Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2016., 14:58   #761
koje sredstvo iz dućana (ne da mi se kemijati sa kućnim pripravcima) je najučinkovitije za uklanjanje masnoća i fleka od npr. ajvara pri pranju odjeće na 60 stupnjeva?
bioshout mi nije nešto
ostalih, koje sam probala, se ne sjećam
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 15:58   #762
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
koje sredstvo iz dućana (ne da mi se kemijati sa kućnim pripravcima) je najučinkovitije za uklanjanje masnoća i fleka od npr. ajvara pri pranju odjeće na 60 stupnjeva?
bioshout mi nije nešto
ostalih, koje sam probala, se ne sjećam
meni ariel sve skida
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 01:28   #763
taj Ariel nisam vidjela ni u Mulleru ni dm-u ni Bipi ni u supermarketima nije valjda da ga ima u Kozmu???
kupila neki blink mullerov u ljubičastoj boci na pumpicu, pa bumo vidli
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 12:35   #764
Ne radi se o flekama, ali trebam savjet. "Vunena" haljina (72% viskoza, 28% poliester) mi se lijepi za grilonke i to ružno izgleda kad hodam. Što da napravim? Thanks!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:28   #765
Mrlje od vina na kožnim cipelama

Nisam uspio naći sličnu temu, ispričavam se adminima i pls prebacite ako postoji

Naime, jučer je nekome pored mene pala na pod čaša crnog vina i između ostaloga pošpricala moje svijetlo smeđe cipele što ja u tom trenutku nisam skužio.

Što da napravim? Probao sam samo s vodom i maramicom pa nije išlo, probao sam s malo sapuna i mekom krpicom na jednom manjem dijelu koji se gotovo ne vidi pa vidim da se skinuo dio laka ili boje s cipele (ostalo je smeđe na krpici) - stvarno trebam savjet, pomozite
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:28   #766
Takoder imam ovaj problem, budala sam nosio kozne cipele za Novu van i normalno polivene su i vinom i bog zna cime, pa ako netko ima kakvu ideju s cime bi se mogle ocistiti?
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2017., 00:50   #767
Ja sam prije par mjeseci imala jednu mrlju, neidentificaranog izvora na smeđim kožnim čizmama (cognac boja), i kad smo je očistili, s vodom i malo sapuna, taj dio čizme je ostao vidno svijetliji od ostatka. Namazala sam cijelu čizmu s onom nekom kremom za čizme, baš te boje, i nakon toga je bolje, ujednačilo se i taj dio se više skoro uopće ne vidi (mrvicu je svijetliji, i ja primijetim jer znam da je bila, ali sigurna sam da drugi ne bi primijetili ako ne znaju).
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:02   #768
mrlje na ručnicima nakon pranja u perilici

Lijep pozdrav svima
imam staru perilicu Gorenje i već su mi se na dva nova bijela ručnika nakon pranja, sve bijelo peremo na 95C, pojavile dvije identične tamne mrlje u obliku manjeg kruga.
Probao sam iskuhavati u loncu , stavljao Likvi deterdžent, DM sapun za mrlje itd..ne znam jeli netko imao sličan slučaj,čime da ih probam ukoniti?
Imate li kakvu preporuku? Hvala!

http://i66.tinypic.com/66gd1s.jpg

Zadnje uređivanje marcuss : 19.02.2017. at 17:30.
marcuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:49   #769
Pomoć!
Na crnoj majici obojali su mi se rubovi koji su bijeli (oko vrata i rukava). Nisu se potpuno obojali u crno, ali rubovi više nisu bijeli nego sivkasti s mrljama. Kako oprati majicu, s kojim sredstvom da skinem te tamne tragove s bijelih rubova, a da pritom ne izbjelim crni dio?
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:25   #770
Nitko ne pomaze


O mrljama na rucniku ne znam nista. Ne vjerujem da je od masine.

Kad imam bijelu boju uz crnu ili plavu na istom odjevnom predmetu onda obavezno stavljam DM maramice za skupljanje boja. Probaj mozda sa Venis za sareno ali ne znam da li ce pomoci. Ili unistiti.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 10:10   #771
Mogu li Mangovu pernatu jaknu oprati u perilici na 30 stupnjeva ili bas moram nositi na kemijsko kako bi to perje ostalo u pocrtnom stanju?
Ako netko ima neke tips and tricks molim savjet

Poslano sa mog 2014811 koristeći Tapatalk
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 10:08   #772
Ja sam imala loša iskustva jedino sa pranjem svijetlih jakni u perilici jer perje pusti boju pa budu flekave. Inače ih sve perem u perilici. Ako je patent od ofarbanog metala moraš ga zaštititi jer se boja zna oštetiti od lupkanja o perilicu (ili samo okreni jaknu i rukave naopako i zakopčaj jaknu)- većina kemijskih čistionica isto ne zaštiti patent pa su mi znali uništiti još nenošene jakne koje bih odnijela u kemijsku čistionicu.

Nakon dosta pranja ispere se ono čime su obradili materijal pa počne izlaziti više perja, ali meni i nakon kemijskog počne izlaziti perje.

Još neka ti netko potvrdi za Mango jakne jer ja kupujem malo kvalitetnije jakne koje su više prošivene pa perje koliko-toliko ostane na mjestu. Ako su "jastučići" na pernatoj jakni veliki, može ti se dogoditi da se perje skupi u jednu gulu u svakom jastučiću, ali ja sam to na nekim Gas jaknama mogla "raščerupati" kroz platno.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:15   #773
ja sve perem u perilici, tako da slobodno
okreni na 30 i na kratko pranje
__________________
What screws us up the most in life is the picture in our head of how it is supposed to be.
BlackC is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 15:05   #774
Kupila sam si ovu oglicu i divna je, ali smrdi jako

Piše da je materijal Copper (bakar?)

Što bi mogla napraviti da izgubi taj kineski miris? Jel je smijem umociti u vodu ili nesto?

c.c. is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:32   #775
Pozdrav.

Trebam savjet vezan uz nemoguće fleke koje se javljaju na novoj crnoj odjeći nakon pranja u perilici. Fleke je nemoguće ukloniti. Niti u kemijskoj nisu uspjeli, a problem je da ne znamo uzrok. Javljaju se na poliesteru (roba iz Manga, Zare ii sOlivera) odmah nakon prvog pranja.



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
morpheus2410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 13:44   #776
Quote:
morpheus2410 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Trebam savjet vezan uz nemoguće fleke koje se javljaju na novoj crnoj odjeći nakon pranja u perilici. Fleke je nemoguće ukloniti. Niti u kemijskoj nisu uspjeli, a problem je da ne znamo uzrok. Javljaju se na poliesteru (roba iz Manga, Zare ii sOlivera) odmah nakon prvog pranja.



Poslano sa mog HUAWEI VNS-L31 koristeći Tapatalk
ja skoro svu svoju crnu odjeću, osim donjeg rublja, perem isključivo na ruke.
desilo se i meni par puta ovo, također iz meni nepoznatog razloga.
i onda rekoh neću se više zezat i tako. sad je već treća godina da perem crnu robu na ruke.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 09:16   #777
Koji prašak/detardžent se koristi? Na kojoj temperaturi je to prvo pranje, programu? Meni to više izgleda kao da se dio boje ispere s tkanine, ali nejednako pa ostane "šarena"...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:24   #778
dok je jučer nisam izvadila iz mašine nisam ni skužila da mi najdraža majica ima fleku

fleka je crvenkasta i ako bih trebala pretpostavljati od čega je rekla bih ajvar ili neki drugi sos

probala sam pranje vulgaris, probala sam tekućinu za suđe, bioushout protiv mrlja i ništa ne pomogne. mrlja je malo izblijedila ali još je tu.

kakve su mi još mogućnosti?
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:29   #779
limun i soda bikarbona? Meni je to više manje univerzalno za sve mrlje od hrane, voća, sokova...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:35   #780
Ja stavljam onaj bioshout i bacam u perilicu dok god ne nestane.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:38.