Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 10:26   #341
E a sad ti znaj koja je lokacija točna kad si pretražuješ stanove po oglasnicima . I ja imam isti problem sa svojom nekretninom za koju uredno pišu da je na lokaciji na kojoj nije. Ne kužim taj sistem, kupci kad dođu će ionako vidjeti gdje je nekretnina i onda to nema nikakvog smisla ako oni traže gdje je agencija napisala da se nalazi a ne gdje stvarno je ! To je potpuni gubitak vremena i za njih i za mene .
__________________
I've told the truth, I didn't come to fool you
Titari is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:29   #342
Quote:
Titari kaže: Pogledaj post
E a sad ti znaj koja je lokacija točna kad si pretražuješ stanove po oglasnicima . I ja imam isti problem sa svojom nekretninom za koju uredno pišu da je na lokaciji na kojoj nije. Ne kužim taj sistem, kupci kad dođu će ionako vidjeti gdje je nekretnina i onda to nema nikakvog smisla ako oni traže gdje je agencija napisala da se nalazi a ne gdje stvarno je ! To je potpuni gubitak vremena i za njih i za mene .
..ma općenito se neki uopće ne trude pratiti što klijent traži, pa se tako mojoj kumi, koja prodaje stan u potkrovlju s niskim prozorima događa da joj glupi agent dovede obitelj s djecom, a koji su naglasili da ne žele niske prozore...

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 10:47   #343
Quote:
BlueLabel kaže: Pogledaj post
http://www.dogma-nekretnine.com/stan...stav-2sdb-59m2

Jel gledao ko ovo mora biti neka caka da je ova cijena, po slikama kao da je negdje u sumetini u rupi nekoj?
Možda je Kastav, ali mi se čini da je to u dijelu ispod Žegota koji gleda prema Viškovu. Teško da tu nešto ima od južne orjentacije, vidi se i prema slikama, a ako i je južna onda je na zapadu brdo, tako da bi većinom dana bila u hladu, čitaj: vlaga.
Ovo ne mora bit točno, to zaključujem po slikama.
__________________
Don't drive faster than your GuardianAngel can fly!
GuardianAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 14:52   #344
Vidim ovdje ima malo više ljudi koji su u i oko Rijeke pa ako ima tko kakvih savjeta u vezi ove lokacije i stana....

http://www.remax-centarnekretnina.co.../viiskovo-2sdb Stan se nalazi na Gornjim Srokima ispod vatrogasnog doma...

P.S. koja su autobusna zona G.Sroki druga ili treča?
theXgeneration is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:11   #345
Quote:
theXgeneration kaže: Pogledaj post
Vidim ovdje ima malo više ljudi koji su u i oko Rijeke pa ako ima tko kakvih savjeta u vezi ove lokacije i stana....

http://www.remax-centarnekretnina.co.../viiskovo-2sdb Stan se nalazi na Gornjim Srokima ispod vatrogasnog doma...

P.S. koja su autobusna zona G.Sroki druga ili treča?
Imam kontakt direktno od vlasnice ako ti treba.

Jbt, tek sad kužim koliko sam toga pogledala Valjda ću jednom nešto i kupiti..

Ovaj doduše nisam pogledala, ali sam se čula direktno s vlasnicom (djeluje jako pristupačno).. Nisam išla pogledati samo zato jer smo odustali od Viškova iako me i dalje privlači. Ovaj stan mi djeluje jako fino bez obzira što je prizemlje.. Jako lijepa okućnica što je svakako plus. Na tvom mjestu bih ipak pokušala korigirati cijenu (ipak je to udaljeniji dio Viškova i prizemlje je što direktno ruši cijenu).

Iskreno, meni je cijelo to Viškovo nekako ni vrtit ni mimo.. Puno ima kuća, sve to izgleda uredno, ima puno toga novog, ali opet si nekako izdvojen od svega.. Također dosta je to sve nagurano, a i prometno problematično. Pogotovo Marčelji, Sroki itd. Bit ćeš ovisan o automobilu. Škole, vrtići, veći dućani su u centru Viškova, a pješke je to dosta daleko. S druge strane imat ćeš mir, zelenilo, novi stan za ok cijenu i mlade obitelji za susjede.. Trebaš odvagnuti što ti je prioritet.

Btw, provjeri kakvo je stanje s vlagom. Čest problem novogradnji na Viškovu.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 21:44   #346
Eventualno Marinici su jos ok od jeftinijih pristupacnih cijena a spadaju pod općinu Viskovo iako su jako blizu grada, sad kad se otvori ona cesta od Rujevice dignut ce se cijena i Viskova, a pogotovo Marinića
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:47   #347
Cijena će se dignuti ako potražnja naraste. A kad će se cesta otvoriti, to je tek novi par rukava. Al svi vlasnici stanova na Viskovu (uključujući i agente) će te uvjeravati kako će se se obilaznica otvoriti sutra. A o tome se priča već godinama.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:33   #348
Došao sam i ja do kontakta i cijena ide dole

Nego me malo brine što ima pukotina u stanu onako na spoju između plafona i zidova i ima oko jednog prekidača za svjetlo. Pa nisam siguran dali je zgrada svoje odradila pa nakon što to saniram neču više imati problema ili se iza toga krije neki veči problem...

Vlage ima malo na stropu u spremištu...i malo pri dnu oko blakonskih vrata u boravku i manjoj sobi...
theXgeneration is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:54   #349
theXgeneration, dobro razmisli želiš li riskirati...očito izolacija nije baš dobro napravljena...onda ćeš morati ulagati da si to izoliraš...ako si zapeo za taj stan, povedi nekoga neka ti procijeni koliko bi te koštalo da to središ i onda ruši cijenu u visini troškova za to sve što trebaš popravljati..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 15:08   #350
Iskreno, ako gledate Viškovo, dok ne otvore novu cestu (a tko zna kad će to biti) gore je koma.
Istina je da ima sve skoro kao u gradu i sve manje više što treba ali je UVIJEK gužva na cesti. Najgore je prema Viškovu od 15-17h, kolona stalno.

Mislim da je pametnije gledati onda Mariniće jer je blizu gradska linija busa, djeca mogu birati školu, može se i pješke, blizu su i Plodine i Lidl. Tu je i najviše vrtića, u krugu 1 km ih je 3 a da ne moraš do općinskog u gužvetinu.
A ako trebaš nešto obaviti u centru Viškova, odeš i riješiš a ne da svakodnevno moraš u gužvi na posao i s posla.

Inače, ako učite voziti djecu biciklu, eto nova cesta je idealna za to od Marinića do nogometnog na Halubju je skroz asfaltirana, vikendom nema radova pa se može šetati pse, i voziti bicikle do daljnjega
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 23:04   #351
Ako moze ugrubo procjena, zanima me koliko bi taj stan mogao vrijediti (nije moj), nije oglasen pa ne mogu nabaciti neki link s fotkama.

Dakle, stan na Podmurvicama (odmah ispod je Vukovarska ulica), peterokatnica s liftom, gradena krajem 60-ih. Sve instalacije nove (cak i plinske u zgradi), nije Energo, grijanje na drva i struju (iako je zbog orjentacije, velikih prozora, velikih dvokrilnih balkonskih vrata i nove pvc stolarije grijanje gotovo pa nepotrebno osim onih par bas hladnih dana u godini), vlage nema, opcenito vrlo kvalitetna zgrada. Odmah je kraj zgrade vrtic, posta, bus faxevi, ima parkinga, a i svi centri u blizini (Plodine, Spar, Konzum itd).

Stan je juzno orjentiran, s time da je kuhinja jugozapad (iz soba i kuhinje pogled na more, od Omislja do Cresa i Opatije/Lovrana). 70 kvadrata; 3 sobe (ili 2sb+dnevni), kuhinja, spajza, balkon, drvarnica i garaza (ova zadnja 3 ne ulaze u navedenih 70 kvadrata). Adaptiran 2013; parket novo lakirani (sobe), laminat (dio kuhinje, hodnik i špajza) i kvalitetne keramicke plocice.

Koliko biste trazili da prodajete, a koliko bi bili spremni platiti da kupujete?
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 06:36   #352
Quote:
K20 kaže: Pogledaj post
Ako moze ugrubo procjena, zanima me koliko bi taj stan mogao vrijediti (nije moj), nije oglasen pa ne mogu nabaciti neki link s fotkama.

Dakle, stan na Podmurvicama (odmah ispod je Vukovarska ulica), peterokatnica s liftom, gradena krajem 60-ih. Sve instalacije nove (cak i plinske u zgradi), nije Energo, grijanje na drva i struju (iako je zbog orjentacije, velikih prozora, velikih dvokrilnih balkonskih vrata i nove pvc stolarije grijanje gotovo pa nepotrebno osim onih par bas hladnih dana u godini), vlage nema, opcenito vrlo kvalitetna zgrada. Odmah je kraj zgrade vrtic, posta, bus faxevi, ima parkinga, a i svi centri u blizini (Plodine, Spar, Konzum itd).

Stan je juzno orjentiran, s time da je kuhinja jugozapad (iz soba i kuhinje pogled na more, od Omislja do Cresa i Opatije/Lovrana). 70 kvadrata; 3 sobe (ili 2sb+dnevni), kuhinja, spajza, balkon, drvarnica i garaza (ova zadnja 3 ne ulaze u navedenih 70 kvadrata). Adaptiran 2013; parket novo lakirani (sobe), laminat (dio kuhinje, hodnik i špajza) i kvalitetne keramicke plocice.

Koliko biste trazili da prodajete, a koliko bi bili spremni platiti da kupujete?
Vanjska stolarija?
Ma teško je reci bez slika..
Ajde, sad ću bubnuti bezveze, ali čini mi se da tako nešto možda ide za 85-90..

Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Light Green is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 20:39   #353
Rijeka - Centar

Pozdrav,

vidim da svi pišete puno o Rijeckim kvartovima, ali ne vidim dojmove za centar grada.

Vidim da ima stanova za adaptaciju po dobrim cijenama, tako da bi novoadaptirani stan koštao 1000€/m2.

Volio bi cuti dojmove nekog ko je zivio ili zivi u centru.

Hvala
demonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:44   #354
Ja živim u strogom centru cijeli svoj život (iliti 29 godinica )
Nije to loše.. moram priznati da je mene centar jako razmazio. Sve je na dohvat ruke, ne moram ništa planirati unaprijed, uvijek je živahno oko mene, nisam ovisna o automobilu i javnom prijevozu (zato i imam vozački tek 2 godine xD). Pekara mi kraj ulaza, ducane mogu birati, u kiosk se samo spustim, ljekarne su mi blizu, kod ginekologa sam za cca minutu i pol, sve škole su mi bile na maksimalno 10ak min hoda, čak sam i na faks mogla pjesaciti kad mi se dalo, tijekom subotnjih izlazaka nisam morala razmišljati kako ću doć doma ni kad vozi zadnji bus... Također, stan nam je prostran, velik, visokih stropova, izolacija je odlična, susjede ne čujem. Stanovi u starim zgradama imaju potencijala i kad ih se uredi mogu izgledati fenomenalno. Također, mnogi imaju 2 ulaza što omogucuje podijele stana na dvije jedinice. Ali to sve iziskuje dosta ulaganja

S druge strane, moram priznati da mi je centar nakon svih ovih godina malo i dosadio i želim se maknuti iz vreve. Fali mi balkon (ok, ima u centru i stanova s balkonima ), fali mi zelenilo, fali mi da otvorim prozor i slušam tišinu (blažena bila alu stolarija. Preporodila sam se od kad smo je postavili. Tek sam tad otkrila tišinu u stanu ), fali mi mirna ulica, parking ispred zgrade, parkic ispred zgrade, pogled na more (ok, vidjela bih ga da sam kat više), fale mi barem malo normalniji susjedi (u starim zgradama u centru nađe se svakakvih probisvijeta.. moji su zbilja specifični )...

Sad kad se napokon selim i sama biram svoje novo prebivalište, tražim neki kompromis. Slijepu ulicu punu zelenila, al da s druge strane nisam izolirana od svijeta. I da, balkon. Bez balkona ili terase ništa

Iako, ima i u centru mirnijih punktova.. Primjerice stari grad, ali on ima drugih problema. Mislim da bi super kompromis bila kalvarija ili belveder.

Uglavnom, sve ovisi o tome što tražiš.

Zadnje uređivanje Zbunjevita :) : 21.03.2017. at 14:05.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:16   #355
Quote:
Light Green kaže: Pogledaj post
ajme...pa šta je nekome to uspjelo?


Poslano sa mog LG-D410 koristeći Tapatalk
Navodno postoje takve jedinke tako sam bar pročitala na nekim forumima. Osobno ne znam nikog.
Zbunjevita :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 13:05   #356
Mi smo u subotu propješačili dobru rutu u i oko centra. Zbunjevita, nažalost nismo se povezali s tvojom ulicom.

Prva na listi nam je Dolac, stvarno je bilo gužvasto u gradu prijepodne, ali u toj ulici kao da je sve stalo, a do kave uz more i bezbroj sadržaja ti treba 90 sekundi hoda.
Malo bučnije okruženje, ali meni ne smeta zvuk života, je oko kazališta..

Čini mi se da smo si zadali nemoguće...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:53   #357
evo da se i ja ubacim na temu;

živim u Rijeci 5 godina kao podstanar, i kako mi je 95% struke koncentrirano u Rijeci, shvatio sam da sam tu i zaglavio i da mi je vrijeme kupiti neku nekretninu da ne bacam novac više na stanove koji nisu moji...

Inače sam iz Dubrovnika, prije ovoga živio 4 godine u Zagrebu i jednu u Splitu i Rijeka je definitivno najgori grad u državi za traženje nekretnine!

Ne mogu opisat koliko sam isfrustriran ponudom, cijenama i kvalitetom stanova...tražim stan intenzivno već 5 mjeseci (znam, znam, prema nekima koji traže godinama je to ništa) ali kad kažem intenzivno stvarno tako i mislim - znači, oglas na Burzi, Index oglasniku i Njuškalu, prijavljen kod 2 agenta u različitim agencijama, i svaki dan kad dođem s posla, bar 2-3 sata kopanja po oglasnicima.

Čuo sam puno savjeta kako se može bez agencije, ali iskreno nakon svega viđenoga sumnjam u to ako postoje ikakvi malo bolji kriteriji u potrazi za stanom...eto u 4 mjeseca koliko su mi ti oglasi aktivni, javilo mi se ukupno 5 (slovima PET) ljudi da mi ponude nešto, i uz to još 5 raznoraznih agenata iako sam u oglasima izričito boldano tražio da mi se na javljaju - nije mi problem (ok, jest ali nemam izbora) platiti proviziju agenciji ali nije mi potrebno da mi se javljaju kad već imam dvojicu s kojima aktivno tražim. 99,9% stanova po oglasnicima je preko agencije, pojavi se eventualno 1-2 stana tjedno koji su iskreno budimo rečeni rupe, koji nisu preko agencije tako da ne vidim način izbjegavanja agencije osim da unajmim kombi sa velikim natpisom kupujem stan koji će trubiti po gradu

Znači, u početku nisam imao nikakve uvjete osim da stan nije u prizemlju i na zadnjem katu i da nije najuži centar Rijeke i gornja granica mi je bila 85.000€...kako nisam iz Rijeke, nisam baš imao previše saznanja o kvartovima van centra, probleme sa Energom i cijenama...Prvo me agent vodio pogledati par stanova u neboderima na Turniću - naravno, sve iznad 10-og kata, i sve pod Energom...nakon toga malo Škurinja, pa Krnjevo, Belveder, Krimeja...sve same rupe sa preskupim režijama i još gorim rasporedom prostorija...nakon toga sam pomalo iskristalizirao želje i zadao malo uvjeta a to su: manja zgrada novije gradnje(ili novogradnja) do 5 katova, stan na 1. ili 2. katu, eventualno 3., južna orjentacija sa balkonom/lođom, parkirno mjesto, neki oblik šupe, parkirno mjesto, mirniji kvart malo dalje od grada sa zelenilom(nije neka sreća u Rijeci, znam) i naravno uz to dolazi značajno povećanje cijene koja mi zasad stoji na 110.000€ i ni kune više - to je naravno za nenamješten stan i računam još oko 15.000€ za namještanje + 4% poreza + 3,5% provizije agenciji.

Nakon zadavanja tih kriterija, kao da se ponuda svela na nulu...Kvartovi koji mi dolaze u obzir su Trsat (sa Strmicom), Vojak, Krimeja, Kantrida, Donji Zamet, Marčeljeva Draga i od daljih eventualno Kostrena i Rešetari(Kastav)...zasad jedino gdje sam otprilike našao to što tražim su Srdoči i tamo sam pogledao jedno 7-8 stanova u novogradnji ili novijoj gradnji, ali jednostavno se ne mogu zamislit da živim u tom kvartu - baš mi nekako nije sjeo, a i kvaliteta novogradnje je poprilično loša...Tiha patnja mi je Marčeljeva Draga ali nakon intenzivnog istraživanja morao sam je otpisat jer su stanovi daleko precijenjeni tamo i nisam financijski toliko potkožen (za tu lovu mogu kupit stan u Dubrovniku na atraktivnoj lokaciji) jer bi me tamo stan u starijoj zgradi, neadaptiran te kvadrature izašao bar 120.000€.

Znači, do danas imam oko 30 stanova dokumentiranih fotografijama koje sam gledao sa agencijama, još 10tak koje se uopće nisam trudio fotografirati i još jedno 5 mimo agencije i sve oglasnike i agencijske stranice detaljno pregledane i pročešljane i do sada su mi se dopala samo ova 2 stana:

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/vo...oglas-16966137

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/tr...oglas-16305605

prvi stan mi se javio vlasnik bez agencije, ali nažalost to je bilo samo par dana nakon što sam krenuo u potragu pa nisam na vijeme shvatio kakvu priliku imam tako da je prodan u roku tjedan dana, dok je drugi bio preko agencije ali cijena dogovorena za 106.000, ali je bilo nekih zavrzlama oko papirologije pa nisam htio žuriti i riskirati tako da su se našli drugi koji su riskirali i kupili stan - nek im je sa srećom
Osim ta dva, niti jedan mi se nije ni približno svidio...

Novogradnja u Rijeci se može nabrojati na prste jedne ruke (Kastav i Viškovo ne smatram Rijekom), oglasi ostaju aktivni mjesecima nakon što se proda stan - politika agencija kako mi je objasnio agent, možete vidjeti na primjeru ova dva stana koja su prodana prije 3 mjeseca a još stoje na oglasnicima, na Rešetarima se oglašava poprilično novogradnji, a sve su prodane osim jedne veće zgrade i to su ostali samo lošiji stanovi, ne vidim da se ikakva novogradnja planira uskoro - tržište kao da je umrlo, a ovi koji traže imaju iste ili veće kriterije od mojih i uvijek dobri stanovi se prodaju nekako "preko veze"

Tako da ako netko ima kakav koristan savjet ili želi neki moj slobodno nek se javi...ako netko zna neku kvalitetnu novogradnju na Rešetarima osim one od Zidar firme cijenio bih informaciju...Toliko mi je već dosta svega da razmišljam o kupnji neke garsonijere ili čak udruživanja sa par prijatelja u istim problemima pa gradnje nekog manjeg objekta - ali bez znanja i zemljišta ta je opcija dosta neizvediva.

Eto, nadam se obostranoj pomoći ili bar ohrabrivanju/obeshrabrivanju nekoga uopće za ovakav pothvat traženja stana
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 19:44   #358
Znaci i tebi su pokazivali onu prevaru od Zidar d.o.o. u stečaju sa oglašenih 80 m2 a ima 65 m2 jedva itd....
Nazalost novogradnje su rijetke a ako ih ima su brutalno skupe u Rijeci kao da je centar Londona. Na krimeji Nivogradnja za onu novogradnju kraj Orijentovog igralista trazi 2800 eura po kvadratu????
Ako cujes za kakvu novogradnju ili projekt zemaljske cijene posalji ovdje obavijest. Gledao sam nek novogradnje na Srdocima i Resetarima ali to je sve jad i bijeda za duplo novaca od onog sto vrijedi.
gym1307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 20:47   #359
nivogradnja

javno dostupne informacije nije tesko provjeriti http://www.nivogradnja.hr/objekt/trsatski-park/cijena

http://www.nivogradnja.hr/objekt/kontuseva/cijena/
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:58   #360
Quote:
gym1307 kaže: Pogledaj post
Na krimeji Nivogradnja za onu novogradnju kraj Orijentovog igralista trazi 2800 eura po kvadratu????
stvarno ne znam otkud ova informacija, jesu me svašta izlagali ali za ovu novogradnju su mi rekli uredno da je cijena od 2100 do 2300€, ali na Vežici je ostalo samo par stanova loše pozicije i poneki male kvadrature, a ovo na Trsatu nije ni približno izgrađeno tako da je kvalitetu teško zaključiti ali u svakom slučaju preskupo

što se tiče ostale novogradnje imaš onu na Krnjevu, čini mi se samo jedan stan da se prodaje od nekih 65 kvadrata za 115.000€, a jedina kvalitetna što sam vidio je na Srdočima:

https://www.dogma-nekretnine.com/sta...doci-2sdb-80m2

iako se možda ne čini na slikama, uživo puno bolje izgleda, jedino meni se ne sviđa ni izgled zgrade, ni ulica, a iskreno ni kvart baš...i da, još nadoplata 15.000€ za garažu ako je hoćeš

Na Donjem Zametu se isto nešto gradi ali je i tamo cijena oko 2200€/kvadrat a ne izgleda mi nešto atraktivno

ostalo sve smeće od gradnje, osim naravno Marčeljeve i Kantride gdje je kvalitetno ali je i cijena takva (minimum 2300, pa do 3500)

najgore, šta ne vidim da se išta planira uskoro graditi, a i da se sad krene u realizaciju nečega bilo bi najranije za godinu i pol, dvije useljivo
scarab333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.