kaj po vama ne stima.Idem u cetvratak na servis jer mi pisti zujalica kad ga palim i nece prebacit osim rucno
merias4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 12:55   #34
Rekao mi je serviser telefonski da je to ok st stane vise cak taj ventil skidaju da ljudima vise stane plina,jel to bas zdravo za ostalo
merias4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 13:24   #35
Prelo 5 godina vozio s punjenjem na 100% bez problema. I atest boce prošao.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:17   #36
Kod mene je vjerojatno skinut multiventil jer u bocu koja je po papirima 41.5 litra, stane otprilike tolko. Bez problema vec godinu i pol od kad je autp kod mene (kupio rabljenog sa ugradenim plinom)

Jedino ne znam zasto onda trese od 33 do 39 litara, jer to navodno multiventil trese.
Takoder prosao tlacnu probu kod Cepelina bez problema, premda mi se cini da oni nisu nista napravili, samo mi papire dali da je sve uredu.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk Pro
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 18:31   #37
Nije skinut nikome multiventil jer on osim punjenja je i sigurnosni ventil i ventil od rezervara prema plinu. Samo je blokiran plovak da ne prekine punjenje na 80%

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 07:41   #38
Quote:
merias4 kaže: Pogledaj post
Rekao mi je serviser telefonski da je to ok st stane vise cak taj ventil skidaju da ljudima vise stane plina,jel to bas zdravo za ostalo
Serviser je teoretski u pravu, boca se treba puniti do 80% volumena, kako bi se pri zagrijavanju plina ostavilo mjesta za ekspanziju bez prekomjernog povećanja tlaka.
Meni su na bivšem autu pri montaži plinskog sistema tu funkciju isključili i punio sam 9 godina "do vrha", i nisam imao problem.
Ipak smatram da neke tehničke zakonitosti treba poštovati, sada bih se odlučio da mi pomakne plovak da mogu natočiti 90%, tako da dobijem bar 50km dometa, a ispoštujem tehničke zahtijeve....bar donekle....
sinisaplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:06   #39
Evo bio na servisu u Đurđevcu serviser za preporučit.Uglavnom zujalica je pistala radi servisa,mape su ok podesio mi plovak i izmjenio filter plinske faze.U biti na boci pise 43 litre a u papirima 30 al kao ok je da vise plina stane.Auto radi ok Stag 4 plus je komp baracuda injektori i sad sam presao 50000 na plin,zujace opet za jos 20000
merias4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.