Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2008., 01:28   #61
i jel zna neko cijenu??
tststs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 18:04   #62
javljam vam se prvi put. Šivati već znam, ali sam se malo zaljenila. Tražim Burdine ili krojeve Noue mode na internetu. Ima li ikakva stranica na kojoj bi to mogla pronaći.
Liljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 09:46   #63
e a kolko bi košto jedan takav tečaj?
Astrid-Esther is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:03   #64
tečaj u Vlaškoj košta 2200 kn.
pitat ću tetu Ružu u ponedjeljak kad je na odmoru, pa vam javim.


(mda, još nisam gotova, stalno izostajem. )



evo ovdje ima Burdinih krojeva.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 03:31   #65
Da li je moguće skratiti majicu sa zipom?

Naime, kupio sam jednu majicu sa zipom koja je dosta unikatni merch od jednog benda. Dosta su velike veličine, pa mi je small maloo premali, a medium pak prevelik. Inače nosim large...

E sad, mislio sam bolje uzeti veću, ali se u pranju majica uopće nije ništa stisnula.

Rukavi su predugi - njih je lako skratiti, no i majicu općenito govoreci treba skratiti po duljini. E sad, fora je u tome da ista ima zip, pa me zanima jel je to uopće moguće nekako skratiti ili ne? Npr, da se makne zip i stavi novi kraći?

Hm... pomagajte... ako znate nekog krojača koji bi to mogao srediti, vičite...

Tnx.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 09:31   #66
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
Naime, kupio sam jednu majicu sa zipom koja je dosta unikatni merch od jednog benda. Dosta su velike veličine, pa mi je small maloo premali, a medium pak prevelik. Inače nosim large...

E sad, mislio sam bolje uzeti veću, ali se u pranju majica uopće nije ništa stisnula.

Rukavi su predugi - njih je lako skratiti, no i majicu općenito govoreci treba skratiti po duljini. E sad, fora je u tome da ista ima zip, pa me zanima jel je to uopće moguće nekako skratiti ili ne? Npr, da se makne zip i stavi novi kraći?

Hm... pomagajte... ako znate nekog krojača koji bi to mogao srediti, vičite...

Tnx.
Moguće je. Svaki krojač to radi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 15:17   #67
Um, jel možete preporučiti nekog na području ZG, a da ima i stroj koji radi dvostruki rub, tj. da ne mora dva puta šivati istu stvar?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 17:22   #68
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
Um, jel možete preporučiti nekog na području ZG, a da ima i stroj koji radi dvostruki rub, tj. da ne mora dva puta šivati istu stvar?

Kako to misliš dvostruki rub? Da dva puta previje materijal i tako ga prošije ili da jednom previjem materijal i izradi dvostruki šav...dva šava paralelni jedan s drugim?
Je majica možda od pletiva?
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 00:36   #69
pletiva? nije... ma obična pamuk majica...

evo i fotke - http://www.outofline.de/shop_neu/cat...Jacke_shop.jpg

ma dvostruki šav - to sam mislio hehe

Samo mi nije jasno kak će ovo sa zipom srediti? maknuti ga u potpunosti i onda ušiti novi?

Onda, jel možete preporučiti nekog krojača koji bi to napravio bez beda?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 02:14   #70
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
pletiva? nije... ma obična pamuk majica...

evo i fotke - http://www.outofline.de/shop_neu/cat...Jacke_shop.jpg

ma dvostruki šav - to sam mislio hehe

Samo mi nije jasno kak će ovo sa zipom srediti? maknuti ga u potpunosti i onda ušiti novi?

Onda, jel možete preporučiti nekog krojača koji bi to napravio bez beda?

Pa, inaće, ta 'obična' pamučna majica je izrađena od pamučnog pletiva(pogledaj pozornije materijal i s jedne strane ćeš vidjeti uzorak naslaganih crijepova, a sa druge slova V...tako je najčešće).
Sirovinski sastav nema veze sa vrstom tekstilne tvorevine, no, nebitno.
Patent ti je zadnji problem...izvadi ga se, majica se skrati i on se usije natrag samo ga se malo poreže na vrhu, nije problem, ali je problem pronaći krojačicu koja ima mašinu sa prekrivnim šavom. Ako se pletivo porubi na 'običnoj' mašini koja izrađuje zrnčani bod, šav se pokida i rub se zarola.
Trebao bi pogledati za neki salon koji izrađuje npr. djećju odjeću ili odjeću za trudnice (koriste puno pletiva) pa ih zamolit da ti to malo srede za ok cijenu.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 04:40   #71
Hm, moram priznati da nisam primjetio to "pletivo"... majica je sa jedne strane (unutarnje) skroz glatka, a iz vanjske se vide sitne "kockice", odnsono uzduž i poprijeko napravljene "crte"... dok su mi kaupljače od recimo mustanga više slične tvojem opisu...iznutra crijepovi, a izvana uzdužne "crte" i nešto ko slova "v"...

Sad ne znam jel to to o čemu ti pričaš ili ne? Tj. da li je to ista stvar...?

Jel može netko onda preporučiti neku krojačicu sa takvom mašinom koju araneablack spominje? Nisam baš u tome, pa ne baratam tim krojačkim "izrazima"...



btw. nevezano uz ovu majicu - imam jednu krojačicu koja mi ponekad skrati neke majice/košulje... i nema mašinu koja radi dvostruki rub, pa ako je potrebno (npr kod običnih t-shirtova) napravi dva puta rub... e sad, nije mi jasno zašto kad se radi rub kod košulja, između uboda igle postoji veća udaljenost izemđu uboda, a kad mi skraćuje t shirt, onda ful smanji udaljenost između uboda igle... a to ne izgleda ko original... mislim, to se niti ne kuži kada nosim majicu, ali kad približim oko "nije to to"... šav mi izgleda malo "neurednije"... jel može netko pojasniti o čemu se tu zapravo radi?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 14:33   #72
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
Hm, moram priznati da nisam primjetio to "pletivo"... majica je sa jedne strane (unutarnje) skroz glatka, a iz vanjske se vide sitne "kockice", odnsono uzduž i poprijeko napravljene "crte"... dok su mi kaupljače od recimo mustanga više slične tvojem opisu...iznutra crijepovi, a izvana uzdužne "crte" i nešto ko slova "v"...

Sad ne znam jel to to o čemu ti pričaš ili ne? Tj. da li je to ista stvar...?

Jel može netko onda preporučiti neku krojačicu sa takvom mašinom koju araneablack spominje? Nisam baš u tome, pa ne baratam tim krojačkim "izrazima"...



btw. nevezano uz ovu majicu - imam jednu krojačicu koja mi ponekad skrati neke majice/košulje... i nema mašinu koja radi dvostruki rub, pa ako je potrebno (npr kod običnih t-shirtova) napravi dva puta rub... e sad, nije mi jasno zašto kad se radi rub kod košulja, između uboda igle postoji veća udaljenost izemđu uboda, a kad mi skraćuje t shirt, onda ful smanji udaljenost između uboda igle... a to ne izgleda ko original... mislim, to se niti ne kuži kada nosim majicu, ali kad približim oko "nije to to"... šav mi izgleda malo "neurednije"... jel može netko pojasniti o čemu se tu zapravo radi?

Ima više vreta pletiva, a ja sam navela kako prepoznati ono najčešće...izgleda da ti je cijela majica izrađena od podstavljenog pletiva specijalno izrađenog za sportsku odjeću kao npr trenirke.

Zašto je na košuljama porub uredniji i zašto je veća duljina uboda...jer je tkanina. Obićan t-shirt (koji je izrađen od pletiva) se ne ponaša najbolje kada ga se šiva istom mašinom koja je za šivanje tkanina. Ono se rasteže jako pa ga mašine ne pomiće dobro i lakše ga je šivati sa sitnim bodom jer se tako manje nabire. Uzmi običan t-shirt i pogledaj originalni/tvornički dvostruki šav sa unutarnje strane i primjetit ćeš sa ta dva šava povezuju lančići/valovi...kod šava koji tvoja krojačica izradi toga nema već s vanjske i unutarnje strane izgledaju isto. Zašto...oba šava su izrađena na dvije totalno različite mašine koje se specijalizirane za šivanju dvaju potpuno različitih tekstilnih tvorevina tkanina-pletivo.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:25   #73
Znači, i za te obične majice mi treba ta mašina koja može napraviti prekrivni šav za pletivo?

Dakle, ljudi pomagajte... tko to ima?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:29   #74
Ova mašina za porubljivanje pletenih materijala se zove iberdek,neznam kako se točno piše.Rjetko je tko od krojača ima jer su to skupe specijalne mašine i vrlo komplicirane.Rade sa 4-5 konaca.Ako ti je krojačica spretna i ako materijal nije pretjerano rastezljiv ona može skratiti majicu,obraditi rub na endlericu(danas svi imaju takve strojeve za obamitanje rubova),Zatim zapeglati rub na širinu 2-3 cm i običnim strojem za ravno šivanje prošiti dva usporedna šava ,ali ih treba pozicionirati točno preko šava od endlera,u biti treba imitirati porub iberdeka.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:17   #75
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Ova mašina za porubljivanje pletenih materijala se zove iberdek,neznam kako se točno piše.Rjetko je tko od krojača ima jer su to skupe specijalne mašine i vrlo komplicirane.Rade sa 4-5 konaca.Ako ti je krojačica spretna i ako materijal nije pretjerano rastezljiv ona može skratiti majicu,obraditi rub na endlericu(danas svi imaju takve strojeve za obamitanje rubova),Zatim zapeglati rub na širinu 2-3 cm i običnim strojem za ravno šivanje prošiti dva usporedna šava ,ali ih treba pozicionirati točno preko šava od endlera,u biti treba imitirati porub iberdeka.
Nije poanta da to izgleda kao iberdek šav nego da ispunjava njegovu ulogu što se nemože kvalitetno postići uporabom zrnčanog uboda. Prošij sto puta, al će se taj šav pokidat u jako kratkom roku.
Iberdek mašine koštaju koliko i endlerice.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 01:09   #76
Dobro, ko bi mogao imati tu iberdek mašinu?

znači, prva meta su dječji saloni?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 15:06   #77
Quote:
Catalyst Group kaže: Pogledaj post
Dobro, ko bi mogao imati tu iberdek mašinu?

znači, prva meta su dječji saloni?

Obrti koji izrađuju djećju odjeću i odjeću za trudnice jer se za tu odjeću jako često koriste pletiva. Ako nema tamo možda pogledati u nekom obrtu koji izrađuje trenirke (no neznam dal' toga ima). Ako ne ni to, bilo bi dobro pogledat u salonima koji šivaju traperice no čisto sumnjam jer ih većinom cijele izrade zrnčanim, ali treba probat.
Ako ništa ne nađeš...daj nekom da ti prođe na 'običnoj' mašini, ali očekuj da će taj šav puknut i da češ ga ponovno davat izradit.
araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 15:28   #78
Pozdrav svima,
prije 14 godina sam imala doma časopise slične Burdi s krojevima ali na hrvatskom. Nemam pojma kako se zvao taj časopis, a nitko koga sam pitala isto tako nije čuo uopće za tako nešto. Zna li netko gdje se može naći ikakav časopis sa hrvatskim opisom krojeva?
Bila bih Vam vrrlo zahvalana.

LP svima
Nenchip is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 15:31   #79
Quote:
Nenchip kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
prije 14 godina sam imala doma časopise slične Burdi s krojevima ali na hrvatskom. Nemam pojma kako se zvao taj časopis, a nitko koga sam pitala isto tako nije čuo uopće za tako nešto. Zna li netko gdje se može naći ikakav časopis sa hrvatskim opisom krojeva?
Bila bih Vam vrrlo zahvalana.

LP svima
pa imaš Burdu prevedenu na hrvatski.
i to iz '94 je vrlo vjerojatno Burda. imam ih ja par iz tog vremena. a prije toga su bile na srpskohrvatskom.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 15:39   #80
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
pa imaš Burdu prevedenu na hrvatski.
jel?
vidjela sam na njemačkom, ne i na hrvatskom
no to me tak i tak više ne zanima

bilo je za kupiti i Neue Mode, isti vrag kak i burda
meni je bila draža i krojevi su mi više pasali nego burdini

samih krojeva od Neue Mode ima za kupiti u pojedinim dućanima sa metražom i priborom, a može ih se naručiti i preko net-a
recimo bilo ih je u onom dućanu kod doma sportova prije 3 god, tad sam izvela svoj zadnji šnajderski uradak - maturalnu haljinu kćeri
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.