Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2006., 20:19   #41
Smile

Evo pitam:

Zašto židovstvo, osobito cionisti i njihova literatura, sve nežidove nazivaju 'goy' ili gojim ili 'akum' što sve znači - životinja.

Zašto Talmud, poziva na ubijanje kršćana?

Zašto Talmud lažno svjedoči o svetoj Mariji, majci Isusovoj? I naziva je - kurvom?

Ako želite citate za ovo iz Talmuda, rado ću ih ovdje postirati.

Unaprijed hvala na vašim ljubaznim odgovorima!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 20:22   #42
Smile

Quote:
Zeev Zion kaže:
S manom ima i zanimljivih stvari kao npr., prema tradiciji mana je imala okus bilo kojeg jela kojeg si zaželio a drugo je da nije bilo neprobavljivih ostataka (nisi morao vršiti nuždu). I postoji cijela priča oko nje s obzirom na odbijanje naroda da ju jedu. No malo po malo...

Koliko ja čitam u Tori, mana je imala okus- kolačića, kakvi se inače prave na istoku. U Daničić prijevodu kaže, kao kolačići s korijanderom... bila je - slatkasta. zato je veoma brzo dojadila ljudima naviklima zadovoljavati svoj izopačeni apetit. Razumljivo je, pali smo, ali, nije razumljivo, između mane i ropstva, birati ropstvo, zbog toga su bili kažnjeni.

Što ti kažeš kolega?

Hvala.
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 20:24   #43
Zašto pod Toru podmećete - Talmudske (613 zapovjedi,) zapovijedi?

Zašto tvrdite da je nežidovima(Kad je Bog - JHVH, SVIM ljudima odredio poštivanje dekaloga?) dovoljno držati nekakvih "noidskih" sedam zapovijedi?

Hoćete li vi na sebe preuzeti njihove grijehe za kršenje one tri?
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 20:34   #44
Quote:
I.L kaže:
Zašto pod Toru podmećete - Talmudske (613 zapovjedi,) zapovijedi?

Zašto tvrdite da je nežidovima(Kad je Bog - JHVH, SVIM ljudima odredio poštivanje dekaloga?) dovoljno držati nekakvih "noidskih" sedam zapovijedi?

Hoćete li vi na sebe preuzeti njihove grijehe za kršenje one tri?
IL u dvije prve sadržan je sav zakon ljubavi.Nije mi jasno radi čega se tako neprijateljski ponašaš
prema Židovima.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 20:45   #45
Smile

Quote:
brezovka kaže:
IL u dvije prve sadržan je sav zakon ljubavi.Nije mi jasno radi čega se tako neprijateljski ponašaš
prema Židovima.

U koje "dvije prve"? Ti ni slova ne razumniješ od Evanđelja!

Jer kad Isus kaže da o dvije zapovijedi vise "zakon i proroci" on misli, na DVIJE PLOČE na kojima je bilo: Na prvoj,- 4 zapovijedi - definiran odnos stvorenja prema stvoritelju!

Druga ploča: 6 zapovijedi -definiran odnos stvorenja prema stvorenju!

Nevjerojatno je da te tvoja tzv. "crkava" (koja se bavi politikom i zgrtanjem novca a ne Isusom, Sinom Čovječjim) ničemu ne uči... religija pepele, koji ne hrani dušu.

U proroku Izaiji s ekaže, da su sve religije koje nemaju Božjeg duha one, koje ljude hrane - pepelom, koji je već - iskorišten, dakle, daju praznu nauku, bez ikakve snage i sadržaja - otvoreno: OBMANJUJU SIROTE DUŠE!

I ako imaš što pitati o kršćanstvu, poštovana kolegice, izvoli na temu kojhu sam upravo zbog toga pokrenuo!

Hvala!
I.L is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 21:06   #46
Quote:
I.L kaže:
U koje "dvije prve"? Ti ni slova ne razumniješ od Evanđelja!

Jer kad Isus kaže da o dvije zapovijedi vise "zakon i proroci" on misli, na DVIJE PLOČE na kojima je bilo: Na prvoj,- 4 zapovijedi - definiran odnos stvorenja prema stvoritelju!
Zakon ljubavi...koji u sebi sadržava sve.Znaš li ti uopće što o tome.Ako znaš nije mi jasno zašto postavljaš ovako glupa pitanja.


Quote:
Nevjerojatno je da te tvoja tzv. "crkava" (koja se bavi politikom i zgrtanjem novca a ne Isusom, Sinom Čovječjim) ničemu ne uči... religija pepele, koji ne hrani dušu.

U proroku Izaiji s ekaže, da su sve religije koje nemaju Božjeg duha one, koje ljude hrane - pepelom, koji je već - iskorišten, dakle, daju praznu nauku, bez ikakve snage i sadržaja - otvoreno: OBMANJUJU SIROTE DUŠE!
A to što ti obilno rasipaš je plod svega...ljubavi Kristove - nije.
Quote:
I ako imaš što pitati o kršćanstvu, poštovana kolegice, izvoli na temu kojhu sam upravo zbog toga pokrenuo!
Temu si kopirao...ako tako kopiraš i svoju vjeru jasno mi je tvoje pisanje.Ono izvire iz neljubavi i neznanja.
Ali uvijek imam dojam da to namjerno radiš...samo provokacije radi.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 00:53   #47
Quote:
I.L kaže:
Zašto pod Toru podmećete - Talmudske (613 zapovjedi,) zapovijedi?
613 zapovijedi su iz Tore derivirali rabini ... čitaj i prebroji .
Quote:
Zašto tvrdite da je nežidovima(Kad je Bog - JHVH, SVIM ljudima odredio poštivanje dekaloga?) dovoljno držati nekakvih "noidskih" sedam zapovijedi?
Nije svim ljudima već samo Židovima. Ionako se ne držiš svih 10, niti znaš njihove implikacije tako da ne baljezgaj. Osim toga nije li u kršćanstvu ipak promijenjen njihov sadržaj?

Noahidske zapovijedi su dane za čitavo čovječanstvo. Vrlo su jednostavne i ostavljaju puno slobode pojedincima da sami pronađu svoju religioznu praksu unutar okvira koje postavljaju. Ne da mi se prevodit pa ti dajem ovo :

What are the Seven Noahide Laws?

“Moses relayed [to the Jews] G-d’s commandment, that they persuade all who enter this world to accept the commandments which pertain to the descendants of Noah” (Maimonides, Laws of Kings 8:10).

Every creation, and certainly every person, was created by G-d for a specific purpose. Aside for every person’s unique, personal mission, there are general rules by which every person must abide. The Jew, G-d’s ambassador to this world, was commanded to fulfill 613 commandments – Mitzvot which are intended to suffuse this material world with Divine Energy in preparation for the Messianic Era. It is the task of the non-Jew to create a stable environment where the G-dly Light can rest. For this purpose G-d gave humanity seven universal laws; basic laws which ensure that the world remains a civilized society, a world which can be transformed (through Torah and Mitzvot) into a vehicle for G-dliness.


Six of these laws were commanded to Adam and Eve, and the seventh one, the prohibition against eating a limb which was severed from a live animal, was given to Noah – as this law was unnecessary from Creation until after the Flood when all humankind was vegetarian (see Genesis 1:29, 9:3).


These seven laws are called the “Seven Noachide Laws,” for they are mandatory for all descendants of Noah, the progenitor of modern humanity.


Judaism does not encourage non-Jews to convert to Judaism, for we believe that a non-Jew who follows his laws can lead a fulfilling spiritual life. In fact, a non-Jew who studies and observes the Noachide Commandments can attain a spiritual level superior to the High Priest who enters the Holy of Holies on Yom Kippur (Talmud, Babba Kamma 38a).




These are the Seven Laws:


1. Not to worship idols.
2. Not to blaspheme.
3. Not to murder.
4. Not to steal.
5. Not to be involved in illicit sexual behavior (adultery, incest, homosexuality, etc.).
6. Not to eat the limb of a living creature [not to be cruel to animals].
7. To establish courts of justice to enforce these laws.



Aside for these commandments, a non-Jew may choose to enhance his relationship with G-d by observing any of the 613 mitzvot. There are, however, certain mitzvot which a non-Jew is not supposed to observe: observing the Shabbat or Jewish holidays; studying parts of the Torah which do not apply to the Noachide’s service of G-d; writing a Torah scroll, Tefillin or Mezuzah; wearing Tefillin; affixing a mezuzah.

For more information, visit the following sites: http://www.asknoah.org

Sources: Talmud Sanhedrin 56a-b; Maimonides, Mishnah Torah, Book of Judges, Laws of Kings, 9:1
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 18:39   #48
Nije svim ljudima već samo Židovima.

jer je Sebi Bog izabrao narod

evo tjeram ovaj narod ispred vas jer su mi se zgadili

a da te pitam ovo

a da Mu se nisu zgadili sta bi onda bilo


samo nesto ona molitva koja kaze za sve one koji su danas sa nama ovdje i za sve one koji nisu sa nama...

kad sebi Bog moze izabrati narod

e mogu i ja sebi BOGA

da me nikad ne tjera ispred drugih naroda i da mu budem bolji nego vi
pa sta ce se onda desiti..

i onda imamo onog Zidova Jesuu ISUSA tako da nam ipak ostaje BOG i to vas koji je sad i moj
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 18:49   #49
Nije Bog nas, nego je zidovstvo nas put s Bogom.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2006., 19:53   #50
Quote:
rambi kaže:
Nije Bog nas, nego je zidovstvo nas put s Bogom.
to bi bilo jako lijepo da je to bas tako put je bio, put ste nasli i kuci dosli sta cekate sad?

maitrjea pravi 150 metara budu vi nista
ovaj pravi ovo pravi ono itd vi nista

pa Boze moj

mi cekamo

vi cekate dokle

Ne počinjete graditi treći hram kao da će arhitekta doći? To je meni toliko krivo na vas ja ti to nemogu opisati? U sviju je nesto i ponesto al u Vas je BOG zivi i preca je tebi tvoja kuca nego Njemu Njegov hram. sram vas bude po Njemu ste zivi i On vam je zemlju dao. Znas sta drago mi je da sam sam sebi birao Boga a nemoze me optuziti kao tebe neaktivni Jevreju. Prece tebi tvoja kuca na zemlji sto ti BOG dade a Bog sam nevazan. Kako tako, kakav takav narod. Nije Bog napustio vas, nego ste vi Njega, samo je dobro da jeste jer sacuvaste Mu IME.
Bio vam je Ješua,Isus, niste ga primili. Ne pričaju profeti što ti srcu godi, nego pričaju ono što Bogu godi. Nije poštar važniji od pošte. Nego je važno da donese poštu. Ako poštar slabo radi dobit će otkaz. A poštareva važnost je u tome da on nosi poštu i da je donese i uz put ne prepravlja na svoju zgodu. Kao što se dešava.
A to što se poštar nekada zabuni, to je u slučaju kad: Pomješa svoju volju i Božiju i onda mu se sve učini Božija volja. Što naravno nikad nije. Pa se onda počne ženiti sa deset i više žena. A zaboravi da je sam pisao da je Božija volja Adam i Eva. Nema dvije a kamoli četiri. Pa se zabuni pa kaže za sebe da je Bog ili u najmanju ruku supermen. Mogao je pomisliti sledeće: smrt me čeka kao i sviju čim sam veći od koga drugoga? Cim je ikad iko veci od drugoga. Kad poloze covjeka u zemlju. Ja lijepog li spomenika evo direktora a kad vidi malo dalje njegov cistac. A cijelo vrijeme ovaj veliki a ovaj mali. E sto im je smrt pravedan pa su sada isti. A što bi to Bog, zašto bi to Bog radio? A šta to nezna sad, pa se eto mora naučiti? Tako kad oni kažu rodio se Bog, ja kažem i bio mali da ga majka neodgaji umre, bio mali ukako u gaće. Zar ne čine sve to mala djeca?

Grijese postari ali neka ih, svaki ima svoju svrhu?
a zar nije i Mojsije porgrijesio?
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 00:26   #51
Quote:
Baron Samedi kaže:
U, jebote, ovo je za doktorat...

Drugom prilikom, sad mi se ne da?
Dobro, ali nemoj da čekam mjesecima.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:05   #52
Quote:
Raiden kaže:
4. Kako judaizam gleda na nevidljivi svijet? Postoji li? Kako se razlikuje dobro od loše? Kako se liječe osobe koje imaju problema sa nevidljivim svijetom?
Ajde malo pojasni svoje pitanje...
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:24   #53
Quote:
Ajde malo pojasni svoje pitanje..
Pitanja su jasna ko dan,odgovorite više ako znate,i mene zanima vaše gledište o ovim pitanjima.
Onaj bi doktorat,ovome nije jasno.Možda Rambi sad kaže da zna al da mi to nećemo shvatit.Oprostite na ironiji ali ljudi čekaju.Jer tema je i otvorena zbog toga što je dotični proveo 2 god.na forumu i kako kaže mi ništa neznamo o židovstvu.Kako ste krenuli nećemo ništa ni saznat.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:55   #54
Quote:
Musliman.hr kaže:
Pitanja su jasna ko dan,odgovorite više ako znate,i mene zanima vaše gledište o ovim pitanjima.
Onaj bi doktorat,ovome nije jasno.Možda Rambi sad kaže da zna al da mi to nećemo shvatit.Oprostite na ironiji ali ljudi čekaju.Jer tema je i otvorena zbog toga što je dotični proveo 2 god.na forumu i kako kaže mi ništa neznamo o židovstvu.Kako ste krenuli nećemo ništa ni saznat.
Tebi je jasno kao dan pitanje- "Što Židovstvo misli o postojanju nevidljivog svijeta?"?
Ajde mi onda molim te pojasni jer ja sam u polilemi između: nevidljivog svijeta per se (?), vidljivog svijeta čulima bez instrumenata, s instrumentima, svijeta vidljivog vizijom pomoću "duhovnog oka", svijta i tom oku skrivenog, anđeoskih sfera, subangeličkih sfera itd..., pa ajde jasnoćo izaberi pa da dobijete odgovor na pitanje a ne na apstraktnu frazu. _Hvala
Zeev Zion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 23:58   #55
Quote:
Tebi je jasno kao dan pitanje- "Što Židovstvo misli o postojanju nevidljivog svijeta?"?
Ajde mi onda molim te pojasni jer ja sam u polilemi između: nevidljivog svijeta per se (?), vidljivog svijeta čulima bez instrumenata, s instrumentima, svijeta vidljivog vizijom pomoću "duhovnog oka", svijta i tom oku skrivenog, anđeoskih sfera, subangeličkih sfera itd..., pa ajde jasnoćo izaberi pa da dobijete odgovor na pitanje a ne na apstraktnu frazu. _Hvala
Nisam ti ja kriv što neznaš dati jednostavan odgovor za početak,pa poslije shodno podpitanjima proširivati.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 00:23   #56
Al evo da vam malo olakšam.
Kada se spomene nevidljivi svijet.Misli se na paralelni svijet koji živi uporedo sa nama.A anđeoske i ine sfere nisu baš u okviru gore navedenog pitanja jer je spomenuto liječenje što aludira na svijet sa kojim obični ljudi mogu imati nekakav kontakt.Pa valjda iz pitanja vidite da ga ne postavlja doktor otorinolaringologije.Stoga za početak o ovom najednostavnijem svijetu i nama najbližem.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 02:09   #57
LILITH (hebrejski:nocni vampir) Babilonska mitologija LILITU (duh vjetra)

Evo zanima me zasto se ne nigdje vise ne spominje Lilith, a spominjana je u staroj verziji Genesisa...kao prva Adamova zena, koja nije zeljela submissive polozaj, u kojem je ona primajuca Zemlja a Adame Dajuce Nebo...i sad sa Djinima obitava kraj Crvenog mora...Lilith je bila KREIRANA bas poput Adama, a ne od njegovog dijela stvorena...

Lilith je dakle bila prvo bice koje se pobunilo protiv Boga i posjeduje samo-determinaciju, slobodnu volju!

I sad, to je meni prilicno intrigantno! Zanimaju me tumacenja, ako ih ima, u zidovskoj vjeri:
*Da li ima neko 'teolosko' objasnjenje zasto se Lilith ne spominje?
*Lilith je , u pokusaju Adamovog nasrtanja silom na nju - izgovorila neizgovorivo Bozje Ime i odletjela....Da li znati ime - znaci Znanje i Slobodu"
*Da li je Lilith Zmija iz Rajskog vrta?
*Da li postoji neka literatura ?

molim ispravite, ako sam sto krivo napisala...i zahvaljujem se na odgovoru!
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 02:24   #58
Quote:
blue bird kaže:
LILITH (hebrejski:nocni vampir) Babilonska mitologija LILITU (duh vjetra)

Evo zanima me zasto se ne nigdje vise ne spominje Lilith, a spominjana je u staroj verziji Genesisa...kao prva Adamova zena, koja nije zeljela submissive polozaj, u kojem je ona primajuca Zemlja a Adame Dajuce Nebo...i sad sa Djinima obitava kraj Crvenog mora...Lilith je bila KREIRANA bas poput Adama, a ne od njegovog dijela stvorena...

Lilith je dakle bila prvo bice koje se pobunilo protiv Boga i posjeduje samo-determinaciju, slobodnu volju!

I sad, to je meni prilicno intrigantno! Zanimaju me tumacenja, ako ih ima, u zidovskoj vjeri:
*Da li ima neko 'teolosko' objasnjenje zasto se Lilith ne spominje?
*Lilith je , u pokusaju Adamovog nasrtanja silom na nju - izgovorila neizgovorivo Bozje Ime i odletjela....Da li znati ime - znaci Znanje i Slobodu"
*Da li je Lilith Zmija iz Rajskog vrta?
*Da li postoji neka literatura ?

molim ispravite, ako sam nesto krivo napisala...i zahvaljujem se na odgovoru!
Kakva lilit u postanku? Lilit je nocni demon iz akadske i sumerske mitologije. Spominje se u gilgamesu. Spominje ju i izaija. Ime joj dolazi od protosemitskog korjena za noc, L-I-L. Zidovi su saznali za lilit, kao i za ostale mezopotamijske babaroge tek u babilonskom progonstvu. Sto bi tako nesto radilo u postanku?

U gilgamesu se spominje 3 puta, od toga jednom pise "demon lilit" a drugi puta "mracna djeva lilit". Nemoj mi rec da je vatikanska zavjera prepravila gilgamesa... (isprika ako post nije neka Da Vinco Code furka)

Literatura postoji, prvenstveno gilgames. to je najstariji izvor u kojem se spominje lilit. Pa onda znanstveni radovi o babilonskoj mitologiji i demonologiji...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 02:26   #59
Quote:
Musliman.hr kaže:
Al evo da vam malo olakšam.
Kada se spomene nevidljivi svijet.Misli se na paralelni svijet koji živi uporedo sa nama.
Ako neki paralelni svijetovi postoje, nisu bitni za mainstream. Ako ce se netko time baviti, bavit ce se mistici, a za ucenje misticizma treba zagrijat stolac par desetljeca sjedeci nad "normalnijim" stvarima.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2006., 02:36   #60
Quote:
Ako neki paralelni svijetovi postoje, nisu bitni za mainstream. Ako ce se netko time baviti, bavit ce se mistici, a za ucenje misticizma treba zagrijat stolac par desetljeca sjedeci nad "normalnijim" stvarima.
Prvo nisu to moja pitanja,ja sam samo pokušao pogurati odgovore na pitanja postavljena od Raiden.

A u misticizam se sa mnom ne petljaj,jer jedno je enciklopedijsko znanje a drugo stvarni duhovni život o kojem malo ili ništa znaš.A i sudeći po jednostavnosti vaših odgovora,ni na kraj pameti da vas pitam.Potrajalo bi "desetljeće".A šta je sa mudrosti tipa-reko jednu rečenicu,a reko ti sve.I da te još pitam ovo -Koja je razlika između mudrosti i znanja.?
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.