Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2008., 17:25   #81
da znam, ali sparky je kvotala moj kvot pa sam se vise njoj osvrnula
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 17:29   #82
kakva zbrka
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:27   #83
evo mog danasnjeg iskustvasa zarom . zbilja svaka im cast.
vracaju novce bez ikakvih problema; ako je racun placen karticom, potroseni iznos dobijes natrag na karticu. mi se slomile trazeci po ducanu sta cemo uzeti za zamjenu, odabrale sos i kardigan, ali nam je falilo 41 kn do iznosa one jucerasnje suknje. na blagajni smo se ugodno iznenadile kad su nam rekli da oni vracaju novce. naravno pregledaju je li odjeca nosena ili ostecena...
jos jednom svaka im cast
ne odobravam ni ja da netko sad odnese doma 3 tone odjece i onda se smisli da mu se to ne svidja i vrati nakon mjesec dana. ali ako nekom kupis za poklon i ne svidja mu se, zbilja je i vise nego pozeljno da vrate novce...
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:42   #84
Dobila sam košulju kupljenu u Nami 6.12. pa bi je zamijenila za veću, no ne znam jel se može budući da na računu iše da je rok reklamacije 8 dana?

Šta nije rok za zamjenu nekih par mjeseci?
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:43   #85
di smo mi dosli kad moramo rec svaka im cast sto nam vracaju pare za nezeljenu robu. to je u svijetu najnormalnija praksa. ne kuzim zasto netko ne bi nesto kupio i u zakonskom vremenskom roku vratio ako zeli?
mislim ionako robu u ducanu prije tebe proba barem 20 ljudi u ciju higijenu nemamo uvid. operes stvar kad dodes doma i aj bok
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:45   #86
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Dobila sam košulju kupljenu u Nami 6.12. pa bi je zamijenila za veću, no ne znam jel se može budući da na računu iše da je rok reklamacije 8 dana?

Šta nije rok za zamjenu nekih par mjeseci?
nemaju oni kaj pisat 8 dana, zakonski rok je barem mjesec dana. sutra pravac nama, a probaj nac zakon o potrosacima na netu
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 19:52   #87
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
nemaju oni kaj pisat 8 dana, zakonski rok je barem mjesec dana. sutra pravac nama, a probaj nac zakon o potrosacima na netu
nemoj davati ljudima informacije koje ni sama ne znas. imas zakon citiran na prvoj strani a i linkove na stare teme, pa prouci.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:05   #88
Quote:
Bootylicious kaže: Pogledaj post
Danas se i meni nešto dogodilo.
Kupila san u Accessorizeu 6 pari gaćica, na sniženju i platila 165kn. Račun san provjerila tek kad san ušla u drugi dućan i vidila da mi je naplatila jedne 45kn umisto 22,50 koliko je pisalo na njima. Oden nazad i kažen joj to a ona meni da je to tako, da se može dogodit da nisu na sniženju. Ja kažen kako, na njima je oznaka 1/2 price i ima još deset istih tamo koje su 22,50. Šta niste prije to gledali, to je tako i okrene leđa i ode svojin poslon. I ništa otišla san ća, baš san se osjećala posrano. Nije pokazala nikakvu volju da to provjeri ili obrazloži svoje.
Mogu li tražit povrat love ako stvarno jesu 45kn? Onda ću radije u h&m kupit 5 pari na hello kitty za 70kn.

ne mogu vjerovati sta si ljudi sve uzimaju za pravo i kako mogu biti tako neljubazni
baš mi je žao što si imala takvo iskustvo
Charlie3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:07   #89
oprostite gospo nisam nasla podatak koliko je rok vracanja za stvar koju ne zelis, dakle koja nije unistena nosenjem ili kupljena s greskom, nego eto, dobivena od nekog.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:27   #90
Nazvala ja Namu, ispričala ženi sve i ona kaže da će mi bez problema zamijeniti
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:38   #91
Quote:
Tijana kaže: Pogledaj post
Nazvala ja Namu, ispričala ženi sve i ona kaže da će mi bez problema zamijeniti
zato jer su, hvala bogu, pametni i brinu se za musterije
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:48   #92
Quote:
katrin kaže: Pogledaj post
znam, ovo se odnosilo na ono sto je sparky napisala.
Znam, ali nisam ni krivila prodavačicu, svjesna sam da sam ja kriva. Nisam ni reklamirala nego je došlo do razgovora prilikom slijedeće kupovine.
Inače, radi se o kožnim čizmama koje i nisu bile jeftine pa nisam smatrala potrebnim gledati za kakvo su vrijeme.
No dobro, dobar razlog za kupiti još jedne.
Sparky xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 20:56   #93
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
oprostite gospo nisam nasla podatak koliko je rok vracanja za stvar koju ne zelis, dakle koja nije unistena nosenjem ili kupljena s greskom, nego eto, dobivena od nekog.
Nisi ni mogla naci. Ako je netko robu kupio u ducanu, zakon ne obvezuje trgovca da tu ispravnu robu primi natrag. Ali, ima u definicijama opceniti izraz - 'profesionalna paznja'.

–»profesionalna pažnja« je standard strukovnih sposobnosti i stupanj pažnje za koje se razumno očekuje da će ih trgovac primjenjivati u odnosu s potrošačem, a koje su u skladu s poštenom tržišnom praksom i načelom savjesnosti i poštenja na području djelovanja trgovca

Zato u Nami ili Zari ili negdje drugdje zamjenjuju proizvode ili vracaju novac.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:22   #94
Quote:
Sparky xx kaže: Pogledaj post

I meni iznad pulta stoji natpis da se za kupljenu robu novac ne vraća. Prije par mjeseci mi je bio inspektor u trgovini i rekao ovako:
Ovo morate nadopuniti. Ukoliko je odjeća koja se vraća u redu, to stoji, ali ukoliko IMA NEDOSTATAK bilo kakav kupac ima pravo na zamjenu, ili ukoliko to želi na povrat novca.
Tako da mahanje inspekcijama...
ok, ovo sto kazes za dlakave hlace je posve uredu... mislim fuj steta sto niste skuzili na vrijeme

ali jesi li bas sigurna za povrat novca ukoliko je s robom sve ok? cinjenica je da sam ja svoje novce iz manga dobila natrag
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:45   #95
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
gadi ti se ako netko nesto odnese doma... ali ako se tim istim bavi u kabini onda je ok?
znam da neću prepoznati robu koja je vraćena, ali mi se svejedno gadi pomisao da kupujem nešto što je bilo kod nekog doma, pogotovo odjevni predmeti fuj bljak. to je već polovna roba i trgovci ju ne bi trebali primati ako nije oštećena. roba probana u kabini bi mi se isto gadila da ju prepoznam. biste li vi kupili majicu da vidite da ju je upravo isprobao smrdljiv znojan netko? ali ok, protiv toga se ne može, a bar ne traje dugo.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:52   #96
Bila san danas tamo, vratila san ih i seka je uzela kajiš pa su umanjili iznos za te mudante (koje su još imale etiketu na sebi ) i nije bilo problema.
I ispravili su cijene, stvarno nisu bile na sniženju
Bootylicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 21:55   #97
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
biste li vi kupili majicu da vidite da ju je upravo isprobao smrdljiv znojan netko? ali ok, protiv toga se ne može, a bar ne traje dugo.
ne bi.. ali stvar je u tome sto ne znas tko je sve prije tebe probao tu majicu
vise puta sam bas na majicama znala vidjeti tragove pudera... fuj, ali puder se vidi a osuseni znoj ne
na zalost ne mozes izbjeci da netko prije tebe isproba odjevni predmet... isto kao sto ne mozes birati da ga isprobaju samo ciste i mirisne osobe
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:04   #98
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ok, ovo sto kazes za dlakave hlace je posve uredu... mislim fuj steta sto niste skuzili na vrijeme

ali jesi li bas sigurna za povrat novca ukoliko je s robom sve ok? cinjenica je da sam ja svoje novce iz manga dobila natrag
Za hlače sam skužila čim sam ih izvadila iz vrećice. To nije ličilo na hlače nego na perzijski tepih. Nisu bile skupe i nije mi se dalo s babom natezat.
Osim toga vi možda imate prave razloge za zamjenu robe ali isto tako žene pokušavaju čuda.
Naravno da se mora čuvat račun radi zamjena. Ne možete zamisliti koliko žena pokušava "zamjeniti" robu koju uopće nisu kupile u tom dućanu. I onda natezanje i objašnjavanje da ja takve majice uopće nisam imala u dućanu.
Povrat robe s komadima hrane na njoj (al ne, sigurno nisu jele u toj ,majici) itd.
Za povrat novca mi je rekao tržišni inspektor. Koliko sam shvatila nije ZABRANJENO vraćat novac, ali nigdje se ne kaže da je obavezno.
Osim ukoliko je dakle greška na robi.
Sparky xx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:18   #99
Quote:
Sparky xx kaže: Pogledaj post
..

Za povrat novca mi je rekao tržišni inspektor. Koliko sam shvatila nije ZABRANJENO vraćat novac, ali nigdje se ne kaže da je obavezno.
Osim ukoliko je dakle greška na robi.
Upravo tako. Tocno ti je rekao.

Quote:
Sparky xx kaže: Pogledaj post
Povrat robe s komadima hrane na njoj (al ne, sigurno nisu jele u toj ,majici) itd.
I dobro je da pises da cure vide drugu stranu medalje.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2008., 22:24   #100
Quote:
bbc kaže: Pogledaj post
Upravo tako. Tocno ti je rekao.


I dobro je da pises da cure vide drugu stranu medalje.
Hvala. A ti si kakva inspekcija ili šta? Sve jako stručno objašnjavaš i u sve upučen.
Sparky xx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.