Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 20:35   #81
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Zajebavamo se. Emericzy zajebava tebe, jer si očigledno neki conspiracy-theory bolesnik-u-glavu, chocolatecookie biva zabavljena njegovim upisom, a ja se zgražam nad starim upisima onog finalnogfantazista jer ne mogu shvatit da netko misli da je Dick šund.

Trebaš možda neki graf? Grafikonsku pitu? Mentalnu kartu? Tutorial video?

Gle, ovo je podforum "Fantastika", s povelikim naglaskom na SF -- science fiction ilitiga znanstvenu fantastiku. Pretpostavlja se da ljudi a) otprilike razumiju znanstvenu sliku svemira kakva je trenutno, b) za materiju koja se raspravlja su svjesni da je kreativno, beletrističko djelo koje je potpuno proizvod autorskih snatrenja i imaginarija. Isto kao što mi nikad nije bilo jasno što na jednom Istrakonu npr. imaju tražiti Drago Plečko, kristali, reljefi u obliku ljudskog lica na mjesecu i slične pizdarije, tako i na ovom podforumu teško da će do izražaja doći the lunatic fringe i crackpotovi. Dakle bilo kakve rasprave o Crnim Vitezima, magičnom glasu Hu, kristalnoj rezonanciji i inim pizdarijama su ovdje no pasaran. Ima podforuma, tipa Alternativa, gdje to jako dobro prolazi (poznatije i kao "svaka budala ima svoju zabavu").
Možete se vi zahebavati koliko želite,no ovakvo psihoanaliziranje osobnosti bilo kojeg forumaša,stvarno prelazi granicu.A obzirom da si moderator ovdje osobito.
Ni ti,ni itko drugi nemate nikakve osnove da bilo koga proglašavate bolesnim u glavi,ako se na pristojan način postave pitanja.
Mene osobno interesiralo je nešto sasvim drugo i to: koliko je Dick i kao autor i kao osobnost bio podložan vlastitoj ovisnosti(poznato je čime je sve u životu eksperimentirao),odnosno koliko je vjerovao u vanjski uticaj.
Kako mi nije bila poznato ništa o tome što mi je poznanik ispričao,logično da sam postavila pitanje,očekujući da će mi netko normalno i pristojno odgovoriti.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 21:34   #82
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Možete se vi zahebavati koliko želite,no ovakvo psihoanaliziranje osobnosti bilo kojeg forumaša,stvarno prelazi granicu.A obzirom da si moderator ovdje osobito.
Ni ti,ni itko drugi nemate nikakve osnove da bilo koga proglašavate bolesnim u glavi,ako se na pristojan način postave pitanja.
Mene osobno interesiralo je nešto sasvim drugo i to: koliko je Dick i kao autor i kao osobnost bio podložan vlastitoj ovisnosti(poznato je čime je sve u životu eksperimentirao),odnosno koliko je vjerovao u vanjski uticaj.
Kako mi nije bila poznato ništa o tome što mi je poznanik ispričao,logično da sam postavila pitanje,očekujući da će mi netko normalno i pristojno odgovoriti.
Postavila si pitanje u stilu, je li istina da mu je ideje za romane telepatski davao Braco sa Srebrnjaka. Ako hoćeš da te shvate ozbiljno, moraš postavljati ozbiljnija pitanja.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 00:04   #83
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Postavila si pitanje u stilu, je li istina da mu je ideje za romane telepatski davao Braco sa Srebrnjaka. Ako hoćeš da te shvate ozbiljno, moraš postavljati ozbiljnija pitanja.

Pa onda ponovno pročitaj moj prvi post bez tumačenja i insuinacija koje tebi i ostalima odgovaraju.

Mogao si jednostavno odgovoriti da to nije točno,odnosno da je sve zajedno eventualno posthumno naklapanje ili pak točno Dickovim izjavama...iz koji li već uzroka i posljedica.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 07:38   #84
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Pa onda ponovno pročitaj moj prvi post bez tumačenja i insuinacija koje tebi i ostalima odgovaraju.

Mogao si jednostavno odgovoriti da to nije točno,odnosno da je sve zajedno eventualno posthumno naklapanje ili pak točno Dickovim izjavama...iz koji li već uzroka i posljedica.
Gle, nisam ja jedini koji te na taj način pročitao...
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 09:28   #85
Baš sam jutros pročitao na klupici jednu priču Filipa Dika... Shell game iz broja 40 Siriusa
Skupina paranoika se brani od nekih nevidljivih neprijatelja na nekoj planeti
ne zna se ko pije ko plaća do zadnje stranice kada skontamo o čemu je rijel
tipična dikovština
zato je i popularan i mnogo ekraniziran jer se bavi pitanjima identiteta i što nas definira

klasika
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 14:40   #86
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Gle, nisam ja jedini koji te na taj način pročitao...
Gle ,nema smisla da se ti i ja ovdje raspravljamo,jer ti osobno bez obzira na podrugljivost nisi otišao u direktno vrijeđanje..
Tvoj sam post odmah shvatila kao ono što jeste,još sam se i nasmijala pasjem koncertu.
Na tome bi bilo i ostalo da nije bilo nastavka,osobito sa strane moderatora,koji je imao sve legalne mogućnosti,da moj post,ako je smatrao da nije tematski obriše,sa ili bez objašnjenja,premjesti itd,a ne da se upušta u uvredljivo analiziranje moje osobnosti i eventualnih sklonosti.
Sad te pitam ozbiljno,jesi li ti,ako si dobar poznavatelj Dicka,igdje naišao u sklopu njegove biografije,ili nekim stranicama njegovih fanova i sl.na ovo što sam pitala?
Ako ti je poznato,odnosno negdje se o tome može pročitati molim te link.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 18:18   #87
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Gle ,nema smisla da se ti i ja ovdje raspravljamo,jer ti osobno bez obzira na podrugljivost nisi otišao u direktno vrijeđanje..
Tvoj sam post odmah shvatila kao ono što jeste,još sam se i nasmijala pasjem koncertu.
Na tome bi bilo i ostalo da nije bilo nastavka,osobito sa strane moderatora,koji je imao sve legalne mogućnosti,da moj post,ako je smatrao da nije tematski obriše,sa ili bez objašnjenja,premjesti itd,a ne da se upušta u uvredljivo analiziranje moje osobnosti i eventualnih sklonosti.
Sad te pitam ozbiljno,jesi li ti,ako si dobar poznavatelj Dicka,igdje naišao u sklopu njegove biografije,ili nekim stranicama njegovih fanova i sl.na ovo što sam pitala?
Ako ti je poznato,odnosno negdje se o tome može pročitati molim te link.
Ne, ne sjećam se da sam to ikada čuo ili pročitao. Ali činjenica je da je Dick imao gadnih razdoblja u životu. Moglo bi se povjerovati da ponekad možda ni sam nije znao što jest realnost a što nije.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2016., 14:56   #88
Postoji li dobar domaći prijevod knjige "The Man in The High Castle"...upravo odgledao dojmljivu prvu sezonu serije
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 00:05   #89
roman je bezveze
osim dobre ideje i unutar ideje ideje...nista ni sa cim pravi nered
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 13:14   #90
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Podižem ovu temu s pitanjem upučenim svim poznavateljima Dickovih djela.
Nedavno u jednom razgovoru,jedna mi je osoba ispričala,da je pročitao na nekoj inozemnoj stranici,kako je Dick prije svoje smrti izjavio,da mu je dio njegovih priča nametnut i to kroz djelovanje stranog satelita(objekta)koji kruži već milenijima u zemaljskoj orbiti,a dat mu je naziv. Crni vitez.
Navodno je taj satelit otkriven,pokušana je komunikacija,ali bez rezultata(barem za javnost).

Je li nekome od forumaša o tome nešto poznato?
Ako te tema još uvijek zanima, nešto o tome imaš ovdje:

http://mysteriousuniverse.org/2014/0...hillip-k-dick/

Nimalo ne sumnjam u to da je Dick u jednom trenutku pomislio kako su mu priče nametnute izvana. Poznato je kako je patio od paranoje koja je, barem djelomice, bila izazvana utjecajem amfetamina koje je trošio u povećim količinama. Zahvaljujući njima, uspio je naštancati tolike romane koji se drastično razlikuju po kvaliteti.

Što se tiče VALIS-a, njegovi korijeni sežu u 1933. S istim se motivom poigrala Sibila Petlevski u trilogiji Tabu.

https://en.wikipedia.org/wiki/On_the..._Schizophrenia
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 12:33   #91
And he is back!

https://www.youtube.com/watch?v=t9MUg6uk5lg
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 14:24   #92
Bas sam pred par dana zavrsio VALIS. Jebeni clusterbrainfuck od romana koji toliko obiluje mrvicama genijalnosti da mi nije zao vremena utrosenog na nesto sto se u cjelini moze opisati kao ramblings of a mad man.

A scanner darkly sam konzumirao u jednom dahu. Snimljen je i film po knjizi, uspjesnije nego sam ocekivao.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 15:13   #93
U knjižare (ali i knjižnice ) je došlo novo izdanje Ubika.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 08:41   #94
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Bas sam pred par dana zavrsio VALIS. Jebeni clusterbrainfuck od romana koji toliko obiluje mrvicama genijalnosti da mi nije zao vremena utrosenog na nesto sto se u cjelini moze opisati kao ramblings of a mad man.
S obzirom da je bio paranoidni šizofrenik koji se s time borio cijeli život, opis je sasvim točan.



Quote:
A scanner darkly sam konzumirao u jednom dahu. Snimljen je i film po knjizi, uspjesnije nego sam ocekivao.
SVE snimljeno po njegovim romanima je ili bolje ili probavljivije od samih romana.

Dovoljno je reći Blade Runner.
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 12:53   #95
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Bas sam pred par dana zavrsio VALIS. Jebeni clusterbrainfuck od romana koji toliko obiluje mrvicama genijalnosti da mi nije zao vremena utrosenog na nesto sto se u cjelini moze opisati kao ramblings of a mad man.

A scanner darkly sam konzumirao u jednom dahu. Snimljen je i film po knjizi, uspjesnije nego sam ocekivao.
izuzuzetno me raduje Tvoj pristup.

Sva djela genijalnog su sa one strane horizonta jer jedino tako se može razumjeti stvarnost u kojoj smo ili koju "vidimo". Svugdje su poruke.
Remek djelo posvećeno njegovim prijateljima

https://www.youtube.com/watch?v=T3pdDKCIV7Y

Istina je kako su filmovi prilagođeni da budu prihvatljiviji.

Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
S obzirom da je bio paranoidni šizofrenik koji se s time borio cijeli život, opis je sasvim točan.
Proširenih vidika sa iskustvom je ljepše izreći ... Bitna je iskra koja će zapaliti plamen, a nju je najteže naći.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 21:57   #96
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Bas sam pred par dana zavrsio VALIS. Jebeni clusterbrainfuck od romana koji toliko obiluje mrvicama genijalnosti da mi nije zao vremena utrosenog na nesto sto se u cjelini moze opisati kao ramblings of a mad man.

A scanner darkly sam konzumirao u jednom dahu. Snimljen je i film po knjizi, uspjesnije nego sam ocekivao.
Većina njegova opusa je mix genijalnosti i opake paranoje. Samo se omjeri razlikuju. Zato mi je draži Michel Jeury koji ima jednako genijalne ideje ali mu je pristup puno staloženiji. Nažalost, malo je njegovih djela prevedeno na jezike koje čitam.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2016., 22:43   #97
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
famozno
a i zaboravih napisati

Reality is that which, when you stop believing in it, doesn't go away

njegova je

ps, paranoja je vrlo interesntan prozor "naše" građevine
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 05:08   #98
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 22:52   #99
Quote:
Cahit kaže: Pogledaj post
U knjižare (ali i knjižnice ) je došlo novo izdanje Ubika.
kentaurovo izdanje ima mejdzor spojlrr
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 23:00   #100
dick ima dobar smisao za humor i britak um na kraće staze, nažalost koji put zastrani u pokušaju da napiše nešto veliko (mihc i valis). meni je predobar u kratkim pričama, a od romana ubiq i električne ovce...
Nightb1rd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.