Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2006., 18:37   #21
Pogledaj www.door-2000.com, sigurno ima neka firma u Zagrebu koja ih prodaje,u Rijeci je to mislim InterCasa ili nešto tako slično.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:54   #22
Question klizno-sklopiva-harmonika vrata?

Dakle!

Vidjeh u talijanskim novinama sklopiva vrata. Zprv ne znam kako se to doista zove na hrvatskom. No, radi se o vratima koja kližu ali se sastoje od dva dijela a nisu harmonika vrata. Nešto između! Za njih ne treba dužinu u koju bi uklizala i stvarno štede prostor. Stavila bih ih za wc koji je doista minijaturan. S normalnim vratima jedva da bi se u njega ušlo, a ovak bi bilo mjesta. Otklizat nemaju gdje, a harmonika mi baš nije nešto. Izgledaju ko kutna vrata ormara.
Zna li netko gdje toga ima i tko to dobro radi u gradu Zagrebu?
__________________
Beli29
beli29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 14:13   #23
meni su kupili puna hrastova vrata, iako nisam u tome vidjela svrhu, a i meni su odvratno ružna.. kažu da su najkvalitetnija..i eto... stari mi to utrapio...
proizvođač je natis iz našica, al ti rade i preko gramata..

http://www.natis-nasice.hr/
http://www.natis-nasice.hr/proizvodi/hsv2.gif (puno hrastovo drvo)

meni su se sviđala ona od mediapana...i ona sasvim obična od iverice i kartona
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 15:10   #24
vrata koja nisu harmonika te koja klizhu i netrebaju duzhinu u koju bi uklizala? i kud/kako se onda otvaraju ta vrata?
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 15:36   #25
Ne znam kak pametnije objasniti. Zprv vjerovah da se takva vrata zovu harmonika, no kad vidjeh harmonika vrata na netu, shvatih da to nisu ta. Ova su od dva dijela i skupe se kao harmonika. Tak zgledaju neka vrata ormara, primjerice kutnog. I naravno kližu po vodilici!
__________________
Beli29
beli29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 15:51   #26
Možda misliš na zglobna vrata, ona mogu bit iz 2 dijela. Imam sličan problem, pa sam i ja mislio nešto takvo ugraditi, ali me je prijatelj koji se bavi između ostalog i pravljenjem vrata odgovorio od toga, rekavši da to lijepo izgleda i korisno je, ali se teško dolazi do zgloba koji bi izdržao čestu uporabu. Ima još jedno rješenje - pogledaj www.door-2000.com - Roto vrata.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 17:40   #27
Je očito mislih na zglobna vrata!
Roto vrata mi izgledaju skroz cool iako nisam sigurna da bi mi riješila problem. A jel toga ima u ZG? I gdje? Možda cijena cca?
__________________
Beli29
beli29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 19:32   #28
Nr znam za Zg, u Ri ima neki dućan mislim da se zove InterCasa koji ima vrata iz tih kataloga door2000, obična sobna vrata za otvor 80x205 su oko 2000 kn, a od punog drveta oko 5500 kn, sad koliko su ova Roto vrata skuplja i da li su uopće skuplja ne znam. Ona ne uštede možda prostora ko zglobna, ali mi se čini da je sistem puno bolji i dugotrajniji.
Riz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 13:12   #29
Quote:
beli29 kaže:
Dakle!

Vidjeh u talijanskim novinama sklopiva vrata. Zprv ne znam kako se to doista zove na hrvatskom. No, radi se o vratima koja kližu ali se sastoje od dva dijela a nisu harmonika vrata. Nešto između! Za njih ne treba dužinu u koju bi uklizala i stvarno štede prostor. Stavila bih ih za wc koji je doista minijaturan. S normalnim vratima jedva da bi se u njega ušlo, a ovak bi bilo mjesta. Otklizat nemaju gdje, a harmonika mi baš nije nešto. Izgledaju ko kutna vrata ormara.
Zna li netko gdje toga ima i tko to dobro radi u gradu Zagrebu?
Takva vrata se zovu LIBER (knjižna vrata) - jer se otvaraju (preklapaju) poput knjige i imaju 2 krila. Stavljaju se tamo gdje nema dovoljno prostora ni za zaokretna ni za klizna vrata. Znam da su od zaokretnih skuplja 2.000-4.000 kn (zavisi kako koja). U Italiji je to nešto uobičajeo, a kod nas jako rijetko, naravno radi nešto više cijene. U zagrebu znam da ih ima u iglass vrata - http://www.iglassvrata.hr
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 13:58   #30
Joj odvratno. Pa tko to uopće kupuje???
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 14:00   #31
Kako se kreću cijene dobrih i lijepih vrata? Mislim na ona talijanska naravno, nešto malo posebnije.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 18:31   #32
A di ima tih zaokretnih vrata?
Sve mi se čini da uz uštedu prostora ide i veći trošak!
Bi li običan stolar to mogao sam napraviti?
__________________
Beli29
beli29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 18:52   #33
Quote:
beli29 kaže:
A di ima tih zaokretnih vrata?
Sve mi se čini da uz uštedu prostora ide i veći trošak!
Bi li običan stolar to mogao sam napraviti?
Pa normalno da je veći trošak. Ako želiš dobiti neke prednosti naravno da one i dodatno koštaju, ali na kraju ti odlučuješ koje ti je bolje rješenje. Zaokretna vrata su ti obična vrata.
Inače za takve slučajeve postoje i klizna vrata koja se otvaraju u zid, ali to se treba unaprijed predvidjeti, kako bi se mogla u zid ugraditi kazeta. Ona na kraju uopće ne oduzimaju prostor, ali naravno da je i to skuplje rješenje.
A da ti stolar radi vrata koja možda nikad nije ni vidio - ja ne bih hvala. Pitanje je kakva bi ta vrata uopće bila i kako bi funkcionirala, a i koliko bi koštala. A kad kupuješ provjerenu marku onda si sigurna što dobivaš.
Jesi li razmišljala uopće da 1m2 stana u zagrebu košta barem 2.000 eura, a vrata ti zauzimaju skoro toliko. I što ti se na kraju više isplati? Bez uzimanja u obzir i funkcionalnost prostora.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 18:59   #34
Sve mi se čini da ću ostaviti normalna vrata i samo ih otvarati na van umjesto unutra.
Naime, wc je toliko mali da je smiješno! A s vratima koja se otvaraju unutra apsolutno je nepraktično.
Harmonika bi riješila problem, ali nisam vidjela niti jednu koja mi dobro izgleda. Za klizna nemam mjesta!
Ne razumijem zašto nitko ne radi harmonika vrata koja nisu od malih dijelova po 10 cm već samo od dva dijela po 35 cm. To bi mi bilo idealno!
__________________
Beli29
beli29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:41   #35
Pa rade se - to su ta liber. Ali ti kažeš da su ti skupa, a znaš kako se kaže - ili ovce ili novce.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:04   #36
Thumbs up Domća proizvodnja-super!

Quote:
porte kaže:
Pogledaj http://www.iglassvrata.hr
A potražit ću i još koji link talijanskih boljih vrata.

Ova su stvarno super ali i poprilično skupa. Praktički ista možeš naručiti kod stolarije iz Zagorja - ja ih imam, za duplo manju lovu od talijana, a stvarno su dobra. Ljudi su profići, isto su skupi, ali ne ko talijanci.... Šaljem link i telefon na pm ako te zanima....
Driver1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 17:17   #37
Joj nema šanse da dam vrata raditi nekom našem majstoru, pa nisam valjda luda. Kažem da hoću kvalitetno, a ne nešto sklepano. Jedino talijanska dolaze u obzir, jer prema onom kaj sam gledala ni jedna naša nisu bez greški, a tek izgled... Hoću neku kvalitetnu marku - to mi je najbolja garancija da znam kaj dobivam, a sve ostalo - ni u ludilu. A na kraju svega niti nisu toliko skuplja.
stanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 18:02   #38
Quote:
stanka kaže:
Kako se kreću cijene dobrih i lijepih vrata? Mislim na ona talijanska naravno, nešto malo posebnije.
Zavisi što želiš, ali za kvalitetna, a uz to i malo posebnija vrata mislim da treba računati s 5.000 kn. Ukoliko je nešto stvarno posebno (design) onda može biti i 10.000 ili više.
porte is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 18:55   #39
Quote:
Driver1 kaže:
Ova su stvarno super ali i poprilično skupa. Praktički ista možeš naručiti kod stolarije iz Zagorja - ja ih imam, za duplo manju lovu od talijana, a stvarno su dobra. Ljudi su profići, isto su skupi, ali ne ko talijanci.... Šaljem link i telefon na pm ako te zanima....

imas PM
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 16:11   #40
Unutarnja vrata

jeli tko od vas u zadnje vrijeme kupovao, gledao unutarnja vrata
naime mijenjao bih postojeća pa me malo zanimaju okvirno cijene...
vrata bi trebala biti potpuno ravna bez ikakvih dekora i sl, i štok također bez ikakvih crta, resa i sl.... samo da je zaobljen
__________________
lovci su skupina smiješno obučenih, naoružanih i pijanih ljudi koji teturaju šumom u potrazi za gostionicom
bubica1 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.