Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 16:25   #3641
Ne, ne, ne želim to reći. Radi se o skroz drugom. Očito trebam navesti konkretne primjere iz rl situacija jer ovako vjerojatno nije dovoljno detaljno a ne želim to, tako da nebitno.
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:22   #3642
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Muški vodenjaci, ajmo iskreno, koliko ste pasivni u vezi? U vezi sam s jednim, znam da ima emocija i sve, to nije upitno, međutim, mene izluđuje koliko je on...pasivan, eto baš ne znam koju drugu riječ upotrijebiti. Tipa, ja mu uglavnom stalno trebam crtati što da napravi (govorim konkretno o ponašanju u vezi). Neće se sam sjetiti nešto napraviti, nego mu ja trebam reći. Radi se o sitnicama, ali stvar je u tome što mi se neda sve mu crtati i objašnjavati...ne zna se baš ponašati u vezi, a ja sam mislila kad nekog voliš da ti to prirodno dođe. Inicira on druženja, đireve, komunikacija je ok, ali kao da mu je teško prestati gledati na život iz tog "sebičnog" kuta gledanja koji imaš kad si sam. I to me zna povrijediti a on toga nije svjestan. I kad mu objasnim, bude mu krivo, ispriča se ali sutradan će se taj obrazac ponašanja primijeniti na drugoj situaciji, i tako u krug. Inače je u podznaku rak. Je li to tipično ponašanje za vodenjake u vezama?
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Meni je to tipicno za ponasanje bilo kog muskog u vezama.
Upravo to sam htjela reći.

Lorren, to ti je tipično za muškarce, neovisno o horoskopskom znaku. Uvjerit ćeš se kad budeš starija, ako sad još ne vjeruješ.

Ali ako ćemo o horoskopu, ja bih rekla da ovaj Rak u podznaku doprinosi toj pasivnosti i određenoj sebičnosti tipa 'ja sam u svojoj ljušturici'.
__________________
Riječi koje govoriš postaju kuća u kojoj živiš.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 21:48   #3643
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Upravo to sam htjela reći.

Lorren, to ti je tipično za muškarce, neovisno o horoskopskom znaku. Uvjerit ćeš se kad budeš starija, ako sad još ne vjeruješ.

Ali ako ćemo o horoskopu, ja bih rekla da ovaj Rak u podznaku doprinosi toj pasivnosti i određenoj sebičnosti tipa 'ja sam u svojoj ljušturici'.
Vjerujem vam. Općenito znam da je tako, ali moram priznati da me ovaj baš zna izbaciti iz takta s tim ja sam mislila da je kriva ta njegova kombinacija vodenjak/rak tj. samo ono loše što proizlazi iz tih znakova...tipa s obzirom da vodenjak voli svoju slobodu, imam feeling da mu se često teško prilagoditi nekoj zajednici, misliti i na druge a ne samo na sebe, dok je rak kriv za pasivnost i očekivanja da sve netko drugi obavi i organizira a on će to samo "poslušati"...ono općenito nemanje nikakve volje za preuzimanjem nekakve inicijative itd.
Očito mi je vrijeme da se naviknem, ali nemremm
Lorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:08   #3644
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Očito mi je vrijeme da se naviknem, ali nemremm
Na što se trebaš naviknuti i zbog čega?

Neki nam ljudi odgovaraju više, a neki manje. A sa svima se možemo složiti kad su za to zainteresirane obje strane, a to je najčešće onda kad je i jednoj i drugoj strani u interesu da se krajnje nezgodna situacija riješi (tada se slože i oni koji se ne slažu) i kad se riješi obično se nastavlja po starom. I mi sami često odugovlačimo kod nekih odluka dok nismo prisiljeni da ih riješimo (to su unutarnji konflikti), a neke stvari nikad ne zapuštamo jer nam prirodno leže.

Evo, nešto za tebe iz mog iskustva sa vodenjacima - Bježi, bježi djevojčice

Ali, ipak moraš slušati samo sebe.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:42   #3645
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Odlika kardinalnosti jest da ona predstavlja početnu fazu (nečega), kardinalni znaci su znakovi početka i stvaralački znaci koji otvaraju razdoblje budućoj evoluciji (nečega), ovisno o tome kojem elementu i dualitetu kardinalnost pripada...pa tako postoji kardinalna aktivna vatra (živi u ovnu), kardinalna pasivna zemlja (jarac), kardinalan aktivan zrak (vaga), kardinalna pasivna voda (rak). Sve su to "različite kardinalnosti".

S druge strane na isti način se mora istaknuti da vodenjak nije isto što i Uran. Uran vlada vodenjakom, ali vodenjak osim tog vladarstva u sebi sadrži i druge odlike svog znaka:

- odliku dvostrukosti (aktivan znak)
- odliku trostrukosti (fiksan znak)
- odliku četverostrukosti (element zraka)

...i sve to zajedno ga karakterizira.


Što se tiče revolucije, revolucija dolazi od latinske riječi "revolutio" što znači "preokret", a označava temeljitu promjenu organizacijskih struktura koja se događa trenutačno i kao takva odgovara simbolici Urana. S druge strane preokret jest i promjena, ali ne ona ciklička koja nastupa postepeno kao što je to slučaj u simbolizmu Mjeseca, već ona koja u sebi sadrži suprotnost, naglost i nepripremljenost pa štabude. S druge strane vodenjak je fiksni znak - odatle njegova beskompromisnost i radikalnost.
I onda dolazim ja - s podznakom ovna

Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ako je ovo opis Vodenjaka, ja nisam Vodenjak.
Pa i nisi - vodenjakica si. Osobno se pronalazim u tom opisu.
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:44   #3646
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Muški vodenjaci, ajmo iskreno, koliko ste pasivni u vezi? U vezi sam s jednim, znam da ima emocija i sve, to nije upitno, međutim, mene izluđuje koliko je on...pasivan, eto baš ne znam koju drugu riječ upotrijebiti. Tipa, ja mu uglavnom stalno trebam crtati što da napravi (govorim konkretno o ponašanju u vezi). Neće se sam sjetiti nešto napraviti, nego mu ja trebam reći. Radi se o sitnicama, ali stvar je u tome što mi se neda sve mu crtati i objašnjavati...ne zna se baš ponašati u vezi, a ja sam mislila kad nekog voliš da ti to prirodno dođe. Inicira on druženja, đireve, komunikacija je ok, ali kao da mu je teško prestati gledati na život iz tog "sebičnog" kuta gledanja koji imaš kad si sam. I to me zna povrijediti a on toga nije svjestan. I kad mu objasnim, bude mu krivo, ispriča se ali sutradan će se taj obrazac ponašanja primijeniti na drugoj situaciji, i tako u krug. Inače je u podznaku rak. Je li to tipično ponašanje za vodenjake u vezama?
Slozio bih se sa Anidom
mužjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 23:36   #3647
Quote:
Lorren kaže: Pogledaj post
Vjerujem vam. Općenito znam da je tako, ali moram priznati da me ovaj baš zna izbaciti iz takta s tim ja sam mislila da je kriva ta njegova kombinacija vodenjak/rak tj. samo ono loše što proizlazi iz tih znakova...tipa s obzirom da vodenjak voli svoju slobodu, imam feeling da mu se često teško prilagoditi nekoj zajednici, misliti i na druge a ne samo na sebe, dok je rak kriv za pasivnost i očekivanja da sve netko drugi obavi i organizira a on će to samo "poslušati"...ono općenito nemanje nikakve volje za preuzimanjem nekakve inicijative itd.
Očito mi je vrijeme da se naviknem, ali nemremm
Jos malo pa sam 19 god.sa takvim,mrtvo puhalo doslovce...uzmi ili ostavi
ja jos malo pa noga u dupe 😊
__________________
http://http://Angels with silver wings,shouldnt know suffering...
yebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 11:15   #3648
Vise iz zabave Ali zanima me sta mislite, odnos zene vodenjak/vodenjak i muski skorpion/ovan ?
nikoolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 12:57   #3649
Ne razumijem se u astrologiju ali vidim da se na ovoj temi piše nešto duboko i malo pomaknuto. O meni i tom čudnom znaku

Ja sam vodenjak sa podznakom vaga, mislim da mi je sunce u vodenjaku.
Nekako mi je sad u ovom trenutku na pamet palo da sam ja zapravo po znaku Vođenjak

Zašto? Kad sam bio malen imao sam nepresušan izvor znatiželje... Stalno me je nešto vodilo da istražujem...od svih prirodnih znanosti do eksperimentiranja pa do psihologije i metafizičkih dimenzija. Izmišljavanja svakakvih praktičnih stvarčica i izuma kojih sam par i patentirao. Izbijanje svakakvih bljeskova i spoznaja u glavi... Ali uz sve to sigurno će se i drugi vodenjaci složiti da im nije nimalo lako u tom bogatstvu unutrašnjeg svijeta. Pogotovo ako se sve to ne integrira da bi se nastavilo bolje jedriti tim morima.

Uvijek mi je fora promatrati vodenjake dok pričaju a ostali koji to slušaju kolutaju očima. "Ludi" su to, višedimenzionalni razgovori.

Nemam taj neki osjećaj da sam ja nešto napravio, ili sam zaslužan za nešto svojom voljom, nego mi je više dolazilo, došlo i dolazi... zato kažem da sam više vođenjak nego vodenjak.

"Vođen sam zvijezdama, hvala bogu u smjeru dobrog"

Lijepo bih pitao da li moj podznak vaga omogućuje ravnotežu paradoksalne prirode vodenjaka?
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:53   #3650
Quote:
Happyning kaže: Pogledaj post
Lijepo bih pitao da li moj podznak vaga omogućuje ravnotežu paradoksalne prirode vodenjaka?
barem ti ASC u Vagi daje naizgled fine manire.Izvana fin, iznutra paradoksalan.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 14:37   #3651
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
barem ti ASC u Vagi daje naizgled fine manire.Izvana fin, iznutra paradoksalan.
pod paradoksalno sam mislio na vođenjačku sliku svijeta sa kojom vidi svijet. U isto vrijeme dvojaku prirodu svijeta.
Svakodnevnica u nazovimo "duhovnoj" dimenziji i obrnuto.
Viđenje se čini paradoksalno ali i nije. Prožimaju jedno drugo - rukuju se.

Zato se pitam da li po smislu astrologije to mogu zahvaliti vagi.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:38   #3652
Ja sam Vodenjak u podznaku.


Happyning - onaj si znak u kojem ti je znaku Sunce...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 14:36   #3653
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Meni s godinama Uran jaca, a Saturn slabi. Ali ja imam u karti naglasena oba (i u konfliktu), i Saturna i Urana i tocno vidim taj raskol, tu razliku medju njima. Saturn nesto gradi a na kraju Uran dodje i sve to srusi eto tako, da razbije monotoniju.

Btw sto se vodenjaka tice, moje je osobno misljenje (nije iz astroloskog izvora) da vodenjak nije ono sto mu se pripisuje ako mu je samo Sunce tamo. Sunce je u toj poziciji preslabo i konacni proizvod je osoba bez dubine, trajnog interesa, onako, "nit smrdi, nit mirise".
Ako bi se stvarno gledale osobe koje su "ispred svog vremena", "drukcije od drugih" ja ih ne vidim u vodenjacima vec u osobama s naglasenim Uranom
Možda je bedasto odgovarati na post star pet tjedana, ali ja mislim da planet u egzilu nipošto nije slab.
Rekao bih da se taj planet u toj pozicijine osjeća dobro, ali je itekako jak.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:21   #3654
vodenjak, podznak rak.
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 12:19   #3655
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
...

Happyning - onaj si znak u kojem ti je znaku Sunce...
Cómo?
ti to mene lagano ?
Sunce u vodenjaku ili vodenjak u suncu.
Ja sam uranioc samo radnim danima.
Baš ga zna prat taj Uranus btw.
Happyning is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 02:04   #3656
Koliko je podznak tocan ako se uracunava datum, mjesto, vrijeme rodjenja?
Jer time gledano ja sam Waterman s Skorpijom u podznaku.
Ako ima tko tu neka da svoje iskustvo s osobom koja posjeduje doticni duo u horoskopu.
Jel proklinjete sto ga/ju znate?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 21:32   #3657
Rak sam i podznak mi je vodenjak, kažu za vaš znak da je inteligentan. Vrijedi li to i za mene, i šta bi uopće od vašeg znaka vrijedilo u mom podznaku?
redchillipeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 01:12   #3658
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Koliko je podznak tocan ako se uracunava datum, mjesto, vrijeme rodjenja?
Jer time gledano ja sam Waterman s Skorpijom u podznaku.
Ako ima tko tu neka da svoje iskustvo s osobom koja posjeduje doticni duo u horoskopu.
Jel proklinjete sto ga/ju znate?
Evo mene s tim komornim duom A sto da kazem...govore da je to muckoprovokatorska kombinacija vjecno u konfliktu sa svim okolo sebe i sa samim sobom.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 01:24   #3659
Interesantno, do koji mjesec iza u vodenjaka sve samo tišina, čekali proljeće koje im nije znak... sad kad izrasla trava eto i njih... heh ti proljetnog znakovskog zeza, umjesto ovnova procvjetali vodenjaci, mora da je godina pred smak sveta
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:13   #3660
Moje iskustvo s vodenjacima:
- škrtost - žicanje novca, prave se da su zaboravili novčanik...
- naglo skaču u promjene bez razmišljanja o posljedicama i pri tome vole preskakati korake
- kašnjenje
- proračunatost koja se u konačnici pokaže da ne vodi nikud, nego imainarnom cilju koji su imali prilikom stvaran ja računice


Mora im se priznati da jesu ispred svogvremena na neki način, te da ne zaziru od promjena.
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:29.