Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 01:22   #21
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
znaci katrin stvar treba imat nedostatak pa makar to bilo da mi je preveliko/premalo sta znaci da ja i ako mi se nesto samo ne svidja mogu rec da mi je malo a nek mi oni dokazu da mi nije malo sta ne? znaci pare bi uvjek morali davat nazad?
mislim mi u cro vracamo samo kad nam nes ne pase, a ljudi vani poberu pola ducana doma, sve isprobaju i samo vrate aaaah
Mislis, odes u ducan i uzmes cizme od 5.000 kn., malo se prosminkas i vratis ih nakon tjedan dana. Premale su mi. Vratite mi novce. I pravac u drugi ducan. I tako u krug.
Jesi li to tako zamislila?
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:12   #22
ja sam pisala na jednoj od tih tema - dragi kupio u petak u importaneu odjelo i jaknu ... dodjemo doma, kadli na jakni fali gum, ali ono, rupetina (jer nije klasican gumb, vec druker!) - pokazem dragom, on odmahne rukom i veli da mu nije tak bitno! ja ludim!! slijedece jutro stavi on odjelo na pranje, a njegova majka prije pranja pogleda malo odjelo i skuzi da je zapeglano ( bilo je od lana, a znate kak lan izgleda kad se zapegla!) i sad vec i on poludi. nista, on radi, tako da ja uzela na sebe zadatak da to zamjenim/vratim. prvo iscudjavanja, pa potom nevjerica - a kako da znamo da on nije nosio odjelo recimo u subotu na svadbu pa sada vraca - a ja luda - pa mozda zato jer je etiketa nasivena, odijelo je cisto i iste duzine kakvo je bilo dok je kupio (a trebalo bi se za njega skratit!)... povuci - potegni ... cak je dragi pristao na drugo odijelo, druge boje, ali nisu imali velicine...

ja rekla, a nista onda, vratite novce. nevoljko su to napravili, ali su napravili. da nisu, zvala bi inspektorat, jer prodaju robu sa greskom, a nisu to naznacili
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 14:29   #23
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Mislis, odes u ducan i uzmes cizme od 5.000 kn., malo se prosminkas i vratis ih nakon tjedan dana. Premale su mi. Vratite mi novce. I pravac u drugi ducan. I tako u krug.
Jesi li to tako zamislila?
ne nisam, zamislila sam to tako da dodjem u ducan, u pola sata pokupim par stvari koje mi se svidjaju a onda dodjem doma i na miru probam, ono sta mi nije dobro sutradan vratim bez presvlacenja u ducanu i cekanja reda za kabinu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:08   #24
Bila u ny. Niau tili vratit lovu jer san platila sa Vison. Pa su mi dali bon u vrijednosti onoga šta san vratila. Ima li bon vremensko ograničenje?
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:22   #25
Nikad nisam vraćala jednom kupljenu robu... OK, dosad se sve uglavnom dobro držalo, pa nisam ni trebala. Al, nebi mi se dalo ić prepucavat s nepristojnim prodavačicama.
Malena207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:58   #26
hoće oni bilo kaj zamijeniti bez brige..... a ove glupačice po dućanima se odma smrznu čim veliš da im zoveš inspekciju ili novine.....

samo se morate postavti i ne dati zajebavati, to su vaši novci.....

ja kupio majicu u s oliveru i tek kasnije skužio da je imala rupu, koju je napravila prodavačica sa onim čudom za skidanje one zaštite zbog krađe.. kak mi se niš nije sviđalo u dućanu htio sam pare natrag..... i dobio.....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:29   #27
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
ne nisam, zamislila sam to tako da dodjem u ducan, u pola sata pokupim par stvari koje mi se svidjaju a onda dodjem doma i na miru probam, ono sta mi nije dobro sutradan vratim bez presvlacenja u ducanu i cekanja reda za kabinu

Jedna je stvar zamjena ili povrat novca za neispravnu robu. Zakon to definira. Ovo sto ti zelis je najobicnija komocija i zelja za nepreuzimanjem bilo kakve ogovornosti. Ti bi jednostavno sve svalila na trgovce. Kupac ne moze vratiti ispravnu robu u ducan i traziti povrat novca samo iz razloga sto se predomislio ili mu se ta roba vise ne svidja. Onda ovisis o dobroj volji trgovca i njegovom smislu za rjesavanje problema. Ako mislis da je to vani zakonom drukcije odredjeno, mozes pogledati isjecak iz britanskog 'Sale of Goods Act' i ukratko vidjeti osnovne obveze trgovca, kao i napomenu da se ne mozes samo tako predomisliti i vratiti robu. procitaj Q8 i Q9.

Nas novi zakon o zastiti potrosaca stiti kupce (i to je vrlo vazno) koji su kupili proizvode "na daljinu" (npr. kataloska prodaja). Samo se ti proizvodi ili usluge mogu vratiti, odnosno kupac se moze predomisliti, iz bilo kojeg razloga, u roku od 7 dana.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:53   #28
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Jedna je stvar zamjena ili povrat novca za neispravnu robu. Zakon to definira. Ovo sto ti zelis je najobicnija komocija i zelja za nepreuzimanjem bilo kakve ogovornosti. Ti bi jednostavno sve svalila na trgovce. Kupac ne moze vratiti ispravnu robu u ducan i traziti povrat novca samo iz razloga sto se predomislio ili mu se ta roba vise ne svidja. Onda ovisis o dobroj volji trgovca i njegovom smislu za rjesavanje problema. Ako mislis da je to vani zakonom drukcije odredjeno, mozes pogledati isjecak iz britanskog 'Sale of Goods Act' i ukratko vidjeti osnovne obveze trgovca, kao i napomenu da se ne mozes samo tako predomisliti i vratiti robu. procitaj Q8 i Q9.

Nas novi zakon o zastiti potrosaca stiti kupce (i to je vrlo vazno) koji su kupili proizvode "na daljinu" (npr. kataloska prodaja). Samo se ti proizvodi ili usluge mogu vratiti, odnosno kupac se moze predomisliti, iz bilo kojeg razloga, u roku od 7 dana.
hmm nezna onda je ocito britanski zakon i praxa razlicita, jer moja frendica komotno ode u ducana uzme x stvari i drugi dan vrati sta joj ne pase
iako moram napomenut da koliko god mi se ta praxa cinila dobro toliko mi je i losa jer su ljudi kod nas jos uvijek bagra i pola te robe bi bilo razdrapano... ali mi je x puta zao sta nesto nemogu kupit za nekoga jer sta ako mu se ne svidi ili mu ne bude dobro
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:55   #29
ja to radim najnormalnije...pogotovo kad je guzva vikendom...kupim sto mi se svidja, odnesem doma...probam...drugi dan odnesem sa racunom i vratim..i novac mi vrate na racun...jer placam karticom.....niti tko sto pita ili gleda poprijeko.

dapace u h&m recimo je naznaceno da se roba moze kupiti, probati doma i vratiti sa racunom....da se ne stvara guzva...

Zivim u Fra..
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 11:17   #30
Quote:
Bootylicious kaže: Pogledaj post
Ima li bon vremensko ograničenje?
koliko znam, zakonski nema ogranicenje osim onog navedenog na njemu. ako nista ne pise pitaj u trgovini koliko vrijedi od navedenog datuma. neke trgovine primaju bonove gotovo beskonacno dugo, jer na kraju krajeva, bon je vec placen. ja sam nedavno iskoristila bon koji je istekao prije vise od mjesec dana i sve 5.

ot: ne mozete uopce usporedjivati nase zakone/praksu/mentalitet/trziste s onim u ostatku europe, takave paralele su besmislene.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 15:57   #31
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
u praksi se i to podrazumijeva po ovih 8 dana. ne mora roba imati nedostatak u smislu da je nesto puklo, poderalo se i sl. moze ti biti i malo, veliko...

inace, prvo ce ti ponuditi zamjenu/popravak, sto je njihovo pravo. do novca je kod nas teze doci jer se na nasem trzistu svatko bori sa svaku kunu, pa makar time i otjerao musterije.
evo jucer sam bila u mangu (ilica) u borbi za povrat novca
ovako je bilo...
morala sam cak dva puta dolaziti uglavnom prvi put dodjem i one meni kako mogu mijenjati za bilo sto ali novce ne vracaju... no ja inzistiram, one zovu neku nadredjenu telefonom jer one same ne mogu 'odobriti' povrat novca zenska se ne javlja jer je kao na sastanku ali neka ja dodjem kasnije, ja tvrdim da danas vise ne stignem (bilo me strah doci iduci dan jer sam bila uvjerena da novce vracaju samo u roku od 24 sata) odem i vratim se navecer.. ponovo ista prica, ne oni novce ne vracaju da neka izaberem nesto drugo, ja opet inzistiram na novcu... pozovu oni neku trecu prodavacicu koja me onda kao debila ispitivala jesam li ja isprobala tu robu prethodno i da zasto se meni ta haljina ne svidja
ali na srecu, pojavila se opet neka osma prodavacica koja me se sjetila od danas ranije i rekla da su kasnije ipak uspjeli dobiti tu nadredjenu i da je ona odobrila povrat novca.. uzeli su mi osobnu i podatke ( nisam se jos i s tim htjela gnjaviti pa sam im ju dala bez problema) i dobila novce
uglavnom gnjavaza, muka, neljubaznost, uzas
uostalom da se nije slucajno pojavila ta prodavacica koja me se sjetila vjerojatno novce ne bi niti vidjela
nesto mi govori da me taj mango vise nece vidjeti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 01:57   #32
eto o tome ja pricam, iskustva ko sta si ti žužu imala su uobicajena kod nas.. milslim koji k nju briga zasto ti se haljina ne svidja btw sta si joj opce odgovorila na to pitanje?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 16:25   #33
rekla sam da kad sam dosla doma sam otkrila da je haljina izuzetno lose kvalitete
to je mango, sve je lose kvalitete pa nisam mogla fulati
no ipak vrhunac je bio kad mi je jedna kao usput dobacila da 'dobro ajde ovaj put ce mi vratiti novce ali neka znam za ubuduce da oni to ne rade i neka pazim sto biram' ostala sam
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 09:08   #34
Mango ima takvu robu da te zanese pa kupiš (ali izgleda dobro samo izdaleka..)Što god sam tako kupila nije bilo kvalitetno a nešto sam i vraćala (ne samo u tom dućanu nego i u drugim). Novce nisam nikad dobila natrag niti sam tražila jer bi mi odmah rekli "morate uzeti nešto drugo"....
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 09:45   #35
evo mojeg slučaja. Prošli tjedan kupila trenirku u centru zagreba (ne znam dali smijem napisati gdje i koju). Probam, gledam vrtim jer imam loša iskustva sa robom. I odlična je baš ono što trazim već 6 mj. Dođem kući i hoću se pohvaliti, ponovo obućem a na rukavu tamna mrlja od 12-13 cm koja se ne vidi na jakom svjetlu nego tek pod kutem na danjem svjetlu. Poludim naravno i pošaljem muža nakon tjedan dana (nisam iz Zg pa smo cca 1 tjedno u gradu)da mi zamjeni za istu takvu. Jučer se vratio ljut i bijesan na mene- drugi put gledaj bolje. Imali su još jednu takvu ali ta je osim iste fleke imala i crtu od kemijske olovke. Sami su se ponudili da vrate novce što je on i odlučio i rekao da sama dođem izabrati drugu. A oni na to da ne moram dolaziti da mi neće prodati. Dali mogu tako nešto reći? I dali bi oštečena roba tebala biti označena? Imam osječaj (ne samo zbog ovog slučaja) da se kod nas škart roba marki prodaje po punoj cijeni.
SandraBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:38   #36
i ja imam loša iskustva. Kupim u Importaneu suknjicu pa nije bila ni na sniženju i kod prvog pranja, na ruke sam prala, jednostavno pohrđavi. Imala je par onih drukerića na đepovima i od njih mi se preslikalo na suknjicu. I kaj sad? Pa ne mogu vratiti takvu suknjicu a ne mogu je nositi...
Hoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:52   #37
Quote:
Hoya kaže: Pogledaj post
i ja imam loša iskustva. Kupim u Importaneu suknjicu pa nije bila ni na sniženju i kod prvog pranja, na ruke sam prala, jednostavno pohrđavi. Imala je par onih drukerića na đepovima i od njih mi se preslikalo na suknjicu. I kaj sad? Pa ne mogu vratiti takvu suknjicu a ne mogu je nositi...
ti drukeri znaju nekad pustat boju. tako je moja prijateljica ovo ljeto nove hlace bacila, jer, nakon sta ih je oprala, drukeri su pustili hrdju.
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:50   #38
Nisam nikad uspjela dobiti svoju lovu vracanjem odjece nazad... nema sanse. A galamila jesam. Prijetila jesam. Cak i nosila isprintani Zakon o zastiti potrosaca.

Zadnji kiks bio je u Max&Co. u AM. Nevidjena neljubaznost navela me cak da napisem prituzbu u centralu Max6C. Nis koristi!

Pretproslo ljeto u SAD dragi je kupio DIESEL cipele, pronosao ih jedan dan, skuzio da mu nisu dobre, vratio u Macy's skup sa racunom... kutiju nisu ni otvorili, sutnuli su ju sa strane i ljubazno pitali zeli li druge ili trebaju vratiti novac...
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:26   #39
roba s greskom treba fizicki biti odvojena od ostale.

sto se ostalog tice, uvijek mozete napraviti prijavu drzavnom inspektoratu. ali ne anonimnu jer od toga nema vajde. dok god se mi sami ne pocenmo baviti s tim, prigovarati i slati prijave trgovci ce biti takvi kakvi jesu.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 20:05   #40
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
ti drukeri znaju nekad pustat boju. tako je moja prijateljica ovo ljeto nove hlace bacila, jer, nakon sta ih je oprala, drukeri su pustili hrdju.
tko sam ja u jednom ducanu davno, prije cca 6 godina, u importanne centru kupila neku majicu, oprala ju doma i ona sama po sebi pustila boju bila je cvreno bijela
vratila sam ju u ducan i bez problema dobila novce natrag

slicno mi se dogodilo i sa dvije majice iz nike-a... no, tu sam si sama bila kriva jer je na njima pisalo da se moraju susiti u okomitom polozaju a ja sam ih samo prebacila preko radijatora
naravno, nisam ih niti pokusavala zamijeniti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.