Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2017., 17:15   #1
Avid Elixir R SL - problem s odzračivanjem

Pozdrav,

već tri godine imam na biciklu kočnice Avid Elixir R SL, kupio ih na proljeće 2014 i tijekom tog ljeta su bile super. Preko zime ga nisam vozio i na ljeto 2015, kad ih je ugrijalo sunce, samo su odjednom zablokirale. Odvezo sam ga tada na odzračivanje kočnica u DSG servis i ostatak ljeta nije bilo problema. Došlo sljedeće ljeto, kad ono ista priča. Ja opet otišo u servis na odzračivanje i ostatak ljeta sve ok.

Sad evo nije ni ljeto stiglo, a one već zablokirale. Sad mi je već glupo opet davat 180 kn za odzračivanje kad već vidim da me sljedeće ljeto čeka ista priča...

Malo sam čito po internetu pa vidim da ljudi kažu da su te Avid Elixir dosta zeznute za odzračiti i da se takve stvari događaju kad ih se ne odzrači ispravno?

S obzirom da sam svaki put išo u DSG-ov servis koji bi kao trebo znat šta radi, zanima me gdje bi ga u Zagrebu mogo odvest da mi to srede kako treba?

Bilo kakav savijet je dobrodošao, samo ne želim svake godine davat 180 kn na odzračivanje
ha-ha-h is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 17:25   #2
proteajaska / proteasport

ako ne zelis svake godine davat 180kn za odzracivanje baci ih u smece i kupi shimano
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 23:16   #3
Bez obzira na pravilnu tehniku odzračivanja, Avidove kočnice je teško (ili gotovo nemoguće) odzračiti bez kvalitetnog/originalnog pribora. Improvizacije (šprice iz ljekarni i sl.), naime, nisu u stanju stvoriti dovoljno jak vakum koji je potreban kod odzračivanja tih kočnica. Poznato je i da im brtve nisu na najvišoj razini, pa je često za duži mir potrebna i njihova zamjena.
Feeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 09:15   #4
Quote:
Feeler kaže: Pogledaj post
Bez obzira na pravilnu tehniku odzračivanja, Avidove kočnice je teško (ili gotovo nemoguće) odzračiti bez kvalitetnog/originalnog pribora. Improvizacije (šprice iz ljekarni i sl.), naime, nisu u stanju stvoriti dovoljno jak vakum koji je potreban kod odzračivanja tih kočnica. Poznato je i da im brtve nisu na najvišoj razini, pa je često za duži mir potrebna i njihova zamjena.
znaš li možda koji bi servis mogao imati tu svu potrebnu aparaturu za Avid kočnice?

proteasport što je naveo Rebbit uopće više ne servisiraju ništa od SRAM grupacije.
ha-ha-h is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:02   #5
napravi si uslugu i baci Avide u smeće ili ako baš moraš nekoka zeznuti, prodaj ih jefino i kupi ovo!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 11:30   #6
+
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.