Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 08:47   #361
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pumpa nikako ne vrti samo ono u čašici, nego pumpa do motora i onda kroz povrat se opet to isto gorivo vraća natrag. Nešto si fulao očito.
Kod mene nema povratnog vôda benzina, dakle, pumpa vrti u rezervoaru.

Nikad ne idem ispod 1/4 benzina, dakako
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 08:53   #362
nebitno ima li
ako i nema, opet okolni benzin preuzima toplinu iz pumpe, a glupo je uopce pomisliti da se tekucina voznjom ne mijesa
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 11:35   #363
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
nebitno ima li
ako i nema, opet okolni benzin preuzima toplinu iz pumpe, a glupo je uopce pomisliti da se tekucina voznjom ne mijesa
Nije baš sasvim nebitno ima li, naravno da je bolje ako ima cirkulaciju, ali i bez cirkulacije se pumpa uredno hladi benzinom. Ako ima benzina, dakako
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:59   #364
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Prius je izvrstan u gradu (di može regenerirat puno kočenja), tako-tako na otvorenoj i monumentalna katastrofa na AC (radi patetičnog "mjenjača").

I sad ako čovjek malo vozi po gradu a puno po vani .... ne čudi me da ide na plin.
Ovi noviji hibridi su svi plug in. Sa povecanim kapacitetom baterija, odlicnim regen sustavom. Za day to day svarsena kombinacija za one koji mogu punit doma. Hyundai ionix mislim da se zove auto, lik je vozio i potrosio mislim litru benge na 100 km. Neznam tocno sve info jer sam na mobu, ali ima na jutubi.
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 17:22   #365
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
E to bih volio imati. Prius sa plinom

Poslano sa mog kineza
Još ti fale solarni paneli na krovu i opskrbljen si za totalnu kataklizmu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 08:35   #366
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pumpa nikako ne vrti samo ono u čašici, nego pumpa do motora i onda kroz povrat se opet to isto gorivo vraća natrag. Nešto si fulao očito.

A za ovo ostalo nemam provjerene info, ali ja se nikad ne bi volio voziti na rezervi, tako da ako je plin uvijek održavam tank od 1/4 - 1/2.
Naravno da pumpa vrti do motora i natrag ali pošto se benzin ne troši stalno vrti onaj isti koji je u čašici, ne vraća ga u tank i uzima novi jer nema što uzimati

Nikad nisam imao manje od pola goriva pa su svejedno rikavale pumpe, a kad sam ih mjenjao gorivo u tanku je bilo čisto a u čašici je izgledalo kao izgoreno ulje. Očito da se nije miješalo s ostalim gorivom iz tanka.
Nakraju sam stavio reley kojim prekidam rad pumpe a pomaže i to što više taj auto ne držim u garaži pa troši više benzina dok ne prebaci na plin
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:56   #367
pumpa ne vrti UVIJEK do motora i natrag jer postoje dva sustava.

jedan je onaj koji ima povratni vod od motora natrag u rezervar (jedna cijev vodi gorivo do motora, druga cijev vraća višak natrag).
drugi je onaj koji ima tlačni ventil u samom rezervaru pa se sav višak goriva prelijeva odmah u rezervar (samo jedna cijev od rezervara do motora).

pisano je o tome više puta...
u rezervaru pumpa se nalazi u šalici koja sprečava da zrak uđe u pumpu kad je gorivo nisko i auto ide u zavoj.


http://forums.pelicanparts.com/uploa...1355685905.jpg


ako se nepotrošeni benzin vraća u tu šalicu (obično izvedba BEZ povratnog voda) onda pumpa vrti jedan te isti benzin koji se s vremenom zagrije i slabije hladi pumpu.

savjet od tidale: izvaditi šalicu van i isbušiti rupe na njoj. ulazi svježi benzin i hladi pumpu ali ne smije se voziti sa malo goriva da pumpa ne povuče zrak.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 14:23   #368
I treći gdje vrti do filtera goriva u kojem se nalazi povratni ventil i iz njega vraća u rezervar. Tako je kod mene. Zanimljivo da iako je rijeć o 10-ak cm cijevi moja pumpa bez prekidanja radi već 10 godina i 305 000 km. A ja se znam dugo voziti i ispod pola rezervara i sl. A znao sam se zateći i na rezervi.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:18   #369
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
I treći gdje vrti do filtera goriva u kojem se nalazi povratni ventil i iz njega vraća u rezervar. Tako je kod mene. Zanimljivo da iako je rijeć o 10-ak cm cijevi moja pumpa bez prekidanja radi već 10 godina i 305 000 km. A ja se znam dugo voziti i ispod pola rezervara i sl. A znao sam se zateći i na rezervi.

Poslano sa mog kineza
Pumpe kod VW nikad ne rikavaju zbog plina-to sam već napisao
Ford i Renault su poznati kao problematični po tom pitanju
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 18:27   #370
Je, al koje je objašnjenje za to. Jer konstrukciski ispada da i ove vrte isto gorivo u krug, dapaće i ne stigne puno dalje od ppe da se ohladi nego odma nazat.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 02:29   #371
Ovo sa pumpama goriva, micanjem salice i busenjem rupa - jos jedan udarac ili minus u LPG sustave. Zato i voze na LPG entuzijasti iako je znatno jeftinije nego benzin/diesel.

Inace, ja sam vozio Renault masinu 9 godina na plin i preko 125 tisuca km (Dacia Logan). Nikad problema sa pumpom nisam imao; doduse u 90% slucajeva sam imao puni tank goriva a nikad ispod polovice.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 13:01   #372
Quote:
kerbi kaže:
E to bih volio imati. Prius sa plinom

Poslano sa mog kineza
Ti izgleda briješ na količinu? Čak i kad je sranje u pitanju bolje imat dva nego jedno
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:05   #373
Fata je Fata, al dva put je dva puta.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:17   #374
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
E to bih volio imati. Prius sa plinom

Poslano sa mog kineza
Zar je i to moguće ...hibrid na plin???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:42   #375
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Fata je Fata, al dva put je dva puta.

Poslano sa mog kineza
Nemoj tu gay-friendly politički korektnu verziju, drži se originala.

A original uspoređuje Brenu i Fatu. "Brena je Brena, al' dvaput je dvaput"
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 14:49   #376
Ona verzija koju sam ja ćuo je s Hasom i Fatom
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 18:56   #377
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ovi današnji hibridi su ti logičniji izbor?

Što se tiče posla, nemam radno vrijeme, to imaju uhljebi, u koje bi ti mogao spadati, jer ne možeš razumjeti da postoje ljudi koji nemaju radno vrijeme 8 sati, pa šta bilo, svejedno idu doma.
1. Da si čitao s razumijevanjem bio bi shvatio da sam rekao kako bi hibridi bili logičniji izbor kad bi morao birati između elektro automobila i hibrida.

2. Radno vrijeme sam figurativno napisao samo da ukažem na to da plinofanatici slobodno vrijeme troše na proučavanje i popravke svojih instalacija. Ostali svoje slobodno vrijeme više cijene i provode ga na suncu i sl. Glede uhljeba, omašio si ceo fudbal, ja sam poduzetnik od prvog dana.
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 19:36   #378
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ti vidiš samo jednu moguću budućnost, onu svoju. to više govori o tebi nego o ičem drugom.


nemoj raditi analizu potrošnje jer si zadnji puta nadrobil toliko gluposti da bi se i trump posramio.
- Nitko ne vidi svoju budućnost pa tako ni ja. Shvaćam da ti je teško priznati samom sebi kako je budućnost plina u automobilima klimava. Računica je tu jednostavna, polovni automobili su ekstremno riskantni za kupnju, znaju prijeći i 50.000+ km godišnje, dok novi benzinci prethodno moraju proći testni period i određenu kilometražu na plin da bi se itko razuman odlučio na ugradnju plina u novi automobil. Pod pretpostavkom da kod većine razum prevlada zanos i lakomost na hipotetske uštede, ta ista većina uvijek će prije kupiti novi (štedljivi) automobil na kredit,pa makar to bila i Dacia Sandero, nego što će kupiti razvikanog polovnjaka benzinca sa pol milijuna kilometara u guzici i onda mu utrpati plin. Uostalom, nisu ni Dacie ono što su nekad bile, prihvatljive su cijenom za svačiji džep, a tehnološki dotjeranije nego prije 10-15 godina.
Teoretska budućnost plina vezana je uz razvoj sistema koji će biti kompatibilan sa modernim benzinskim motorima te u tom smislu neće iziskivati ekstra skupe odlaske serviseru na 40-50.000 km. Do tada plin je OUT.

Glede analize potrošnje, ne radim ja analizu, radi je excel, i smeće jedno da bi smeće neumoljivo izbacuje brojke nepovoljne za plinofanatike.
blasfemicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:10   #379
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
2. Radno vrijeme sam figurativno napisao samo da ukažem na to da plinofanatici slobodno vrijeme troše na proučavanje i popravke svojih instalacija.
u zadnje 3 godine i preko 100 kkm sam promijenio, doma sam, 3 ili 4 filtera plina. sve zajedno, niti sat vremena posla.

ostavi se copranja i izmišljanja gluposti da bi opravdao svoje nebuloze.
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
- Nitko ne vidi svoju budućnost pa tako ni ja.
piše da PREDVIĐAŠ.
i to baš i radiš.
Quote:
Teoretska budućnost plina vezana je uz razvoj sistema koji će biti kompatibilan sa modernim benzinskim motorima te u tom smislu neće iziskivati ekstra skupe odlaske serviseru na 40-50.000 km. Do tada plin je OUT.
ha?
još jedno HA, jer nešto gluplje nisam već dugo pročitao kao što je ova tvoje svemirska glupost tu gore.
Quote:
Glede analize potrošnje, ne radim ja analizu, radi je excel, i smeće jedno da bi smeće neumoljivo izbacuje brojke nepovoljne za plinofanatike.
ali ti ubacuješ podatke.

a kad su podaci bazirani na copranju i gluposti, onda je i rezultat takav.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 20:39   #380
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
- Nitko ne vidi svoju budućnost pa tako ni ja. Shvaćam da ti je teško priznati samom sebi kako je budućnost plina u automobilima klimava. Računica je tu jednostavna, polovni automobili su ekstremno riskantni za kupnju, znaju prijeći i 50.000+ km godišnje, dok novi benzinci prethodno moraju proći testni period i određenu kilometražu na plin da bi se itko razuman odlučio na ugradnju plina u novi automobil. Pod pretpostavkom da kod većine razum prevlada zanos i lakomost na hipotetske uštede, ta ista većina uvijek će prije kupiti novi (štedljivi) automobil na kredit,pa makar to bila i Dacia Sandero, nego što će kupiti razvikanog polovnjaka benzinca sa pol milijuna kilometara u guzici i onda mu utrpati plin. Uostalom, nisu ni Dacie ono što su nekad bile, prihvatljive su cijenom za svačiji džep, a tehnološki dotjeranije nego prije 10-15 godina.
Teoretska budućnost plina vezana je uz razvoj sistema koji će biti kompatibilan sa modernim benzinskim motorima te u tom smislu neće iziskivati ekstra skupe odlaske serviseru na 40-50.000 km. Do tada plin je OUT.

Glede analize potrošnje, ne radim ja analizu, radi je excel, i smeće jedno da bi smeće neumoljivo izbacuje brojke nepovoljne za plinofanatike.
Ajd mi nemoj excel prodavati kao uber alat za statistiku. Excel je j... tablićni kalkulator i računa onako kako mu ti zadaš formule i kako ga postaviš. Jel znaš što su validirani exceli i zašto danas svi za bilo kakve relevantne izračune zahtjevaju validirane excel tablice?
Što volim kad se mozgovi na forumu razbacuju elementarnim informatičkim znanjem kao da je znanost.



Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.