Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 14:26   #41
pa kako bi opiso bol, kao propadanje, trnjenje, zatezanje, pritisak, jel bol stalna ili na mahove... koji dio ruke te točno boli....po mogućnosti slika.... u paintu možeš markerom označit gdje te boli... kad si zadnji put bio na sistematsom....jesi imo neke veće ozlijede u zadnjih 6 mjeseci - godine dana....
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 23:04   #42
Može bit vezano i za živac, možda se upalio ili uklještio
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 01:05   #43
bol je na svu sreću prestala još jučer tokom dana, čim sam izašao van, malo prošetao razmahao se rukom i zaboravio da me boli, došao kući i primjetio da više neboli, tako da bi ja rekao kako je to živac bio uklješten al opet može bit možda nešto drugo..

@daso, na sistematskom bio zadnji put prije 4-5god, nikad nisam imao ozljede i lomove recimo na toj ruci, ja bi samo rekao da je problem što je ruka prilikom spavanja bila ispod tijela i tu sam je pritisnio, evo slika i primjer na kojem dijelu ruke me zabolilo ta dva puta

http://www.imagesforme.com/show.php/...lipboard01.jpg
Zy1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 15:35   #44
a može bit bilo što, od tetive, živca, mišića.... no ako je brzo prošlo vjerovatno si ili malo ruku ukočio ili si imo nekakav blaži grč, pa male nuspojave su se javile...a to je osjetljivost i bol....

uglavnom... davno si imo sistematski...evo prilike da odeš na njega...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 04:19   #45
Bol u ruci nakon snažne hladnoće

Tokom vikenda sam proveo oko 1.5 sat vani i jako sam se smrzao po rukama.

Od tada u desnoj ruci, u korijenu kažiprsta imam slabi bol koji se širi duž ruke, a ruka ima tendenciju da se koči i hladnija je (naročito kažiprst), kao da je dotok krvi slab.

Ako ruku stavim na toplo, ovi simptomi ubrzo iščeznu.

Da li iko zna o čemu je riječ i da li ima šansu da se razvije na gore?
R A V E N is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 11:29   #46
Bol u ruci

počela me kronično bolit ruka, nije velika bol, to je tupa bol, navraća svakih par dana, pojavljuje se u ramenu pa mislim da je od masturbacije haha smijeh, ruka ne boli na dodir niti pomak, nego bez razloga, nisam se udario, nisam zatvarao krvotok, nemam teškoća u pomicanju ruke, ne boli me ništa drugo, ne opterećujem ruku teškim teretima, ne držim je u istom položaju dugo vremena, nemam drugih medicinskih problema, nisam pretio ni debeo, krvna slika mi je savršena, ne bavim se sportom od kraja ovog ljeta i nije uključivalo dizanje utega

pokušao sam unaprijed odgovorit na neka tipična pitanja zbog uštede vremena

što da radim?

tnx unaprijed
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 19:51   #47
ne mogu ništa osim otić na rendgen jelda?
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 21:57   #48
Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
počela me kronično bolit ruka, nije velika bol, to je tupa bol, navraća svakih par dana, pojavljuje se u ramenu pa mislim da je od masturbacije haha smijeh, ruka ne boli na dodir niti pomak, nego bez razloga, nisam se udario, nisam zatvarao krvotok, nemam teškoća u pomicanju ruke, ne boli me ništa drugo, ne opterećujem ruku teškim teretima, ne držim je u istom položaju dugo vremena, nemam drugih medicinskih problema, nisam pretio ni debeo, krvna slika mi je savršena, ne bavim se sportom od kraja ovog ljeta i nije uključivalo dizanje utega

pokušao sam unaprijed odgovorit na neka tipična pitanja zbog uštede vremena

što da radim?

tnx unaprijed
Tvoja vjerojatna dijagnoza je : Sy. cervicobrachiale.
Terapija : fizikalna, uz lijekove : miorelaksans i analgetik (ukoliko su potrebni).

Javi se ordinirajućem neurologu ili fizijatru.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...

Zadnje uređivanje Fra Ante : 29.12.2010. at 22:03.
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 20:54   #49
Pozdrav! Ispričavam se na dizanju teme, ali mi se zadnjih par dana nešto dešava s desnom rukom i nikako da prođe, a do svog doktora ne mogu još kojih tjedan dana.

Naime, kad ju pomaknem u određeni položaj, najčešće iza leđa, uhvati me stravična bol negdje na sredini desne nadlaktice i onda je jedva vratim nazad u prvotni položaj. I boli me tako na određeno vrijeme pa prođe, pa opet napravim neki pokret koji joj ne odgovara i ista priča. Ima netko možda ikakvu ideju od čega bi to moglo biti?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...

Zadnje uređivanje Nicole_Lilly : 08.01.2011. at 21:03.
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:58   #50
Itko?
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 20:19   #51
Ej!!!!! Mene već 3-4 mjeseca zaboli lijeva ruka na različitim mjestima. Boli jedno vrijeme pa prođe. Slikala sam vratnu kralježnicu i tamo se vide degenerativne promjene i osteofiti (male izrasline), isto tako nije mi ni grudna kralježnica baš naj naj. Rekli su mi da je to od vratne kralježnice točnije cervikobrahijalni sindrom.
Lulaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:00   #52
Unhappy Bolovi u rukama

Pzdrav forumaši, imam nekoliko pitanja i samo molim odgovore u inbox.

Znači, imam bolove u rukama, sve je počelo sa lijevom rukom. Osjetila sam bol kao da je u kosti na lijevoj ruci ispod lakta. I to je trajalo tjedan -dva .....Međutim ta bol se proširila na cijelu ruku od lakta pa sve do prstiju i na desnu ruku....bol je u predjelu žila, mislim osječaj je kao da žile bole...

Ponekad je ta bol toliko jaka da želim iskočit iz vlastite kože.....

Bila sam kod liječnika koji mi je prvo prepisao Ketonal, pa Doretu, pa neki gel....al nikakve tablete ne pomažu....Ketonal mi prouzročuje užasne bolove u trbuhu, od Dorete spavam i ništa ne pomaže niti ne popušta.. Danas sam dobila uputnicu za ortopeda sa naznakom hitno.....recite mi molim Vas da li se treba čekat na pregled, ili?

Bol zna prestat ujutro ali se navečer redovito vraća

Jel od Vas imao tko sličnih tegoba?
__________________
Odluka da ćemo uspjet,važnija je od svih ostalih!!!!!
aleksandra**** is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:07   #53
Zašto samo odgovore u inbox, čemu onda služi otvaranje nove teme?
Bilo bi dobro vidjeti iskustva drugih, nekome drugom će kasnije dobro doći.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 21:11   #54
svejedno mi je gdje dolaze odgovori, ali u inboxu ih vidim odmah samo zbog toga.....
__________________
Odluka da ćemo uspjet,važnija je od svih ostalih!!!!!
aleksandra**** is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 01:58   #55
Quote:
aleksandra**** kaže: Pogledaj post
Pzdrav forumaši, imam nekoliko pitanja i samo molim odgovore u inbox.

Znači, imam bolove u rukama, sve je počelo sa lijevom rukom. Osjetila sam bol kao da je u kosti na lijevoj ruci ispod lakta. I to je trajalo tjedan -dva .....Međutim ta bol se proširila na cijelu ruku od lakta pa sve do prstiju i na desnu ruku....bol je u predjelu žila, mislim osječaj je kao da žile bole...

Ponekad je ta bol toliko jaka da želim iskočit iz vlastite kože.....

Bila sam kod liječnika koji mi je prvo prepisao Ketonal, pa Doretu, pa neki gel....al nikakve tablete ne pomažu....Ketonal mi prouzročuje užasne bolove u trbuhu, od Dorete spavam i ništa ne pomaže niti ne popušta.. Danas sam dobila uputnicu za ortopeda sa naznakom hitno.....recite mi molim Vas da li se treba čekat na pregled, ili?

Bol zna prestat ujutro ali se navečer redovito vraća

Jel od Vas imao tko sličnih tegoba?
ako na uputnici piše hitno onda se ne bi trebalo čekati.
trebali bi te primiti taj dan kada dođeš, dakle bez naručivanja.
probaj otići sutra.
ja sam sa hitnom uputnicom za neurologa otišla taj isti dan na neurologiju, dala sestri uputnicu kada je izašla i u roku od pola sata sam primljena...
eto, to je moje iskustvo i nadam se da će ti pomoći
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 22:12   #56
Bol u ruci

ovako neki dan san pala s bicikla. zgrebala sam kolina i malo natukla ruku tj. zglob al to je sada prošlo. sutradan sam osjetila jaku bol u ramenu prilikom tjelovjezbe na tzk ( ono dok sam vrtila rukom osjetila sam tu bol ) jednostavno ne uspijevam zarotirat ruku. kad idem otvorit nekakva vrata il primjerice otvorit nešto za jelo ( konzervu ) ta me bol sprječava . DOK TIPKAM NE OSJETIM NIŠTA NE BOLI ME DOK TO DIRAM AL KAD MI JE RUKA U POKRETU UHHHH . NE SAMO RAME VEĆ I DIO RUKE . što bi to moglo biti ?
KATYYYY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 22:16   #57
Quote:
KATYYYY kaže: Pogledaj post
ovako neki dan san pala s bicikla. zgrebala sam kolina i malo natukla ruku tj. zglob al to je sada prošlo. sutradan sam osjetila jaku bol u ramenu prilikom tjelovjezbe na tzk ( ono dok sam vrtila rukom osjetila sam tu bol ) jednostavno ne uspijevam zarotirat ruku. kad idem otvorit nekakva vrata il primjerice otvorit nešto za jelo ( konzervu ) ta me bol sprječava . DOK TIPKAM NE OSJETIM NIŠTA NE BOLI ME DOK TO DIRAM AL KAD MI JE RUKA U POKRETU UHHHH . NE SAMO RAME VEĆ I DIO RUKE . što bi to moglo biti ?
Trebate pregled kirurga.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 22:17   #58
Quote:
KATYYYY kaže: Pogledaj post
ovako neki dan san pala s bicikla. zgrebala sam kolina i malo natukla ruku tj. zglob al to je sada prošlo. sutradan sam osjetila jaku bol u ramenu prilikom tjelovjezbe na tzk ( ono dok sam vrtila rukom osjetila sam tu bol ) jednostavno ne uspijevam zarotirat ruku. kad idem otvorit nekakva vrata il primjerice otvorit nešto za jelo ( konzervu ) ta me bol sprječava . DOK TIPKAM NE OSJETIM NIŠTA NE BOLI ME DOK TO DIRAM AL KAD MI JE RUKA U POKRETU UHHHH . NE SAMO RAME VEĆ I DIO RUKE . što bi to moglo biti ?
Jel si pala na rame? Pri kojim pokretima boli? Jel mozes dizati ruku u ramenu?

Zadnje uređivanje Miloshke : 11.10.2011. at 22:34.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 10:49   #59
dizem temu,imam neku tupu i iritantnu bol u desnoj ruci,pocine kod vrata do lakta...
spavam na desnoj strani i provodim cijeli dan za kompom...
da li bi ko znao o cemu je rijec...
hvala....
__________________
Welcome to " Ludacha - Spalato poliklinika " koja radi pod geslom " na vama je samo da poludite , sve ostale prepustite nama"...
ludaca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:25   #60
Boli me zglob na desnoj ruci..

E ovako
Bio sam na igralistu,igrali smo nogos,ja i frendovi..bio sam golman..i frend je opuco loptu i ja obranio ali mi je lopta nabila ruku..i sad me boli zglob na desnoj ruci..kada nesto pokusam podiči zaboli me jako...vec 3 dana tako...dali zna netko nekakvo rješenje?? Hvala unaprijed :p
drazenh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.