Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2017., 15:51   #441
Jel ima tko fiksni veliki kriz u natalnoj i kak se drzite sa time, nesto sam kao citao da je to izuzetno kompliciran i tezak element?
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:18   #442
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Jel ima tko fiksni veliki kriz u natalnoj i kak se drzite sa time, nesto sam kao citao da je to izuzetno kompliciran i tezak element?
Već smo dosta puta pisali o tome i na ovom i na drugim topicima, i da...to je možda i najteža konfiguracija koja se može imati u natalnoj karti.

Karakteristika Velikog Križa je velika količina "zatočene energije" odnosno velika unutarnja napetost koja se jednom mora pokrenuti (pokreću je tranziti na te točke) a kada se fiksna energija "pokrene" onda tu nema tako lakog zaustavljanja. Zato takve osobe često zatočene u svom "teškom životu" u kojem su neki (isti) problemi prisutni gotovo cijelo vrijeme. S druge strane Veliki križ može biti izvorom velike unutarnje snage i ogromne energije koja može premostiti ogromne životne prepreke.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 19:48   #443
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Već smo dosta puta pisali o tome i na ovom i na drugim topicima, i da...to je možda i najteža konfiguracija koja se može imati u natalnoj karti.

Karakteristika Velikog Križa je velika količina "zatočene energije" odnosno velika unutarnja napetost koja se jednom mora pokrenuti (pokreću je tranziti na te točke) a kada se fiksna energija "pokrene" onda tu nema tako lakog zaustavljanja. Zato takve osobe često zatočene u svom "teškom životu" u kojem su neki (isti) problemi prisutni gotovo cijelo vrijeme. S druge strane Veliki križ može biti izvorom velike unutarnje snage i ogromne energije koja može premostiti ogromne životne prepreke.
Ne citam bas predugo astrologiju, a ovako iz prve nisam nigdje nasao o tom velikom krizu pa me onako interesiralo iskustva ljudi koji ga imaju...

Citao sam u zadnje vrijeme dosta o tom velikom krizu i jos k tome fiksnom koji je najtezi, a bas taj je prisutan kod mene, i ovo bas stoji za mene sta se tice te neke zivotne tezine i zatvorenosti, konstantno neka blokada, a osjecam da imam dosta energije samo nikako da se pretoci prema van, takodjer ovo zadnje, prosao sam vec jednu zivotnu kalvariju.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 20:32   #444
Meni se od kvadrata i t kvadrata toliko sve šareni u karti, da ću to ostaviti za neku drugu priliku...
Nego mene zanima, čini mi se da mi je karta lokomotiva, prazne 11,12,1 kuća, da li mi je strojovođa pluton pri kraju druge, ili prva planeta u 10-oj?
Ja sam zaključila da je pluton i onda bi njegovi tranziti i tranziti prema njemu trebali imati najviše utjecaja na mene?
Ruby Soho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 20:26   #445
Cool Veliki fiksni križ

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Već smo dosta puta pisali o tome i na ovom i na drugim topicima, i da...to je možda i najteža konfiguracija koja se može imati u natalnoj karti. :')
Kak sam došla do ove teme.. E, pa gledala sam Madonnin instagram i razmišljala o tome koliko je lijepo što posvaja tu jadnu djecu iz Afrike i koliko to može ispuniti čovjeka Pa sam se, fish, sjetila da si prije tri godine odgovorila na pitanje o posvajanju i rekla kako je to izvjesnije nego da se osoba odluči na vlastito dijete te si kao razlog spomenula da je vladar petog polja dio velikog fiksnog križa. Pa me zainteresiralo pročitati više! Prije nego li sam napisala ovo, pročitala sam na nekoj stranici da u nošenju s njime pomaže neki hobi?? Je li to istina?

Quote:
Karakteristika Velikog Križa je velika količina "zatočene energije" odnosno velika unutarnja napetost koja se jednom mora pokrenuti (pokreću je tranziti na te točke) a kada se fiksna energija "pokrene" onda tu nema tako lakog zaustavljanja.
Ali ovo može biti pozitivno, zar ne? Mislim, u pozitivnom kontekstu. Ne destruktivno. Ma vjerojatno može oboje. Ali sam taj naziv "veliki fiksni križ" mi djeluje baš yuck! Ne volim križeve. Pa sam valjda to povezala.

Quote:
S druge strane Veliki križ može biti izvorom velike unutarnje snage i ogromne energije koja može premostiti ogromne životne prepreke.
Ovo je baš lijepo čuti Na koji način, kako?

Iskreno, meni život nije baš lak, ali ne želim to reći kroz "jadna ja" jer je u mnogim segmentima jako lijep. No kada gledam koliko se mučim za neke stvari .. Primjerice, faks mi prvo pada na pamet. Koliko sam se znala osjećati da mogu više (ne u klasnom smislu nego da mogu više sa sobom napraviti radi sebe i drugih), a stojim na mjestu i nisam ljubomorna(!), ali svi nekamo idu za svojim ciljem, a ja i kada mislim da znam što bih nisam sigurna je li to zaista to. Ali sam kroz taj period naučila puno, sigurno jesam. Uvijek sam mislila da postoji neki dobar razlog zašto ne baš sada i onako kako ja želim. I eto, je. Upisala sam faks na kojem sam stvarno sretna i koji smatram svojim A gotovo sam sigurna da u doba kada sam se osjećala loše što stojim na mjestu ne bih bila spremna ovoliko voljeti ovo gdje sada jesam. Niti smatram da sam bila dovoljno zrela za takvo što. A sada imam cilj koji mi tada nije bio jasan. Uglavnom, nisam uopće nesretna životom, ali da je lako - pa baš i nije haha. Možda u idućem bude sve bilo mnogo lakše

Je li možda ova gore opisana situacija odlika težine tog fiksnog križa i toga da iz te konfiguracije ipak bude nešto pozitivno?


Tražilica ne radi pa ne mogu naći gdje se pisalo o tome.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 12:46   #446
Oduvijek sam smatrala da je moja natalna dosadna, tek sam nedavno uocila veliki trigon, kiron u 8-oj kuci, mjesec u 12 i venera u 4 oj kuci. Eto ako moze nesto reci za vie ovog velikog trigona bila bih zahvalna .
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 13:00   #447
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
Oduvijek sam smatrala da je moja natalna dosadna, tek sam nedavno uocila veliki trigon, kiron u 8-oj kuci, mjesec u 12 i venera u 4 oj kuci. Eto ako moze nesto reci za vie ovog velikog trigona bila bih zahvalna .
Konfiguracije čine samo planete.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 13:02   #448
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Konfiguracije čine samo planete.
Hvala...pretpostavljala sam.
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 13:30   #449
Moj Mjesec je uključen u konfiguraciju Zmaj.
Ima trigon s Venerom i Plutonom i opoziciju s Neptunom. Venera i Pluton su u sekstilu s Neptunom.

Ne znam što bih mogla s tom konfiguracijom pametno, a i jako malo objašnjenja nalazim...


tessaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2019., 19:23   #450
Quote:
tessaa kaže: Pogledaj post
Moj Mjesec je uključen u konfiguraciju Zmaj.
Ima trigon s Venerom i Plutonom i opoziciju s Neptunom. Venera i Pluton su u sekstilu s Neptunom.

Ne znam što bih mogla s tom konfiguracijom pametno, a i jako malo objašnjenja nalazim...


Konfiguracija Zmaja je jako zanimljiva konfoguracija jer u sebi nosi urođene talente, sposobnosti i potencijal "poleta" baš kao što mu ime govori. On omogućava vlasniku da se uz pomoć svojih prirodnih talenata "uzdigne", ali ukoliko osoba ne uloži određeni trud u to "uzdizanje" njeni talenti mogu ostati neiskorišteni, a njen Zmaj ostati pri zemlji i nikada se ne vinuti u visine.

Talente treba njegovati i raditi na njima. Kod Zmaja planet koji pokazuje smjer u kojem se osoba treba razvijati i kretati u svom životu je onaj koji se nalazi u vrhu konfiguracije Zmaja tj. onaj koji ne pripada Velikom trigonu. Taj planet se smatra se točkom fokusa, točkom ispuštanja energije i trebao bi ukazati na to kako i kroz što se odvija "uzdizanje" (oslobađanje dinamičke energije svojstvene konfiguraciji Zmaja).

Planet u konfiguraciji koji mu je nasuprot se naziva rep zmaja i on je zadužen za balans, on pomaže osobi da "vozi" Zmaja i da njim upravlja dok se "unutar Zmaja" odvija borba s balansom (opozicija) koja pokušava podići Zmaja (talente i sposobnosti) i vinuti ih "gore".

Kod tebe koliko sam shvatila u vrhu zmaja Neptun, pa nije čudno što si zbunjena jer Neptun je najnezahvalniji planet kada je potreban fokus. Također koliko sam shvatila u repu je Mjesec što znači da je opozicija Mjesec/Neptun kičma ovog Zmaja. To je opozicija koja u sebi nosi veliku maštovitost i kreativnost, ali i "zaluđenost", a osoba treba učiti kako biti biti više svoja i emocionalno neovisna jer ju emocionalna ovisnost može spriječiti da ispuni svoje snove. Ona mora ići za svojim snovima bez obzira što obitelj ili bliske osobe o tome mislile.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 14:09   #451
Pozdrav! Što označava križ u natalnoj? Koja je njegova simbolika?
divljivrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 14:45   #452
Quote:
savagegarden kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Što označava križ u natalnoj? Koja je njegova simbolika?
Evo teme za tvoje pitanje i nekoliko linkova gdje smo o Velikom križu pisali. To je konfiguracija koja generira puno tenzija, stresa i napetosti:



1

2

3
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 07:57   #453
Kako se tumači natalna karta koja ima npr. dva mistična pravokutnika i dva ili tri velika trigona? Događa li se to često u natalnim kartama? Ima li neka od tih konfiguracija veću važnost za tumačenje natalne karte ili su sve jednake važnosti?
Poppy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 08:45   #454
Quote:
Poppy23 kaže: Pogledaj post
Kako se tumači natalna karta koja ima npr. dva mistična pravokutnika i dva ili tri velika trigona? Događa li se to često u natalnim kartama? Ima li neka od tih konfiguracija veću važnost za tumačenje natalne karte ili su sve jednake važnosti?
Istaknutija (izražajnije manifestirana) je svakako ona koja :
•pravi egzaktnije aspekte
•gradjena je u sklopu s naglasenijim točakama karte (uglovi karte,vrhovi polja)
•ima u svom sklopu više onih astroloskih tijela koja imaju osobniji karakter u karti (svjetla,vladari svjetala,vladar asc,vladar MC-a,ostale osobne planete)

Ako se mozda dvoumis oko svoje karte mozemo na prigodnoj temi (I guess) da uporedimo te konfiguracije na konkretnom primjeru

A sto se prvog dijela pitanja tice..obje su svakako priče za sebe..a vezu im mozemo naći u tome sto se osnovni tip energije koju obrazuje karakteristicna konfiguracija tim više istječe kod vlasnika natala jer su ih takve dvije.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2020., 09:30   #455
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Istaknutija (izražajnije manifestirana) je svakako ona koja :
•pravi egzaktnije aspekte
•gradjena je u sklopu s naglasenijim točakama karte (uglovi karte,vrhovi polja)
•ima u svom sklopu više onih astroloskih tijela koja imaju osobniji karakter u karti (svjetla,vladari svjetala,vladar asc,vladar MC-a,ostale osobne planete)

Shvaćam. Pogledat ću to onda.

Quote:
Ako se mozda dvoumis oko svoje karte mozemo na prigodnoj temi (I guess) da uporedimo te konfiguracije na konkretnom primjeru

A sto se prvog dijela pitanja tice..obje su svakako priče za sebe..a vezu im mozemo naći u tome sto se osnovni tip energije koju obrazuje karakteristicna konfiguracija tim više istječe kod vlasnika natala jer su ih takve dvije.
Ja u svojoj karti imam T-kvadrat i kolijevku (za nju sam saznala tek jučer )
Za T-kvadrat znam već, recimo to tako, od rođenja.

Ove konfiguracije za koje sam pitala ima u svojoj natalnoj karti moje dijete. Ne znam je li dopušteno stavljati tuđe natalne karte pa ne bih željela prekršiti neko pravilo.

Zahvaljujem ti se na odgovoru.
Poppy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2020., 21:06   #456
MOze li mi netko nesto vise reci o vatrenom Grand trine-u. Ne mogu naci vise od par sitnih web clanaka o tome, a mislim da mi je trenutno to bitna stvar u zivotu.

Saturn mi je na ascendentu, dao sam otkaz u Top 100 firmi, odjebao karijeru i bacio se u freelancing u podrucju koje sam doslovno otkrio prije godinu i pol i preselio se nazad u Hrvatsku s ciljem da svaki dan zivim ono sto volim 100% i od toga imam para i nemam stres nikakav u zivotu.Trenutno sam na recimo 60-70% toga cilja.

No istovremeno godinama vec znam da cu u zivotu sigurno pomagati ljudima, nesto poput pishologa, life coacha, uglavnom radom 1 na 1 , ali ne na tradicionalan nacin nego samo na moj neki specifican nacin rada.Kvaka je sto nekako nemam osjecaj da je trenutak sada, ali me uzasno privlaci i zove da se aktiviram u stvarnom svijetu, opipljivom, u svojoj uskoj zajednici i radim nesto sto je drustveno i duhovno korisno za covjecanstvo. Sada sam u virtuali 100% jos uvijek.

Taj grand trine je Uran (Strijelac) - Sunce(Lav,8.kuca) - Sj.Cvor (Ovan), podznak mi je Jarac.

Ako ima nekog tko ima volje, hvala.Ako treba jos detalja pitajte.
Wishing Well is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2020., 14:51   #457
SMČ-JMČ i ostale tačke ne ulaze u sastav kofiguracija, samo planete.
doingreat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 13:35   #458
Može li "grand square" opisivati osobu koja je multitalentirana? Poznajem jednu osobu s ovom konfiguracijom u promjenjivim znacima, s tim da su unutar toga dvije planete u domicilu, a dvije u neutralnim znacima.
Uglavnom, osoba ima nekoliko talenata, ali isto tako brdo energije da to poprati i dosta "odskače" od okoline. Ne u smislu čudaštva, nego sile i kapaciteta kojeg nosi u sebi da živi taj potencijal "na sve četri strane"
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 14:57   #459
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Uglavnom, osoba ima nekoliko talenata, ali isto tako brdo energije da to poprati i dosta "odskače" od okoline. Ne u smislu čudaštva, nego sile i kapaciteta kojeg nosi u sebi da živi taj potencijal "na sve četri strane"
Da...bas to...jer mi smo svi u svojoj nekoj sustini "multitalentirani" tj imamo više potencijala koje smo u stanju da razvijamo.Medjutim..ne podstječe svaki natal tu mnogstrukost , npr ljudi s izrazenim konfiguracijama na osobnom nivou (sunce ,mjesec,asc itd) ,osobito onim rijedjim konfiguracijama (tipa kolijevka,zmaj,boziji prst i sl),mogu imati veći "nagon" za ispoljavanjem istih...budući da u odnosu na druge ljude imaju specifičnije unutarnje sklopove koji bas zbog toga prirodno postjecu na razvoj kreativnog duha.

Npr ja poznajem osobu s kolijevkom koja je bas bas multitalentirana...i kod nje su planete baš "raštrkane" u natalu...ali ona ima i recepciju sunca i mjeseca,naglasenost merkura (svestranost) itd.


A kod promjenjivog velikog križa naglasena promjenjivost u okviru konfiguracije suceljenih energija, tjera na smjenjene vidove materijaliziranja istih,tako da i otuda ta mnogostrukost. Ali i zacjelo su prisutni i neki drugi cimbenici u karti za koje ne znamo jer je nismo pogledali.

Medjutim...ovisno o natalu i unutarnjem mehanizmu suocavanja osobe...ovisi i nacin kako ona koristi te energije velikog kriza..jer je to takodjer i konf koja je labilnije osobe nekada u stanju i da "zabetonira" ,zarobi...bas zato sto je preintenzivna...i ako se osoba iz straha prepusti "vanjskim" utjecajima da ju savladaju...onda se dogadja obrnuto..tj potencijali lako bivaju "zamrznuti". Tako da ta osoba koju poznajes je nasla povoljne kanale da "prazni" te energije.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2020., 08:54   #460
Pozdrav, kako se tumači Yod u natalnoj,konkretno kada su
jupiter 17 o Bik, Neptun 12 o Strijelac, a mjesec 12 o vaga.

hvala!
lasica76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:26.