Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2017., 09:52   #5661
Zadnji put sam lupio čekićem, jel ima neki jos bolji nacin?
Nikomah is offline  
Old 24.03.2017., 11:51   #5662
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Izračunaj površinu ureda (ako imaš zahod ili spremu i nju uključi) i pomnoži taj broj sa 120. Tolika ti snaga uređaja treba ako imaš neku šupu slabo izoliranu. Dakle do 20 kvadrata treba ti 2,5 kw, do 30 kvadrata uzmi 3,5kw.
Ako ćeš uređaj koristiti 8 sati dnevno uzmi nešto kvalitetnije, ako ćeš koristiti par sati dnevno uzmi najjeftinije smeće koje nađeš samo da ti daju garanciju bar 2 godine.
Montaža zid-zid na crnjaka ti je 800kn, ako si iz Splita i ako treba javi se na pp..dat ću ti broj od svojih meštara da ti to pomontiraju.
Mjesto za montažu odaberi tako da je uređaj bar 3-4 metra udaljen od mjesta gdje boraviš i da ne puše direktno u tebe, da se zaštitiš od neugodne promaje. Ukoliko je prostor jako malen uređaj montiraj tako da zrak iz uređaja ljeti puše u plafon, tako će zrak prelaziti preko cijelog plafona zbog coanda efekta, udarati u suprotni zid sobe i polako padati prema tlu, promaja neće biti jako izražena. Uopće nije bitno ako želiš da puše u neki hodnik, uređaj ne treba biti okrenut u smjeru hodnika, ljudi su tu u zabludi, struja zraka se širi i usporava u prostoru, u drugu sobu zrak ulazi prirodnom cirkulacijom zbog razlike u temperaturi a ne zbog puhanja uređaja...
Par sati dnevno, pretežno popodne i vikendom će se koristiti u prostoru od oko 30 kvadrata. Evo ovako je ispalo - klima je ugrađena, u roku dvije minute od prvog paljenja na 26° cijela prostorija je bila toplija i ugodnija za boravak, nakon 5 minuta trebalo je smanjiti temperaturu. Klima je tiha koliko može biti. Sad su one ekstremne zime prošle tako da ne mogu testirati potrošnju struje, pravi test će biti na ljeto kad krene hlađenje dok ne dođe zima. Ali za sad sam zadovoljna kupovinom. S obzirom na račun od struje od 1600kn za grijanje zbog uljne prošli mjesec, a znam da klima ne troši puno, pogotovo jer sam sad uzela i tu inverter opciju, misilm da će se brzo opravdati ulaganje. A da ne govorim o zdravlju, kad sam vidjela račun od struje prestala sam grijati i onda se u tom ledenom uredu razbolila.

A što se tiče ugradnje i montaže, hvala na ponudi, ali ja imam posebne uvjete koji se ne dotiču samog posla, a to je da samo radnici nepušaći dolaze u obzir. Na samu pomisao cigarete dođe mi zlo tako da sam se oduševila kad mi je kolega pronašao ekipu koja ugrađuje klime, svo troje nepušaći. Pristala sam i platila više jer to zaslužuje svaku kunu.
__________________
Ništa
Filozovka is offline  
Old 24.03.2017., 14:35   #5663
Koju klimu bi preporucili, a caka je da mora imat dvije unutarnje jedinice, svaka grije/hladi 10m2. Takva je konfiguracija stana da je nemoguce sa jednom klimom obuhvatit obje prostorije. Sto jeftinije to bolje naravno, a da ipak nesto vrijedi.
Astral07 is offline  
Old 24.03.2017., 16:14   #5664
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Koju klimu bi preporucili, a caka je da mora imat dvije unutarnje jedinice, svaka grije/hladi 10m2. Takva je konfiguracija stana da je nemoguce sa jednom klimom obuhvatit obje prostorije. Sto jeftinije to bolje naravno, a da ipak nesto vrijedi.
Kineski dual najmanje snage. To je tako mala površina da nije spomena vrijedno. Uzmi nešto najjeftinije što nađeš i raditi će godinama...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 24.03.2017., 16:29   #5665
5 kW preporuka

Koju od ove tri klime bi preporučili?

Panasonic CS-UE18RKE + CU-UE18RKE
DAIKIN FTXB50C / RXB50C

koji su podjednake cijene i

Daikin FTX50GV/RX50GV je par sto kuna skuplji.
testic123 is offline  
Old 25.03.2017., 19:47   #5666
Pozdrav,

u fazi sam kupnje klima uređaja pa bi mi trebala vaša preporuka.

Uzeo bih klimu od 3,5kW i cijena do 4000kn. Koja je po vama best buy u tom rangu? Montažu imam riješenu.

Hvala.
ByteLord is offline  
Old 25.03.2017., 23:08   #5667
testic123

Nije tako lako preporuciti klimu , morate dati malo vise podtaka o prostoru koji cete grejati ili hladiti , odakle si , izolacija , m2 , stolarija , nacrt , itd .. Evo ti podatak za te tri klime pa ako ti treba savet moraces nam dati te podatke ..

Panasonic ti je deklarisan do -10c ...

Panasonic CS-UE18RKE - CU-UE18RKE

Pdesignh kW 4.0
SCOP 4.30
Klasa A +
Sezonska potrosnja 1302 kw
na -10c daje 4.0kw sa COP 2,36
na +7c daje 5.40 sa COP 3.67
---------------------------------

Daikin RXB50C / FTXB50C

Pdesignh kW 3.64
SCOP 4.27
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1195kw
Modulacija ( 1.7 - 7.7 ) kw
na -7c daje 3.22kw sa COP 2,.76
na -15c daje 2.58kw sa COP 2.43
na +7C daje 5.62kw sa COP 3,75
-------------------------------

Daikin FTX50gv/RX50gv

Pdesignh kW 4.60
SCOP 4.08
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1578kw
Modulacija ( 1.7 - 7.7 ) kw
na -7c daje 4.07kw sa COP 2,35
na -15c daje 3.24kw sa COP 1.99
na +7C daje 5.80kw sa COP 3,63

-------------------------------


ByteLord

Za sta ti treba klima , grejanje ili hladjenje sa dogrevanjem , i opisi malo taj prostor , m2 , nije to bas tako jednostavno kako tebi izgleda ..
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 26.03.2017., 12:20   #5668
Bok!
Tražim kvalitetnu klimu i kupio bih Mitsubishi MSZ-HJ60VA/MUZ-HJ60VA.
Međutim, imam jedno pitanje. Malo mi je nezgodna konfiguracija stana/kuće/prostorija i sad me zanima da li postoji neko rješenje da odvod kondenzata iz unutarnje jedinice ne mora imati konstantan pad pa da ne moram po zidovima i kutovima gledati pet metara cijevi postavljene u koso?
Kad bih mogao cijev provući kroz tavan pa u žlijeb ili barem uz strop, to bi bilo jako fino.
mandor is offline  
Old 26.03.2017., 13:33   #5669
Postoje pumpe za odvod kondenzata , evo ti slika kako to izgleda , a ova kosta 900kn , pretpostavljam da ima i jeftinijih ..

https://s7.postimg.org/svs182hd7/pumpa-3.png
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 26.03.2017., 13:41   #5670
Quote:
nexteen kaže: Pogledaj post
testic123

Nije tako lako preporuciti klimu , morate dati malo vise podtaka o prostoru koji cete grejati ili hladiti , odakle si , izolacija , m2 , stolarija , nacrt , itd .. Evo ti podatak za te tri klime pa ako ti treba savet moraces nam dati te podatke ..
Treba mi za hlađenje tavanskog prostora 70 m2. Minimalna visina je 120 cm, a maksimalna 250 uz nagib 30%, tako da je malo zeznuto izračunati volumen.
Izolacija na stropu je 20 cm vune uz 6 normalnih velux krovnih prozora, a na zidovima je 15 cm stiropora s pvc prozorima s dvostrukim low e staklom.
Radi se o području Zagreba.

Koja je najefikasnija na +35? :-)
testic123 is offline  
Old 26.03.2017., 17:05   #5671
Quote:
mandor kaže: Pogledaj post
Bok!
Tražim kvalitetnu klimu i kupio bih Mitsubishi MSZ-HJ60VA/MUZ-HJ60VA.
Međutim, imam jedno pitanje. Malo mi je nezgodna konfiguracija stana/kuće/prostorija i sad me zanima da li postoji neko rješenje da odvod kondenzata iz unutarnje jedinice ne mora imati konstantan pad pa da ne moram po zidovima i kutovima gledati pet metara cijevi postavljene u koso?
Kad bih mogao cijev provući kroz tavan pa u žlijeb ili barem uz strop, to bi bilo jako fino.
Ugradiš pumpicu za odvod kondenzata, cijene su oko 100+ Eura. Dobavna visina neka bude u skladu sa tvorničkim postavkama, ali što manja to bolja. Obratiti pozornost na spojeve i kvalitetu cijevi za odvod kondenzata.

Quote:
testic123 kaže: Pogledaj post
Treba mi za hlađenje tavanskog prostora 70 m2. Minimalna visina je 120 cm, a maksimalna 250 uz nagib 30%, tako da je malo zeznuto izračunati volumen.
Izolacija na stropu je 20 cm vune uz 6 normalnih velux krovnih prozora, a na zidovima je 15 cm stiropora s pvc prozorima s dvostrukim low e staklom.
Radi se o području Zagreba.

Koja je najefikasnija na +35? :-)
Ukoliko se radi o jednom prostoru dovoljan je jedan uređaj.
Ukoliko se misli grijati na niskim temperaturama potrebno je računati u grubo sa 50-70W/m2 na recimo -7 za tako izoliran objekt. Obzirom na niski strop računaj sa nekih 50m2.
U prostor bi se za grijanje trebao ugraditi uređaj od minimalno 5kw, a ako se misli samo hladiti dovoljan je i onaj od 3,5kw.
Ukoliko će se prostor povremeno koristiti i treba ga samo hladiti može se odabrati neki kineski proizvođač, a za učestaliju upotrebu i ako se teži boljoj kvaliteti i grijanju zimi izabrati nešto iz game Toshiba, Daikin, Mitsubishi i sl. i to neku srednju klasu.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 26.03.2017., 19:50   #5672
ByteLord

Za sta ti treba klima , grejanje ili hladjenje sa dogrevanjem , i opisi malo taj prostor , m2 , nije to bas tako jednostavno kako tebi izgleda ..[/QUOTE]

Klima bi mi trebala isključivo za hlađenje ljeti pošto grijanje imam riješeno preko centralnog grijanja (drva-lož ulje mix).

prostor je otprilike 35-40 kvadrata. To je kuhinja spojna lukom s boravkom. Klima bi bila u boravku u samom kutu iznad luka.

Neznam jel Vam treba još kakva informacija
ByteLord is offline  
Old 26.03.2017., 20:41   #5673
ByteLord

Ako je samo za hladjenje i dogrevanje ja bih uzeo

TOSHIBA Mirai RAS-13BAV-E / RAS-13BKV-E - 4121kn ..

Učinak hlađenja: 3,1(0,75-3,5)kW
Prikladno za prostor: 30m2
Energetska klasa hlađenja: A+
Energetska učinkovitost SEER: 5,7W/W

Učinak grijanja: 3,7(0,7-4,5)kW
Prikladno za prostor: 25m2
Energetska klasa grijanja: A+
Energetska učinkovitost SCOP: 4,0W/W

Unutarnja jedinica :
Razina buke: 24/42dBA
Dimenzije (V xŠx D)mm: 293 x 798 x 230 mm

Vanjska jedinica:
Razina buke: 48/65dBA
Dimenzije (VxŠxD)mm: 530x660x240
Težina: 22kg

Područje rada: (hlađenje), (grijanje)
Eko plin: R-410A
Maksimalna duljina cjevovoda: 15m
Maksimalna visinska razlika: 12m


Ukoliko imas solidno izolovan prostor , ova klima bi ti tih 35-40m2 cak fino i grejala i to dobar deo zime , svakako bi dobro pomogla u smanjenju troskova centralnog grejanja . Tu gde je klima zatvoris radijatore i pustis da greje taj deo kuce , ne gasis je i videces kolika ti je usteda zimi .. Ako bas budes zeleo provalices ti vec koja je dobitna kombinacija ..


testic123

Ako je samo za hladjenje i dogrevanje ja bih uzeo sto jefftiniju klimu nekog od prvoklasnih prozivodjaca .

TOSHIBA Mirai RAS-16BAV-E / RAS-16BKV-E - 5412kn

Učinak hlađenja: 4,4(1,1-5,0)kW
Prikladno za prostor: 45m2
Energetska klasa hlađenja: A+
Energetska učinkovitost SEER: 5,8W/W

Učinak grijanja: 5,2(1,0-6,2)kW
Prikladno za prostor: 40m2
Energetska klasa grijanja: A
Energetska učinkovitost SCOP: 3,8W/W

Unutarnja jedinica :
Razina buke: 30/45dBA
Dimenzije (V xŠx D)mm: 293 x 798 x 230 mm

Vanjska jedinica:
Razina buke: 49/65dBA
Dimenzije (VxŠxD)mm: 550x780x290
Težina: 40kg

Područje rada: (hlađenje), (grijanje)
Eko plin: R-410A
Maksimalna duljina cjevovoda: 20m
Maksimalna visinska razlika: 10m

Toshiba tvorničko Jamstvo - 3 godine.

ili

Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4714kn

Učinak hlađenja: 3,50(0,9-4,00)kW
Prikladno za prostor: 35m2
Energetska klasa hlađenja: A++
Energetska učinkovitost SEER: 7,20W/W
Snaga el. priključka za hlađenje: 1,09kW

Učinak grijanja: 4,20(0,9-5,00)kW
Prikladno za prostor: 30m2
Energetska klasa grijanja: A++
Energetska učinkovitost SCOP: 4,60W/W
Snaga el. priključka za grijanje: 1,10kW
Made in P.R.C.


Unutarnja jedinica:
Razina buke min/max: 25/26/36/43dBA
Dimenzije (V x Š x D): 295 x 900 x 230mm
Težina: 10,00kg

Vanjska jedinica:
Razina buke: 49/50dBA
Dimenzije (VxŠxD): 548 x 750 x 288mm
Težina: 34,0kg

Područje rada: -10/+43C (hlađenje), -15/+21C (grijanje)
Eko plin: R-410A
Maksimalna duljina cjevovoda: 20m
Maksimalna visinska razlika: 10m
Prednapunjena duljina cijevi: 20m

Hitachi tvorničko Jamstvo - 3 godine.


Daikin ne bi uzeo zbog losije modulacije , Fujitsu jer je LLC model problematican u rezimu grejanja jt elektonika kenja pa ga necu vise preporuciti , Mitsubishi losa modulacija , kako god u ovim jefitinijim vodama zasad je preporuka Toshiba Mirai , pogotovo za hladjenje i dogrevanje . Ne znam da li bi testic123 radila posao i Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC za 4714kn s obzirom na dobru izolaciju .. Sad sve zavisi koliko para zelis da izdvojis , na kraju ces svakako sam morati da preseces

Ako bi onako sturo gledao , trebalo bi da ti je dovoljno 3.5kw za hladjenje , jer iako je to 70m2 ali imas pad plafona pa je to nesto preko 50m2 a to bi uz tu izolaciju trebalo da ohladi i taj Hitachi , no ako zelis nesto jacu klimu i da budes sigurniji eto ti Toshiba
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... https://imgur.com/jqr3UJM
Stan 48m2 , grejanje na 23c - 24/7 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen is offline  
Old 26.03.2017., 23:42   #5674
Nexteen,
svaka čast, i puno ti hvala.
Možeš li mi samo ukratko objasniti koja je važnost modulacije? Što u praksi znači loša modulacija?

I još jednu zanimljivost sam primjetio. Neki proizvođači i za 2.5 kW i za 5.0 kW modele imaju istu dimenziju unutarnje jedinice, dok neki za 5.0 kW modele stavljaju unutarnje jedinice veće širine (npr. 1050 umjesto 800) što mi naravno ima smisla.
Kako mogu 2,5kW i 5.0kW imati istu dimenziju unutarnje jedinice? Kroz što će se onda disipirati povećena snaga?
testic123 is offline  
Old 27.03.2017., 08:05   #5675
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ugradiš pumpicu za odvod kondenzata, cijene su oko 100+ Eura. Dobavna visina neka bude u skladu sa tvorničkim postavkama, ali što manja to bolja. Obratiti pozornost na spojeve i kvalitetu cijevi za odvod kondenzata.
Cool, hvala. Jel može malo detalja ili neki link. Nisam baš vidio da to ljudi koriste, svi mi kažu MORAŠ imati pad.
Da li to radi stalno ili to klima kontrolira? Treba staviti na neki prekidač? Da li može bilo koja pumpica na bilo koji uređaj ili treba paziti na nešto? Da li se pumpica može ugraditi u unutarnju jedinicu?

EDIT: Hej našao sam video :-) https://www.youtube.com/watch?v=PTeT_VVlH0g

Zadnje uređivanje mandor : 27.03.2017. at 08:27.
mandor is offline  
Old 27.03.2017., 09:06   #5676
Dakle , nemam pojma o klimama, uselila sam u stan u kojem su prijašnji vlasnici ostavili mi svoje zidne klime. Jedna je otišla ( LG GO9AH - AS-H096QGA2). Od starosti su se plastični dijelovi doslovno raspali. Mene zanima slijedeće, kako vanjska jedinica te klime je u radnom stanju te je pristup istoj jedino moguć uz pomoć vozila sa košarom (rad na visini) može li se kupiti samo unutarnja nova jedinica i staviti na mjesto stare? Ako može, da li mora biti LG ili može neka druga (tipa Daikin)? Budite blagi
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 27.03.2017., 09:18   #5677
Quote:
testic123 kaže: Pogledaj post
Nexteen,
svaka čast, i puno ti hvala.
Možeš li mi samo ukratko objasniti koja je važnost modulacije? Što u praksi znači loša modulacija?

I još jednu zanimljivost sam primjetio. Neki proizvođači i za 2.5 kW i za 5.0 kW modele imaju istu dimenziju unutarnje jedinice, dok neki za 5.0 kW modele stavljaju unutarnje jedinice veće širine (npr. 1050 umjesto 800) što mi naravno ima smisla.
Kako mogu 2,5kW i 5.0kW imati istu dimenziju unutarnje jedinice? Kroz što će se onda disipirati povećena snaga?
Proizvođači to čine kako bi smanjili troškove proizvodnje. Proizvodnja veće serije proizvoda je jeftinija, makar se utrošilo i nešto više materijala u proizvodnji. Kod kineza je to još izraženije.
To je svojevrsni kompromis, dakle na snazi od 2,5kw jedinica će imati dovoljan protok zraka (i veličinu isparivača na unutrašnjoj jedinici) pa će i energetska klasa uređaja biti veća (Recimo A++) a na većim snagama učinkovitost uređaja će padati (A+ ili A). Ako se pogledaju tablice to se lijepo da uočiti. Također se može primjetiti da je jedinica manje snage i nešto tiša, jer je količina zraka (brzina zraka a time i buka) prilikom istrujavanja manja.
Kao i u svemu proizvođač radi kompromis a na korisniku je da pogleda u tehničke podatke i obrati pažnju na takve stvari.


Quote:
mandor kaže: Pogledaj post
Cool, hvala. Jel može malo detalja ili neki link. Nisam baš vidio da to ljudi koriste, svi mi kažu MORAŠ imati pad.
Da li to radi stalno ili to klima kontrolira? Treba staviti na neki prekidač? Da li može bilo koja pumpica na bilo koji uređaj ili treba paziti na nešto? Da li se pumpica može ugraditi u unutarnju jedinicu?

EDIT: Hej našao sam video :-) https://www.youtube.com/watch?v=PTeT_VVlH0g
Ljudi to izbjegavaju koristiti jer to najprije košta, moguće je ugraditi pumpicu uštemavanjem u zid iza jedinice da se skrije, također može doći do problema otkazivanja pumpice ili curenjem kondenzata jer ima mnogo spojeva. Gdje god se može dobro je eliminirati potencijalne probleme, koji se ne moraju pokazati danas, ali mogu za nekoliko godina, zbog toga serviseri savjetuju da se uredi klasični gravitacijski odvod kondenzata.
Pumpica obično radi tako da u sebi ima plovak, kada se spremnik napuni kondenzatom tada plovak uključi crpku koja izbaci nakupljeni kondenzat van.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Old 27.03.2017., 09:22   #5678
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Dakle , nemam pojma o klimama, uselila sam u stan u kojem su prijašnji vlasnici ostavili mi svoje zidne klime. Jedna je otišla ( LG GO9AH - AS-H096QGA2). Od starosti su se plastični dijelovi doslovno raspali. Mene zanima slijedeće, kako vanjska jedinica te klime je u radnom stanju te je pristup istoj jedino moguć uz pomoć vozila sa košarom (rad na visini) može li se kupiti samo unutarnja nova jedinica i staviti na mjesto stare? Ako može, da li mora biti LG ili može neka druga (tipa Daikin)? Budite blagi
unutarnja i vanjska moraju biti kompatibilne jer one stalno "pricaju", tako da ti nista osim LG nece pasati, i to prilicno sigurno samo isti model... kojeg, koliko vidim, vise nema za kupiti
stikla is offline  
Old 27.03.2017., 09:32   #5679
Quote:
stikla kaže: Pogledaj post
unutarnja i vanjska moraju biti kompatibilne jer one stalno "pricaju", tako da ti nista osim LG nece pasati, i to prilicno sigurno samo isti model... kojeg, koliko vidim, vise nema za kupiti
Hvala puno na odgovoru. Imam sada "strateško" pitanje. Dvije su takve prastare klime. Vjerujem da će i druga skoro "riknuti". Kako ovu prvu koja je otišla uopće ne koristimo (loš je položaj i nismo je imali do sada potrebe paliti) da li nam se isplati je deinstalirati, čekati da ova koju koristimo u prednjem dijelu stana isto "rikne" pa uložiti u jednu kvalitetnu?
Iskreno, uopće ne znam da li ima majstora koji hoće doći samo deinstalirati stare jedinice (problem je što je vanjska na vrlo nedostupnom mjestu - mislim da treba vozilo sa košarom)?
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 27.03.2017., 09:38   #5680
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ljudi to izbjegavaju koristiti jer to najprije košta, moguće je ugraditi pumpicu uštemavanjem u zid iza jedinice da se skrije, također može doći do problema otkazivanja pumpice ili curenjem kondenzata jer ima mnogo spojeva. Gdje god se može dobro je eliminirati potencijalne probleme, koji se ne moraju pokazati danas, ali mogu za nekoliko godina, zbog toga serviseri savjetuju da se uredi klasični gravitacijski odvod kondenzata.
Pumpica obično radi tako da u sebi ima plovak, kada se spremnik napuni kondenzatom tada plovak uključi crpku koja izbaci nakupljeni kondenzat van.
Hvala ti. Neću biti strašljiv. Ljepše mi je po tavanu nego preko pola stana. Našao sam video sa ugradnjom od mitsubishija pa pretpostavljam da ne bi trebalo biti nikakvih problema sa pumpicom.
https://www.youtube.com/watch?v=cTpNHyTl6es
mandor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:41.