Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2010., 00:35   #61
pa tvoj doktor opće prakse bi ti trebao reći o čem se radi. mislim,nismo svi medicinkse struke,zato su oni tu da nam pojasne.
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2010., 16:06   #62
Napravila sve osim opterecenja.Tu mi se pocelo vrtiti.Stitnjacu sutra dobijam,a zeljezo ok,kalij ok....
Jesua is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 19:21   #63
Holter EKG

molim mišljenje nalaza:Na holteru EKG nađena kratkotrajna VTsa R na T fenomen,te kružna SVPT koja bi odgovarala ortodomnom WPW sindromu u neprekidnom trajanju od sat i po...(1,5 sat).Nalaz je od prije par dana,pošto me muće preskakanja srce te ubrzani rad!!da li je opasno i kolika su opasna ta preskakanja pošto su svakodnevna!!!!!!!Bilo je deset dana mira i sad ponovoooooooooooooooo!!uhhhhhhh!!
DIV3469 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 23:16   #64
pa sad, VT sa R na T fenomenom nikako nije šala. Opis ostalih aritmija govori u prilog nekom aberantnom putu koji podržava poremećaj ritma. Svakako se javiti kardiologu, po mogućnosti koji je ritmolog.
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 14:52   #65
Bok ljudi !

Molim Vas za pomoč.Bio sam na UZV srca i situacija baš nije OK.Zanima me koja se vrsta UZV srca radi prije operacije tj.kao mogućnost potvrde/isljućenja potrebe operacije...Doktorica je spominjala neki UZV koji završava na ...ski. Prvo je pričala o koreonogradiji, pa je onda umjesto tog navela ovo što ja ne znam ni izgovorit...

Hvala i ak ima gdi lapsu lingue sory
1142007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:01   #66
vjerojatno Transezofagijski ultrazvuk srca ilitiga tee

http://www.bhsrce.ba/web/index.php?o...mid=62&lang=en

http://hertzclinic.com/tee.html
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 20:18   #67
Quote:
1142007 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi !

Molim Vas za pomoč.Bio sam na UZV srca i situacija baš nije OK.Zanima me koja se vrsta UZV srca radi prije operacije tj.kao mogućnost potvrde/isljućenja potrebe operacije...Doktorica je spominjala neki UZV koji završava na ...ski. Prvo je pričala o koreonogradiji, pa je onda umjesto tog navela ovo što ja ne znam ni izgovorit...

Hvala i ak ima gdi lapsu lingue sory
Najprvo napišite dijagnozu i nalaz ECHO srca. Tražite pomoć,a ne napišete osnove.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 19:22   #68
UZV srca,nalaz

Pozdrav svima,molio bih da mi netko objasni moj nalaz.

Doktor je napisao sljedece:
"Granicno sire kavitarne dimenzije lijeve komore,ostale uredne.
Parametri sistolne i dijastolne funkcije uredni.
Diskretan prolaps mitralne valvule,bez znacajne regurgitacije.
Valvule morfolosko uredne. pojacan adrenergicni status"

Sto me najvise zanima je ovo "Diskretan prolaps mitralne valvule,bez znacajne regurgitacije"...da li je nesto ozbiljno ili ???

Ako vas jos nesto zanima pitajte...hvala na pomoci.
rakunoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 20:50   #69
Quote:
rakunoplast kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,molio bih da mi netko objasni moj nalaz.

Doktor je napisao sljedece:
"Granicno sire kavitarne dimenzije lijeve komore,ostale uredne.
Parametri sistolne i dijastolne funkcije uredni.
Diskretan prolaps mitralne valvule,bez znacajne regurgitacije.
Valvule morfolosko uredne. pojacan adrenergicni status"

Sto me najvise zanima je ovo "Diskretan prolaps mitralne valvule,bez znacajne regurgitacije"...da li je nesto ozbiljno ili ???

Ako vas jos nesto zanima pitajte...hvala na pomoci.
Nalaz ti je skoro potpuno u redu..prolaps mitralne valvule bez značajne regurgitacije znači da ta mitralna valvula malo propušta ali to ti nije uopče ništa ozbilno zbog čega bi se trebao uznemiravati..
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 15:27   #70
Quote:
rakunoplast kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,molio bih da mi netko objasni moj nalaz.

Doktor je napisao sljedece:
"Granicno sire kavitarne dimenzije lijeve komore,ostale uredne.
Parametri sistolne i dijastolne funkcije uredni.
Diskretan prolaps mitralne valvule,bez znacajne regurgitacije.
Valvule morfolosko uredne. pojacan adrenergicni status"

Sto me najvise zanima je ovo "Diskretan prolaps mitralne valvule,bez znacajne regurgitacije"...da li je nesto ozbiljno ili ???

Ako vas jos nesto zanima pitajte...hvala na pomoci.
Dob,razlog rađenja,ostale bolesti,ev.lijekovi?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 20:48   #71
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Dob,razlog rađenja,ostale bolesti,ev.lijekovi?
Imao sam prije mjesec dana povisen tlak,150/110,bio kod doktora i kaze da mi je to od stresa. Poslije toga tlak mi je u redu 120-125/75-80.
Poslije otisao na UZV srca i dobio ovakav nalaz.
Imam 30 god,ne pijem nikakve lijekove i nisam bolestan...valjda
Bavio sam se sportom dosta dugo,nekih 15 god.
rakunoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 14:34   #72
Quote:
rakunoplast kaže: Pogledaj post
Imao sam prije mjesec dana povisen tlak,150/110,bio kod doktora i kaze da mi je to od stresa. Poslije toga tlak mi je u redu 120-125/75-80.
Poslije otisao na UZV srca i dobio ovakav nalaz.
Imam 30 god,ne pijem nikakve lijekove i nisam bolestan...valjda
Bavio sam se sportom dosta dugo,nekih 15 god.
Tlak je najvjerojatnije bio povišen od stresa,ali ga je potrebno povremeno kontolirati. Potrebno je obaviti nalaze opće biokemije.
ECHO srca je u širim granicama normale.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:23   #73
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Tlak je najvjerojatnije bio povišen od stresa,ali ga je potrebno povremeno kontolirati. Potrebno je obaviti nalaze opće biokemije.
ECHO srca je u širim granicama normale.
Kontroliram tlak svakodnevno posljednjih mjesec dana,i kao sto sam vec naveo u redu je. Sto se tice nalaza i to sam obavio,svi parametri se nalaze u granicama normale izuzev triglicerida koji su 3,6...doktor je rekao da smanjim sa unosom alkohola i opcenito masne hrane i da idem na dijetu,mada nisam debel ali imam manji "pivski" stomak.
I jos jedno pitanje,treba li me ovo "u sirim granicama normale" zabrinjavati?
rakunoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:24   #74
Quote:
rakunoplast kaže: Pogledaj post
Kontroliram tlak svakodnevno posljednjih mjesec dana,i kao sto sam vec naveo u redu je. Sto se tice nalaza i to sam obavio,svi parametri se nalaze u granicama normale izuzev triglicerida koji su 3,6...doktor je rekao da smanjim sa unosom alkohola i opcenito masne hrane i da idem na dijetu,mada nisam debel ali imam manji "pivski" stomak.
I jos jedno pitanje,treba li me ovo "u sirim granicama normale" zabrinjavati?
Ne.
Slažem se svezi dijete.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:48   #75
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Ne.
Slažem se svezi dijete.
Hvala vam na izdvojenom vremenu,sada se lakse dise
rakunoplast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:56   #76
Quote:
rakunoplast kaže: Pogledaj post
Hvala vam na izdvojenom vremenu,sada se lakse dise
Nema na čemu i drugi put.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 12:19   #77
pozdrav svima,imam jedno hitno pitanje

pozdrav postovani. mada sam ovo pitanje postavio u pod forum kardio i tntn,al postavi cu ga i ovdje, jer bice mi drago da mi neko ista kaze:

jasam ovde nov na forumu,i neznate kolko mi je drago, juce sam se uclanio i stvarno sam se okoristio oko svega. porijeklom sam makedonac,imam 30 god i imam jedno pitanje:

Proslu sam godinu obolio od upalu srcanog misica, hemokromatoza i ciroza jetre a imo sam i infrakt desnog bubrega. Razlog: pronasli su mi preko 6000 feritina hem u tijelo (zeljezo).

Radim godinu dana terapiju- venopukcije radi zeljeza,i sad sam hvala Bogu dobro. ocistio sam zeljezo iz tijela ,i doveo na normalu.

Srce mi je bolje, kako i ostalo. Prije par dana sam napravio eho i ekg srca.

Receno mi je da imam sredno dilatirana lijeva vertikala sa vrlo mala koncentrirana hipertrofija i blago ogranicena lijevo ventrikularna funkcija
EF 50 % .

Ostalo je prilicno uredu kaze doktor. Koristim tablete concor, spirono, lasix i marcomar za razredzivanje krvi.

da napomenem da sam par mjeseci imo preskakanja srca i lupanja preko 3500 puta na dan i doslo mi je da poludim.
al hvala bogu najprije, malo tablete,neke cajeve,polako je to nestalo, sad ih jos imam al vrlo malo ,moza 100 puta u toku dana i noci.
krvni tlak mi je uvjek nizak,i bez tablete,a narocito radi concora i acemina.

cesce osjecam kao da mi ljevo ramo utrne,lijeva ruka i djelovi lijeve ruke, a oko srca cesce osjecam neki tupi bol. par puta se desi po danu, da mi nestane zrak,il da me stisne u prisma na neki cuda nacine,pa uz to preskakne srce,pa uzdahnem duboko i prodze.

evo i rezultati eho srca:
2d/m-mode
----------- -----------
LAESV MOD A4C 68ml
LVVED_4Ch_Q 115 ml
LVVES_4Ch_Q 63ml
LVEF_2Ch_Q 53%
LVEF_4Ch_Q 45%


Tapse 2,5cm Doppler
----------- -----------
MV E MAX 0,58 m/s
MV Dec zeit 186ms
MV A Max 0,42 m/s
MV E/A Ratio 1,39
E" 0,08m/s
E/E" 7,32
TR Vmax 1,91m/s
TR maxRP 14,58mmHg

EF 50%

Surfajuci po internetu naiso sam na vas wforum, i dobro sam se okoristio.

imal ko ikakav komentar, razumije li se neko oko ovo svega, pa da me posavjetuje, da mi srce smiri hehehe . hvala puno unaprijed.
bilii is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 13:15   #78
Molim Vas - nalaz ehokardiografije

Molim Vas, moze li mi netko malo protumaciti nalaz ehokardiografije tj. ultrazvuka srca ?

Naime, inace imam manji prolaps srca koji je vec dulje vrijeme " na miru "...Ne pogorsava se, a i nemam bas nekih simptoma...Prepisat cu Vam nalaz pa ako se nekome da...Malo me brine ovaj manji perikardni izljev, a doktora nisam jos uspjela uhvatit i otisao je na godisnji na malo dulje I, nisam dobila sliku UZV-a...Mora li se uz UZV , obavezno, dobiti slika? Za koliko mislite da bi trebala na kontrolu?

" EHOKARDIOGRAFIJA

Lijevi ventrikul je uredne veličine i debljine stijenki. Održane su kontrakcije. EF 60% , uredna dijastolička funkcija.
Minimalni prolaps prednjeg mitralnog kuspisa, MR 1+. LA apiklano 36x39 mm.
Aortna valvula je trolisna, V max 1,4 m/sec, bez regurgitacije. Uzlazna aorta uredne sirine.
Desni je ventrikul uredne velicine i kontrakcije stijenki. Bez TR i bez indirektnih pokazatelja povišenog tlaka u plućnoj arteriji.
Manja količina perikardnog izljeva iza stražnjeg zida LV, bez hemodinamskih reperkusija.

Puna hvala

Veliki pozdrav svima
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 15:05   #79
Quote:
sandly kaže: Pogledaj post
Molim Vas, moze li mi netko malo protumaciti nalaz ehokardiografije tj. ultrazvuka srca ?

Naime, inace imam manji prolaps srca koji je vec dulje vrijeme " na miru "...Ne pogorsava se, a i nemam bas nekih simptoma...Prepisat cu Vam nalaz pa ako se nekome da...Malo me brine ovaj manji perikardni izljev, a doktora nisam jos uspjela uhvatit i otisao je na godisnji na malo dulje I, nisam dobila sliku UZV-a...Mora li se uz UZV , obavezno, dobiti slika? Za koliko mislite da bi trebala na kontrolu?

" EHOKARDIOGRAFIJA

Lijevi ventrikul je uredne veličine i debljine stijenki. Održane su kontrakcije. EF 60% , uredna dijastolička funkcija.
Minimalni prolaps prednjeg mitralnog kuspisa, MR 1+. LA apiklano 36x39 mm.
Aortna valvula je trolisna, V max 1,4 m/sec, bez regurgitacije. Uzlazna aorta uredne sirine.
Desni je ventrikul uredne velicine i kontrakcije stijenki. Bez TR i bez indirektnih pokazatelja povišenog tlaka u plućnoj arteriji.
Manja količina perikardnog izljeva iza stražnjeg zida LV, bez hemodinamskih reperkusija.

Puna hvala

Veliki pozdrav svima
Uz ogradu da nisam kardiolog,meni se nalaz čini OK. Osim toga UZV je dosta subjektivna medota,pa vam najbvolje zna objasniti onaj koji nalaz radio.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 13:10   #80
Puno Vam hvala...Jel mi mozete samo malo pojasniti jos sto tocno znaci taj izljev?
sandly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.