Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 00:31   #8501
Quote:
MatejR kaže: Pogledaj post
Postoji li neki horor koji je toliko dobar da mi neće baš biti svejedno pogledat kroz prozor u tamnu noć nakon gledanja istog i zbog kojeg ću imat traume ? Dok sam bio klinac to ne bio bio neki problem jer bi me više-manje svaki horor istraumatizirao ali sad ipak ne nalazim neke ono baš dobre. Lako je snimiti sve žanrove osim dobrog horora i dobre komedije.
Probaj s "Krugom". Obavezno ga gledaj sam u mraku. http://www.imdb.com/title/tt0298130/
lemonzoo is offline  
Old 17.03.2017., 17:35   #8502
Malo mojih dojmova o stvarima pogledanim u zadnje vrijeme

Sinoć sam pogledala The Love Witch, svidio mi se, baš neobičan film, nije za svakoga i mislim da se puno ljudi ne bi svidio, ali oni/one koji "kuže" (ili se prepoznaju u pojedinim trenucima) fantastičan je, ekspresije lica su im odlične, baš sam se nasmijala. I već se spremam na sebi napraviti onaj divni make-up look s početka filma s plavim sjenilom i tušem .

Što je još bilo zanimljivo u zadnje vrijeme, hmmm... Nije deklarirani horor, ali ima nekih mračnih stvari i vrti se oko okultne teme, pa ću ga ipak spomenuti ovdje, In fondo al bosco, super mi je bio.

Zatim, mislim da sam već jednom spomenula ovdje negdje, gledala sam krajem godine, prvo Siccin 2, zatim sam neko vrijeme tražila tražila i jedva našla Siccin prvi. Nisu vezane priče i Siccin 2 je meni bio puno bolji i strašniji. Tko se odluči za gledanje, nemojte gledati trailere prije. Tko voli utvare, uroke itd. zbilja su dobri što se tog tiče, za dobro se isprepadati, pogotovo drugi. U nekim stvarima su pretjerani, ali svakako su oba dobro napravljeni i mračni.
Hellcat is offline  
Old 17.03.2017., 21:56   #8503
Through the Grass, Darkly: Irish Folk Horror

zanimljiv esej
šugavo pseto is offline  
Old 17.03.2017., 22:32   #8504
Dorothy Mills
2008

From The Dark
2014

prijedlog, dva dobra irska horora
šugavo pseto is offline  
Old 19.03.2017., 12:03   #8505
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Stariji mi jesu bolji, ali opet svake godine nađem prilično ok horora
Mislim da je ovo sustina... Ima ih ali su samo ok, kao sto si rekao.
Nisu nista posebno. A trazim ih i gledam i ja. Mozda ne bas kao ti ali ih trazim i gledam.
Nijedan me osim REC (2007) i The Descent (2005) nije onako bas odusevio.
Svi ostali su bili ok, zaborave se za mesec, dva dana. Realno.
Slobodan is offline  
Old 19.03.2017., 16:07   #8506
http://www.imdb.com/title/tt3702652/ dosta dobar filmić nije pretjerano za sledit se od straha ali dobra priča
__________________
The day after tomorrow is the third day of the rest of your life.
xx..viva..xx is offline  
Old 22.03.2017., 16:09   #8507
The Evolution of the American Horror Film
šugavo pseto is offline  
Old 22.03.2017., 20:44   #8508
postoji li neki film koji ledi krv u zilama? ili je to samo glup pretjeran izraz?
Audista is offline  
Old 22.03.2017., 21:44   #8509
Quote:
šugavo pseto kaže: Pogledaj post
Ovo sam gledao čim je izašao. Nije loš doks o evoluciji američkog horora. Dosta površinski i šablonski odrađeno, ali ono što su dobro napravili je što su pojedina desetljeća značila za kulturu i kako su se tu horor filmovi uklopili što me dovodi do toga da horor žanr i jest najviše socijalno osviješten. Kad gledaš zbog čega su stari horor redatelji radili takve filmove, svima je glavni odgovor nekakva kritika na vladu, konzumerizam, sustav. Toga danas rijetko ima i mislim da to fali.

No, mislim da ćemo napokon dobiti jedan takav horor. Get Out je po svemu sudeći rađen na način koji je rađen Night of the Living Dead i slični filmovi.

U tom dokumentarcu drago mi je da su dva filma spomenuli. Clarkov Deadthdream i The Stuff.

Najbolji dio doksa je kad ovaj jedan kaže "morate se pitati tko je bio najstrašnija karizmatičnija figura 80-ih. Ronald Regan ili Freddy Kruger"

Ima boljih dokumentarac o horor žanru iako niti jedan nije savršen.
Remam is offline  
Old 26.03.2017., 01:23   #8510
Pogledah upravo Pet, film me nazivciro zesce onak. Zao mi lika glavnog, bas baksuz, voli zivotinje radi u sinteraju, da prezivi , ironija, aj ok, sretne blondy ufuranu koja kao drzi do sebe (kobajage) pada na likove krupnije gradje, neki macho stil, koji tuku zene i to, cista povrsnost, nikakv veza s zdravim razumom, i da konobarica je, prikladno, zivotni san joj napisat bolji ljubic od 50 nijanse sive, lol, znaci od svi bestija, droca on ovu sretne, dobije ruze odleti bivsem, da ono, hobi mu kad ne tuce zene nosi im cvijece, fuckin plavusa, film zavrsi kak zavrsi debilno, jebote pas, dje su nestali oni horori kad si se mogo opustit, malkice uplasit, i smijat se nelogicnostima

Poslano sa mog meanIT Q1 plus koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 27.03.2017., 19:42   #8511
The Rift

http://www.imdb.com/title/tt4509840/

neki srpski tek izašo

The Rezort

http://www.imdb.com/title/tt3923662/?ref_=fn_al_tt_1

zombači,ajde može proć


Don't Kill It

http://www.imdb.com/title/tt3113696/...nm_flmg_act_16

nisam gledo s dolfom,ajde bit će po/gledljivo jednom.
demetrius is offline  
Old 28.03.2017., 21:26   #8512
Peelers

http://www.imdb.com/title/tt2769828/?ref_=fn_al_tt_1

trailer mi izgleda pristojno.
demetrius is offline  
Old 30.03.2017., 13:53   #8513
Veceras budem The Rift.. Cini mi se ok

Poslano sa mog meanIT Q1 plus koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 01.04.2017., 17:47   #8514
The Bye Bye Man

Ispodprosecno. Ne traje dugo pa jedino ako nemate pametnija posla.

3/10

Sent from mTalk from my Lumia 640 XL DS
Slobodan is offline  
Old 01.04.2017., 17:52   #8515
Quote:
phonk kaže: Pogledaj post
Veceras budem The Rift.. Cini mi se ok
Ali nije.
The Great Duck is offline  
Old 01.04.2017., 21:29   #8516
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ali nije.
dap. smece

pogledo u kinu Life (2017) danas, s frendom otisao, razocaranje,

kraj nadoknadi nes, predvdljiv,, jos su klinci od 10 godina ga gleali, neki malac je zaplako pa je dobra teta jedna s vecim oblinama se naglula podigla ga i izvela van, pozelio sam da sam ja taj malac, to je jos bio najbolji dio u kinu

nikad vise u kino, skinit film pogledat,ak valja super, ak ne ebga,
klinci, ova teta, frend u kurcu sto nemoze ic kod neke bestije svoje, curi

o jebem ti dan
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.04.2017., 12:02   #8517
Dobar horror je rjetka stvar. Moderni horrori su tako bezvezni, da je to smiješno. Horror je u globalu žanr za nabrijane klince. ja ne znam, da li postoji 30 horrora, koji su mi ok, pa i to u u glavnom više trileri, nego horrori.
PatriotSLO is offline  
Old 02.04.2017., 12:32   #8518
http://www.imdb.com/title/tt4731136/

Jucer ovo odgledo, onak super filmic, sporija radnja, mindfuck blagi, taman
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.04.2017., 12:58   #8519
http://www.novalocker.com/the-bride-2017/

aka Nevesta, ruski hororac, oko 5 mj ce izac ,

po traileru mi se cini sasvim ok
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Old 02.04.2017., 13:29   #8520
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Dobar horror je rjetka stvar. Moderni horrori su tako bezvezni, da je to smiješno. Horror je u globalu žanr za nabrijane klince. ja ne znam, da li postoji 30 horrora, koji su mi ok, pa i to u u glavnom više trileri, nego horrori.
Generalizacije su doista glupa stvar.
Nit sam nabrijan nit sam klinac, a više volim pogledati loš horor nego osrednje filmove većine drugih žanrova.
U pravu si da je dobar horor rijetka stvar. Ali ono, meni je općenito dobar film rijetka stvar, s obzirom da nisam ljubitelj drama. Pa naći baš dobar triler, avanturu, fantasy, povijesni, da ne pričam komediju... nije lako. Nešto je lakše s dokumentarcima.
Koliko god loši bili, realno gledano, horori su mi prvi izbor i to je tak...
Volunteer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.