Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2007., 08:45   #1
Martin Misterija

Martin Misterija jedan je od stripova s kojima sam se najranije upoznao, i koji mi je do danas, uz Alana Forda, ponajviše prirastao k srcu. Posebice stoga jer se glavni lik, detektiv nemogućeg Martin Misterija bavi s meni poprilično zanimljivim temama starih civilizacija i sl. Tu posebno valja istaknuti priču koja se proteže kroz cijelu seriju - onu o Atlantidi i Muu - ali i misteriozne Ljude u crnom. Dok danas čitam strip, mogu reći da me umnogočemu podsjeća na Stargate franšizu, kao da su Cooper, Wright, Mallozzi i ostali producenti Stargatea SG1 i Stargate: Atlantisa također fanovi Martina Misterije.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 08:14   #2
Odličan strip, mogla bi se napraviti super serija po uzoru na njega, ima tu i povijesti, fantazije, bolje nego da Vincijev kod...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 08:53   #3
Super strip! Jučer sam u knjižnici našla uvezene stripove (po nekoliko komada zajedno u tvrde korice): ima Dylan Doga, M. Misterija, Dampyr i dr. Kak sam got već stara baba, al se oduševim sa stripovima još uvijek
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 15:43   #4
Ako je Misterija, onda je Marti, ne Martin. Budimo realni.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 19:01   #5
Ima ona stranica na kojoj se svi stripovi mogu pročitati on line, čim završim dylana doga, bacim se na martina
E da i ima i onaj naš strip: Martina Mjesec, ona je ko ženski Martin Misterija, zakon strip!!
Pink Freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 14:18   #6
U kojem broju je -1?
Fanovi će znat o čemu pričam
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 12:45   #7
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Odličan strip, mogla bi se napraviti super serija po uzoru na njega, ima tu i povijesti, fantazije, bolje nego da Vincijev kod...
SLAŽEM SE! BRAVO! mislim da ne bi da vincijev kod i sl. imao toliko uspjeha da su ljudi bolje upoznati s martijem i sl.
Quote:
Drito Konj kaže: Pogledaj post
Ako je Misterija, onda je Marti, ne Martin. Budimo realni.
meni je ostalo marti, i mislim da ću ga uvijek zvati marti misterija.
krijes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 11:40   #8
Slično kao i generalu Martoku, i meni je taj strip sljedeći nakon Alana Forda. Iako, ponekad me razočara jer pretjeraju. Naime, nekako sam uvijek bio ljubitelj mješavine realnog i nadrealnog pa mi smeta kada strip previše ode u nadrealno.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 14:37   #9
Meni je žao što nisam kupio one prve brojeve koje je izdao libellus. Izgledaju jako kvalitetna izdanja.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 13:31   #10
SUPER STRIP!PUNO POVIJESNIH ZANIMLJIVOSTI, IAKO MI SE VIŠE GADE ONE SPIKE S ATLANTIDOM!ALI NAJVEĆI ZAJEB SU DVA JAAAAKO LOŠA CRTAČA ALESSANDRINI I TORTI!KOJE NJIMA DA DA CRTAJU TRIBA GA OBISITI!
skužajte za velika slova tek san sad skužia a ne da mi se ponovo pisati!
lažni branitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 21:05   #11
Quote:
lažni branitelj kaže: Pogledaj post
SUPER STRIP!PUNO POVIJESNIH ZANIMLJIVOSTI, IAKO MI SE VIŠE GADE ONE SPIKE S ATLANTIDOM!ALI NAJVEĆI ZAJEB SU DVA JAAAAKO LOŠA CRTAČA ALESSANDRINI I TORTI!KOJE NJIMA DA DA CRTAJU TRIBA GA OBISITI!
skužajte za velika slova tek san sad skužia a ne da mi se ponovo pisati!
Ma šta ti pričaš Torti je odličan!!!
Protiv Alessandrinija isto nemam ništa protiv, a koje si ti čitao od Tortia da ne valja...
luksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 17:10   #12
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Odličan strip, mogla bi se napraviti super serija po uzoru na njega, ima tu i povijesti, fantazije, bolje nego da Vincijev kod...
Meni je strip odličan, također postoji i crtana serija sa Martinom kao 16-godišnjakom.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 23:14   #13
Inače imam 15-tak Martina Mystere.
luksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:45   #14
Zadnji broj koji je izašao, pod nazivom 29. veljače čini mi se kao KATASTROFA. Nemojte ga čitati.
IV-FY is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 15:43   #15
Pogledajte ovo

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kategor...n_Myst%C3%A8re

Nego, zna li tko kako se zove onaj Čovjek u crnom, onaj plavokosi, koji je par puta bio Martinu saveznik? Pojavljuje se u onom Gigantu "Grad magova", a mislim da se prvi put pojavljuje u regularnoj seriji u epizodi "Vitezovi hrama".
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:44   #16
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Pogledajte ovo

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kategor...n_Myst%C3%A8re

Nego, zna li tko kako se zove onaj Čovjek u crnom, onaj plavokosi, koji je par puta bio Martinu saveznik? Pojavljuje se u onom Gigantu "Grad magova", a mislim da se prvi put pojavljuje u regularnoj seriji u epizodi "Vitezovi hrama".

Paul Frederic Erickson
Vedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 19:42   #17
Ove epizode koje izlaze na kioscima su uglavnom sranje. U strip knjižari Libellus mogu se kupiti one stare epizode (koje su nekad izlazile u sklopu famoznog Lunov Magnus Stripa), ali u puno kvalitetnijem izdanju, s hrvatskim prijevodom:

http://www.libellus.hr/izdavastvo/iz...mml&ns=6&br=35

Već je izašla i knjiga br. 40.
Latigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 22:52   #18
Najbolji strip,jedini kojio redovito kupujemŽao mi je što na kisku se ne mogu kupiti i giganti,jer kod nas u Puli nema strip knjižara.A bezveze mi je što se ta posebna izdanjai spin-off serijala ne izdaju kod nas za prodaju na kisocima,kao što je u Italiji.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 23:58   #19
Kad već pričamo o meni jako milom i dragom strip junaku....može li mi ko razjasniti ko je Java i gdje ga je Marty pokupio? To vjerovatno spada u prve brojeve serije koje ja nisam nikada čitala.
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 08:22   #20
Java je neandertalac kojeg je Martin upoznao tijekom njegove pustolovine na Himalajama,ako se ne varam,gdje je naišao na tajanstveni Grad prozirnih sjenki u kojem su još uvijek živjeli neandertalci.Kolko se sjećam,grad je napao Sergej Orloff i mučio je stanovnike,mislim čak i Javu,pa ga je Martin spasio i istjerao Orloffa.Nakon toga Java je odlučio krenuti s Martinom u civilizaciju.Ta priča je ispričana kroz nekoliko brojeva u prvoj ili drugoj godini izlaženja stripa,a kasnije je i nadopunjena u jednom od giganta.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.