Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2007., 00:48   #61
racun imaju oni ali najcesce negdje u ducanu pise, makar i minijaturnim slovima da mjenjaju robu samo uz racun... a nisam sigurna dal ako ne pise se mogu pozvat na uobicajen nacin poslovanja
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 00:54   #62
svi racun imaju i mogu doci do njega za par minuta ako se potrude. pricala mi zenska koja radi u profil megastoru. i osobno mislim da je samo pitanje njihove ljenosti da ti to ne naprave...
idEalnoLosA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 10:47   #63
Quote:
*Girlie* kaže: Pogledaj post
idu kod "one glupe prodavacice".
Dvije frendice su mi prodavačice pa znam da te "glupe prodavačice" imaju isto mišljenje o mladim curama koje gnjave sa glupim krpicama
Savanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 14:38   #64
Quote:
Savanah kaže: Pogledaj post
Dvije frendice su mi prodavačice pa znam da te "glupe prodavačice" imaju isto mišljenje o mladim curama koje gnjave sa glupim krpicama
ma bas su super
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 00:39   #65
ma imaju kopiju računa sto posto. Svaki normalan dućan ima role s dvostrukim slojem . Jedan ide kupcu a drugi se čuva u dućanu ili računovodstvu.

A kaj se tiče ''glupih prodavačica'' stvarno ima maloumnih cura kaj rade po dućanima a ima i onih koje idu na faks i rade u dućkasu zato jer ima treba lova... nemojmo generalizirati i trpati u ladice

glupana ima posvuda a ne samo po dućanima
letitia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2007., 10:38   #66
Quote:
letitia kaže: Pogledaj post
ma imaju kopiju računa sto posto. Svaki normalan dućan ima role s dvostrukim slojem . Jedan ide kupcu a drugi se čuva u dućanu ili računovodstvu.

..
Ducani imaju kopije racuna, ali nije rijec o tome. Ima istog proizvoda kojeg prodaju mnogi ducani. Recimo, neki model Nike tenisica u Zagrebu prodaje bar 30 ducana. I cesto u ducanu - kod reklamacije, ili zamjene - ne znaju je li taj tocno odredjeni model kupljen bas u njihovom ducanu. Na internet ducanima cete cesto pronaci da kupci pokusavaju neku kupljenu robu kod njih zamjenti s laznjakom. To je moguce i u 'pravim' ducanima. Cesto ljudi naruce da im netko u inozemstvo kupi - recimo starke - i onda ih ovdje pokusavaju zamjeniti ako im nije dobar broj.

Zato je racun dokaz kupnje i stiti kupca, kao i trgovca.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 22:59   #67
i dizem ja opet ovu temu
naime, kupila sam danas mami sos u zari (nije snizen). i prekratak joj je. uglavnom sutra ga idemo zamijeniti. no ona je jako teskog ukusa, a pored toga i xs joj zna biti prevelik, pa postoje realne sanse da nista ne nadje. i sad mene zanima ima li netko iskustva s potencijalnim vracanjem novaca u zari?
tnx
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 23:10   #68
nemam iskustva ali drzim fige da uspijete ako nista zamjeni za nesto sta se svidja tebi (ako ne nadjete nis za nju)
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 00:32   #69
Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.

to je ok i takvu robu trgovac treba vratiti proizvođaču, ali ako se nekom nešto ne sviđa ili tako nešto, mislim, ja ne želim kupiti nešto što je neka neodlučna šuša kupila i vratila od doma. gadi mi se. trebalo bi zaštititi i trgovce od raznih kretena
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 00:39   #70
pa to ti je isto i ako netko proba prije tebi..
ali slažem se da ne bi trebalo omogućiti svima da vraćaju odjeću, tj onima koji pretjeruju sa tim
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 01:21   #71
u sta ja volim trgovce, imam puno iskustava sa reklamacijama i sl, ali uglavnom sa PC komponentama...uglproslu zimu kupio New Balansice u Splitu, one zute, 872 mislim, nakon par nosenja, ona guma na "spicu" se pocela naglo odlipljivat, nis ja lagano nosim nazad, teta nudi da zaminim, kazem ocu novce ne zanima me nista, ona samouvjereno, novce ne vracaju i tocka...nista, ja skroz smiren, "u redu, zovem inspektorat, meni svejedno jer i tak dobijem svoje novce", (imam broj u mob-u vec dugo), vadim mob i pred njom, ova se sva ustrtarila, kaze nazvace seficu da je pita, "kao" nije ju mogla dobit, ja kazem ne zanima me ocu novce, zena kaze ok, dala novce i bok

imam puno iskustva u kupovini racunala, a to vam je isto jer trgovac je trgovac, inace sastavljam svima u mistu kompove, bilo je puuuno situacija da sm im jebo sve svece na telefon i u samim trgovinama, al sad vec imam "iskustva", ne gubim zivce, nikakva dernjava (iako i ovo djeluje), odma spominjem inspektore, HUZP i televiziju, pa da vidite kako minjaju pricu,

odnos nasih trgovaca prema kupcima je opcenito katastrofa, ali nisu samo oni krivi vec i kupci koji se vec godinama dokazuju svojim neznanjem i ne brigom za svoja prava, primjer dodjes u ducan treklamirat jer si kupio smece, pitas jel mozes dobit novce nazad, teta ti kaze ne moze, zamjena samo, a ti, i jos 98 od 100 drugih kazes u redu, naravno da ce odjebat onu dvojicu sta traze novce nazad, jer misli da su oni debili i da im ona te novce u biti ne treba dat, ni po zakonu ni po cemu drugom, dakle ljudska glupost s obje strane

borite se za svoja prava, nemojte da prave budale od vas
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 02:01   #72
Danas se i meni nešto dogodilo.
Kupila san u Accessorizeu 6 pari gaćica, na sniženju i platila 165kn. Račun san provjerila tek kad san ušla u drugi dućan i vidila da mi je naplatila jedne 45kn umisto 22,50 koliko je pisalo na njima. Oden nazad i kažen joj to a ona meni da je to tako, da se može dogodit da nisu na sniženju. Ja kažen kako, na njima je oznaka 1/2 price i ima još deset istih tamo koje su 22,50. Šta niste prije to gledali, to je tako i okrene leđa i ode svojin poslon. I ništa otišla san ća, baš san se osjećala posrano. Nije pokazala nikakvu volju da to provjeri ili obrazloži svoje.
Mogu li tražit povrat love ako stvarno jesu 45kn? Onda ću radije u h&m kupit 5 pari na hello kitty za 70kn.
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 02:32   #73
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
to je ok i takvu robu trgovac treba vratiti proizvođaču, ali ako se nekom nešto ne sviđa ili tako nešto, mislim, ja ne želim kupiti nešto što je neka neodlučna šuša kupila i vratila od doma. gadi mi se. trebalo bi zaštititi i trgovce od raznih kretena
gadi ti se ako netko nesto odnese doma... ali ako se tim istim bavi u kabini onda je ok?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 03:52   #74
je to sam i ja rekla, ne kužim baš razliku
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 11:48   #75
Quote:
Bootylicious kaže: Pogledaj post
Danas se i meni nešto dogodilo.
Kupila san u Accessorizeu 6 pari gaćica, na sniženju i platila 165kn. Račun san provjerila tek kad san ušla u drugi dućan i vidila da mi je naplatila jedne 45kn umisto 22,50 koliko je pisalo na njima. Oden nazad i kažen joj to a ona meni da je to tako, da se može dogodit da nisu na sniženju. Ja kažen kako, na njima je oznaka 1/2 price i ima još deset istih tamo koje su 22,50. Šta niste prije to gledali, to je tako i okrene leđa i ode svojin poslon. I ništa otišla san ća, baš san se osjećala posrano. Nije pokazala nikakvu volju da to provjeri ili obrazloži svoje.
Mogu li tražit povrat love ako stvarno jesu 45kn? Onda ću radije u h&m kupit 5 pari na hello kitty za 70kn.
a joj pa trebala si inzistirat da ti vrati razliku novaca ili da vracas gacice ful, steta... a da odes opet?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:27   #76
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
gadi ti se ako netko nesto odnese doma... ali ako se tim istim bavi u kabini onda je ok?
Hej, cure, evo jedne prodavačice, pa se nadam da ćete mi dopustiti da vam pišem malo i o drugoj strani.

Npr. nije isto da li probaš u kabini ili doma. Meni je jedna žena kupila hlače i nakon dva tjedna ih došla zamjeniti za druge jer su joj bile male. Hlače sam zamjenila i bacila ih jer su bile pune dlaka od neke živine. Da ste vidjele te hlače u trgovini vjerovatno bi zvale inspekcije. A šta da radim s njima? Odnesem ih doma i operem? Pa da netko skuži i optuži me da prodajem nošenu robu.

I meni iznad pulta stoji natpis da se za kupljenu robu novac ne vraća. Prije par mjeseci mi je bio inspektor u trgovini i rekao ovako:
Ovo morate nadopuniti. Ukoliko je odjeća koja se vraća u redu, to stoji, ali ukoliko IMA NEDOSTATAK bilo kakav kupac ima pravo na zamjenu, ili ukoliko to želi na povrat novca.
Tako da mahanje inspekcijama...
Pitao me za načine plaćanja. Kad je vidio POS je pitao da li dajem popust na gotovinu jer da to mnogi rade kad imaju kartično poslovanje i ako se daje popust na gotovinu da to mora bit vidno istaknuto - negdje sam pročitala gore da je to upitno, pa eto.
Sparky xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 16:31   #77
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
odi i pitaj, nemas sta izgubit, ako ti ne vjeruje reci joj da moze probat sama gackat malo u njima
Ja sam dobila odgovor da na kutiji piše da je obuća za suho vrijeme a ako hoću da ne pušta vodu da si kupim gumene čizme jer je to jedina obuća za kišu.
Nadam se da ćeš imati više sreće.
Sparky xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:04   #78
Quote:
Sparky xx kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila odgovor da na kutiji piše da je obuća za suho vrijeme a ako hoću da ne pušta vodu da si kupim gumene čizme jer je to jedina obuća za kišu.
Nadam se da ćeš imati više sreće.
u takvim situacijam ipak nisu trgovci krivi. traba uvijek procitati dekaraciju.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:18   #79
pa oke je to ako pise da je suho vrijeme ali forumasica nije napisala da joj cizme pustaju nego da jedna cizma pusta i da je ko puknuta iznutra

evo kvote:
Quote:
xdjevojcicax kaže: Pogledaj post
Ajd da vas pitam, možda imate neki dobar savjet!
Kupila sam 5.11. čizme i nakone nekog vremena shvatila da preblesavo desna čizma pušta vodu! E sad, skontala sam da je negdje puknuta jer kad stanem na petu kao da onako zrak se čuje iz nje (neki zvižduk ). Na čizmi se nigdje ne vidi da je puknuta ali baš se osjeti na njoj, pogotovo kad se natopi vodom!
Da čujete samo taj bljuč-bljuč dok hodam ulicom! Ni sama ne znam hoće mi ih teta htjeti zamjenit s obzirom na to da šteta nije vidljiva izvana na njima!
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:21   #80
znam, ovo se odnosilo na ono sto je sparky napisala.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:53.