Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 01:52   #201
Hvala, uputit cu se u Muller jer sve ostalo sto sam gledala su te osnovne boje kao sto Dm drzi, a meni treba zaista cijela paleta boja
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 12:20   #202
Hmm možda mi netko može pomoći. Bila sam sestrični pratnja na maturalnoj i imala sam haljinu koja kao vizualno smanjuje a to sprijeda je na crno bijele pruge. I maturalna ko maturalna jedna djevojka mi istrese čašu bambusa u krilo i to do vrha punu :@@@@@ i sad naravno da tamo nisam imala čime oprati i tako dalje i bliže to se naravno na ruke oprati ne da. Ni na koji način. Pralo se i u mašini i donekle se skinulo ali ta bijela boja više nije bijela nego udri-me-nogom bijela i ne izgleda. I još se i mrlja nazire. Zanima me jel se to igdje može pofarbati u crno? Jer haljina je nova i samo sam je taj jedan put obukla. Da još nadodam, haljina je pamučna ali zbog kombinacija boja valjda ne preporuča se pranje u perilici nego rućno na 30stupnjeva

Zadnje uređivanje ana03931 : 01.05.2014. at 12:25.
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 23:12   #203
ovisi, od kojeg je materijala? sintetika se ne može doma ofarbati, ja se sa svilom nisam igrala jer mi je to ipak malo preosjetljiva tkanina, jedino pamuk ide bez ikakvog problema.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2014., 00:05   #204
omg napisala sam u gornem postu rućno hahahah bože i ti smartfoni....uglavnom već sam gore napisala na etiketi piše 100%pamuk
ana03931 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2014., 02:51   #205
bokbok

imam jednu užasnu košulju na kojoj biše 100%cotton mejd in indija, onak fini lagani udobni materijal
e sad, pročitah i znam da se pamuk bez beda može farbat

no
stvar je u tome da je ovo čudo nebesko nege gadne roza-breskva-bijelo boje, na štrafice

ako ja to krenem bojati u crno..budu mi ostale te štrafice?
bude se to uopće ravnomjerno pofarbalo?
nisam pri parama, zato i idem DIY tehnika, pa bi se zaletela sa DM/Muller farbama

bi mi to moglo uspeti?


fala ljudeki za pomoć!!
zuba-tac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 15:59   #206
Je li netko koristio Dylon boje iz Dm-a? Je li bolji Dylon ili Simplicol?
Teradex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 00:54   #207
Pomoc kod bojanja hlaca

Imam jedne narančaste hlace koje su mi izblijedile te bi ih htjela pofarbat isto u narančasto. Kupila sam u mulleru simplicor narančastu boju, al nema nikakve soli. Ni u uputama ne pise nista za sol. Ima tko kakva iskustva?
*vesela* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 14:46   #208
Hej cure, zanima me jel zna netko mozda neko provjereno mjesto za bojenje odjece. Konkretno, u pitanju su traperice i tilasta suknjica. Koliko bi to otprilike koštalo?
Plus, jel se ta tilasta suknjica može i kod kuće obojat iako nije pamuk?
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:59   #209
Imam pitanje za Vas koji bojite odjeću, ja inače radim Tie Dye tehnika farbanja.
Inače sam izvana HR kupovala boje za tie dye, no međutim sada bih htjela kupiti boje u Hobby shopu ali koliko znam nema se kod nas kupiti soda ash. To nije obična morska sol samo na napomenem jer vidim da ljudi na nekim drugim forumima to preporučuju.
Voljela bih to kupiti u ZG ili bilo gdje u HR umjesto putem interneta.
Hvala
thecopycat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:57   #210
Imam tamnoplave traperice koje su već jednom farbane u kemijskoj čistioni. Na pregibu uz koljeno se vidi svjetlija pruga, ostala je svjetlija i nakon farbanja u kemijskoj. Sada bi ih pofarbala u crno, ali u kućnoj radinosti. Jel to dobra ideja? Hoće li ta svjetlija pruga ispsti siva? Thanks! :-)
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 10:01   #211
Bojanje odjeće uvijek je sigurnije prepustiti profesionalcima, a razlika u cijeni nije tako značajna. Kakva god da sam imala neravnomjerna oštećenja boje, nakon bojanja u kemijskoj (u crnu boju) uvijek sam bila zadovoljna. I naravno, radi se na visokim temp. pa primaju samo čisti pamuk (stvarni sastav materijala ne odgovara uvijek deklaraciji, na žalost). Može se bojati i lan, ali on obično slabije prima boju
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:34   #212
Imam smeđu skaj jaknu koju sam ostavio preko ljeta kraj prozora i jedna strana je apšisala. Sada je to pola jakne žutosmeđe a pola smeđe. Jakna je nova, šteta mi ju je baciti.
Ima li tu pomoći?
Se da to pofarbati u kemijskoj čistionici?
__________________
InQontrol 2008 - Last City On Earth
lolox095 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 00:42   #213
ima li tko kakvu recentnu preporuku, gdje bojati odjeću?
nekako sam uspjela izbjeliti bijele mrlje na prljavobijeloj haljini od pamučnog platna koju obožavam pa bih je dala pofarbati u crno, u nadi da bi je to opet ujednačilo. ali nisam sigurna kamo da je odnesem, odnosno gdje dobro rade s takvim stvarima (haljina je jednostavna, ali teška i od puno slojeva materijala, pa ne bih sama eksperimentirala s farbanjem).
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 02:10   #214
Ako si ju izbjeljivala, neovisno čime, pa su mrlje od toga - ništa na ovom svijetu neće ujednačiti boju više, osim da cijelu izbijeliš. Nemoj trošiti novce, ispasti će crna sa sivim flekama, sigurno. Izbjeljivanje "pojede" sloj vlakna koji je potreban da bi upio boju, ne može se to vratiti.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:23   #215
Jeste li farbali ručnike? Koliko bi boja iz dm morala kupiti za 6 srednje velikih ručnika? Bojala bih u tamno plavo... hoće li boja otpuštati kad se budu iskuhavali?
__________________
Balerina
Majape is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 16:00   #216
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Ako si ju izbjeljivala, neovisno čime, pa su mrlje od toga - ništa na ovom svijetu neće ujednačiti boju više, osim da cijelu izbijeliš. Nemoj trošiti novce, ispasti će crna sa sivim flekama, sigurno. Izbjeljivanje "pojede" sloj vlakna koji je potreban da bi upio boju, ne može se to vratiti.
nisam je izbjeljivala, iz nekog mi je razloga takva izašla iz mašine. s programa 30 na kojem je godinama perem, uopće ne znam što se dogodilo. ali kako je ovako nenosiva, nemam što izgubiti, pa...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:34   #217
Farbanje majice-POMOĆ

Pozdrav! Imam specifičnu situaciju pa bih molila ako netko ima nekakvu ideju da pomogne.
Naime,trebala bih nekako ofarbat običnu majicu s kratkim rukava tako da ima debele(debele nekih 7-10cm) kose pruge u žutoj i crnoj boji(kao one majice u new yorkeru koje izlože u izlogu na lutkama kada su sniženja,ako netko zna(ali dotični ih ne žele prodat ni pod koju cijenu ). Nikad u životu nisam farbala odjeću,al kolko sa čitala,to se ugl mora ili iskuhavat ili u mašini prat sa nekakvim solima ili šta to već je,a nemrem kompletnu majicu oprat ak trebam dvobojnu. došla sam na ideju da nabavim žutu majicu pa samo napravim crne pruge,al mislim da nebi to baš ispalo ak bih kistom išla farbat majicu,jelda?
ugl,ako itko ima ikakvu ideju kako napravit to,ili možda zna dal se to može negdje profesionalno napravit(a da opet ne potrošim 200-300kn na 3 crne pruge...), ili možda kupit negdje,bila bih vam zahvalna do neba!
metalka64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 13:17   #218
Bok! Naručila sam košulju iz Zare koja mi je na slikama izgledala predivne boje fuksije/ciklame, a uživo je kričava ružičasta katastrofa. Ipak, odlučila sam je zadržati (jer mi se sviđa kroj, a materijal je mek i podatan) i pokušati obojiti ovim bojama za kućnu radinost u crno ili neku drugu tamniju boju. Pretpostavljam da bi trebalo biti moguće jer je sastav 100% lyocell, što je u biti prirodni materijal. Svjesna sam da će mi gumbići ostati ružičasti, ali oni se lako zamijene, a za konac ću riskirati. Ima li netko iskustva s bojenjem takvih materijala (lyocell, tencel, modal i sl.) i kakvi su rezultati? Ili da ipak vratim košulju dok još mogu?
umeboshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2021., 00:25   #219
pozdrav
jel se ikako moze farbati poliester?
iz svjetlije u tamniju?
pamuk sam farbala i super ispadne...
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2021., 00:49   #220
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
pozdrav
jel se ikako moze farbati poliester?
iz svjetlije u tamniju?
pamuk sam farbala i super ispadne...
Ja sam kupovala u Mülleru i DM-u boje i na svima je pisalo da se ne može bojiti čista sintetika. Na jednim trapkama su mi šavovi i patent ostali svijetliji, isto je pisalo upozorenje za to na kutiji...

Pamuk mi je uvijek super ispao, poliester nisam probala, ali s obzirom na upozorenja i to da se ne obojaju šavovi bih rekla da će ti ili ispasti nejednako obojano ili materijal uopće neće dobro primiti boju.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:02.