Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 12:00   #41
Quote:
ana.m kaže: Pogledaj post
Mislim, koliko se sjećam da i ovaj telaj traje 3 mjeseca, a cijena, e to se ne sjećam...Možda moja mama zna, ona je platila
sad košta 2200 kn, a traje 84 sata (4 i pol tjedna), s tim da valjda svaka peta polaznica završi u roku. ili se izostaje, ili su spore i puno paraju kao ja.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 20:40   #42
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
sad košta 2200 kn, a traje 84 sata (4 i pol tjedna), s tim da valjda svaka peta polaznica završi u roku. ili se izostaje, ili su spore i puno paraju kao ja.
dizz...za toliko love sam te i ja mogla nauciti sivati...
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 09:24   #43
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
dizz...za toliko love sam te i ja mogla nauciti sivati...

i meni je zvučalo puno, ali sad mislim da vrijedi svake lipe.


btw, naučila sam šivati kao dijete, ali ima puuuno razlika između učenja od nekoga kome je to struka i (m)učenja kod kuće. žena je studirala konstrukciju na ttf-u, i to se kuži kad objašnjava neke stvari.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:32   #44
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

i meni je zvučalo puno, ali sad mislim da vrijedi svake lipe.


btw, naučila sam šivati kao dijete, ali ima puuuno razlika između učenja od nekoga kome je to struka i (m)učenja kod kuće. žena je studirala konstrukciju na ttf-u, i to se kuži kad objašnjava neke stvari.
pa meni zapravo zvuci prekratko za te novce.

btw...znam razliku izmedu ucenja kod nekoga kome je to struka i mucenja kod kuce. inace to mi je struka.(sivanje,ne mucenje) a ionako sam se zafrkavala.
__________________
Fashion is art, but art is not fashion.
Maria Antonette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:19   #45
kao prvo uopće se ne kužim u krojenje pa da se unaprijed ispričam za eventualna glupa pitanja... zanima me koliko meni cm/m treba za majicu dugih rukava, također bi uzela materijal od svile pa ako tko zna di su jeftinije cijene jer znam da cijene variraju. pročitala sam da je neka cura za metar svile platila 290kn, ne znam da li je to skupo ili mogu nač to isto za manje novaca!!
__________________
ja
anamarija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:46   #46
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
a ionako sam se zafrkavala.



ja bih uzela više - kad bih se odlučila na takvo nešto. treba imat konjske živce za svakakve bisere.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 13:52   #47
Quote:
anamarija84 kaže: Pogledaj post
kao prvo uopće se ne kužim u krojenje pa da se unaprijed ispričam za eventualna glupa pitanja... zanima me koliko meni cm/m treba za majicu dugih rukava, također bi uzela materijal od svile pa ako tko zna di su jeftinije cijene jer znam da cijene variraju. pročitala sam da je neka cura za metar svile platila 290kn, ne znam da li je to skupo ili mogu nač to isto za manje novaca!!
Oko 1m i 1,20m zavisno o kroju i tvojoj građi.
Cijena svile varira i o tome jeli sirova ili obrađena i kojeg je tkanja. Tako razlikujemo atlas/ saten, žoržet, šantung, muslin,organdi, buret, šifon itd.
Ja obožavam kupiti sirovu svilu u Chemacu i to žoržet pa onda od toga napraviti odjevni predmet koji oslikam
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:45   #48
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ja obožavam kupiti sirovu svilu u Chemacu i to žoržet pa onda od toga napraviti odjevni predmet koji oslikam

toga ima i kod nas...
čime oslikavaš? i kako fiksiraš boju na svilu?
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 15:58   #49
[QUOTE=Ivanicapeca;13790601]Oko 1m i 1,20m zavisno o kroju i tvojoj građi.
Cijena svile varira i o tome jeli sirova ili obrađena i kojeg je tkanja. Tako razlikujemo atlas/ saten, žoržet, šantung, muslin,organdi, buret, šifon itd.
Ja obožavam kupiti sirovu svilu u Chemacu i to žoržet pa onda od toga napraviti odjevni predmet koji oslikam[/QUOTE

hvala ti puno
prosječne sam visine 1.70cm/55kg, koliko si mi vrsta svile nabrojala, tek sad sam puna neznanja... ja ne želim ništa oslikano po majici, želim da bude lagan, prozračan materijal, full glatki, boja roza (to vjerojatno ništa ne znači ali dobro...)jel mi možeš sad preporučit koju svilu da uzmem i koliko m...
tnx
__________________
ja
anamarija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 19:02   #50
Quote:
anamarija84 kaže: Pogledaj post

hvala ti puno
prosječne sam visine 1.70cm/55kg, koliko si mi vrsta svile nabrojala, tek sad sam puna neznanja... ja ne želim ništa oslikano po majici, želim da bude lagan, prozračan materijal, full glatki, boja roza (to vjerojatno ništa ne znači ali dobro...)jel mi možeš sad preporučit koju svilu da uzmem i koliko m...
tnx
Mislim da će ti metar materijala biti dovoljan. Najbolje je da odeš u neki dućan s materijalima i da tražiš da ti pokažu sve prozračne i glatke svilene materijale, pa da nađeš ono što tebi i tvome pojmu glatkog i prozračnog najbolje odgovara. Meni je muslin zakon.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:11   #51
zakon, sad sam malo googlala o tim materijalima, odmah sam skužila taj muslin da bi to moglo biti to i batist....ali kao što kažeš moram otić tamo di su te tkaninine...hvala što si mi pomogla..
__________________
ja
anamarija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 20:13   #52
Quote:
Maria Antonette kaže: Pogledaj post
dizz...za toliko love sam te i ja mogla nauciti sivati...
jel ti šivaš, hoćeš mi poslat svoj broj na pm jer bi trebala nekog da mi sašije majicu u roku dva tjedna pa jel bi ti to stigla??
__________________
ja
anamarija84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 20:09   #53
Bok, curke! Molila bi malu pomoć ako može. Šivala bi si haljinu za posebnu priliku, ali ne znam kakav bi mi kroj stajao. Trebala bi nešto što bi me vizualno izduljilo jer sam niska i malo buca, ali imam struk. Evo što se meni sviđa pa molim komentar. Unaprijed hvala!


Ovu druga bi bila duga.
__________________
Ljubav je slijepa. Zato si pomaže opipavanjem.
Tiho jezero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:42   #54
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

toga ima i kod nas...
čime oslikavaš? i kako fiksiraš boju na svilu?
Imaš više boja tamo (Hobby art Chemaco). O pa to postoji sigurno jedno 15 godina najmanje kod nas. Imaš one za koje je potreban lonac za parno fiksiranje, a imaš boje koje su takve da imaju u sebi komponentu koja fiksira stvar sušenjem, te kad se još ispegla to je to.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:44   #55
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Imaš više boja tamo (Hobby art Chemaco). O pa to postoji sigurno jedno 15 godina najmanje kod nas. Imaš one za koje je potreban lonac za parno fiksiranje, a imaš boje koje su takve da imaju u sebi komponentu koja fiksira stvar sušenjem, te kad se još ispegla to je to.

fala, fala.

oslikavala sam neke marame tako, još u devedesetima, ali u De. nisam nikad tražila te boje kod nas.
sad možda i hoću.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:46   #56
Quote:
Tiho jezero kaže: Pogledaj post
Bok, curke! Molila bi malu pomoć ako može. Šivala bi si haljinu za posebnu priliku, ali ne znam kakav bi mi kroj stajao. Trebala bi nešto što bi me vizualno izduljilo jer sam niska i malo buca, ali imam struk. Evo što se meni sviđa pa molim komentar. Unaprijed hvala!


Ovu druga bi bila duga.
Pomoglo bi mi kad bi stavila i svoju fotku. Ak ti je bed, pošalji mi je na PM. Mogla bih ti još neke modele sugerirati.
Osobno mi se više sviđa ova prva (čini mi se da je to Lineina haljina). Ako su ti listovi ok i nisu previše izraženi, možeš nositi haljinu do koljena to baš lijepo izgleda. Haljine s visokim strukom su opet in (poplava trudinica u svijetu poznatih pa si moraju skriti škembice). Osobno ih obožavam jer i ja imam problema sa popunjenošću na nekim mjestima.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 11:30   #57
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Haljine s visokim strukom su opet in (poplava trudinica u svijetu poznatih pa si moraju skriti škembice)
uahahahah, so true
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 22:10   #58
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Osobno mi se više sviđa ova prva (čini mi se da je to Lineina haljina).
Druga je isto Linea, ima mi ju frendica, čekam priliku da je posudim od nje, ultra je kratka
Durga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 23:32   #59
Hi!
Mene odavno zanima krojenje i šivanje, imam doma i vrlo dobru mašinu, samo mi treba malo iskustva, netko tko bi me uputio, objasnio neke stvari
Trenutno idem na jedan manji, kraći tečaj, ali budući da nas je više u grupi instruktorica ne može svakome ne može posvetiti dovoljno pažnje, pa počnem gubiti živce (više objasni onome tko zna i kome dobro ide, nego nama kojima ide lošije )
Zanima me da li netko od vas zna neku dobru knjigu o krojenju i šivanju. Ako znate, molim Vas da mi je preporučite i rečete gdje je mogu naći.
Hvala lijepa
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:53   #60
Jel zna neko oče bit tečaja cijelo ljeto??
tststs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.