Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2010., 17:16   #41
Upravo pročitao 33.knjigu iz kolekcije originalnih epizoda MM-a,pod nazivom Dvorac strave.Možda dosad najbolja epizoda.Inače vidio sam da je Libellus objavio nove prijevoe stripa,među kojima novi gigant i dvije nove priče iz baze Drugdje.jedva čekam da dođu u knjižnicu da ih pročitam
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 22:23   #42
Pročitao sam zadnje izdanje MM na kioscima i definitivno sam odustao od tog lika.
jednoumlje is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 11:07   #43
Quote:
jednoumlje kaže: Pogledaj post
Pročitao sam zadnje izdanje MM na kioscima i definitivno sam odustao od tog lika.
Koja epizoda?

I zna li netko da li je ova epizoda, L'ombra della svastica, izašla u Hrvatskoj? Ili možda L'ultimo mistero?

__________________
Štedi vodu. Pij pivo.

Zadnje uređivanje TomislavM : 18.09.2010. at 11:21.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 20:41   #44
Novi specijal. O tome koliko me se dojmio, dovoljno govori da se ne mogu sjetiti ni imena ni radnje Ali vec duze traje moje razocaranje tim likom, premda su mi stari brojevi i dalje zakon, a citam i Price iz baze Drugdje.

P.s. bila je Martina Mjesec na stripovi.com ali tamo se nesto blokiralo.
jednoumlje is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 19:28   #45
Quote:
Mrack kaže: Pogledaj post
U kojem broju je -1?
Fanovi će znat o čemu pričam
1-13 epizoda martija se pojavljuje u lonov magnus stripu prije 20stak godina kao bonus strip. Par sljedecih epizoda pojavljuje se kao dodatne radje u Djilu.
Imao sam ih sve kada sam bio klinac. Nazalost izgubljeni su u povijesti sada.
Pravi rariteti. Nema ih vise nigdje kupit.

Smece od ovog sto danas izlazi nemoze se ni pocet mjerit s tim epizodama. Crtez danas je smece naspram sto je prije bio.

Zadnje uređivanje odiee : 19.09.2010. at 19:48.
odiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:28   #46
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Koja epizoda?

I zna li netko da li je ova epizoda, L'ombra della svastica, izašla u Hrvatskoj? Ili možda L'ultimo mistero?

Pa mislim da nije,barem odkad ja kupšujem strip a to je od kada je izlazio u izdanjima slobodne dalmacije.Možda prije toga je izašla.Znam da slobodna dalmacija na početku nije objavljivala brojeve originalnim redom.Ali i nedavno nisu objavili jedan broj bis,onaj izmeđi redovnog broja 206 i 207.Boi je to broj 206 bis,ali nije objavljen tu kod nas.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 14:32   #47
Slažem se da su zadnji brojevi MM malo lošiji,ali mislim da je to kod svih strip serijala,koji traju tako dugo.neke su epizode bolje neke lošije,to je uvijek bilo tako,pa ćak i kod starih brojeva.valja se malo strpit,pa će doći bolje epizode,ako strip do tada bude još izlazio kod nas.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 22:25   #48
Quote:
Martin Mystere kaže: Pogledaj post
Mislim da bi Zagor, realno, tako trebao i izgledati. Tko je onda u stanju bio napraviti orla na majici u žuto obojenom krugu? Odmah se izbriše kad opereš(ako pereš)
Da ne govorimo da bi u kostimu sa takvim bojama bio u šumi meta uočljiva sa kilometar udaljenosti...
yamabushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 16:36   #49
Nego, jel tko gledao onu kanadsku crtanu seriju Martin Mystery? Tamo su Martin i Diana 16-ogodišnjaci, a Java je kuhar u njihovoj školi. Čini mi se da se u ovoj dole strip epizodi dogodi da se isprepletu radnje stripa i serije.

http://www-en.sergiobonellieditore.i...a=38&numero=25



http://www.comicus.it/images/news/2008/sp_mam0025_1.jpg

http://www.comicus.it/images/news/2008/sp_mam0025_2.jpg
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:31   #50
ja sam to gledao ali mi nije nešto posebno.kao scooby doo recimo.Daleko od Martina kojeg poznamo sa stranica stripa.Da,mislim da ova specijal epizoda je povezana s tom serijom.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 17:47   #51
Koja je to fora s Libellusovim izdanjima?
Ako pogledamo npr. originalno 3. izdanje u Italiji - Operazione Arca i 4. La stirpe maledetta i Libellusovo 3. izdanje Oeracija Arka - Prokleto pleme, onda vidimo da je Libellus spojio dvije epizode u jednu. ISto su napravili i sa 7. i 8. brojem originala koje su strpali u svoj jedan - 6. Izvor mladosti i tako propustili naslovnicu L'uomo che scopri l'Europa, odnosno Čovjek koji je otkrio Europu. A to znači da ne uzimaju strip od originala nego od srpskih izdanja jer u njima zbog Đila isto nije bilo ovih naslovnica. To je razočaravajuće jer kolekcionarsku vrijednost čine upravo originalne naslovnice. To je jedna primjedba, a druga je bolesna cijena od 90 kn za 2. izdanje prvog broja. Prvo izdanje je isto, a koštalo je 65 kn.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 18:22   #52
Quote:
puls kaže: Pogledaj post
Koja je to fora s Libellusovim izdanjima?
Ako pogledamo npr. originalno 3. izdanje u Italiji - Operazione Arca i 4. La stirpe maledetta i Libellusovo 3. izdanje Oeracija Arka - Prokleto pleme, onda vidimo da je Libellus spojio dvije epizode u jednu. ISto su napravili i sa 7. i 8. brojem originala koje su strpali u svoj jedan - 6. Izvor mladosti i tako propustili naslovnicu L'uomo che scopri l'Europa, odnosno Čovjek koji je otkrio Europu. A to znači da ne uzimaju strip od originala nego od srpskih izdanja jer u njima zbog Đila isto nije bilo ovih naslovnica. To je razočaravajuće jer kolekcionarsku vrijednost čine upravo originalne naslovnice. To je jedna primjedba, a druga je bolesna cijena od 90 kn za 2. izdanje prvog broja. Prvo izdanje je isto, a koštalo je 65 kn.
Ne uzimaju strip od srpskih izdanja,nego idu originalnom talijanskom numeracijom,ali izdaju kompletnu epizodu u jednoj knjizi.
Tako da knjige variraju od 70-ak kuna do 250-ak.
Riješenje sa naslovnicama su napravili tako da su stavili originalnu naslovnicu na stranici di je bio kraj jednog stripa od 98 stranice,i početak sljedećeg broja.(po originalnoj numeraciji).
Naslovnica je u boji na podebljem listu i mislim da je to dobro riješenje.
Da su skupi,jesu!
Da rade luksuzna izdanja,isto je!
mister_dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 20:05   #53
Quote:
mister_dog kaže: Pogledaj post
Ne uzimaju strip od srpskih izdanja,nego idu originalnom talijanskom numeracijom,ali izdaju kompletnu epizodu u jednoj knjizi.
Tako da knjige variraju od 70-ak kuna do 250-ak.
Riješenje sa naslovnicama su napravili tako da su stavili originalnu naslovnicu na stranici di je bio kraj jednog stripa od 98 stranice,i početak sljedećeg broja.(po originalnoj numeraciji).
Naslovnica je u boji na podebljem listu i mislim da je to dobro riješenje.
Da su skupi,jesu!
Da rade luksuzna izdanja,isto je!
Aha. To je onda kompromis tako da sve bude u jednom, ali da postoje i naslovnice. To je ok. Jel imaš informaciju o nastavku tiskanja serije? Namjeravaju li nastaviti i ići sve do zadnjih izdanja Slobodne Dalmacije?
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 12:09   #54
Martin je uvijek bio za Dänikene i knjiške moljce, zato se danas i čita sve manje… Osobno sam puno naučio iz njega, a jubilarac (broj 300) je sasvim pristojan, bolji od Dylanovog po mom mišljenju.
fsdance is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2011., 12:15   #55
jeli tko zna dali će strip izlaziti i dalje na kiosku?Cijelo ljeto ga nema,pa me zanima dali su ga ukinuli ili što?Zadnji je bio 83.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:11   #56
Jako dobar strip koj izaslužuje čak i Hollywoodski blockbuster, bio je ispred svog vremena, i šteta što se nije probio na popularnosti Da Vinchijevog koda.
Kod nas jako popularan,ali ne kao Alan Ford ili Zagor
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:57   #57
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Jako dobar strip koj izaslužuje čak i Hollywoodski blockbuster,
Mislim da bi bilo odlično snimiti MM film koji bi bio na tragu Indiane Jonesa, i to sa pričom koja se vrti oko Atlantide, Mua i ljudi u crnom.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:12   #58
Inče, u Martinu i Alan Fordu,ima sisa, dok u Zagoru ni pod razno, zanimljivo...
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:41   #59
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Inče, u Martinu i Alan Fordu,ima sisa, dok u Zagoru ni pod razno, zanimljivo...
Zato što je Zagor čudak koji potajno trpa Čiku.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2011., 13:52   #60
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Zato što je Zagor čudak koji potajno trpa Čiku.
Najobičnija laž. Na što su onda pale Madame Laveau, Virginija, Gambit, Frida Lang...
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.