Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2017., 00:49   #61
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Ni H8 ni tko pjeva zlo ne misli nisu opskurni filmovi. Opskurni su jedino u svjetskim okvirima, ali po tome je opskuran praktički svaki film s ovih prostora. No, u ovim okvirima i H8 i tko pjeva zlo ne misli su poznati filmovi. Naša dva najbolja filma.
Pa s ovih prostora su Srpski film ( ) i neki Kusturičini filmovi dosta poznati (uglavnom kad na stranim forumima pitam ljude jesu gledali što od ex-Yu filmova, ljudi spomenu njegove filmove). A tu je i Ničija zemlja koja je osvojila Oscara (premda ti dobitnici Oscara za strani film nerijetko budu zaboravljeni nakon nekog vremena)...Dok je Valter brani Sarajevo klasik u Kini.
Al ako bismo se ograničili na hrvatsku kinematografiju...E tu se već zbilja ne mogu sjetiti ničega što bi moglo biti poznato vani.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 00:52   #62
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa s ovih prostora su Srpski film ( ) i neki Kusturičini filmovi dosta poznati (uglavnom kad na stranim forumima pitam ljude jesu gledali što od ex-Yu filmova, ljudi spomenu njegove filmove). A tu je i Ničija zemlja koja je osvojila Oscara (premda ti dobitnici Oscara za strani film nerijetko budu zaboravljeni nakon nekog vremena)...Dok je Valter brani Sarajevo klasik u Kini.
Al ako bismo se ograničili na hrvatsku kinematografiju...E tu se već zbilja ne mogu sjetiti ničega što bi moglo biti poznato vani.
bitka na neretvi?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:55   #63
Redatelj je Crnogorac, a glumačka postava internacionalna, tako da nisam baš sklon nazvati Neretvu hrvatskim filmom. A i film čak i nije toliko poznat vani koliko bi netko očekivao s obzirom na glumce.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 19:35   #64
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Pa s ovih prostora su Srpski film ( ) i neki Kusturičini filmovi dosta poznati (uglavnom kad na stranim forumima pitam ljude jesu gledali što od ex-Yu filmova, ljudi spomenu njegove filmove). A tu je i Ničija zemlja koja je osvojila Oscara (premda ti dobitnici Oscara za strani film nerijetko budu zaboravljeni nakon nekog vremena)...Dok je Valter brani Sarajevo klasik u Kini.
Al ako bismo se ograničili na hrvatsku kinematografiju...E tu se već zbilja ne mogu sjetiti ničega što bi moglo biti poznato vani.
ovisi u kojoj drzavi.
u francuskoj je najpoznatiji ex-yu film vuk samotnjak - u koje god doba dana kliknes na koji god kanal, eto ti stimca i vuka samotnjaka
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 02:07   #65
YUG filmovi nominirani za Oscar:


1959 - Cesta duga godinu dana
1961 - 9. krug
1967 - Tri
1968 - Skupljači perja
1970 - Bitka na Neretvi
1986 - Otac na službenom putu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 13:33   #66
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
ovisi u kojoj drzavi.
u francuskoj je najpoznatiji ex-yu film vuk samotnjak - u koje god doba dana kliknes na koji god kanal, eto ti stimca i vuka samotnjaka
Aaaa slatko

Inače, u razgovoru sa strancima koje bi zanimao hrvatski film - ako su stariji, filmaši ili bar filmski potkovani, uvijek bismo preporučili H-8 i Rondo, to onako baš s ponosom.
Mlađim ljudima koji hoće nešto novije, urbano i ludo znala sam uvaljivati Šumu summarum, Svećenikovu djecu, Sonju i bika, ponešto Matanića otprije, Metastaze... Ne znam što bi bilo reprezentativno, univerzalno svidljivo, na što se ne umre od dosade. Nekak smo svi tu odveć subjektivni.
Upoznala sam jednu Rumunjku kojoj je rumunjski novi val dosadno sranje i gluma neuvjerljiva , a Šuma joj se svidjela.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:14   #67
Gledao sam ga nekoliko puta. Možda i najbolji HR film svih vremena. Fantastičan!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:08   #68
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Aaaa slatko

Inače, u razgovoru sa strancima koje bi zanimao hrvatski film - ako su stariji, filmaši ili bar filmski potkovani, uvijek bismo preporučili H-8 i Rondo, to onako baš s ponosom.
Mlađim ljudima koji hoće nešto novije, urbano i ludo znala sam uvaljivati Šumu summarum, Svećenikovu djecu, Sonju i bika, ponešto Matanića otprije, Metastaze... Ne znam što bi bilo reprezentativno, univerzalno svidljivo, na što se ne umre od dosade. Nekak smo svi tu odveć subjektivni.
Upoznala sam jednu Rumunjku kojoj je rumunjski novi val dosadno sranje i gluma neuvjerljiva , a Šuma joj se svidjela.
Evo recimo ja zbilja ne znam bih li nekom strancu preporučio Metastaze, jer mislim da je film daleko bolji i efektniji ako je gledatelj već upoznat s kulturom, o jeziku da i ne govorim.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:12   #69
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Evo recimo ja zbilja ne znam bih li nekom strancu preporučio Metastaze, jer mislim da je film daleko bolji i efektniji ako je gledatelj već upoznat s kulturom, o jeziku da i ne govorim.
Ili gori i debilniji.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 17:39   #70
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ovo mi je već dulje vrijeme na popisu za gledanje, i vidim da je hvaljen sa svih strana, međutim jučer mi je prijatelj spomenuo da ga je gledao (ili je bar meni opis "neki kao najbolji hrvatski film, s autobusima" više-manje zvučao kao ovo), i rekao da je film glupo dosadno smeće s očajnom glumom i da ga rađe ne gledam. Sad, to mi nije nikako ugasilo želju da pogledam film, međutim čisto me zanimalo ima li možda još tko kome je film bio loš?
Da li si u međuvremenu pogledao film?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:31   #71
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Aaaa slatko

Inače, u razgovoru sa strancima koje bi zanimao hrvatski film - ako su stariji, filmaši ili bar filmski potkovani, uvijek bismo preporučili H-8 i Rondo, to onako baš s ponosom.
Mlađim ljudima koji hoće nešto novije, urbano i ludo znala sam uvaljivati Šumu summarum, Svećenikovu djecu, Sonju i bika, ponešto Matanića otprije, Metastaze... Ne znam što bi bilo reprezentativno, univerzalno svidljivo, na što se ne umre od dosade. Nekak smo svi tu odveć subjektivni.
Upoznala sam jednu Rumunjku kojoj je rumunjski novi val dosadno sranje i gluma neuvjerljiva , a Šuma joj se svidjela.
uvijek rado preporucam brezu i tko pjeva zlo ne misli jer su to univerzalne price koje ce svatko skuzit docim za metastaze treba barem nekakvog predznanja.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 23:07   #72
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
uvijek rado preporucam brezu i tko pjeva zlo ne misli jer su to univerzalne price koje ce svatko skuzit docim za metastaze treba barem nekakvog predznanja.
Ha ja gledam i po sebi. Meni interes najviše ovisi o temi. Više volim specifičnu preporuku za film iz kojeg ću saznat nešto o nekom tamošnjem društvenom problemu ili steć uvid u tamošnji mentalitet/način života, nego za univerzalno hvaljen mjuzikl od prije par desetljeća. Naravno, bitan je interes/afinitet osobe i uvijek uz preporuku ide i svojevrstan disklejmer. H-8 mi je isto jako univerzalan za preporuku (al mislim da bi većina inozemne mlađarije prije pogledala nešto tipa Metastaze), Rondo mi osobno nije sasvim sjeo, ali je čista ljepotica koju mi je drago preporučit.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 17:28   #73
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Ha ja gledam i po sebi. Meni interes najviše ovisi o temi. Više volim specifičnu preporuku za film iz kojeg ću saznat nešto o nekom tamošnjem društvenom problemu ili steć uvid u tamošnji mentalitet/način života, nego za univerzalno hvaljen mjuzikl od prije par desetljeća. Naravno, bitan je interes/afinitet osobe i uvijek uz preporuku ide i svojevrstan disklejmer. H-8 mi je isto jako univerzalan za preporuku (al mislim da bi većina inozemne mlađarije prije pogledala nešto tipa Metastaze), Rondo mi osobno nije sasvim sjeo, ali je čista ljepotica koju mi je drago preporučit.
ja volim musical vise neg svoj nos (svi moji frendovi su skuzili skoro sve usprkos jezickoj barijeri),
iako dobar, rondo mi je vecim dijelom bio dosadan, a h-8 ne znam koliko bi sjeo strancima.
usput, od tanhofera koji mi je jedan od najdrazih redatelja rado preporucam ratni film dvostruki obruc, nesto genijalno
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:18   #74
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Gledao sam ga nekoliko puta. Možda i najbolji HR film svih vremena. Fantastičan!


Da ga je, takvog kakav je i u to doba, snimilo neko veliko ime Hollywooda, bio bi vanvremenski kult, vječito unutar Top 10.

Bez obzira na to, meni je remek remek djelo.


Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
baš bi me zanimalo pogledati remake H8, zašto ne?
Bože me sačuvaj i prosti. Kao da poželiš remake Michelangelovog Davida, triput većeg i izlivenog u betonu.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:45   #75
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
YUG filmovi nominirani za Oscar:


1959 - Cesta duga godinu dana
1961 - 9. krug
1967 - Tri
1968 - Skupljači perja
1970 - Bitka na Neretvi
1986 - Otac na službenom putu
YUG filmovi nominirani za Zlatni globus:

1968 - Skupljači perja
1980 - Posebna tretman
1985 - Otac na službenom putu
1989 - Život sa stricem
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 00:47   #76
Patak, jesi ti na kraju pogledao film ?
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:54   #77
Hehe, nekako sam odgađao gledanje jer sam se nadao da bi mogla biti neka kino projekcija...I imao sam dobar predosjećaj! H-8 u Kinu Europa u petak 7.4.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 00:05   #78
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Hehe, nekako sam odgađao gledanje jer sam se nadao da bi mogla biti neka kino projekcija...I imao sam dobar predosjećaj! H-8 u Kinu Europa u petak 7.4.
E sad ti ništ ne vjerujemSiguran sam da si ga gledao i da si nas samo navlačil za ovo! No neme veze. Mene si uspjel navuč! Mam bum si rezerviral kartu!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 03:18   #79
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
E sad ti ništ ne vjerujemSiguran sam da si ga gledao i da si nas samo navlačil za ovo! No neme veze. Mene si uspjel navuč! Mam bum si rezerviral kartu!
Zašto?
Ne, još ga nisam pogledao.
Karte ne možeš rezervirati.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 23:57   #80
Znači, film je vrh.

Zabavan i smiješan, uzbudljiv i napet, tužan i dirljiv, s toliko zanimljivih i zabavnih likova...Definitivno jedan od najboljih filmova koje sam gledao u životu.
The Great Duck is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.