Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2013., 15:54   #21
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Maca nam ima vrlo osjetljivu kožu pa se nikad ne zna.
Iako čip ide pod kožu, postoji mogućnost da će je iritirati i da će čohanjem napraviti ranu.
Čisto sumnjam. Najgore što se može dogoditi jest da se čip ''prošeta'', pa završi, recimo u repu umjesto da bude na vratu :/ Što je problem radi toga jer ima veterinara koji čip traže na području vrata, a ne pogledaju okolo. Čini mi se da bi to posebno zafrknuto bilo za mace jer ionako nitko ne očekuje da će biti čipirana. Mislim da je vjerojatnost da će vam mačku vratiti zato što ima čip (odnosno da će uopće provjeriti) mala, ali ako će vam radi toga biti lakše, stavite joj čip, ne može škoditi. Pogotovo ako vas brinu samo problemi s kožom, najjednostavnije i najsigurnije je postaviti pitanje veterinaru, on će najbolje znati.
__________________
"In the whole history of the world there is but one thing that money can not buy... to wit-the wag of a dog's tail."
Josh Billings
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 19:15   #22
Da, s obzirom da je maca strašljivica (pa teško da će je netko uhvatiti ako i odluta) i da nije čistokrvna, mislim da ćemo za sad pričekati. Ako čipiranje postane obvezno i za mace, onda ćemo vidjeti kako stvar hoda.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 23:20   #23
Molim vas ako netko zna odgovor ili ako me možete uputiti gdje da se obratim s ovim pitanjem. Prije 2 godine nestala mi je mačka. Živjela je sa mnom 4 godine. Bila je čipirana. Čip sam joj uvijek mogla napipati. Nekih pola godine nakon toga sam se odselila i nedavno sam se vratila u stari stan. U okolici ima puno mačaka lutalica. Nekoliko puta sam među njima srela mačku vrlo nalik na moju izgubljenu, i po izgledu i po ponašanju. Reagira na moj glas. Po svemu bih rekla 100% da je to ta mačka, ali nekoliko puta sam ju mazila i tražila čip, ali nisam ga nikako mogla naći. Postoji li ikakva mogućnost da se zbog nekog razloga čip ne osjeti ?
Jer ako je to moja mačka, htjela bih ju ponovo udomiti. Ali ne želim se zabuniti i uzeti kojugod mačku s ulice.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 00:23   #24
Probaj je odvesti vetu i neka pretrazi sve...ako ima cip, naci ce
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 00:45   #25
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Molim vas ako netko zna odgovor ili ako me možete uputiti gdje da se obratim s ovim pitanjem. Prije 2 godine nestala mi je mačka. Živjela je sa mnom 4 godine. Bila je čipirana. Čip sam joj uvijek mogla napipati. Nekih pola godine nakon toga sam se odselila i nedavno sam se vratila u stari stan. U okolici ima puno mačaka lutalica. Nekoliko puta sam među njima srela mačku vrlo nalik na moju izgubljenu, i po izgledu i po ponašanju. Reagira na moj glas. Po svemu bih rekla 100% da je to ta mačka, ali nekoliko puta sam ju mazila i tražila čip, ali nisam ga nikako mogla naći. Postoji li ikakva mogućnost da se zbog nekog razloga čip ne osjeti ?
Jer ako je to moja mačka, htjela bih ju ponovo udomiti. Ali ne želim se zabuniti i uzeti kojugod mačku s ulice.
Unaprijed zahvaljujem na odgovorima
Pa ako ti se mazi i volite se zasto ju ne bi uzela, bez obira na to je li to ona tvoja stara ili ne?
Cip se mogao pomanuti po tijelu, ili je mogao urasti u kozu,ili cak prestati raditi.
Odvedi ju veterinarsku pa ce ti moci pomoći. Ali samo u slucaju da ju zelis zadrzati u svakom slucaju, inace joj dajes laznu nadu i stres, jer ces ju odvojiti iz prirodne okoline. (I trebala bi ju vratiti na isto mjesto gdje si ju našla ako bi ju vodila veterinaru, a ne bi udomila)
Medena 2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:33   #26
Na jednom mom psu se cip pomaknuo. Bio je na lijevoj strani vrata, a vetica je ga nasla dosta nize.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 11:08   #27
Ma cipovi setaju po tijelu. Veterinaru ili nek dodje na lice mjesta sa skenerom, predje citavu macku i vidi da li ima cip.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.