Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2017., 01:15   #2961
Quote:
Marcus Antonius kaže: Pogledaj post
Nije, štoviše vrlo je moderan i inteligentan, samo što drugi na sastancima JAKO ne vole kad ja pokušam dati ideje kako nešto napraviti kako treba ili čak koristiti razum.
Jako je bitno da sve ostane korumpirano i trulo kako je sada, da ne bi niti jedan ego bio ugrožen. Pa kako mene ždere iznutra čudovište neko kad moram sjediti na sastanku gdje se koristi sve osim razma i inteligencije, teško mi je šutit, zato olovka u zube...
Heh, ono je što smo prošli put preskočili neželjevši čuti...

Znaš, umjesto olovke more bit i pogled kroz prozor il u zamišljenu točku na zidu, preko točke vidiš azurnu obalu, sastanko-govorancija te sveopće ne interesira, posle te šef pozove odgovornošću priprijeti otkazom a ti sori zamislila sam se imam ideju kako spasiti firmu!

znak djevica inteligentni ljudi, najveća mana im zlopamtila su zlopamte čitav život, kad bi samo poradili na tom komplexu...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 07:28   #2962
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
I mene je moja tjerala, svaki vikend tresti tepihe, čistiti figurice iz vitrine i svašta, a sve od malih nogu , zato sad volim sama sebi organizirati kad ću što čistiti, i to kad dolaze gosti, tu bi ona vršila presing i osjetila se živčanost da sve mora biti uredno mora se, mora se

Najviše mi je fascinantno kod ove žene ne to koliko je neuredna, nego koliko je troma i nonšalantna, npr dođe joj gost a ona tu posjetu provede na kauču, malo sjedi malo se zavali , i dijete je odgojila ekstra tromo, a druge djevice koje znam opet idu u drugu krajnost, stalno s krpom u ruci, sve pod kontrolom, kupe svaku mrvicu.


I ja sam u svojim mislima, imam previše stvari pa se brzo stvori nered,
ali kad mi dođe volim sve počistiti, poslagati i stilski urediti.
vas zivcira sto su vas mame terale cistiti, e mene moji nisu terali, nema subotnjeg ciscenja, ugl, svinjac i ja imam traume od neurednih prostora a i komplekse

pa sam ko dijete redovno cistila kucu u pokusaju da ne bude bas moja kuca problematicna

no slampavost me dugo pratila, ali kako sam starija sve veci sam frik za cisto, to mi da je duhovni/emotivni/mentalni mir
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 16:53   #2963
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
vas zivcira sto su vas mame terale cistiti, e mene moji nisu terali, nema subotnjeg ciscenja, ugl, svinjac i ja imam traume od neurednih prostora a i komplekse

pa sam ko dijete redovno cistila kucu u pokusaju da ne bude bas moja kuca problematicna

no slampavost me dugo pratila, ali kako sam starija sve veci sam frik za cisto, to mi da je duhovni/emotivni/mentalni mir
volim ja čistiti, ispunjava me zadovoljstvo i osmijeh mi je na licu kad vidim kako sam sve lijepo počistila/uredila, onda mogu dalje krenuti raditi nešto drugo ići vani/gledati film/crtati..što bilo, ali to sve drugo mogu raditi "u miru" tek kad prvo obavim sitne kućanske poslove, ili kad nekad obavim dobru generalku ok luda sam.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:01   #2964
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
volim ja čistiti, ispunjava me zadovoljstvo i osmijeh mi je na licu kad vidim kako sam sve lijepo počistila/uredila, onda mogu dalje krenuti raditi nešto drugo ići vani/gledati film/crtati..što bilo, ali to sve drugo mogu raditi "u miru" tek kad prvo obavim sitne kućanske poslove, ili kad nekad obavim dobru generalku ok luda sam.
Mislim da kako starimo da svi postanemo frikovi za urednost/čistoću i samoću. Čak i ekstraverti, kad ostare, vole makar malo biti sami.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:42   #2965
Nijedan znak mi nije tako pain in the ass kao Djevice. Baš znaju biti daveži. Neke žene Djevice su mi međusobno jako slične sa onim plahim, preplašenim lookom, prepune vlastitih dvojbi, a imam i snažni dojam da često ne kažu baš ono što i stvarno misle. Od poznatih ličnosti primjer za tako opisanu Djevicu je ona voditeljica/glumica Doris Pinčić Rogoznica.
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:43   #2966
Da ..vjerov.da....ja sam podznak devica sa me,ma i ve u devici...Svakom sam teska,i muskom i zenskom...najvise vremena provodim sama..vazdz je tako i bilo...A cistim kucu svaki dan..
sathuam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 20:47   #2967
A zlopamtilo uh ...to je prva osobina..
sathuam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 19:38   #2968
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Nijedan znak mi nije tako pain in the ass kao Djevice. Baš znaju biti daveži. Neke žene Djevice su mi međusobno jako slične sa onim plahim, preplašenim lookom, prepune vlastitih dvojbi, a imam i snažni dojam da često ne kažu baš ono što i stvarno misle. Od poznatih ličnosti primjer za tako opisanu Djevicu je ona voditeljica/glumica Doris Pinčić Rogoznica.
Ovo su vrlo neugodne objede g.Rechtextreme.
Prije svega dužan sam reći da sam pripadam djevičanskom rodu (iako osobito ne vjerujem u horoskop), i da su Vaše tvrdnje lakome i zvuče kao poziv na linč.

Ne znamo kojem znaku Vi pripadate, ali to Vam ne daje za pravo, ovdje prosipati uvredljive stavove.
Spomenuli ste gđu.Pinčič...Ne znam čime Vas je dotična uvrijedila, ali uzmite u obzir svoju osobu koja prikazom Vaših riječi uopće ne služe na uzor i Vama na čast..
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:02   #2969
Quote:
Leti S Vranama kaže: Pogledaj post
Ovo su vrlo neugodne objede g.Rechtextreme.
Prije svega dužan sam reći da sam pripadam djevičanskom rodu (iako osobito ne vjerujem u horoskop), i da su Vaše tvrdnje lakome i zvuče kao poziv na linč.

Ne znamo kojem znaku Vi pripadate, ali to Vam ne daje za pravo, ovdje prosipati uvredljive stavove.
Spomenuli ste gđu.Pinčič...Ne znam čime Vas je dotična uvrijedila, ali uzmite u obzir svoju osobu koja prikazom Vaših riječi uopće ne služe na uzor i Vama na čast..
Čekaj, ti si se registrirao na forum (ili stvorio klona?) samo da meni odgovoriš?

Ne znam u čemu ti vidiš uvrede u mom postu, počni više čitati o Djevicama, pa ćeš naići na slične opise kao i taj moj

A ono za gđu. Pinčić također nije ništa bilo uvredljivo napisano, nego eto pala mi na pamet njena plahost, neodlučnost i zabrinutost u onoj tv sapunici u kojoj je glumila, a to je sve isto u opisu Djevice.

Nemoj dalje trolati.
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:29   #2970
Quote:
rechtextreme kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti si se registrirao na forum (ili stvorio klona?) samo da meni odgovoriš?

Ne znam u čemu ti vidiš uvrede u mom postu, počni više čitati o Djevicama, pa ćeš naići na slične opise kao i taj moj

A ono za gđu. Pinčić također nije ništa bilo uvredljivo napisano, nego eto pala mi na pamet njena plahost, neodlučnost i zabrinutost u onoj tv sapunici u kojoj je glumila, a to je sve isto u opisu Djevice.

Nemoj dalje trolati.
Sve u redu.
Intencija je bila da nemamo predrasuda bez obzira na horoskop.
Nemoj osjećati prijetnju. To je bio komentar bez obaveze.
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:37   #2971
Quote:
sathuam kaže: Pogledaj post
A zlopamtilo uh ...to je prva osobina..
To ima istine.
Zlopamtilo ili pamtilo s razlogom..?

Možda je više pitanje osjetljivosti pravde, a manje odnosa u karakteru.
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:40   #2972
Quote:
Ruby-Soho kaže: Pogledaj post
volim ja čistiti, ispunjava me zadovoljstvo i osmijeh mi je na licu kad vidim kako sam sve lijepo počistila/uredila, onda mogu dalje krenuti raditi nešto drugo ići vani/gledati film/crtati..što bilo, ali to sve drugo mogu raditi "u miru" tek kad prvo obavim sitne kućanske poslove, ili kad nekad obavim dobru generalku ok luda sam.
Oprosti na smetnji...Ali, ovo gore upisano se odnosi na tvoje djevičanske karakteristike ili je uzrok odgoja ?
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:02   #2973
Može li li ovo biti djevičanska skladba..?
Postoji li takvo što, koje bismo svrstali u kategorije horoskopske muzike ?
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:50   #2974
Quote:
Leti S Vranama kaže: Pogledaj post
Može li li ovo biti djevičanska skladba..?
Postoji li takvo što, koje bismo svrstali u kategorije horoskopske muzike ?

Pa glazba kao pojava nije povezana s ovim zodijačkim znakom ali to ne znači da taj znak ne mora da ispolji svoju prirodu kroz nju...obzirom da je djevica zemljani znak...glazba koju ona boji ocekujemo da ce izraziti njenje osobitosti zbog koje ona možda može biti melanholična,sumorna ,promjenjivog ritma,uz kompozicije razradjene do tančina...možda uz korištenje instrumenata sa dirkama (ili također bi se moglo naletjeti recimo na trombon,trubu ili čak harmoniku zbog naglašenijeg merkura osobito u ovim instrumentima),muzika koja je neodređenog žanra sa tekstovima koji možda imaju za temu kritikovanje,muzika čije izvođenje je tehnički besprjekorno,tačno,školski ali kaktkad možda suhoparno...dakle sve one karakteristike djevice koje onda ukombiniramo sa glazbom.

Što se tiče ovog dečka on svira alternativnu rok glazbu uz primjese brojnih drugih podžanrova te bluza folka,kantrija (inace je rak)...ali alternativni rok je prvenstveno predstavljen kroz marsa i urana..Oni jesu obadvojica kod njega pod vladvinom venere (gitara,glazba...ukombinirana s marsom i uranom daje električnu gitaru,rok glazbu,alternativni pristup)..međutim njegova venera (glazba) jest u djevici i pravi povoljan aspekt sa merkurom tako da je venera doista pod njegovim utjecajem .Zatim venera s neptunom kao drugim prirodnim indikatorom glazbe također gradi aspekt...dok su mu pomenuti mars i uran u znakovima bik i vaga -također prirodnim indikatorima za glazbu...taj aspekt venere sa merkurom (instrumenti)...gdje je merkur u blizancima onda dosta preoblikuje autorov djevičanski studiozni pristup glazbi u neku vrstu igranja s glazbom i dosta opuštenijim i lakšim tonovima te oslanjanje na druge članove benda,druge autore i njihov pristup,mišljenja i potporu...nego što bi to recimo bio slučaj sa merkurom kad bi bio u nekom zemljanom znaku,pogotovo vatrenom npr...
Sad se nadam da si shvatio koliko je astrologija složena i da se neki izvođač ili pjesma ne može tek tako okarakterizirati jednim znakom...
Tako da je ona zapravo proizašla iz svih aspekata i položaja njegove natalne karte a ne samo jednog horoskopskog znaka....pogotovo djevice u kojoj su indikatori glazbe svakako u padu i izgonu..Međutim neke činjenice sam pokušao ovako površno izdvojiti kao njene karakteristike: ''White showcases his minimalist style by constructing a guitar built out of a plank of wood, three nails, a glass Coke bottle, a guitar string, and a pickup. He ends the demonstration by saying, "Who says you need to buy a guitar?'' -ovaj minimalistički pristup je svakako utjecaj merkura i djevice i ova rečenicu u kojoj opisuje kako spravlja sopstvenu gitaru u svojoj kućnoj radinosti (inače je rak) govori također o domišljatom i praktičnom utjecaju djevice na njegovu glazbu....i ovo sa wikipedije mi je zapalo za oko kao nešto tipično merkurovski:
Jack Gillis se oženio za Meg White i preuzeo njeno prezime. Njih dvoje su ubrzo počeli nastupati pod nazivom The White Stripes, a publici su se predstavljali kao brat i sestra....
Naišao sam i na podatak da je ušao u ginisovu knjigu rekorda izdavši najbržu ploču na svijetu koja je snimljena, montirana i puštena u prodaju za manje od 4 sata....merkur u blizancu trigon uran (brzina) seksitil kvadrat s venerom u djevici (glazbom koja je pod dominacijom merkura) i seksitil jupiter u ovnu (osoba s najvećim rekordom u nečemu)...
Neke druge recimo osobitosti koju njegova glazba ispoljava vjerojatno su opet pod drugim utjecajima iz njegove karte...mars (rok glazba) uran (epitet ekscentrika,alternativni rok) rak (insipracija u izvornom zvuku roka te njegovom preteči bluzu...zatim kantri i folk elementi također su utjecaj raka)...To je ono što sam na prvu uočio...nadam se da sam ti pomogao...

Zadnje uređivanje Snen : 23.04.2017. at 12:10.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:00   #2975
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa glazba kao pojava nije povezana s ovim zodijačkim znakom ali to ne znači da taj znak ne mora da ispolji svoju prirodu kroz nju...obzirom da je djevica zemljani znak...glazba koju ona boji ocekujemo da ce izraziti njenje osobitosti zbog koje ona možda može biti melanholična,sumorna ,promjenjivog ritma,uz kompozicije razradjene do tančina...možda uz korištenje instrumenata sa dirkama (ili također bi se moglo naletjeti recimo na trombon,trubu ili čak harmoniku zbog naglašenijeg merkura osobito u ovim instrumentima),muzika koja je neodređenog žanra sa tekstovima koji možda imaju za temu kritikovanje,muzika čije izvođenje je tehnički besprjekorno,tačno,školski ali kaktkad možda suhoparno...dakle sve one karakteristike djevice koje onda ukombiniramo sa glazbom.
Dakle, zodijački znak određen je i prema muzici...?
Ovo si vrlo uvjerljivo napisao.
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovog dečka on svira alternativnu rok glazbu uz primjese brojnih drugih podžanrova te bluza folka,kantrija (inace je rak)...ali alternativni rok je prvenstveno predstavljen kroz marsa i urana..Oni jesu obadvojica kod njega pod vladvinom venere (gitara,glazba...ukombinirana s marsom i uranom daje električnu gitaru,rok glazbu,alternativni pristup)..međutim njegova venera (glazba) jest u djevici i pravi povoljan aspekt sa merkurom tako da je venera doista pod njegovim utjecajem .Zatim venera s neptunom kao drugim prirodnim indikatorom glazbe također gradi aspekt...dok su mu pomenuti mars i uran u znakovima bik i vaga -također prirodnim indikatorima za glazbu...taj aspekt venere sa merkurom (instrumenti)...gdje je merkur u blizancima onda dosta preoblikuje autorov djevičanski studiozni pristup glazbi u neku vrstu igranja s glazbom i dosta opuštenijim i lakšim tonovima te oslanjanje na druge članove benda,druge autore i njihov pristup,mišljenja i potporu...nego što bi to recimo bio slučaj sa merkurom kad bi bio u nekom zemljanom znaku,pogotovo vatrenom npr...
Ovim potvrđuješ da vjeruješ u svoju tezu.
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Jack Gillis se oženio za Meg White i preuzeo njeno prezime. Njih dvoje su ubrzo počeli nastupati pod nazivom The White Stripes, a publici su se predstavljali kao brat i sestra....
Megan je njegova supruga ?! Jesi siguran ?!!
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Naišao sam i na podatak da je ušao u ginisovu knjigu rekorda izdavši najbržu ploču na svijetu koja je snimljena, montirana i puštena u prodaju za manje od 4 sata....merkur u blizancu trigon uran (brzina) seksitil kvadrat s venerom u djevici (glazbom koja je pod dominacijom merkura) i seksitil jupiter u ovnu (osoba s najvećim rekordom u nečemu)...
Neke druge recimo osobitosti koju njegova glazba ispoljava vjerojatno su opet pod drugim utjecajima iz njegove karte...mars (rok glazba) uran (epitet ekscentrika,alternativni rok) rak (insipracija u izvornom zvuku roka te njegovom preteči bluzu...zatim kantri i folk elementi također su utjecaj raka)...To je ono što sam na prvu uočio...nadam se da sam ti pomogao...
Reci, ako smo utvrdili da muzika može biti spoj sa znakom, može li to vrijediti i za inteligenciju ?
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 15:02   #2976
Zna li itko kako se došlo do imena Djevica ? Zar nije postojao neki drugi naziv ?!
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:10   #2977
Glazba kao pojava je primarno spoj planete venere,znakova kojim ona vlada (bik,vaga) ali i neptuna (kao njene više oktave) i tu možemo dodati i petu kuću...koja povezana s ovim drugim indikatorima omogućuje to muzičko stvaralaštvo i njeno izvođenje...Tako da djevica primarno nije imala udjel u rađanju glazbe kao pojave...Međutim mi ljudi smo bića koja tu glazbu stvaraju,izvode,konzumiraju...te se iz toga utjecaj bilo kog znaka kroz ljude reflektiratira i na njihovu glazbu...i u tome leži njena raznovrsnost ,izmeđuostalog.Zato treba da shvatiš da su tokom razvoja glazbe vjerojatno svi znaci utjecali na njezin razvoj i nadopunjavanje i oblikovanje....kao i kod svega drugog što ljudi stvaraju...jer vidi za glazbu je neophodan recimo ritam...kojeg pored neptuna simbolira i mjesec...dakle i on se suptilno provlači kroz glazbu...onda danas glazbu ne moramo stvarati pomoću instrumenata (koje simbolira pored venere i merkur) nego računalnim programima...tako da je uran (kompjutor) također uključen u glazbu recimo na taj način...zatim elekronska glazba čiji specifični zvuci i efekti se mogu proizvesti samo preko računala ...ili sušanje glazbe preko ostalih suvremenih prenosnika tipa ipod...itd itd.. Djevica npr je zadužena za baratanje instrumentima koji zahtjevaju precizan i vješt rad ruku ili recimo vještinu spravljanja instrumenata,dakle ona je odmah pri nastanku muzike imala svoju praktičnu svrhu kao i danas...ljudi su nastankom glazbe prvo pravili ritam pomoću ruku (djevica)...itd...E sad ukoliko je nekome posebno istaknuta djevica a glazbenik je...logično je da će se njezina simbolika ispoljavati kroz njegovu glazbu i šire od toga i to u zavisnosti od aspekata i položaja s kojim je ta njegova djevica povezana sa samom glazbom...međutim glazba ne može da određuje zodijački znak,nije mi jasno to tvoje pitanje...mi kroz glazbu možemo da primjetimo simboliku nekog znaka u mjeri i načinu na koji on boji tu glazbu...E sad nadam se da od mene nisi tražio da ti odgovorim da takvu vrstu glazbe koju stvara naprimjer pomenuti autor je tipična za djevicu...jer je to nije slučaj...kao što vidiš za njegovu glazbu takvu kakva jeste zaduženo je brdo faktora u njegovoj karti?

''Megan je njegova supruga ?Jesi siguran ?!!''

Ako misliš na to što su razvedeni,to nema nikakve veze sa temom ...na wikipediji je u daljem tekstu pisalo za njihov razvod...ali to nije bitno za ovu temu ...ja sam to naveo kao primjer kako se u nekom datom trenutku ili periodu života njegov merkur i znak djevice i blizanca (u kome se on nalazi) ispoljio kroz svoju simboliku...a opet bio vezan za glazbu kao zanimljiv primjer...Dakle taj aspekt (venera u djevici seksitil merkur u blizancu je upravo bio ishod onoga što je navedeno u toj citiranoj rečenici...jer venera jeste glazba ali i brak,supruga...a blizanac i merkur simboliraju braću i sestre...)Dakle oni su se na sceni igrali (merkur) brata i sestre upravo zbog njegovog merkura u sjedištu koji je bespolna dualna planeta pod čijom je vlašću njegova venera.

Reci, ako smo utvrdili da muzika može biti spoj sa znakom, može li to vrijediti i za inteligenciju ?[/QUOTE]

Pa isto kao i za glazbu, inteligencija ima svoju primarnu simboliku koja je također spoj koji onda rezultira inteligencijom kod ljudi...a zatim ta njena primarna simbolika povezana s ostatkom karte može prikazati u kojim područijima je ona istaknuta kod individue...da li je uopšte istaknuta...da li je primjenjena u ikakvu svrhu,koliki je njen razvojni potencijal itd itd...

https://en.wikipedia.org/wiki/Virgo_(constellation) evo ti link sa wikija koji ima kraće mitološko objašnjenje ovog znaka...a zašto ti je bitno da li je ona nekada nosila drugi naziv ?

Zadnje uređivanje Snen : 23.04.2017. at 18:33.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 22:55   #2978
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
..Tako da djevica primarno nije imala udjel u rađanju glazbe kao pojave.
Nije imala hrabrosti, ili nije imala kreativnosti ?
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Djevica npr je zadužena za baratanje instrumentima koji zahtjevaju precizan i vješt rad ruku ili recimo vještinu spravljanja instrumenata,dakle ona je odmah pri nastanku muzike imala svoju praktičnu svrhu kao i danas.....
Hmm...Djevica nije toliko vična preciznosti koliko osjećaju ritma..I to ništa osobito.
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
E sad nadam se da od mene nisi tražio da ti odgovorim da takvu vrstu glazbe koju stvara naprimjer pomenuti autor je tipična za djevicu...jer je to nije slučaj...kao što vidiš za njegovu glazbu takvu kakva jeste zaduženo je brdo faktora u njegovoj karti?
Ti si već odgovorio na to kada si napisao da Djevice vole sumornu, melankoličnu glazbu..
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Ako misliš na to što su razvedeni,to nema nikakve veze sa temom ...na wikipediji je u daljem tekstu pisalo za njihov razvod...
Uopće nisam znao da su bili supružnici, a pretvarali su se da su brat i sestra..To mi je bila novost.
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa isto kao i za glazbu, inteligencija ima svoju primarnu simboliku koja je također spoj koji onda rezultira inteligencijom kod ljudi..
Da..Sve je umreženo i povezano u nitima da nećemo otkriti dovoljno ni do kraja svijeta..
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
..a zašto ti je bitno da li je ona nekada nosila drugi naziv ?
Pa, Djevica mi nije ime koje ulijeva dovoljnu "znakovitost"..
Ako imamo škorpione ili ribe, otkud zaboga realno pojmovanje djevičanstva, što se može tretirati i u realnom životu.
Leti S Vranama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:08   #2979
Nije imala hrabrosti, ili nije imala kreativnosti ?

Isto kao što je plod jabuke sladak ili kiseo,ili slatko-kiseo i ne može nikako da bude slan ili gorak jer prosto takav ne postoji...tako isto u samom znaku djevice ne postoji ta vrsta vibracije koja bi uopće u ljudima pobudila osjećaj za glazbu...prosto ne postoji....međutim mi ljudi možemo dodati soli na plod jabuke i onda smo njen slatko kiseli ukus dodatno obogatili solju...i sad njen ukus nije više izvorno prirodni nego obojen i slanim ...tako da smo dobili slatko-kiselo-slan ukus...Koliko je to izmjenilo, poboljšalo ili upropastilo njen prvobitni oblik to je druga priča...ali poenta je da zodijački znaci na nas i naš svijet ne djeluju neovisno jedan od drugog već se njihovi utjecaji međusobno prepliću,kruže,nadovezuju,miješaju u nama i oko nas...Pa tako isto potreba u nama za stvaranjem glazbe nema veze s djevicom ali kako je sve uzočno posljedično ona kada dolazi u dodir sa ovim znakom u nama (na bilo koji način) normalno da će je on obojiti svojom energijom,u zavisnosti od sudara energija koje neki pojedinac ima energija djevice može podupirati glazbu osobito ako taj pojedinac mora da rabi ruke (merkur) da bi je proizveo...ili opet s druge strane ukoliko je kombinacija energija nepovoljna za glazbu djevica može umanjiti kod takvog pojednica osjećaj za nju ili njeno stvaranje...Dakle to nema veze sa kreativnošću niti hrabrošću ''djevice'' ,svi znaci su komponente koje održavaju ravnotežu svaki na svoj način,i svaki znak je posebna karika bez koje drugi znaci ne bi mogli da nastave lanac...

Hmm...Djevica nije toliko vična preciznosti koliko osjećaju ritma..I to ništa osobito.

Mislio sam na tačnost u tehnici sviranja...a što se ritma tiče on je od neptuna i mjeseca...to se i u prirodi može uočiti kako mjesec daje oređene cikuse koji se ritmično smjenjuju i ponavljaju...a kao što znaš još u plemenima ritmični pokreti obrednog plesa su imali za svrhu dovođenje u besvjesno transcenetno stanje koje im omogućuje vezu sa duhovnim svijetom...Tako da opet djevica nije primarno povezana s ritmom...ali zato može da ga modificira i na njega utječe

Ti si već odgovorio na to kada si napisao da Djevice vole sumornu, melankoličnu glazbu..

svi zemljani znaci su u osnovi melanholičnog temperamenta a da bi nešto bilo sumorno nije dovoljna djevica već i saturn mora imati utjecaj...tako da sam to naveo kao opšti primjer...pritom ovaj dečko je rak sa saturnom i mjesecom u tom istom raku...rak je sentimentalan,a saturn sumoran...pa ova kombinacija također vrlo lako može da bude ona vibracija koju ti pripisuješ isključivo djevici kod njega...

Pa, Djevica mi nije ime koje ulijeva dovoljnu "znakovitost"..
Ako imamo škorpione ili ribe, otkud zaboga realno pojmovanje djevičanstva, što se može tretirati i u realnom životu.


Djevica je ljudski znak...u čijem padu je planeta venera (mlada žena) a vladar merkur (bespolna planeta) pa nije ni čudo što je on predstavljen simbolom mlade žene djevice...merkur je u djevici u svojoj zreloj fazi u kojoj on čovjeka uči da se uskladi sa samim sobom,tj da uskladi svoje tjelo i um da bi našao balans i sa svojom psihom i žudnjama....zato je taj arhetip djevice obilježen bićem koje je potpuno uskladilo svoj um i tjelo sa univerzumom...njemu ne treba nikakvo drugo ljudsko biće i nikakva božija pomoć i talenti da bi to biće osim njegovog sopstvenog uma sebe shvatilo kao jedno malo zrnce u univerzuma koja mora da pazi na sebe da bi ostala funkicionalna u tom ogromnom beskrajnom ostataku univerzuma koje joj je ustupilo to malo mjesto u njegovom postojanju a s druge strane dalo uvid da sve što pokuša da začne kao svoje sopstveno ono može biti uništeno na sirov,grub i brz način (osmi znak od nje je ovan)..otuda njena skeptičnost i neutralnost..i bjeg u rutinu...pošto smo mi ljudi znak djevice je mjesto gdje to moramo da i pokažemo...tako da svi životinjski nagoni i instinkti ovdje nisu poželjni mi ovdje moramo da pokažemo da smo zaslužili epitet čovjeka...stoga ovaj znak nije nekom životinjom prikazan...i zato ovdje nema mjesta volji,širenju i uživanju mi ovdje moramo raditi na popravljanju sebe i svojih nagona pa je zato djevica osobito naglašena u onim najneuglednijim i najnezahvalnijim poslovima (venera u padu)...bolničare,robove,sluge,čistače itd itd isto kao i svaki rad u globalu jer predstavlja obavezu i zašto je baš predstavljeno simbolikom žene...jer je ovo ženski znak koji svoj logički um ,učenje i poimanje(merkur) okreće ka sebi i ogleda se na svoju podsvijest (znak ribe) i na osnovu nje usklađuje svoje biće ogledajući se u ideal i savršenstvo koje univerzum krije u sebi...pa zato ona i u fizičkom obliku na zemlji pokušava da ta nesavršenstva popravi da bi se našla u balansu s njim (jer ona tako vidi svijet izvan sebe)...tek tada osoba može ići dalje i u drugim zodijačkim znakovima usklađivati se s drugim bićima...okretati se ka njima,druhovno rasti itd...itd...Ako osoba ne zna kako da se izbori sa ovim znakom u sebi i stalno bježi od stvarnosti obmanjujući sebe, živjeći neobuzdano,poročno u stalnom spostvenom neskladu onda ona ne može svoju fiziologiju (djevica) izbalansirati dobro i nastaju bolesti...Eto zato naziv djevica
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:20   #2980
Quote:
Leti S Vranama kaže: Pogledaj post
Oprosti na smetnji...Ali, ovo gore upisano se odnosi na tvoje djevičanske karakteristike ili je uzrok odgoja ?
Malo jedno, malo drugo, odgoj me samo istrenirao da sam spretna u čišćenju , do sunca u blizancima je brzina u čišć, ali nisam opsesivna u tome, nije mi krpa stalno u ruci i ne brišem prašinu svaki dan, ima i kreativnog nereda, ali kad čistim opušta me i volim krajnji rezultat. Zapravo bitnije od čistoće mi je izgled interijera, volim namještaj, boje i razne stilove,
a čišćenje je usputno- nije mi to bitno ni nešto teško, već normalno i nije mi "tlaka", do djevice je što nekad poživčanim na tuđe nečiste navike (više me izbaci iz takta neka sitnica, nego krupna slika ).

Quote:
sathuam kaže: Pogledaj post
Da ..vjerov.da....ja sam podznak devica sa me,ma i ve u devici...Svakom sam teska,i muskom i zenskom...najvise vremena provodim sama..vazdz je tako i bilo...A cistim kucu svaki dan..
Quote:
sathuam kaže: Pogledaj post
A zlopamtilo uh ...to je prva osobina..
Djevico i Bogu si teška , Ja sam podznak bez planeta u dj, ali isto sam stalno sama. Ženama sam možda čudna, nemam energije za tipične ženske razgovore itd, nekad se neki ljudi udalje od mene, nekad se ja udaljim od nekih drugih ljudi. Uvijek me nešto razočara i onda se povlačim.
__________________
The root of all evil will die if not watered
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.