Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 12:01   #21
MRLJE na odjeći-kako ih se riješiti

Ciao cure, izvadila sam sezonsku odjeću i na omiljenoj bijeloj suknji ugledala sam nekakvu mrlju pojma nemam od kud se stvorila i od čega je. Tretirala sam ju Vanish Oxi Action ali se ne skida! Imate li neki "bakin savjet"?
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 12:05   #22
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Ciao cure, izvadila sam sezonsku odjeću i na omiljenoj bijeloj suknji ugledala sam nekakvu mrlju pojma nemam od kud se stvorila i od čega je. Tretirala sam ju Vanish Oxi Action ali se ne skida! Imate li neki "bakin savjet"?
ovisi kakva je tkanina...ako je pamuk ..malo domestosa istrljaj isperi ( ili neš slićno)..čak i limunska kiselina pomaže ... ovisi o tkanini ..ako je osjetljivija tkanina sapun od Venisha ...100 % ..
__________________
bambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 12:16   #23
Quote:
bambi kaže: Pogledaj post
ovisi kakva je tkanina...ako je pamuk ..malo domestosa istrljaj isperi ( ili neš slićno)..čak i limunska kiselina pomaže ... ovisi o tkanini ..ako je osjetljivija tkanina sapun od Venisha ...100 % ..


Srećom pamuk je, pa se nadam da će proći. Sa svime ću tu mrlju iztretirat , ali šta s mrljama na šarenoj odjeći!
Tko god ima kakve savjete, HVALA vam ako ih podijelite s nama!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 12:41   #24
ja sam jako zadovoljna sa sredstvom u rolonu, zove se Dr. Beckam ili tak nekaj slično, nisam doma pa nemrem točno napisati. Uglavnom, bijela bočica cca 12 cm sa plavim poklopcem. Natrljaš mrlju, protrljaš, ostaviš da djeluje duže ako je tvrdokornija i opereš uobičajenim postupkom. Skida mrlje od trave, crnog vina, masne...ma ja sam zbilja s tim zadovoljna. Sa Venišem nisam toliko. Probaj!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:04   #25
zdruzeni topic o mrljama na odjeci
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:10   #26
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
ja sam jako zadovoljna sa sredstvom u rolonu, zove se Dr. Beckam ili tak nekaj slično, nisam doma pa nemrem točno napisati. Uglavnom, bijela bočica cca 12 cm sa plavim poklopcem. Natrljaš mrlju, protrljaš, ostaviš da djeluje duže ako je tvrdokornija i opereš uobičajenim postupkom. Skida mrlje od trave, crnog vina, masne...ma ja sam zbilja s tim zadovoljna. Sa Venišem nisam toliko. Probaj!
Ja sam do sad imala sprej za otklanjanje mrlja od Amwaya i bio je prilično solidan, ali mi se ne da više nabavljat, komlicirano, Vanish nisam probala, možda zato jer mi se ne sviđa njihova reklama na TV a i nisam baš našla nekog tko ga hvali. Gdje si kupila taj rollon? Čini mi se praktičan.
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 14:41   #27
Quote:
mouse kaže: Pogledaj post
Za sve mrlje: Bio shaut (DM). Nema mrlje koju neće skinuti!!
meni je to skinulo mrlje s bijele majice koje je napravio šugavi vanish...
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:49   #28
meni je vanish u bilo kojem obliku dobar za mrlje od crnog vina i ajvara. sto se tice masnih fleka, nema mi do jara za sudje.

nego, imam jedan problem, bila sam jucer na geliranju noktiju, i slucajno sam sa vrhom prsta dok sam stavljala ruku u lampu okrznula sa gelom po novoj lacoste majci koja mi je jako draga.
sad ne znam kako tretirati tu mrlju, jer se onako stvrdnula kao kad se sa ljepilom zaflekas. probala sam oprati, ali nema sanse.

kemijsko? sta mislite, oce otici fleka? ili mozda zgrijati mrlju peglom??

Hvala!
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 01:02   #29
Quote:
nerealizirana_cura kaže: Pogledaj post
meni je vanish u bilo kojem obliku dobar za mrlje od crnog vina i ajvara. sto se tice masnih fleka, nema mi do jara za sudje.

nego, imam jedan problem, bila sam jucer na geliranju noktiju, i slucajno sam sa vrhom prsta dok sam stavljala ruku u lampu okrznula sa gelom po novoj lacoste majci koja mi je jako draga.
sad ne znam kako tretirati tu mrlju, jer se onako stvrdnula kao kad se sa ljepilom zaflekas. probala sam oprati, ali nema sanse.

kemijsko? sta mislite, oce otici fleka? ili mozda zgrijati mrlju peglom??

Hvala!
Nemoj peglom, gel je otporan na toplinu, možeš samo gore napravit, ja bi otišla na kemijsko i pitala za savjet!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 01:08   #30
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Ciao cure, izvadila sam sezonsku odjeću i na omiljenoj bijeloj suknji ugledala sam nekakvu mrlju pojma nemam od kud se stvorila i od čega je. Tretirala sam ju Vanish Oxi Action ali se ne skida! Imate li neki "bakin savjet"?
Evo sama ću sebi odgovoriti pa tako možda pomognem i vama , Nakon što sam Vanishom dobro istrljala mrlju (nakon dobrih 5 minuta trljanja s četkicom za zube) odustala sam jer mrlja nije silazila, ostavila sam suknju i Vanish na njoj i slijedeći dan nakon cca. 24 sata mrlje nije bilo , ne znam kako bi to ispalo da je suknja bila u boji vjerovatno bi posvjetlila tkanina. Imam sreće da je suknja bijela, znači ostavi Vanish čim dulje na mrlje - naravno ako nije šarena odjeća ili sintetika

Puno sreće
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 14:04   #31
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Nemoj peglom, gel je otporan na toplinu, možeš samo gore napravit, ja bi otišla na kemijsko i pitala za savjet!
bila ja danas u kemijskoj, zena probala tretirati mrlju,ali nema sanse. zakorila se. onako tvrda je.a jebi ga, majcu platila 700 kn a nosila je 2 puta.

bas sam tuzna!
nerealizirana_cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:24   #32
Fleke na robi

Cure molim vas help help....

Mama mi je jutros u mašinu stavila novu žutu majicu koju jakovolim, nažalost između sve druge robe bile su i jedne crne gaćice....možete misliti što se dogodilo...na rukavu i na kragni sada imam crne flekice....što da napravim...da li znate neki trik ili možda detrdjent koji tako nešto odlično skida....pokušala sam sa vanish sapunom...nemam pojma kako će biti jer sam majicu ostavila da se namaće do večeras...
mare74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:33   #33
Fleka na majici

Pojma nemam gdje da stavim ovu temu, ali posto ima veze s odjecom pokusat cu ovdje.
Dakle, farbala sam nesto i otislo mi je par kapljica na majicu i zanima me dali se to moze skinuti. Zao mi te majice, trebala sam obuci nesto staro,ali nisam, no to sad nije ni bitno.

Hvala unaprijed!
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:39   #34
Pih...gdje ces se farbati u novoj majici
Al ok toga si vec svjesna

Pokusaj s varkinom ako je upitanju bijela majica...
Inace ne znam da ista drugo moze skinuti tu vrstu fleke..zao mi je..
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:48   #35
Probaj sa sredstvom protiv mrlja Bioshout , ima ga kupit u DM-u nije skup, dosta je učinkovit. Ne znam koliko za tu tvoju fleku al probaj
Enči is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 16:55   #36
Quote:
Enči kaže: Pogledaj post
Probaj sa sredstvom protiv mrlja Bioshout , ima ga kupit u DM-u nije skup, dosta je učinkovit. Ne znam koliko za tu tvoju fleku al probaj
Skontaj...to je farba znaci hemijska supstanca....ako se ne brise tako lako s kose...kako ce s majice tek...mislim da je tu neucinkovit taj bioshut..mislim da on uklanja mrlje prirodnog karaktera..
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 21:01   #37
Quote:
Malina88 kaže: Pogledaj post
Skontaj...to je farba znaci hemijska supstanca....ako se ne brise tako lako s kose...kako ce s majice tek...mislim da je tu neucinkovit taj bioshut..mislim da on uklanja mrlje prirodnog karaktera..
Nije farba za kosu, nego za drvo, nisam rekla da sam se farbala nego da sam nesto farbala. Nije nova majica, ali mi je draga. Sto cu sad?
U biti samo je par jako malih tockica, ali se vide.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:18   #38
postoji vec nekoliko tema o mrljama na odjeci, molim te pogledaj malo po vec postojecima prije nego sto otvoris novu temu. tnx
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 22:30   #39
evo sve na jednom mjestu pa bi bilo super da tako i ostane - od fleka, preko mrlja, zvaka, rupica...all in one
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:43   #40
Quote:
mare74 kaže: Pogledaj post
Cure molim vas help help....

Mama mi je jutros u mašinu stavila novu žutu majicu koju jakovolim, nažalost između sve druge robe bile su i jedne crne gaćice....možete misliti što se dogodilo...na rukavu i na kragni sada imam crne flekice....što da napravim...da li znate neki trik ili možda detrdjent koji tako nešto odlično skida....pokušala sam sa vanish sapunom...nemam pojma kako će biti jer sam majicu ostavila da se namaće do večeras...
E za to bi ti trebao pomoci Color catcher, to ti je pakovanje s nekim papirima i ubacis ih u ves masinu s odjecom i onda taj papir pokupi tu farbu. Mozda ces morati par puta probati, ali ce boja otici.
__________________
I'm just a prisoner of your love
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.