Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2014., 19:49   #81
u kojoj ljekarni u zagrebu se mogu kupiti bachove kapi? hitno je
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:52   #82
Quote:
nina 55555 kaže: Pogledaj post
u kojoj ljekarni u zagrebu se mogu kupiti bachove kapi? hitno je
Ne znam za ljekarnu, ali ja nabavim kad mi treba preko svojeg prijatelja iz Jaske jer njegva sestrična se bavi time. Uglavnom on mi ih dofura u Zg usput kad ide. Imam njegov mail pa mu pošalji upit [email protected]
roža is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 14:37   #83
Thumbs up

Quote:
emofree KJ kaže: Pogledaj post
U Njemackoj sam ih porucila u apoteci. To traje par dana jer ih nabavljaju vani. Jedna bocica kosta 8-10€. Postoji i internet apoteka gdje se mogu poruciti . Vise ti ne znam...
U Becu ih miksaju u svakoj apoteci. Kazes im koje hoces da ti stave i za par minuta su gotove.
MaceSMorace is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 14:40   #84
Quote:
D-10 NOVI kaže: Pogledaj post
Sve to stoji, ali u Njemačkoj kupiš jednu bočicu za 8-10€, a u kombinaciji koju dobiješ, odn. koja ljudima najčešće treba ide 5,6,7.. različitih esencija a to je onda 5,6,7.. × 8-10€...... Zašto više esencija, zato jer najčešće nije samo jedan problem koji se riješava jednom esencijom, već kroz razgovor "Bachoterapeut" skuži da ima malo više toga, kao što je netko napisao i ono ispod tepiha, pa onda nije samo to već obično ima malo više toga a onda normalno da treba i više esencija u kombinaciji. Btw, cijena kombinacije je ista, neovisno obroju esencija koje se u nju stave Kapi se mogu slati i poštom širom lijepe naše a i šire.... Osobno sam pio te kapi a nabavljao sam ih kod BB (v. moj raniji post da sad ne pravim reklamu) i sve 5.
Ja ih uzimam u Becu u apoteci. U moju kombinaciju ide 9 esencija i kosta 12 eura (30 ml)
MaceSMorace is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 13:52   #85
Bachove kapi (moj esej)

Osvrnut cu se ovdje na biljne Bachove kapi. Kako sam imao napade tjeskobe i depresije iz raznih znanih i neznanih razloga, nakon citanja po internetu sam poceo uzimati Bachove kapi. Neki doktori i poznanici su govorili da se radi o placebo efektu, no ja sam više nego siguran da nema veze s time. Jednostavno te kapi pomazu kod blagih do srednjih oblika psihickih problema (depresije, anksioznosti, napadi panike). Naravno, ne tvrdim da je svaki lijek za svakoga i da ce svakome pomoci. No, trebate probati prije uzimanja psihofarmatika jer je onda ljecenje ili pomoc BK-ima je teze ako je uopce i moguce. Na internetu ima dosta o tome, u Zagrebu ima dosta ljudi, moj homeopat (gospodin koji izradjuje te kapi je na Pescenici/Borongaju, njegove podatke imate na forumu "www.alternativa-forum.com za vas". Netko ce reci da ga ja sada reklamiram, pa ako i kazete slozit cu se s time jer onaj koji ima ovu vrstu problema cesto se i za slamku hvata. I onaj tko to nije prošao (tu vrstu bolesti) teško o tome da moze govoriti. Naravno, podatke cu dati kome trebaju ako mi se obrati privatno porukom. Zahvalan svom terapeutu. Lp.
Tipman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2016., 23:06   #86
Ako netko ima iskustvo liječenja Bachovim kapima kod lupusa, nekih drugih autoimunih ili općenito težih oboljenja, neka javi, piše.
tnx.
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 18:58   #87
evo vam jedno iskustvo od 6-7 mjeseci s njima kakva voznja i jos traje haha

za pocetak cvjet po imenu Aspen je lagano za podnjet on vadi na povrsinu strahove za koje niste imali pojma da su u vama koristan je sve dok i h neprepoznate a onda je dalje potreban mimulus koji je hmm po meni jedan od najacih cvjetova,zasto?

kad ti strahovi postanu poznati potreban je on da vam pomogne da se suocite s njima skoro svaki dan
ja sam naprimjer imao problem sa strahom od bolesti kao trauma sto mi je ostala zbog smrti bliske osobe radi bolesti
2 mjeseca konstantog bobmardiranja.Sve sto vam se recimo dogodi sa tjelom npr bolu oko srca,grlu bilo sta ce bit okidac na odredeni strah od bolesti i sve dok se taj dio uma neosvjesti to ce trajat (napomena dobro je imat rescue remdy da vas smiri kad nemozete vise podnjet)
meni je trebalo oko 2 mjeseca da predem preko tog straha
ostao su jos 2 za iznenadnu smrt (srcani) koji je iskreno pravi pakao za proc bilo kakav cudan otkucaj srca aritmija bilo sta je okidac i dogada se se sve cesce i cesce kao i danas
i nakraju je strah od smrti kao i kod svakog covjeka duboko skriven rijetkih nije strah ali vjerujte mi jedan dan sam imao osjecaj da umirem haha odvratno i od tad vise nista se nije pojavilo

Mimulus i aspen u kombinaciji su odlicni za ciscenje tog smeca ali strogo predlazem rescue u vasoj blizini proces kad ce djelovat sve ovisi o vama iznutra u pocetku necete niti zbnat sta se dogada dok se neosvjestite malo

wild oat
Oni koji imaju visoke ambicije da postanu nesto u svom zivotu ,koji zele stec iskustvo,koji zele uzivat koliko god je moguce i zivjet maksimalno ispunjen zivot
njihov je problem odlucit kojim poslom se zele bavit,imaju jake ambicije ,nisu pronasli nijedno zanimanje koje ih privlaci vise od ostalih.to kod njih uzrokuje zastoje i nezadovoljstvo

e ovaj cvijet je predobar koristim ga svakodnevno,zanimljivo jena koji nacin radi
sluzi i za osobe koje nmaju volje izac iz kuce
naprimjer meni djeluje ovako
dugo vremena sam imao period bez motivacije za neki posao ili bezveze izac prosetat jednostvano bio sam razocaran sa svime
taj cvijet u vama napravi pravi sukob,iz pocetka sam bio ljut jer nebi imao volje izac i usprkos tome i kad bi izasao bi mi doslo da se okrenem natrag doma pun ljutnje i napravio sam to par puta ali onda je bilo jos gore haha
nema veze,djeluje na blokiranu kreativnost mogucnost da sami stvorite nesto iz niceg startanje posla itd
u jednom trenutku pocet ce vam padat svasta napamet i imat cete jako dobru percepciju stvari i kako funkcioniraju u svijetu jako korisno

Olive
Za one koji su prosli kroz mentalne i fizicke patnje pa su toliko iscrpljeni i umorni da osjecaju da nemaju vise snage za poduzimanje bilokakvog napora

Odlican cvijet pogtovo uz mimulus i aspen koji sluze za strahove mogu vas jako umoriti i iscrpiti strahovi zato ja koristim i ovaj uz njih jer par puta mi je doslo da odustanem zbog umora ali odjednom se nade snage odnikud,stvara se motivacija i pojavljuje se pozitivan stav da se sve moze ponistava nezanimanje za zivot i nezainteresiranost takoder

nacin djelovanja je tesko primjetit sve dok sami nevidite da ste jako aktivni i pozitivnog stava

White chestnut
za misli koje se pojavljuju u krug strahovi koji idu u krug ka jedan dio misli zavrsi se prestat motat po glavi pocinju druge i tako stalno u krug

instantno djelovanje korz jedan dan nevrte vam se iste misli u krug i neokupiraju vas pa se mozete usredotociti na stvari koje zelite
lgano djelovanje i smirujuce
pomaze i kod ljutnje itd

Znaci Aspen,Mimulus,Olive i white chestnut je odlicna kombinacija koja ce vas odrzat da ostanete prisebni dok strahovi izlaze van uz kombinaciju sa rescue je cak i jos bolji
6 mjeseci lude voznje svakakvih misli i strahova,patnje,tuge,suza pa i srece kad vidite da je to strah koji se nalazi u vama posaden od vanjskih stvari i utjecaja roditelji,televizija i sve ostalo sto dolazi do nase podsvjesti sto registrira sve u tom trenutku je potrebno postat svjesan sebe i strahova i tudih utjecaja strogo preporucavam

jos nekoloiko napomena

Rescue remdy se mze pit isto sam bez razloga ali desit ce vam se da vam postane jasno zasto ga imate potrebu pit
recimo neznate sta vas muci i di je problem uzmite to i kroz 2 -4 tjedna ovisno o osobi bit ce vam jasno i tad pocnite birat ostale cvijetove

Maksimalno 4 cvijeta se mogu pit u isto vrijeme
ali rescue ne ulazi u to sto znaci da ga mozete pit za vrijeme uzimanja tih 4

Nikad nedupustite da netko radi tj odreduje koji cvjet je za vas
Najbolje cete sami znat
Jedan od najboljih nacina je uzet direktno pravi izvorni cvijet u ruku isve ce vam bit jasno
Osoba koja je meni radila pripravak nije htjela za mene odredivat
jednostavno je rekla Ti sam sebe najbolje poznajes netrebas mene pitat jer moj um ce te osudit na neki nacin i od tog trenutka ja vise nemogu pravilno odlucit koji je za tebe

Eto mislim da sam dosta opisao
tu ispod cu vam staviti pravi link za sta sluzi
neka osoba koju znam imala je shizofreniju i rijesila se toga jako brzo
ali postoji problem neki nemogu podnest bach i biraju daljnu nesvjest uma i to da ih proganja po noci odiza u mraku kako bi se reklo

postoji i kniga koja povezuije odredenu emociju misao sa odredenim djelom tjela i bolestima
najcesce bolesti autoimunosnog sustava su nase ljute misli
misli koje se vrte u krug i nase traume
moj brat je imao problema sa stitnjacom sto je nakraju bilo nesto predivno za vidjet na koji nacin
su te kapi vratile stitnjacu u zivot evo vam i opis
znaci napravio si je pripravak
i kad ga je poceo pit nakon 2 dana je samo usao u moju sobu i nje se mogao prestat smijat 2 sata ali i plakat u isto vrijeme nije mi mogao opisat osjecaj ali je rekao da osjeca nesto na podrucju stitnjace kako se steze i oslobada u isto vrijeme je i zijevao i tako mu se desilo par puta sto je nakraju ispalo da su bile blokirane emocije nebitno kakve su one se tamo pohranjuju i remete ju a nekim cudom je stitnjaca glavna zljiezda za tjelo iznad nje je pinealna koja odreduje njenu sposbnost rada poticuci je sa TSH hormonom
Danas 1 mjesec kasnije stitnjaca se pocela stabilizirat
takoder je imao i kandidu nekim cudom se povlaci znaci um i nista drugo sve pocinje od tamo
u kini vam prvo ljece glavu pa tjelo i djeluje
kod mene je bio kasalj koji je trajo 3 god konstantno
nekim cudom lose misli se povlace kaslaj nestaje

usput gljivca u tjelu je rak,treba ljecit gljivcu a najcesce je u pitanju kandida koja se siri i hrani secerom izbaciti secer i ona nema vise hrane
srebrna voda i ostalo
prvenstveno bach pa ostalo


tako da pokriva i autoimune bolesti i bilo kakve bpolesti tjela
kad ga uzimate ljecite um kad ljecite um podsvjest ljeci vas
svaka vasa misao vas vodi do vaseg trenutnog stanja u zivotu
podsvjest je stit tjela ona vam regulira disanje i srce i sve ostalo
kad recimo alkoholicar pije ona to registrira i vraca vam natrag
dobijete upozorenje ali ste ignorantni sljedi bolest na nacin da vas natjera da odustanete od losih navika

Ako ima zainteresiranih na podrucju istre i pule mogu vas uputit di ih mozete nac da nisu prevara ima i toga

http://www.bachcentre.com/centre/dow...alers_1941.php

link je siguran za download

Zadnje uređivanje liferaiser3 : 29.07.2016. at 19:19.
liferaiser3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 22:22   #88
Pozdrav...
Interesira me da li je netko nedavno bio kod gospođe Tarbuk? Da li još uvijek prima ljude i ako postoji neki kontakt broj na koji je mogu dobiti? Hvala unaprijed.
Joy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 09:36   #89
Ima tu sve od Bacha:
http://bit.ly/2ah6k4l
Raven81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 01:00   #90
Ne znam sta bih rekla o ovome proizvodu...

mislim da u sustini nije losa stvar, ali brine me prevelik postotak alkohola.

Obzirom da sam pod jakim stresom, i da imam jako stresan posao, znam ga naspricati po 5-6 puta u toku dana, pa me brine da se "ne napijem".

Ima li neko iskustva?

Sto mislite o verziji natopljenoj u glicerin?
pacenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:56   #91
Prijateljica to daje pesu zbog anksioznosti ,vec nakon tri dana je primjetila pozitivan pomak tako da nije placebo jer pes ne kuzi sta mu se daje.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 17:45   #92
Zna li netko, jel ima na podrucju Vinkovaca ili okolice netko tko se "bavi" ovim kapima, kod koga bi mogla otici na razgovor?

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
ianaNika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 15:36   #93
[QUOTE=liferaiser3;59678091]

Znaci Aspen,Mimulus,Olive i white chestnut je odlicna kombinacija koja ce vas odrzat da ostanete prisebni dok strahovi izlaze van uz kombinaciju sa rescue je cak i jos bolji




Pozz, ja sam narčio Aspen i pijem ga već par dana,nije loš, i čekam sa iherb-a još Mimulus za poznate strahove, Rock Rose za užas i ekstremni strah, White Chestnut za brige, kompulzivne misli i Gentian za obeshrabrenost, malodušnost pred izazovom.

Kombinirao bih Mimulus i Rock Rose prije liječničkog pregleda radi sindroma bijele kute te Aspen, White Chestnut i Gentian svakodnevno radi anksioznosti!

Naručio sam i Rescue Remedy

Da li je to ok ili da pijem odvojeno, ili možda sve zajedno?

Zanima me, pošto će mi bočice doći odvojeno po 20 ml svaka, kako kombinirati da kapam pod jezik po jednu kap svake ili da ih ukapam u čašu vode pa pijem ili ?

Može mala pomoć, unaprijed hvala!
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:21   #94
http://www.oaza21.hr/
Evo i tu se mogu kupit bachove kapi
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:38   #95
Molio bih za pomoć, zar nema nikoga!?
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 10:03   #96
@ceso imas PM
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 11:32   #97
Ove kapi stvarno djeluju!!!
Na neki poseban način!!
Nevjerojatan osječaj!! :klap:

Za sve koji traže olakšanje, uz vjeru u Boga, stvarno djeluje!!
ceso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:10   #98
Quote:
liferaiser3 kaže: Pogledaj post
evo vam jedno iskustvo od 6-7 mjeseci s njima kakva voznja i jos traje haha

za pocetak cvjet po imenu Aspen je lagano za podnjet on vadi na povrsinu strahove za koje niste imali pojma da su u vama koristan je sve dok i h neprepoznate a onda je dalje potreban mimulus koji je hmm po meni jedan od najacih cvjetova,zasto?

kad ti strahovi postanu poznati potreban je on da vam pomogne da se suocite s njima skoro svaki dan
ja sam naprimjer imao problem sa strahom od bolesti kao trauma sto mi je ostala zbog smrti bliske osobe radi bolesti
2 mjeseca konstantog bobmardiranja.Sve sto vam se recimo dogodi sa tjelom npr bolu oko srca,grlu bilo sta ce bit okidac na odredeni strah od bolesti i sve dok se taj dio uma neosvjesti to ce trajat (napomena dobro je...

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ............

...svaka vasa misao vas vodi do vaseg trenutnog stanja u zivotu
podsvjest je stit tjela ona vam regulira disanje i srce i sve ostalo
kad recimo alkoholicar pije ona to registrira i vraca vam natrag
dobijete upozorenje ali ste ignorantni sljedi bolest na nacin da vas natjera da odustanete od losih navika

Ako ima zainteresiranih na podrucju istre i pule mogu vas uputit di ih mozete nac da nisu prevara ima i toga

http://www.bachcentre.com/centre/dow...alers_1941.php

link je siguran za download
Dušo!! PREDIVAN POST! PREDIVAN!!

HVALA TI!!

Pomogla si puno, sa svojim znanjem, trudom i iskustvom!


Ako se odlučim, odvažim.... javim svoja iskustva
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:12   #99
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
Prijateljica to daje pesu zbog anksioznosti ,vec nakon tri dana je primjetila pozitivan pomak tako da nije placebo jer pes ne kuzi sta mu se daje.
i ovo je vrijedno znati!!

fala
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:16   #100
Quote:
ceso kaže: Pogledaj post
Ove kapi stvarno djeluju!!!
Na neki poseban način!!
Nevjerojatan osječaj!! :klap:

Za sve koji traže olakšanje, uz vjeru u Boga, stvarno djeluje!!
Super!!:klap:

Javljaj nam dalje, from time to time.................

Sretno!!
jakova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.