Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2017., 12:05   #2661
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
To nesto novo?

Kada sam se doselio, otvorio sam glavni racun u Sparkasse, i nakon 2-3 mejseca sporedni racun kod DKB (zbog kartice i besplatnog dizanja casha bilo gdje). nikakvih problema nisam imao.
Izgleda da nemaju jasne kriterije - meni su bez problema otvorili račun par tjedana nakon što sam stigao u DE. To mi je prvi račun tamo.

Kad upoređuješ s ponudama drugih banaka, nema ništa jeftinije. Jedini nude dizanje keša i plaćanje bilo gdje u svijetu bez ikakvih naknada. Ne naplaćuju ni transakcije u EU, niti ikakve mjesečne troškove. Sada više ne traže odlazak u poštu za potvrdu identiteta, već je dovoljno da im mahneš osobnom ispred webcama.
Jedina zamjerka im je što odbijaju mail komunikaciju na engleskom (telefonom prolazi) i tehnološki/dizajnerski izgledaju baš jadno u usporedbi s N26. S obzirom da sam geek i sucker for design, to im je ogroman minus
juanito is offline  
Old 16.03.2017., 18:12   #2662
Quote:
Snack kaže: Pogledaj post
HypoVereinsbank je u istoj grupaciji kao i Zagrebacka banka. Za transfer s mog HVB na ZABA racun provizija je 1 EUR, a na Zabinim bankomatima u RH dizes kune sa svog njemackog EUR racuna bez provizije.
HVB je isto u Cash grupi....

DKB banka je izbirljiva online banka i nema sanse da ce netko tko je tek dosao u Njemacku tamo uspjeti otvoriti racun. Odbijaju i Nijemce, a kamoli novopridosle migrante...

Paypal u Njemackoj dozvoljava placanje mislim do 500 EURa bez ikakvog petljanja s posebnom identifikacijom/uplatom, dakle samo sa prijavljenom karticom.
Zaba naplacuje deviznu uplatu 1€ bez obzira tko te novce uplatio i i bez obzira iz koje banke, nema to nikakve veze s time sto su tvoja banka i Zaba u istoj grupi (Unicredit).
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 16.03.2017., 19:21   #2663
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Zaba naplacuje deviznu uplatu 1€ bez obzira tko te novce uplatio i i bez obzira iz koje banke, nema to nikakve veze s time sto su tvoja banka i Zaba u istoj grupi (Unicredit).
Tih 1€ za inozemnu uplatu valjda sve banke u RH naplaćuju bez obzira iz koje banke i države stiže lova.

Mi uredno šaljemo iz Postbanke na devizni u PBZ-u i uvijek naplate taj 1€.
__________________
"Nemoj jebat mamice." :)
Simple Fille is offline  
Old 16.03.2017., 21:58   #2664
I eto tako mene k vama, sjedam na bus pa u nove pobjede...
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Old 19.03.2017., 11:43   #2665
Pročitao sam ovo oko banaka pa imam par pitanja.
Odabir je DKB ili Norisbank, svejedno.
Hoću online otvoriti račun.
Pitanja:
1. Kad ispunjavam obrazac trebam li pisati HR adresu ili adresu u Njemačkoj gdje sam prijavljen?
2. Mogu li ikako adresu za dostavu kartice i PIN-a staviti nekekev post restant pošto na adresi gdje sam prijavljen ne boravim, posao mi je takav da svakih par dana mijenjam hotel i to jako daleko od mjesta prijave?
bodulas is offline  
Old 19.03.2017., 20:54   #2666
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Pročitao sam ovo oko banaka pa imam par pitanja.
Odabir je DKB ili Norisbank, svejedno.
Hoću online otvoriti račun.
Pitanja:
1. Kad ispunjavam obrazac trebam li pisati HR adresu ili adresu u Njemačkoj gdje sam prijavljen?
2. Mogu li ikako adresu za dostavu kartice i PIN-a staviti nekekev post restant pošto na adresi gdje sam prijavljen ne boravim, posao mi je takav da svakih par dana mijenjam hotel i to jako daleko od mjesta prijave?
1. adresa u DE
2. vjerojatno možeš staviti drugačiju adresu za dostavu, ali ne znam kako to funkcionira s tim "post restantom"
juanito is offline  
Old 19.03.2017., 23:52   #2667
Mozda nije prava tema ali nema veze.

Zanima me postojel neke knjige gdje uporedo imam prijevod i na hrvatski da s emoze online kupit ili jos bolje u pdf-u posto sam nacuo da to postoji. Ako ne, jel ima neka specijalna stranica, da mi je nekakvu biografiju skinit, naravno na njemackom.
__________________
When nothing goes right, go left.
Siempre is offline  
Old 24.03.2017., 09:44   #2668
Evo jednog novog clanka s temom poreza i sto se sve, vezano za posao,
moze skinuti sa poreza.

http://www.n-tv.de/ratgeber/Diese-Jo...e19713610.html
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Old 24.03.2017., 15:47   #2669
Moze mi mi netko pomoci oko online tv...

Znaci trebam nacin da gledam tv online.. Hr programi me ne brinu jer imam htri a nova i rtl ionako nemaju nista

Najvise me zanimaju strani. Pratim f1 ii volio bih legalno gledati sky sport f1 pa i druge programe.

Jel se moze preko kodi programa gledat bez da se isousi kazna?

Ima li netko kakve provjerene i legalne linkove za streamove..

Smijem li npr. normalno gledati preko filmon.com ili deugih slicnih stranica?

Kako vi koji ste tu duze nalazite legalne strimove i koji su to?

Molim vas, ovo sve mi je bitno jako...
rampart is offline  
Old 24.03.2017., 15:56   #2670
http://www.sky.de/
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Old 24.03.2017., 16:31   #2671
ima netko u memmingenu, molim da se javi na pm
bijednik is offline  
Old 24.03.2017., 17:53   #2672
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Hvala kolega. Sori ali jos jednom moram pitat.. To je provjereno i sigurno?
rampart is offline  
Old 24.03.2017., 19:19   #2673
Btw ima li sta jeftinije da ne budem prost pa kazem dzaba al da valja

Malo mi puno 20e za f1 dat iako ako me bude drugog izbora morat cu. A drugi izbor bih vise volio...
rampart is offline  
Old 24.03.2017., 19:46   #2674
Imas na Kodi sve sto te zanima, sport i filmove, Kodi zahtijeva stalno azuriranje ali je zato besplatan, uzmi neki quad core Android box sa bar 2 GB rama.

Izbjegavaj te stranice sa filmovima jer su to cesto prikriveni torenti koji su u Njemackoj zabranjeni i vrlo lako se moze desti da dobijes pismo od advokata u kojem se trazi da platis poprilicno novaca.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 25.03.2017., 17:45   #2675
Ekipa, mislite li da se od 1.500 eura mjesečno u regiji Stuttgart može preživjeti kao samac? (Nije o meni riječ, nego o nekom poznaniku)

Ja mislim da ne.
DJTcro is offline  
Old 25.03.2017., 17:46   #2676
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ekipa, mislite li da se od 1.500 eura u regiji Stuttgart može preživjeti kao samac? (Nije o meni riječ, nego o nekom poznaniku)

Ja mislim da ne.
Preživjeti je širok pojam.
Svugdje je lakše u 2 uzesti stan itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 25.03.2017., 17:52   #2677
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Preživjeti je širok pojam.
Svugdje je lakše u 2 uzesti stan itd.
Pričamo o regiji Stuttgart, gdje jedan pristojan jednosoban stan košta 500-600 eura. Tamo je sve skuplje za razliku recimo od Leipziga.

U tih 1.500 eura plaće su ubrojani i svi dodaci tipa božićnica, prekovremeni.
DJTcro is offline  
Old 25.03.2017., 18:00   #2678
Naravno da je skuplje, ali preživjeti i pristojan stan su opet različiti pojmovi
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 25.03.2017., 18:06   #2679
za pocetak dobro.. moze i prezivjeti i nesto malo ustedjeti...

ako je uporan i spreman uciti nove stvati na ljestvici moze ici samo prema gore.. pa ce mozda za 6-7 godina napredovati i zaradjivati 2300€..

u svakom slucaju bit ce mu bolje nego dole.
__________________
Hubraum ist durch nichts zu ersetzen.
papyfr is offline  
Old 25.03.2017., 23:42   #2680
Quote:
papyfr kaže: Pogledaj post
u svakom slucaju bit ce mu bolje nego dole.
Tu je sve rečeno
S 1500 će se stvarno mučiti da izgura mjesec, ali za razliku od HR, barem postoji nekakva perspektiva.
juanito is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.